Hrdinou příběhu je roztržitý profesor Sherman Klump, který se na první pohled zamiloval do své kolegyně, Carly Purlyové. Má to však háček. Klump je téměř dvousetkilový tlouštík a bojí se, že právě na to by mohla jeho láska doplatit. Hnán děsivými sny, rozhodne se vyzkoušet na sobě svůj objev, preparát, který testoval jen na morčatech. Ten z něj sice udělá štíhlého mladého muže s poněkud extravagantním chováním, ale má jen dočasnou účinnost, což znamená, že zpátky v tlouštíka se začíná měnit v ty nejnevhodnější chvíle, a to zcela nečekaně. Navíc se po čase štíhlé já, které si říká Buddy Love, začne až příliš vměšovat Shermanovi do života. Pokusí se mu přebrat Carlu, připraví ho o místo i bydlení, a dokonce se pokusí natrvalo zaujmout místo v jeho těle. Jenže dobrácký profesor si to nenechá líbit a je odhodlán zůstat sám sebou i za cenu nepříjemné tloušťky. (TV Nova)

walkingdead

Když mi bylo 15, tak se mi humor Eddie Murphyho líbil a u tohohle filmu mi to vydrželo dodnes. Ať se to někomu líbí nebo ne, tak v těch svých 8 nebo kolika rolích tady Murphy předvádí komediální mistrovství. Protože on byl opravdu vždycky spíš (stand up) komik než herec. Viděl jsem to ale jen v dabingu, kde se perfektně vyřádil Olda Kaiser, a je možný, že originál bych až tak kladně nehodnotil. ()

K.O.vi

Když jsem to viděl poprvé v kině, měl jsem takový záchvat smíchu, který mě neopustil až do konce... Skvělý český dabing, Oldřich Kaiser a Eddie Murphy prostě patří k sobě... Jsem příznivcem tohoto (možná trochu vyhraněného) druhu humoru :o) ()

dinho_

Na odpad to není, ale Murphy zklamal, mistr převleků se měl spíše soustředit na jednu roli, protože tohle je jasný příklad lepšího podprůměru. Zamilovaný profesor vás totiž svým "kouzlem" nedokáže od srdce pobavit, spíš si jen povětšinu filmu vynutit rozpačitý úsměv. ()

da-a

Dobro v člověku někdy bývá ukryto pod velmi tlustou slupkou. Appeal Toma Shadyaca, abysme probůh nepřivedli na svět své Buddy Lovy. Remake stejnojmenné komedie z roku 1963 spojuje hned několik typů žánrů a humoru. Romantická komedie(láska mezi profesorem a profesorkou) je střídána s buranskou (profesorova rodina), nebo typicky pro černošské publikum (Buddy Love). Humor dokáže být něžný stejně tak jako hrubý, tichý i křiklavý a bohužel i vtipný a nevtipný. Protože jednotlivosti této komedie, kterou vyzdvihuje jen vynikající Murphyho výkon, dávají dohromady tak neforemný celek, není se co divit, že závěrečné resumé je jen výkřikem ze scénáristické nouze. Není možné tady kritizovat jednotlivé typy použitého humoru, ale jejich destrukční vyznění na film rozhodně ano. Přesto jej můžeme mít rádi. Ty části, které nám divácky vyhovují, je třeba ocenit alespoň dvěmi hvězdami. ()

arcy666 odpad!

V tomhle filmu je něco extra zkaženého. Pravděpodobně režiséra někdo uhranul, protože jsem nebyl schopný dodívat se na to ani v jednom ze tří (nebo kolika já vím) pokusů a z úchvatných reklam našich komerčních televizí na tuhle pecku se mi vždycky začne houpat žaludek... proto budiž odpad ()

marrrrian

Zbytočné a hnusné. Absolútne márne. A viete prečo to má 1 hviezdu a nie rovno odpad? Pretože to má ešte pokračovanie. Keby som dal odpad sem, neviem, ako by som mohol vlastne hodnotiť dvojku. Akože, nič proti tlstým ľuďom... A nič proti černochom... A tiež nič proti tlstým černochom... Ale čo je veľa, to je veľa. A tento film je priveľa po všetkých stránkach. Je jasné, že sú aj horšie, ale zamilovaný profesor je stále len priemer medzi tými hroznými. Jednoduchšie povedané, vznáša sa kúsok nad dnom. ()

Silblade

Ať si říká kdokoliv co chce, mě se tahle komedie líbila, samozřejmě jen s dabingem Oldy Kaisera. I záchodovej humor má něco do sebe.;) ()

Merenre

Tak by mě zajímalo, kdo tady komu cucá kozy....pokládám sobě i jiným tuhle otázku už léta, ale ještě jsem na ni nikdy nedostal kloudnou odpověď... snad jednou. ()

axel01

Protože komedie jako žánr obecně moc nemusím, dávám aspoň tři hvězdy. Co si vzpomínám, šla jsem od smíchu do kolen. U mě a komedií to platí asi tak, že čím nižší hodnocení, tím víc se pobavím, ale opravdu to nedělám naschvál. ()

PatrikP4

Občas se člověk zasměje... Eddie Murphy si zahrál skoro všechny co k tomu více říct... Na dvě hvězdy to bude i když s velkým otazníkem a vykřičníkem... ()

Vlasek

Nechápu, proč se vůbec takovéto filmy točí. Zbytečné plýtvání materiálu a peněz. Existují i horší díla, ale moc jich nebude. ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 1/10 ... Celkový dojem: 0/10. ()

Chemic

Je to slabota. Vtipný jako tátovy fusekle. Je to prostě a jednoduše nesmysl. A taky nechápu, proč se vůbec pak natáčejí pokračování, když už ten první díl a samotný nápad, je naprostý nesmysl. ()