Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Filmová fantazie natočená podle stejnojmenného románu Michaela Endeho, vypráví příběh malé osiřelé holčičky Momo, která ochrání obyvatele italského městečka před nezdravým vlivem záhadných mužů v šedém, jenž se chtějí zmocnit lidského času. Ti nabádají lidi, aby si jej ukládali do speciální banky s 20 procentním úrokem a nutí je, aby pracovali stále usilovněji i na úkor vlastního štěstí a osobních vztahů. S pomocí "Mistra času", který na hodinu uspí celý svět, se malé Momo podaří uvolnit čas z banky a vrátit jej jeho původním majitelům. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (15)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Tohle se západoněmeckým soudruhům nepovedlo, a nezachránili to ani v Cinecittě. Rádoby Forum romanum a prvních dvacet minut pouliční romance ještě tak funguje, pak ale nepovedené sci-fi určí směr nikam. Malá mulatka, pánové s doutníky a otravná hudba. Mělo to být určeno dětem? (co ty doutníky), českým poslancům už léta se brodícím mezi tabákovými lobbisty a zdravým rozumem (kde by ho v PSP vzali?) nebo milovníkům dobrodružných filmů? Mysteriózní nefunguje, pro děti to není a jako komedie neuspěje. A na úvod filmu je přidaná reklama na Vesmírné zmrdy a klip S club... ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Má to moc hezkou atmosféru, doplácí to jen na nízký rozpočet, chvílemi zmatečný scénář, zbytečnou popisnost a možná zbytečně dlouhou stopáž. Dokonce i triky ušly a na Radost Bokel je radost koukat - stejně jako na Johna Hustona. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Zdá sa, že aj v dnešnom našom svete existuje veľa takých Pánov Sivých, ktorý nám kradnú náš drahocenný čas iba vo svoj ( ekonomický ) prospech. Endeho román, neskončil na veľkom plátne, aj napriek svojmu poslaniu, ktovieako slávne. Pozornosť si zaslúži len výprava a prirodzený herecký výkon mladej predstaviteľky Momo. Rozprávkovú atmosféru ako to bolo v inom Endeho prepisu, NEKONEČNOM PRÍBEHU, ale nečakajte. ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Předlohu sice neznám,ale od filmu podle autora Nekonečného Příběhu (tam už předlohu mám),jsem čekal mnohem víc. Neusnul jsem jen proto,že jsem chtěl vědět,jak to dopadne. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Spociatku to malo dobru atmosferu, len dejova linia sa zacala jaxi stracat v hmle ...... Mario Adorf uz v 80.-kach mal to najlepsie za sebou, zvysok hercov som ani nevedel, o koho ide. Tu zub casu pracuje neuprosne, uz dnes je to isilna zatuchlina - a film brutalne starne, nic co by stalo za opakovanu projekciu : 42 % ()

Nautila 

všechny recenze uživatele

Tuhle Endeho knížku jsem měla jako malá moc ráda, snad ještě raději než jeho Nekonečný příběh. Původně je to příběh plný hluboké moudrosti, symbolů, s pořádnou krásnou a tajemnou atmosférou a úžasnou hrdinkou (fuj, to to zní klišovitě). Bohužel z filmu toho není cítit ani zlomek, sice pár moudrostí se tam dá pochytit a je vidět, že tvůrce filmu je pochopil, ale film sám je rozpačitý a trapný až běda. A ty italské (s prominutím) držky a gestikulace tomu moc nepřidaly. Takže raději zůstaňte u knížky, tohle by možná totiž nebavilo ani děti. ()

Kolikokoli 

všechny recenze uživatele

Hodnotím podle dojmů, které jsem měla v deseti letech, kdy jsem ten film viděla. I když jsem ho od té doby neviděla, tak vzpomínky na něj si v mysli udržuju celých dvanáct let. ()

URBAN 

všechny recenze uživatele

Když se podívám na samotný příběh tak je to skvělý námět k filmu, jenomže toto zpracování není to co by jsem si představoval. Herci nejsou moc sympatičtí a nevytvořil jsem si k nim žádný vztah a na tom to taky i padlo. ( 25.9.17/MAC ) ()

Argondia 

všechny recenze uživatele

Od dětství je to pro mě svou atmosférou a scénářem nezapomenutelný film. Kromě toho má i hezký soundtrack. Bohužel jsem ho naposledy viděla asi v 6 letech a od té doby jsem na něj už nikde nenarazila. Přes dvacet let jsem marně pátrala po názvu filmu, ptala se ostatních a jediné, co jsem si pamatovala byli "šedí muži", jak chtěli ovládnout čas a scénu, ve které jsou tím rychlejší , čím pomaleji jdou. Holčičku Momo jsem navzdory jejímu uhrančivému pohledu a důležité roli nějak vypustila. Díky strýčku Googlovi a tetě Náhodě jsem tuhle nostalgickou lahůdku z dětství konečně našla. I když jsem film viděla po tak dlouhé době a čekala propadák, tak musím říct, že se mi líbil a dojal mě. ()

Frazer 

všechny recenze uživatele

Zdařilá adaptace slavného Endeho románu umně převádí na plátno mnohé ze spisovatelovy fantazie, a to jak po vizuální stránce, tak svojí atmosférou a hereckými výkony... ()

Nick321 

všechny recenze uživatele

Docela divný film s ne úplně jasným poselstvím, každý si v tom může najít něco jiného. Nicméně je fakt, že systém podobný tomu, který vytvořili Šedí muži, tu existuje a nemyslím, že by šel vymazat tak snadno tím, že jeho přisluhovačům vyrazíte cigáro z pusy. ()

Reklama

Reklama