Poslední film Charlie Chaplina je rozkošná romantická komedie plná chytrých gagů, kterými se proslavil. Chaplin je tentokrát podepsán pod režií, scénářem i hudbou. Příběh filmu se točí kolem krásné ruské emigrantky, hraběnky Nataši (Sophia Loren), která byla proti své vůli přinucena k prostituci v Hong Kongu. Aby z něj unikla, skryje se v osobní kajutě bohatého Američana Ogdena (Marlon Brando) a jako černá pasažérka si vynucuje cestu do Ameriky. Ogden ale není z těch, kteří s sebou nechají manipulovat a hravě odolává útokům Natašina profesionálního šarmu. Otázkou je, jak dlouho? Vedle obou hvězd uvidíme ve filmu i řadu známých herců. Chaplinův syn Sydney hraje Brandova společníka na výletní plavbě. Tippi Hedren ztvárnila jeho ledově chladnou manželku. Patrick Cargill se představí jako příkladný komorník a Margaret Rutherford jako bláznivá stará dáma. Chaplin sám se objeví jako lodní stevard! Všudypřítomné gagy a ztřeštěné situace nezapřou Chaplinovu mistrnou ruku a jeho herci si je užívají s famózní lehkostí a grácií. (oficiální text distributora)

Historik

Ten film zabil Marlin Brando. Kdyby tam místo něj postavili voskovou figurínu, ušetřili by za honorář a výsledek by byl stejný. ()

MikO_NR_1909

Dôstojný chaplinovský epitaf jednej veľkej kariéry. Na to, že má snímok dve hodiny a občasné neverbálne štylizácie vtipov nie sú tým pravým orechovým, ideálne vyvažujú takú tú inteligentnú neviazanosť v konfrontačnej konštalácii hereckej elity. Lebo keď si len námatkovo spomeniem na situačnú štruktúru (ultra)úchylných "romantických" komédii zo súčasnosti, je to v celku dobré. A sociálna kritika. Tá ide autorovi znovu ako po masle. ()

swed

Pokud hodíte za hlavu logiku, můžete se příjemně bavit. Poslední Chaplinův film stojí hlavně na výborných hercích a vtipně vypointovaných situacích. Začátek je na jedničku, pak sice vyprávění poleví a jednání postav je krajně nepravděpodobné, ale pořád je tu na co se dívat (ano, mluvím o výstřihu Sophie Loren :) a čemu se smát. 7/10 ()

dyfur

....nesympatický Marlon Brando nechce vo svojom apartmáne Sofiu Loren....čo je na tom divné :))) robí len to čo by robil každý  muž :)))))))  ...skoro každý.... ...čiže príbeh o impotentovi alebo ....?....film ako taký o ničom .Zaujímavá je len Sofia Loren....tu ani režisér Ch.Ch. zázrak neurobil...ále veď nie každý má len dobré filmy..... ()

Martin741

Charles Chaplin je pre mna hlavne kultovym komedialnym hercom, ako rezisera ho nemam rad. Tu sa aj ukazuje, preco. Film ma 120 minut, co je doslova sialene, vtipky su len verbalne, neverbalna komunikacia prakticky absentuje. Pre mna len unyla nuda, ktora ma hviezdne osadenstvo - Marlona Brando a Sophiu Loren. 30 % ()

