Mstitel

Hlavní postavou je bývalý policista Frank Castle, jehož manželka a děti se před pěti lety staly obětí atentátu, bomby, kterou pod jejich auto nastražil úlisný mafián Gianni Franco. Protože také on byl úředně prohlášen za mrtvého, zmizel v podzemí města, kde si v systému kanalizačních stok a chodeb vybudoval tajnou základnu. Od té doby se zjevuje s heslem vinní budou potrestáni jako nelítostný soudce, porota i kat zabíjí zločince, kteří unikají spravedlnosti. Za těch pět let jich má na kontě hodně přes stovku a brzy přibudou další. Jedním z těch, kdo tuší pravou totožnost tajemného mstitele je bývalý Castlův parťák Jake Berkowitz. Do tuhého jde v okamžiku, kdy se do města vrátí Franco, aby znovu doplnil prořídlé řady zločinu, zdecimované nelítostným Punisherem. Chce spojit všechny mafiánské rodiny pustit se s nimi do boje proti japonské Yakuze, vedené nelítostnou kráskou Lady Tanakou, která se chce zmocnit nadvlády nad městem. Její tah je krutý a postaví Punishera do nečekané situace. Tanaka totiž unese mafiánům jejich děti, včetně Francova syna Tommyho. A protože Punisher netrestá nevinné, pronikne do sídla Yakuzy a zachrání je. Jediný, kdo shodou okolností zůstane v zajetí japonské mafie je právě Tommy. Punisher se pro něj vrátí, ale je přitom dopaden. Zoufalý ze ztráty svého syna, pomůže Franco Punisherovi uniknout z vězení a přesvědčí ho, aby se společně s ním vydal zachránit jeho syna. Společně pobijí poskoky Lady Tanaky a nakonec i ji samotnou. Zachrání Tommyho, ale nakonec stanou proti sobě. Dva nesmiřitelní rivalové. (oficiální text distributora)

Spilif

Je to hrozně dávno když jsem o tomhle filmu mluvit z človíčkem který tak nějak ujíždí na videohrách podobně jako já, řekl mi že kam se na Mstitele hrabe Kat. Tak jsem si po deseti letech řekl jo tak teď se přesvedčím jestli tomu tak opravdu je. A není, vím že člověk je zmagořenej z nových filmů které jsou přeplacané efekty a triky, ale tohle je jednoznačné. Kamarád neměl pravdu a pro mě Kat z roku 2004 zůstává number ONE... Komixový i videoherní Punisher je výborná jízda a Mstitel je bohužel jen jízda. Ikdyž v klidu sekunduje filmům stejného roku narození. Jen ten Dolphík je fakt úlet :-D... ()

BaronMartin

První Marvelovský filmový Punisher, do češtiny přeloženo jako Mstitel. A není to vůbec špatný. Jedná se o takový normální, lehce nadprůměrný akčňák s celkem jednoduchým příběhem, hromadou zbraní a tunou akce. Akční scény jsou docela fajn, nejsou to sice žádné klenoty, na které budete vzpomínat ještě dlouho po zhlédnutí filmu, ale jsou zábavné, vypadají poměrně dobře a plní svůj účel. Příběh je opravdu jednoduchý, ale hodí se k filmu. Mně osobně trošku vadila absence samotného zrodu Punishera, který je zde ukázaný jen a pouze v krátkých flashbacích, nebo se o něm mluví. Každopádně samotný Punisher hraný Dolphem Lundgrenem je docela dobrý, i když se mi herec na roli Franka Castla moc nehodí. Ale ocenil bych trošku víc interakce Franka a Berkowitze, jelikož tihle dva mají dobrou dynamiku, ale jejich vztah nemá moc prostoru. Nejzajímavější na tomhle filmu je to, že to vůbec nepůsobí jako Marvelovka. Vlastně kdyby se postava nejmenovala Frank Castle a neměla takovýhle origin, tak s komiksovým Punisherem nemá nic společného (ani nenosí ikonickou lebku na triku). Takže pokud nejste fanoušci Marvelu, tenhle film v pohodě můžete brát jako zábavný akčňák. The Punisher je oddechový film se spoustou fajn akce, který vás zabaví. Hodnocení: 70% ()

cici24

Jeden z nejlepších akčních filmů, který kdy kdo natočil...Tvrdý, temný a krutý, o proti novému zpracování je to fak elitní snímek. ()

