O myších a lidech

• USA Of Mice and Men (více)
TV spot

Dave.wud

Tak přesně takhle jsem si knihu představoval, když jsem jí četl.. Arogantní a nepříjemný Curley, velmi chytrý George, krásná Curleyova žena a hromotluk s hloupým výrazem ve tváři, ale ve skutečnosti hodný Lennie. Velmi povedená adaptace knihy, která mě dost bavila! ()

FantoMaSk

Uzasny mladsi bratricek Zelene mile, ktery je po vsech strankach jednoduse genialni. Komu se libil pribeh Johna Coffeyho a zejmena jeho prevod na filmove platno, ten si bude chrochtat blahem. Ohromne mile prekvapeni a zapomenuty, nadcasovy filmovy klenot 90.let ... ()

okapp

Knihu jsem nečetl. Moc pěkný film, líbila se mi jednoduchost dějové linie, dodávala na věrohodnosti příběhu. ()

Santiago.

Tak nevím kde je chyba, jestli jsem psychopat, když tento film ve mně nevzbudil žádnou citovou odezvu? Nebo je tak doslovný a vtíravý, ukrutně se snaží s předpokladem citové otupělosti diváka vyždímat z něj nějakou tu dávku emocí? Brrr, na mě zapůsobil přímo odpudivě. Poselství filmu: když je někdo "jiný", musí být nutně někomu na obtíž.. Román jsem nečetl (a film mě k tomu rozhodně nemotivuje), přesto pevně věřím, že je mnohem lepší a tuto neohrabanou story z něj udělal až pan režisér. ()

nikinikiniki

Uf, musela jsem to přetrpět kvůli maturitní četbě. Měla jsem, co dělat, abych neusnula. Nechápu, co je na tom filmu tak extra, že má takové hodnocení. Nějak nepobírám... ! ()

Kozlowski8

Dva kamarádi George a Lennie putují z farmy na farmu, kde pracují a sní o svém vlastním ranči, který si jednou pořídí. Lennie, i přesto, že je velice pracovitý a má sílu jako bejk, je pro George spíše zátěží. Je totiž značně duševně zaostalý a tím přitahuje mnoho problémů. George však slíbil Lennieho tetě, která jej vychovala, že se o něj po její smrti postará. Gary Sinise se Steinbeckovy předlohy zhostil velice dobře. Prostřednictvím celkově výborné kamery dal vyniknout krásám americké přírody a venkova a velice hezky a z citem pojal psychologickou rovinu filmu, danou vztahem obou mužů jeden k druhému a k jejich okolí. Výběr Johna Malkoviche do role Lennieho byl velice šťastný a jeho skvělý výkon (možná vůbec nejlepší ?) vše krásně podtrhl. 80%. ()

karnifex

Malkovich hrál skvěle, určitě se dá říct, že to bylo "pěkně natočeno", ale vlastně to bylo úplně k ničemu, protože tomu něco chybělo, a to moc. Když si představím, jak by to mohl zpracovat Trier, Herzog nebo i Ridley Scott.. ()

kokofek

Stále a znovu nás dojímají lidské osudy, které nejsou zcela běžné.Zažít na vlastní kůži bychom je nechtěli,ale tiše uronit slzu v tomto uspěchaném světě se nám líbí. ()

zdenek305

Tohle je jeden z těch filmů, kdy tou jedinou velkou vadou je jeho délka, opravdu jsem se chtěl, aby byl děj alespoň minimálně o půl hodiny delší. Jinak režie, scénář a výkony herců skvělé, plný počet 5*. ()

LencaN

Dojemné drama o dost nesourodé dvojici. Jeden je rozumný a něco by v životě chtěl ještě zažít a druhý je mentálně zaostalý, ale dříč. Jenže George je tak srdečný, že nemůže svého bezbranného kamaráda Lennieho někde nechat samotného a proto jsou nuceni spolu putovat po kraji a živit se výpomocemi na rančích při sklizních. Tohle bylo pocitvě rozebrané psychologické téma a konec je třešinkou na dortu. Sice to byla síla, ale i tak to bylo pochopitelné. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Kvico

Gary Sinise má aj v tomto filme(síce časovo predchádzajúcom) svoho "Foresta", Malkovich rovnako ako Hanks hrá svojho hlupáčika excelentne, precítene, realisticky a Gary rovnako v ničom nezaostáva a pod jeho réžiou sa dostáva Steinbeckova novela na filmové plátna v podobe krásneho diela. filmom sa nesie zákaladný motív vyslobodienia, vyslobodenia z útrap, neslobody, obmedzovania, rovnako ako nám ho ponúka autor lietrárneho diela na papiery, ktoré sa podarilo režisérovi týmto výtvorom priblížiť aj fimovým divákom. film ktorý ma chytil za srdce ()

Ondra111

Kostrbaté. předvídatelné, příběhově celkem prázdné, nudné, nerealistické,..Fuj...nechápu co se na tom lidem tak líbí, příběh tohodle dílka by vystačil na desetiminutový klip. ()

Tomulka

Gary Sinice předvedl, že je nejnom výborný herec , ale také vynikající režisér jeho pojetí díla Johna Steinbecka je famozní. Velkou měrou se na tomto filmu podílel také John Malkovich, který svým nenapodobitelným hereckým umem dokázal stvárnit Lennyho. Ale i přes to si myslím, že hlavním (kdo si zaslouží uznání za tento film) je Gary Sinice. ()

ana.kiss

Naprosoto skvělé podání Johna Malkoviche v roli Lennyho a samozřejmě i Garyho Sinise v roli jeho kamaráda. Je to opravdu silný příběh, který oba herci ztvárnili velice dobře dokonce i ( jak už tu je řečeno) jeden z nejlepších výkonů Johna Malkoviche. Skvěle zinterpretovaná kniha Johna Steinbecka za což jsem velice ráda. Řekla bych že spousta lidí co tento film hodnotí k němu nepřistupuje tak, že je to zfilmovaná velice známá kniha. Bohužel čím dál méně lidí čte což je z hodnocení patrné. A proto na vyrovnání dávám 5 *, i když bych je dala, tak i tak. ()

Petra46

Perfektní obsazení, skvělé herecké výkony, kvalitní spracování velmi dobré knižní předlohy (rozdíly kniha - film téměř žádné). Pokud tento film teprve hodláte zhlédnout, volte originální znění, jinak se připravíte o zajímavý americký dialekt. ()

Reddman

Docela dlouho mi trvalo než jsem se dostal k filmové verzi jedné z mých oblíbených knih. Docela jsem se obával jakékoliv odchylky od originálu, ale musím uznat, že Gary Sinise nezklamal jako herec a co je důležitější, ani jako režisér. Závěr filmu a výkon Malkoviche, který je přesně takový jak jsem si Lennieho z knihy představoval, jsou neoddiskutovatelné klady. Na plné hodnocení to ale není, kniha je stále o něco lepší. ()