tomtomtoma

Hraběnka z Hongkongu je lehkým romantickým osvěžením. Starý cirkusový klaun měl i v pokročilém věku stále nutkavou potřebu rozdávat radost ze života a opětovaná láska dokáže přinášet šťastné stavy vnitřním světům. Zběsilost cirkusového klauna zkrotla věkem, ale žádostivost neztratila energickou kuráž a s šibalským úsměvem se kochá změtí lidských tužeb a střetem vášní. Komunikace je schopná udržet si nadhled kultivovaného šarmu a s pobaveným úsměvem ve tváři pokouší společenskou ctihodnost. Cirkusové estrádní výstupy jsou omezeny jen na drobné hrátky schovávání, satirická invektiva se smrskla do drobných poznámek, vždyť hlavním tématem je láska. Hlavním předmětem zájmu posledního natočeného filmu Charlieho Chaplina je Nataša (šarmantní Sophia Loren), atraktivní žena aristokratického původu na útěku od přítomnosti exilového místa pobytu. Ženskost patří k nejnebezpečnějším zbraním, bohaté životní zkušenosti přidávají odvahu i půvab a opěrným bodem je zdání svitu americké svobody. Hlavní mužskou postavou je Ogden Mears (sympatický Marlon Brando), synek bohatého amerického ropného magnáta s ambicí politického prosazení. Ženský půvab je překážkou pro jeho vlastní ctižádost a ctihodnost. Důležitou postavou je Harvey Crothers (velmi příjemný Charlieho synek Sydney Chaplin), Ogdenův nejbližší spolupracovník, zasvěcený do delikátní situace na lodi. Laskavost a podaná pomocná ruka jsou jeho znamením. Výraznou postavou je také Hudson (příjemný Patrick Cargill), spolehlivý Ogdenův sluha. Je pečlivý ve svých pracovních úkonech, přesto je intimně rozrušen náhlým manželstvím. Z dalších rolí: Ogdenova nevyzpytatelná manželka z lepší třídy Martha Mears (Tippi Hedren), bezstarostný hongkongský obchodník a starý známý Ogdenova otce Clark (Oliver Johnston), Natašiným půvabem zneklidněný spolucestující na lodi John Felix (Michael Medwin), ochotný kapitán luxusní lodě (John Paul), rozmarně nemocná stará panna Gaulswallow (Margaret Rutherford), na Ogdena stále číhající mladá dívka (Angela Scoular), další a mdlý Ogdenův spolupracovník Crawford (Bill Nagy), Natašininy hongkongské společnice aristokratického původu, baronka (Angela Pringle) a hraběnka (Jenny Bridges), či starý lodní steward (sám režisér Charlie Chaplin). Film Hraběnka z Hongkongu nepatří mezi zásadní filmová díla proslulého cirkusového klauna, je určena k zábavě a k lehkému osvěžení. Chvění vášně má příjemné způsoby vychování a nezávazně potěší. ()

gabin(a)

Moc roztomilý filmeček! Myslím, že si nekladl větší ambice než pobavit diváka, a to se mu povedlo dokonale. V televizi na nedělní odpoledne - ovšem v zimě, v létě půjdu radši na zahradu:-) Brando a Lorenová byli fakt krásní! ()

Courtemanche

Jako od Chaplina čekal jsem malinko bláznivější příběh, více gagů, ale jinak celkem dobrá komedie. V hlavních rolích Brando a Lorenová hrají docela slušně. 3/5 ()

andrii

"Petrolejářský princ," budoucí ambasador, Jeho excelence z lodní rezidence, normativní Marlon s magnetickým pohledem. Nebezpečné křivky sošné schovanky - dámy na útěku Sophie a elegance půvabů na úrovni "madame poker face" Tippi Hedren v kouzelné chaplinovské buřince, s fričovským smeknutím, plné rozverných polibků upřímného humoru situačního negližé. ()

andiek05

Začátek vypadal nadějně, byl i poměrně zábavný, ale záhy mě to bohužel přestalo bavit. Dokonce i konec působil tak nějak nijace :-D ()