Budh@

Za mě nejlepší zpracování Punishera. Tato role mu opravdu sedla. Škoda, že ty novější nebyly natočeny v podobném duchu. ()

tyzmrde

Kdyby tvůrci filmu znali comix podle kterého natočili film tak ví že punisher má na hrudi lebku... Punisher bez lebky je jako Superman bez slipů !!! Pořád ale je slušnej akčňák a měli natočit pokračování třeba i teďka ale to by se už Lundgreenovi nechtělo a marvelu taky ne když už má dalši filmy s Thomasem Janem a Rayem Stevensnem ()

p.a.douch

Na rok 1989 dost dobrý, tenkrát se ještě nemuseli tak mazat s korektností a je to znát. Dolph v dobrý formě, Krabbé taky dobrý, Kim Miyori slušná zloduška. Na tehdejší dobu slušná výprava. Film se s tím nemaže a pokoukání je to dobrý. Ze všech Punisherů mi Lundgrenův sedí nejvíc. 80 %. ()

Reanimator

Béčko jako prase s Lundgrenem v hlavní roli rubajícím Yakuzu a jiné kriminální živly. Lundgren překvapivě ztvárnil Punishera velmi dobře a bez zbytečného představování se vrhá do akce a dělá přesně to, co bych od Punishera čekal. ()

Chaloupek

Film mého mládí.. Tehdy jsem ještě ani zdaleka nemohl srovnávat s komiksovou předlohou a navíc mi to v tu dobu bylo i jedno. Ja se tehdá bavil královsky! ()

PeteBuck

Ach áno, je to béčko, ale takto sa točili vtedy filmy. Nie každý mal na to v 80-tych rokoch natočiť neskutočnú jazdu, akou boli napr. Dobyvatelia Stratenej archy, ale toto bol proste akčný film natočený podľa komiksu. Vydarilo sa to slušne, je tam pár somarín, ako týpci, čo strieľajú oproti sebe a nič sa im nestane, ale tieto kraviny im odpustíme a budeme sa baviť jednoduchým príbehom, kde sa všetko povie stručne a jasné a zvyšok je akcia a kopec mŕtvych. A Dolph Lundgren bol ako pomstiteľ fajn. Šiel z neho strach. ()

Trescha

Někdo tady píše že ani jeden Punisher se nepodařil,naopak podařily se všechny...Nejde o žádnou duchaplnou hodnotnou zábavu,ale o akcí nabitou svižnou jízdu.A tenhle film s Lundgrenem to jen potvrzuje.Od začátku až dokonce zábava která nenudí kde akce střídá akci a film tak eliminuje pasáže ve kterých by to mohlo skřípat.Protože kdyby mělo dojít jen na nějaké dialogy,tak se zřejmě s kvalitním scénářem nepotkáme.Ovšem takhle nemám co namítat.;-) ()

tomas15

Jedna hvězda za velký množství docela originálních akčních scén, druhá za to, že jsem se u nich i docela nasmál. Jinak asi zbytečný, těžko si z toho člověk odnese nějakej hlubší zážitek. ()

Luciaaas2

Nejlepší Punisher, nedám na něho dopustit. Když sem byl malej, tak sem ani netušil jako je to ikonická postava ve světě comics a ani sem netušil, co je to comics. Je to dobře natočený své doby. V dnešní době by sice už neprošel, ale i tak má stále své kouzlo, napětí, skvělou atmosféru a Lungren se role ujal, jako by on sám byl Jack Castle. Film mám stále na originál VHS, kdy jsem si ji koupil po vyzaření z půjčovny. Milá vzpomínka na dětství :-) ()

DannyBurino

Takhle se má dělat chlapský akčnák: Drsná akce, skvělý záporáci a Dolph Lundgren jako Punisher skvělý. Definitivně jeden z nejlepších akčních filmů co jsem kdy viděl. ()

Mark1983

Jo, to mi to zklamání z Kamufláže vynahradilo. Je to Lundgrenův jeden z lepších filmů jako Temný anděl, Čas pomsty apod. ()

CheeseFigure

Lundgren sa tvári nezaujato, apaticky, čo sa k postave neľútostného vraha mafiánov hodí. Mŕtvol je požehnane, Kim Miyori je bezcitná sadistická beštia a finále je správne akčné. A koniec so synom sa mi taktiež páčil. ()