Jednou při lovu zabloudil král Štěpán v lese, a tak zaklepal na vrata tajemné tvrze. Žily zde dvě nevlastní sestry Anička a Katka s matkou čarodějnicí. Král se okamžitě do Aničky zamiloval a domluvil se s ní, že přijede za ním na zámek, aby spolu oslavili svatbu. Jenže macecha by raději na jejím místě viděla svou vlastní dceru Kateřinu. Aniččinu tvář tedy promění v ovčí. Sestry se ale mají velmi rády a Katka Aničku neopustí. Spolu odcházejí do světa, až dojdou do královského paláce. A jen vzájemnou láskou, odvahou a svou nezištnou pomocí macešinu kletbu zlomí... V pohádce podle předlohy Jana Vladislava hrají L. Rybová, K. Jelínková, J. Čenský, J. Brejchová, M. Stránský a další. Píseň královny víl zpívá V. Špinarová. (Česká televize)

loki5

Příliš složité a přeplácané pro děti a příliš hloupé pro jejich rodiče. A k tomu ty typické toporné herecké výkony v čele s Čenským (který je mizerný a nepřirozený herec) a Rybovou ( která je i bez masky stejně špatná ). Mám s těmahle vážnýma pohádkama dlouhodobý problém jelikož děti budou nudit a dospělé štvát. 30% ()

Don Carlos

První hvězdička je za draka. Druhá a třetí za tu odpornou ovčí hlavu, o které se mi tehdy - v sedmi letech - zdálo a ta čtvrtá hvězdička je za xicht Jana Čenského, který udělá těsně před tím, než praští o zem tím pohárem zapomění :) ()

chrispe

Jo, i já bych měla zmínit ošklivou ovčí masku, protože mě jako malou děsila. Leč to mi nezabránilo v další projekci, že. Stejně si myslím, že jde jen o ten první dojem a pak si i dítě na ten pohled zvykne. (Narozdíl od Sedmera krkavců, tam jsem se přes tu atmosféru nepřenesla snad dodnes.) Líbilo se mi království víl a princův zakletý bratr. ()

SiMMaS

Tuhle pohádku jsem měla ráda už jako malá. Originálním je nejen kladný vztah mezi nevlastními sestrami, ale i maska ovčí hlavy, která se musí vrýt do paměti snad každému:) ()

GIK

Kouzel víc než dost, démonická zvířata – draci, tak proč na závěr ještě ten zcela evidentní symbol ďábla nad okny? Jinak výborné. Začátek lehce přepálený, kdy král požádá během deseti vteřin o ruku holku, kterou nikdy před tím neviděl. Pak napínavý děj, pěkné kostýmy, libozvučná artikulace Přeučila, sympatické obě nevlastní sestry, dobře promyšlený příběh, pěkné melodie. Černovláska hraje dobře a profesionálce Brejchové bez problémů stačí. ()

FeriusParfax

Fakt by mě zajímalo, v jaké zvrácené mysli se zrodila myšlenka na tuhle dětskou „pohádku.“ Chladná a fakt zlá, vypočítavá macecha, děsivý král a podzemní království, ale hlavně zrůdná ovčí hlava, která ani neotvírá pusu, když mluví. Zanechalo to ve mně asi následky. Pamatuji si to totiž dost dobře na to, že jsem tuhle hororádku viděla před 20 lety… Ale zajímavá je pohádka teda dost. Jen co je pravda. Chudák Linda Rybová, která je jinak neuvěřitelně sexy ženská. ()

Elenor

Maska ovečky mi nikdy nějak extrémně nevadila - naopak jsem se na tuhle pohádku vždy ráda podívala znovu a znovu a je tomu tak dodnes. Co bych vyzdvihla je určitě výborná hudba, krásné kostýmy a herecké výkony. Pro zajímavost: Pokud byste zatoužili si tuhle pohádku přečíst v knížce, najdete ji ve sbírce anglických pohádek Jana Vladislava - Princezna s lískovými oříšky, tak se totiž knížka i dotyčná pohádka jmenuje. Zajímavé je také to, že v předloze je hlavní hrdinkou Katka, nikoliv Anička, která zachrání prince i zakletou sestru. ()

Moly

Vcelku málo reprízovaná věc, která ve mně jako v malé zanechala jisté stopy. Dnes jsem se rozhodla své vzpomínky oživit, leč ouha. Místo mystiky z pohádky vyšla pořádná komedie. Přesto musím dát z nostalgie alespoň o jednu hvězdičku víc, než si tenhle kousek zaslouží. ()

Rodin

Pěkné obsazení. Nepochopitelné nasazení premiéry v době Vánoc. Nudil jsem se, ale to je vcelku jedno, pro mě se to netočilo. Horší bylo, že moje děti se toho při premiéře nejen nebály, ale ani je to nebavilo. Snad je na vině i ta přehnaná stopáž. Tohle se dalo natočit mnohem zhuštěněji a možná by se pak na pohádku čekalo každým rokem s napětím. No na pohádku se vlastně čeká. Tohle pohádka nebyla. ()

Malcek odpad!

(Ne)jen za tu ovčí hlavu. Jestli tento počin patří do pokladnice českých pohádek, tak mi je dětských diváků opravdu líto. ()

Veruca

Souhlasím s komentářem uživatele Tomesh... Když si z pohádky člověk pamatuje jenom tu hnusnou ovčí masku, které se bál, něco je s tím filmem asi špatně. ()

kubeba

Přesně nedokážu vyjádřit, jak se mi ta pohádka líbila, ale spíš než pohádka to byl dětský horor, protože ta ovčí maska bylo to nejhorší, co jsem ve svých dětských letech do té doby viděla. Ještě hodně dlouho mě to v noci strašilo. ()

Mercilonka

Další hororová pohádka, u které jsem si zakrývala oči, když se objevila Anička coby ovce. Pohádka má jinak krásnou myšlenku i příběh. Ale pro mě to bude vždy spíše romantický horor :) ()

Anagram

Pohádka, kde mě ovčí hlava šíleně děsila, ale zároveň mě ten strach z ní lákal koukat znova. Těžko hodnotit. ()

jm.angelo

Nemůžu dát víc hvězdiček, do dneška mi běhá mráz po zádech při vzpomínce na tu ovčí masku. Brr. A tomu se říká pohádka. ()