Britská nízkorozpočtová komedie napsaná a zrežírovaná Markem Hermanem vznikala za podpory britského kanálu "Channel 4" a deníku "The Guardian". Soundtrack filmu poskytla "The Grimethorpe Colliery Band ". Glorie (Tara Fitzgerald) je poslána do svého rodného města Grimley aby vypátrala ziskovost pro případný management. Okolnosti zavedou Glorii do kapely složené z důlníků které má svým výzkumem ve finále zahubit. V kapele je ráda, tudíž musí tajit své poslání. Tento ůkol se však zkomplikuje když potká svou dětskou lásku Andyho (Ewan McGregor). (gruvacek)

arcticsky

Uhrančivé sociální drama z hornického prostředí. O komedii rozhodně nemůže být ani řeči. Filmu vévodí výrazná tvář Pete Postlethwaita, ani Ewan není špatný....A navíc se opět potvrdilo, jak je česká dechovka knedlíkovo - pivně těžkoprdelatá. Na rozdíl od toho, co se hraje v tomto pěkném filmu. ()

gonga

Citlivý film s krásnou hudbou a debilním plakátem. Vysmátá Tara Fitzgerald a vymydlený Ewan McGregor evokují všechno možné, jen ne to, co ve filmu skutečně je. Hudba je velmi povedená, jeden by nevěřil, že i dechovka může být tak pěkná. Co se týká žánru, za komedii bych tento film rozhodně neoznačil. ()

sadlokan

Todle kdyby viděl Pepa Kobr,tak by zaplakal..Když já tak vždycky váham,jestli jako když neni práce,tak se sebrat a odjet do prdele?No,s šesti parchantama je to těžký,horníci byli vždycky pankáči.NO FUTURE. ()

Ben Nevis

Sorry, ale odborářské agitace do Albert Hall nepatří. Na to tu máme třeba Hyde park. Mark Herman mi určitě rád vysvětlí, jak si Británie vystačí zcela bez uhlí, když zavřeli všechny perspektivní doly, a jak jsou schopní mít tisíce míst pro imigranty, ale neuživí propuštěné horníky. Nicméně podobné sociální písničky jsou slyšet všude na světě a svět se přesto točí dál. Nebudeme se přece věšet, když nám pěkně hraje dechovka. Nebudeme kazit hodnocení filmu jenom proto, že pan Herman potřeboval lidem sdělit svůj jednostranný pohled na důlní byznys. Zápletka se povedla a ač dechovku nesnáším, ráda jsem si poslechla, co taková žesťová hudební skupina dovede. ()

markotter

Komedie to určitě není, spíš sociální drama s pár komickými situacemi. Bydlení v malém domku v dělnické čtvrti průmyslového města, práce plná dřiny a potu, nezaměstnané manželky, křičící děti a jediná zábava je upíjet depresi v místní hospodě nebo hrát na dechovku v kapele jako v případě hrdinů tohoto filmu. Nepamatuju si, kdy jsem viděl film, kde hrála skoro jenom dechovka a ten film se mi líbil jako tento:-). Takhle se asi cítí čeští havíři, když jim místní uhlobaroni chtějí zavírat doly na Ostravsku. ()

rivah

Standardní dělnický film o hornících a jejich dechovce, s níž mohou nakonec zahrát v londýnském divadle...V závěrečných titulcích je uvedeno, že od roku 1984 bylo zavřeno 140 dolů, což znamenalo ztrátu práce pro 250tis. lidí.(max.70%) ()

Dzun

Děj filmu Brassed off je zasasen do Anglie 80. let, kdy probíhala restrukturalizace britského těžkého průmyslu. Hornická kapela z malého městečka je neodmyslitelně spjata s místním dolem. Když se vláda rozhodne důl zavřít, končí i kapela se staletou tradicí...Krasná freska anglických sociálních poměrů osmdesátých let. ()

Mes-siah

Film na tému, ktorá v dnešnej dobe (rok 2009) rezonuje svetom. Oplatí sa vidieť, či až dokonca prežit, ako hlboko sa dá klesnúť a následne vysoko vyskočiť. (29.01.2009) ()

mikhail

Výborná sociálna dráma so skvelým hereckým obsadením. Po zhliadnutí tohto filmu si asi zoženiem albumy pár dychových kapiel. Muzika, ktorá odznela v tomto filme bola naozaj geniálna. Inak sa stotožňujem s komentárom od - Báďa ()

Bilky

Síce príjemné,ale vopred odhadnuteľné a príliš konvenčné. No a na komédiu tam toho humoru zas toľko nebolo. ()

DooFooS

Ačkoliv Margaret Thatcherovou z ekonomického pohledu obdivuji, pokud se promítnou její reformy do běžného života, kolikrát mě z toho až zamrazí… třeba jako v tomto hřejivém filmu, kde je jeho nízký rozpočet spíše výhodou. ()

Vitex26

Nesmírně lidský film, který dokazuje, že i za málo peněz lze zahrát hodně muziky (a to doslova:-)). Jednoznačně plný počet. ()

kolodej1

zvláštní, dechovku nesnáším, hornická problematika je mi na hony vzdálená, ale přesto můžu říct, že se mi to vlastně líbilo. Především jako sociální drama to byl dost silný film, o tvrdé době a těžkém životě. Humoru bylo docela pomálu, ovšem občas nějaký podařený vtípek zasvítil a osvšžil děj. Kvalitné, působivý film. 70% ()

BesnaSrnka

Všetky tie naše budovateľsko-normalizačné zlátaniny o odvážnych súdruhoch sa môžu schovať. Toto je socík podľa môjho gusta. Bulil som asi 5-krát a vôbec sa za to nehanbím. P.S. Nenechajte sa odradiť romanticko ladeným plagátom a zavádzajúcim popisom deja. Toto nie je rom-com! ()

Sejkorka

Hundrt procent film. Jako odmítač dechovky jsem si užil i hudbu. Ale je v tom velký rozdíl, Já mám ráda hajnýho, nebo v podstatě klasika, kterou hraje The Grimethorpe Colliery Band , čili Grimleyští horníci. Film je inspirován skutečnými událostmi. Já jsem ve své praxi narazil na jakési pokračování po uzavírce dolů ve střední Anglii. Některé horníky se podařilo rekvalifikovat na "operátory šití". V mém případě to byla fabrika na šití autopotahů v Mansfieldu. Pohříchu i ta byla počátkem nového milenia zavřená a výroby vyfičela na východ. V tomhle skvělém filmu jsou zajímaví dva herci. Jednak nenápadný kapelník Pete Postlethwaite, který hraje v řadě výborných britských filmů například Je třeba zabít Bona , což je poslední věc, kterou natočil (zemřel v roce 2011 ve věku 65 let). A pak je tu Tara Fitzgerald, v roli Glorie. Tu známe z českého leteckého filmu Tmavomodrý svět Jana Svěráka. ()