Skuby47

Tuto romantickou komedii bych námětem zařadila mezi předchůdce Pretty Woman. Jednoduchý příběh, kterému by spíše slušela divadelní prkna než filmový pás se odehrává většinu času v uzavřeném prostředí lodní kabiny a stálý pohyb osob ze dveří do dveří by ho řadil mezi kdysi slavné Chaplinovy grotesky. Prostě to k sobě nesedělo. Marlon Brando v nezvyklé roli působil strnule a ani Sophia Loren nepodala svůj obvyklý živelný výkon. Jinak je to na svou dobu pěkný film s řadou vtipných situací a s mými oblíbenými herci, jenom je škoda, že na něm zapracoval čas. Z dnešního pohledu by to chtělo větší dynamiku. Oba hlavní aktéři jsou spíše hvězdy dramatických rolí, než komici. Řekla bych, že film je určen starší generaci, která si u něj s nostalgií zavzpomíná na staré zlaté filmové časy. ()

Mrkvič

Takových legend stříbrného plátna a přitom tak jalové vystupování herců. Hlavně ústřední duo je otřesné. Do dramat to byli možná dobří herci, ale do grotesek opravdu ne. A ač nejde vyloženě o grotesku, snahu místy jít touto cestou Chaplin měl. Kdykoliv Sophia vykulila oči, vzpomněl jsem si na feministickou otravnou učitelku hudebky ze základky. Hrozná to představa a věřím, že zrovna jí by se tyto scény moc líbily. Potom tu jsou ale herci, kterým prvky grotesky vyloženě svědčí. Pár scén Patricka Cargilla jsou hodně parádní a syn Chaplina Sidney také ukázal, že po otci toto nadání zdědil. Jinak se ale na filmu nejspíš podepsal hojně zmiňovaný Chaplinův despotismus. A snaha herců film se zdravou kůží a rozumem dokončit. ()

Jazzzz

Tak u tady toho filmu opravdu nevím co vytknout. Jednoduchý konzumní divák se hodně nasměje při mnoha vtipných momentkách. Obvzláště počátek filmu odehrávající se ve dvoumístnostní kajutě je naprosto perfektní. A diváci trochu slabší nátury, vyžívající se v romantice na konci filmu dozajista ukápnou slzu. Když jsem na tenhle film koukal napadlo mě, proč televize vysílá neustále dokola pořád stejné filmy, které už všichni znají zpaměti a nepouští do oběhu více starších filmu. Mnohdy jsou tyto starší filmy mnohem zajmavější a vtipnější. Je celkem smutné, že tento film, který je podle mě určitě lépe než dobrý hodnotilo pouze pár desítek lidí a mnohé telenovely jsou shlédnuty až stovkami diváků... ()

Elví

V roce 1967 je už trošku pozdě na gag typu: někdo zaklepe na dveře, tak se zběsile utíká sem a tam než se zapadne do koupelny... V tomto vcelku nudném filmu se zamračeným Marlonem Brandem a strnulou Sophie Loren mě potěšil pouze okamžik, kdy se na scéně na pár sekund objevil bělovlasý Charlie v roličce stewarda... ()

JohnSmith

Nejsem příznivcem rmantických komedie,nicméně dvojice Brando Loren neskutečným způsobem perlí a Chaplin dodal filmu punc grotesknosti. Moc fajn zábava. ()

Autogram

Rodinný film v inom zmysle, Chaplinova herecká rodina v jeho poslednom filme vyznieva ako pocta majstrovi, ktorú si pripravil sám. Z nemej grotesky naskočil na vlnu konverzačných komédií a priniesol si aj niečo svoje. Vznikol z toho ale celkom priemerný film založený na zámenách a zmätkoch v niekoľko málo interiéroch. Ústredná dvojica je bezchybná, Gina sa okrem hrozných prevlekov predvedie aj tak, ako jej to najviac pristane, v jednoduchých bielych šatách s veľkým výstrihom alebo v plavkových havajských šatách. Film však odrazu skončí, akoby v ňom chýbalo ukončenie viacerých zápletiek. –––– Hudsone, váš rozum se dostal na zcestí. ()

James87

Ústřední duo bylo dobré, ale něco tomu chybělo a ani klan Chaplinů pod taktovkou Charlieho to nepozvednul do vyšší ligy. Ale abych jen nekřivdil, jsou tam i kladné momenty. ()