Hrdinou příběhu je roztržitý profesor Sherman Klump, který se na první pohled zamiloval do své kolegyně, Carly Purlyové. Má to však háček. Klump je téměř dvousetkilový tlouštík a bojí se, že právě na to by mohla jeho láska doplatit. Hnán děsivými sny, rozhodne se vyzkoušet na sobě svůj objev, preparát, který testoval jen na morčatech. Ten z něj sice udělá štíhlého mladého muže s poněkud extravagantním chováním, ale má jen dočasnou účinnost, což znamená, že zpátky v tlouštíka se začíná měnit v ty nejnevhodnější chvíle, a to zcela nečekaně. Navíc se po čase štíhlé já, které si říká Buddy Love, začne až příliš vměšovat Shermanovi do života. Pokusí se mu přebrat Carlu, připraví ho o místo i bydlení, a dokonce se pokusí natrvalo zaujmout místo v jeho těle. Jenže dobrácký profesor si to nenechá líbit a je odhodlán zůstat sám sebou i za cenu nepříjemné tloušťky. (TV Nova)

CrashHP

Prekvapuje ma, aké malé to má hodnotenie, áno je to miestami príliš stupídne, príliš americké, no za zmienku stoja najmä Eddieho hlášky a scéna v nočnom klube na ohromne pobavila. ()

jioex13

Pro některé hrozně tupý film s jednoduchým scénářem. Ale díky Eddimu je to velmi zábavná podívaná i když občas trochu nechutná. Má to hlavu i patu, takže pro milovníky komedií si myslím, že to sklamání nebude (ale ani neoslní) ()

P/\/EL

sem netušil, že to je v podstatě remake, retake jedný záležitosti z 63, která je teda o dost vtipnější, taky profesor, kterej touží - po ženský - studentce a chce se změnit, vynalezne formuli, ale je z něj příliš arogantní frajírek a.......teda ten filmek z 63 je hustej, co se týče barevnýho pojetí......dokonce by se dalo říci unikátní........no a tohle s Murphym je jedna z nej srač.ek., kterou sem viděl, teda druhej díl......ale i ten první taky...ježiš.majra..je fakt, že Amíci jsou na masky uplně boží, masky supr, ale zbytek..otřesnej....... ()

mal01

Otřesná podívaná, vtipy tak na úrovni školky. Příběh víceméně nijaký, herecké výkony dle mého otřesné. Snad jen masky by se daly ocenit, ale to prostě na kvalitní film nestačí. Hodnocení jsem dával před rokem a půl a vůbec netuším proč jsem se nad tím slitoval a dal jednu hvězdičku. Možná za písničku Macho Man, kterou jsem tam zaslechl a dalo by se to považovat za asi jediný kvalitní vtip, i když to možná jako vtip nebylo myšleno. ()

Infurius

Ja keď som bol malý tak som to vždy pozeral a Eddie Murphyho som mal veľmi rád, ale teraz mi to príde tak nudné a trapné takže tomu dám čistý priemer. ()

Vonter

Luxusní komedie plná žrádla, tuku, prdění a malých Herkulesů, u které krásně platí jedno pořekadlo: posrat se smíchy. ()

Gedzby

Pro ty, co zvládnou tento film v originálním znění a mají rádi ztřeštěné komedie, je to vynikající zábava... je to tak stupidní, až je to boží :-) Dle mého se jedná o parádní (zde podhodnocenou) komedii... ()

Zikfryd

Občas se možná divák zasměje, ale jinak je na tom filmu dobré pouze maskování Eddieho Murphyho v několika rolích od hubeňoura přes babičku až po tlusťocha. ()

vinson003

Už za scénu z restaurace, kdy novopečený a zeštíhlený profesor vyvede svou novou lásku na večeři a snese tam místního vtipálka bych dal jednu hvězdu, druhou bych dal za všechny ty role, které Eddie, myslím, zde v životní roli, sehrál, hlavně když "tlustý" profesor přivádí svou vysněnou kolegyni k rodinnému stolu, třetí bych dal za hezký nápad převedení Jekylla a Hide do moderního prostředí, no a čtvrtou přátelé už jen za to, že dobrých komedií je vždycky pomálu, takže kde máte ten odpad škarohlídi :) ()

Lucy39

vydýchala bych blbé triky i nepodařené scénky s rádoby erotickým podtextem, ale to nechutné mega-prdění profesorovy rodinky u večeře opakující se každou vteřinu (aneb opakovaný vtip přestává být vtipem) už fakt ne.... jedna z blbějších Murphyho komedií, kterou si můžete nechat s klidným svědomím ujít... ()

EYO EYO

Pop*ci komédia ,dosť dobrých vtipov aj keď niektoré výnimky,napad celkom dobrý to natočiť aj keď scenár dosť na piču ,musím pochváliť vedľajšie postavy,prisli mi viac vtipnejsie ako hlavné postavy /za mňa 60% ()