poster

Vyšetřování ztráty třídní knihy (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 95 min

Scénář:

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Kamera:

Stano Slušný
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hakha
  ****

  Jeden z lepších Cimrmanů, seminář byl velice vtipný a možná jeden z nejlepších, které jsem měl možnost vidět. Hra už trochu pokulhává… začátek je velice povedený a je zde mnoho zapamatovatelných scén, jak už to u Cimrmanových her bývá, ale čím víc herců vystupuje na jevišti, tím se humor více ztrácí a blížícím se koncem je podívaná nudnější až jemně uspávající. Hra se mě i přes některé nedostatky líbila a myslím, že 4 hvězdičky je zasloužená známka...(10.1.2007)

 • Mertax
  ****

  To by se pan komisař nahledal, tříďas navztekal, kdyby přišli vyšetřovat k nám. Třídnice se u nás často za "naprosto nevyjasněných okolností" vytratí většinou při odpoledkách. Tohle je fakt super hlína, řečeno polopaticky:). Víte jak Cimrman lekal děti? Prostým prásknutím biče, který nosil při vyučování v holínce.(25.5.2007)

 • Rousse
  *****

  Z audio verze jsem byla naprosto nadšená a fakt jsem byla smíchy v křeči. DVD už mě trošku zklamalo, ale vůbec to neubírá na hodnocení, protože dát Vyšetřování ztráty třídní knihy jen pouhé 4*, to bych si v životě neodpustila. Už jen proto, že sama se možná budu řadit mezi pedagogy a "profesionalita" třídního učitele a pana ředitele mě prostě dostaly do kolen. "Vždyť je to tady samý debil, blbeček, debil, blbeček. Jen poslední lavice je výjimka tam sedí 2 blbečci vedle sebe." Jednoduše geniální. ---> vždy, když přijde někdo u nás do sborovny se slovy "Neviděli jste třídní knihu osmáků?", mám na jazyku větu "Ale vždyť my ji, chlapci, hledáme již sedmým rokem.":-)(27.6.2007)

 • FireTight
  *****

  Výborná hra pánů z Cimermanova divadla, kterou nejvíce ocení současní studenti, učitelé a vlastně všichni ti, kteří se ve školním prostředí momentálně pohybují. Je až neuvěřitelné, jak všechno i po těch čtyřiceti (pardon pane Cimerman, po sto letech) funguje naprosto stejně. Ty stejné fráze, ty stejné výhrůžky, to stejné podlézání... Opravdu skvělá hra, která má své silné momenty jak v klasické přednášce (lidská loutka nebo důkaz o rychlosti světa jsou boží), tak i v po-přestávkové hře. Těch hlášek, co se tam vlezlo! Chybička? Po příchodu zemského školního rady už hře notně dochází dech, ale jinak super.(10.12.2010)

 • CheGuevara
  *****

  Jsem šokován! Trochu absurdní divadla od Járy Cimrmana. Cože? Ano je to tak, ale i přesto toto divadlo baví a to vrchovatě. Svěrákova role je mu šitá přímo na míru a zde konečně dokazuje, že dokáže obstát i jako důstojný herec. Aneb mám pokračovat? Mám opět omílat, jak jsou Cimrmani toliko zabavní a originální. Ne, myslím že už to vážně nemá cenu.(7.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace