Jednou při lovu zabloudil král Štěpán v lese, a tak zaklepal na vrata tajemné tvrze. Žily zde dvě nevlastní sestry Anička a Katka s matkou čarodějnicí. Král se okamžitě do Aničky zamiloval a domluvil se s ní, že přijede za ním na zámek, aby spolu oslavili svatbu. Jenže macecha by raději na jejím místě viděla svou vlastní dceru Kateřinu. Aniččinu tvář tedy promění v ovčí. Sestry se ale mají velmi rády a Katka Aničku neopustí. Spolu odcházejí do světa, až dojdou do královského paláce. A jen vzájemnou láskou, odvahou a svou nezištnou pomocí macešinu kletbu zlomí... V pohádce podle předlohy Jana Vladislava hrají L. Rybová, K. Jelínková, J. Čenský, J. Brejchová, M. Stránský a další. Píseň královny víl zpívá V. Špinarová. (Česká televize)

Pitryx odpad!

Tematicky a dějově je to jako přes kopírák. Je tam samozřejmě pár změn, aby to netlouklo do očí. No, herci také nehráli pořádně a já se nemohl dočkat konce. Ale i ten naštěstí přišel, já mohl napsat nulu a život jde dál. Jo a ta závěrečná písnička, hm, hezká, ale že by měla nějak zvláštní slova, to se nedá napsat. ()

ostravak30

Škoda, že Kristina Jelínková nehraje častěji. Je nejen talentová, ale také nesmírně sympatická. Co se mi ale nelíbí je drak. Ten se moc nepovedl, ovšem s chrlením ohně to vylepšili. Stejně povedená je i maska Aničky. Zajímavé pak je, že když přijíždí král Štěpán na hrad a prší, tak přesto hoří dál pochodně. Pohádka je lehce zdlouhavá, ale jinak docela pěkná. ()

Ereniss

Jan Čenský mi v rolích princů nevadí, stále jeden z těch lepších, který se v české pohádkové tvorbě mihl. Co se týče Aničky, jak tak čtu zdejší komentáře, nejsem jediná, komu šílená, děsivá, ba přímo traumatizující ovčí hlava vadila. Taky mě ve snech děsila celé dětství, ale na druhou stranu jsem celou pohádku neodsoudila, je jedna z mých oblíbených. Jen když je v záběru Anička, musím si dát ruku přes oči no:) ()

honzic

Pěkná pohádka, ve které se láska Čendy a Rybové povedla, oběma to sluší. Také maska ovečky je pěkná, ač odpudivá. Jen ty draci byli trapní. Hodnocení: 70 % ()

Gig

Nesympatická ovce, ale sympatická pohádka. Až mi bylo Aničky líto a bál jsem se, že pohár zapomnění vypije. Na jednu stranu jsem jí to přál, ať už zapomene a nemá trápení, na druhou stranu jsem jí přál lepší osud. Dobrý scénář, dobré charaktery postav. Možná by stálo za hřích, kdyby se někomu povedla tato pohádka převést na filmové plátno. Ještě musím vyzdvihnout mrazivou píseň v podání Věry Špinarové. ()

Meow86

Čenský a Stránský jako by si z oka vypadli neboli "my brother from another mother". Ve mně ovčí hlava nikdy nevzbuzovala odpor, ale spíše lítost a soucit. Tím sladší byl pocit zadostiučinění nad dobrým koncem. A všichni žili (jak jinak než) šťastně až do smrti. ()

yarghoul

Jedna z "pohádek", která mi působila v dětství noční můry. A ani teď se na ní nepodívám. Unylá Linda Rybová s ovčí maskou je fakt moc. ()

Bugiii

Pohádka, která má své kouzlo. Mě nikdy ta úžasně udělaná ovčí maska neděsila. Honzu Čenského ráda nemám, ale nějak jsem ho překousla. Líbila se mi hlavně postava Katky, která je narozdíl od jiných nevlastních sester hodná. ()

Mukl007

Pohádka, která mě v dětství děsila, pak jsem se na ní bál podívat a v pokročilejším věku se mi prostě už jenom nelíbila. Jeto poměrně škoda, podle mě, stačilo trochu poupravit a polidštit ovčí masku a výsledek mohl být úplně jiný. Ani se mi nezdá, že by to měl být umělecký záměr, jako u Panny a netvora. Prostě pohádka, která není pro děti, protože mají strach z hlavní hrdinky a pro dospělé taky ne, protože je příběhově moc pitomá si lepší hodnocení nezaslouží. ()

EddieIron

Dneska jsem to viděl snad po dvaceti letech a naprosto mě sestřelil vzhled Martina Stránského. Jinak je to fakt pohádková pohádka s výbornými maskami. ()

Jenn

Herci tak prehravaj az to neni pekny. Rybovou nenavidim, jeji “segra” neumi hrat a ta maska je naprosto odpudiva. Hvezdicka za maximalne dobrou hudbu. No spis, jde to.. ()

Pan.Antonin

Zvláštní pohádka s poněkud ponurou proměnou Lindy Rybové na ovečku. Nakonec se sice vše v dobré obrátí, ale mne v tom chyběla větší dynamika a zajímavější příběh. Za dvojhlavého draka (nebo co to sakra mělo být) ale dávám druhou hvězdičku. ()

Kájuška

Jedna z mála TV pohádek, které jsem si zapamatovala z dětství. Pamatuju si jak jsem čučela na bednu na koberci, máma prošla kolem a prohodila "jdi dál od tý televize a zavři pusu"...moc se mi líbila. Akorát, haha, cca v 18ti jsem viděla reprízu a když jsem viděla Čenskýho jak zápolí s draky, skoro jsem si cvrkla smíchy. ()