Hrdinou příběhu je roztržitý profesor Sherman Klump, který se na první pohled zamiloval do své kolegyně, Carly Purlyové. Má to však háček. Klump je téměř dvousetkilový tlouštík a bojí se, že právě na to by mohla jeho láska doplatit. Hnán děsivými sny, rozhodne se vyzkoušet na sobě svůj objev, preparát, který testoval jen na morčatech. Ten z něj sice udělá štíhlého mladého muže s poněkud extravagantním chováním, ale má jen dočasnou účinnost, což znamená, že zpátky v tlouštíka se začíná měnit v ty nejnevhodnější chvíle, a to zcela nečekaně. Navíc se po čase štíhlé já, které si říká Buddy Love, začne až příliš vměšovat Shermanovi do života. Pokusí se mu přebrat Carlu, připraví ho o místo i bydlení, a dokonce se pokusí natrvalo zaujmout místo v jeho těle. Jenže dobrácký profesor si to nenechá líbit a je odhodlán zůstat sám sebou i za cenu nepříjemné tloušťky. (TV Nova)

Z0oMb3E

Kto má rád Murphyho tu ho má 6x. V tomto fime si každý nájde niečo dokonca aj zoofilovia :D. Vo filme sú sice aj fekálne scény, ale to je dôvod prečo jen 1*. V tomto snímku sa Eddie fakt vybláznil do sýtosti a ukázal aký záber má, že zahrá neurotického leva salónov, intelektuála, zvrhlíka dokonca starú ženu. Príjemná komédia na zabitie času. ()

KIT.HL

Dal bych klidně 4 ale musím být soudný.....Hlavně všechny scény u Klumpů ,to je prostě paráda. Excelentní O.Kaiser tento film vyzvedne.. O tom nikdo nemůže pochybovat. ()

mysiak

Celkom ešte normálna komédia od Eddieho Murphy, a keď nie on, tak ma zaujme Jada Pinkett Smith, ale ja som smial, a to rozhoduje... ()

ArsenalEagle

A s Eddím to jde do kopru, díky.. ale jestli budeš pokračovat, přijedu do Amerii a odkrouhnu tě, na tohle měli dát cenzuru, ne to každý rok několikrát opakovat v telce, hnus ()

Vojcl

Námět mi přišel hodně zajímavý, ale po shlédnutí téhle komedie mi zůstala jen hořká pachuť.. Těžké zklamání!!!! Zmatený scénář, vtipy jsou takové nucené a místy velmi trapné až nechutné. Já osobně jsem se vůbec nesmál, a to si myslím, že je u komedie docela špatné.. Jediný důvod proč dávám dvě hvězdičky je Eddie Murphy, který jediný se opravdu snaží a obstojně si tu zahrál asi deset různých postav.. ()

Bat55

Edie Murphy vo svojom živle.Vo svojej obľúbenej úlohe.On a komédia sú pre seba stvorené.Už len pri pohľade na to,že si tam zahral hneď niekoľko rolí,je vidieť,že ho to baví.Bohužial,táto typicky americky natočená chujovina,vyzerá občasne až veľmi trápne.A nielen trápne,celý film akoby bol jedna veľká reklama proti obezite,až to išlo na nervy.Ale oddýchol som si u toho skvelo a s odranými ušami dávam 3*.No,teda ale je to riadny úlet.Pardon, pravý úlet prichádza až s dvojkou. :) ()

kaylin

Když jsem tenhle snímek viděl kdysi poprvé, celkem mě to bavilo. Teď mi ale Eddie Murphy přijde prostě jenom uřvaný, teatrální a nudný. Jeho prdící vtipy už skutečně nejsou zábavné a s původní verzí se to nedá ani trochu srovnat. Jerry Lewis byl sice taky cvok, ale jeho film měl smysl a měl hloubku. Tohle ji opravdu nemá. ()

suicide

Samozřejmě, že je to příšerná sláátanina. Ale je tam trapsný Eddie z dob, kdy nebyl ještě tolik trapný, jde o dobrý a nenáročný vžmaz mozku, takže co více si přát... A každé další shlédnutí snižuje hvězdičku, takže pozor! ()

decouble

Nedokážu si představit, že dvojka je ještě horší než tohle. Ta scéna rodinné večer s prděním byla neskutečně debilní! Moje dvě hvězdičky jsou hlavně ten gejzír nadávek v baru, toho malýho černocha a za slušný dabing Oldřicha Kaisera (na čemž ale tvůrci nemají žádný podíl). ()

Derek

máte radi fekálny humor postavený na prdení a hrubozrných vtipoch? tak je tento opus eddieho murphyo to pravé pre vás. máte radi inteligentný humor, alebo ste členom filmového klubu? tak sa tejto slabej komédii vyhnite! ()

Colonist

Na první podívání celkem slušná tříhvězdičková zábava. Podruhé je to už ale naprostá kravina. Asi jsem musel být mimo, když se mi to při prvním zhlédnutí celkem líbilo. Dvě hvězdičky "z nostalgie" a také za to, že je to mnohem lepší než pokračování. ()

Aleee89

Tenhle film jsem viděla už dávno v televizi. Eddie nepatří mezi mé oblíbence, ale ani neoblíbence, tekže kolem mě jen tak proplouvá a nenechá ve mně žádný dojem. Musím přiznat, že někdy je tato komedie opravdu praštěná a některé gagy nebo spíše pokusy o ně dost nevyvedené, ale jindy je to fajn a k zasmání, takže celkově - průměr. ()

Fanucci

Ale no tak lidi:-) To myslíte vážně?! Tohle je výborná komedie! "Jedinej pokrok je, že máš narvanej rozkrok!":-) ()

kapsomut

Vím, že to není moc inteligentní humor, koukat se na rodinku tlusťochů jak prdí u stolu při večeři, ale má to své kouzlo. Tento druh humoru mi nevadí, protože tyto druhy komedie jsou výborné na odreagování a klidně i pro pobavení. Jistě, tenhle humor tu neuznává okolo 80 až 90 % lidí, ale mě nevadí. 4* za skvělé pobavení a odreagování, 2* za místy trochu stupidní pasáže, 4* za Eddieho. Tenhle pohodovej filmeček ode mě dostává právem 4* a řadí se mezi mé oblíbené komedie! ()