Hrdinou příběhu je roztržitý profesor Sherman Klump, který se na první pohled zamiloval do své kolegyně, Carly Purlyové. Má to však háček. Klump je téměř dvousetkilový tlouštík a bojí se, že právě na to by mohla jeho láska doplatit. Hnán děsivými sny, rozhodne se vyzkoušet na sobě svůj objev, preparát, který testoval jen na morčatech. Ten z něj sice udělá štíhlého mladého muže s poněkud extravagantním chováním, ale má jen dočasnou účinnost, což znamená, že zpátky v tlouštíka se začíná měnit v ty nejnevhodnější chvíle, a to zcela nečekaně. Navíc se po čase štíhlé já, které si říká Buddy Love, začne až příliš vměšovat Shermanovi do života. Pokusí se mu přebrat Carlu, připraví ho o místo i bydlení, a dokonce se pokusí natrvalo zaujmout místo v jeho těle. Jenže dobrácký profesor si to nenechá líbit a je odhodlán zůstat sám sebou i za cenu nepříjemné tloušťky. (TV Nova)

vaclaw odpad!

Teda výběr rolí Eddieho Murhpyho opravdu nechápu. Jestli mu prostě lepší film nenabídnou nebo jestli je programově odmítá a schválně si vybírá ty špatný nebo jestli se třeba s někým vsadil, že v nejhorší stovce filmů bude aspoň 20 ve kterých hraje hlavní roli, nevim... ale tohle je opravdu špatný. ()

helrohir

Ďalšia zhovadilosť s viac-úlohou Eddieho Murphyho a trápnym humorom. Aj tá jedna hviezda, čo som dal sa mi zdá veľa, ale oproti pokračovaniu sa toto ešte relatívne dalo zniesť. ()

Nathaniell

Ustřelená komedie, Eddie Murphy, cvok non plus ultra v (asi) pěti rolích (?). Jasně - klasická myšlenka: Nejde jen o vzhled. Ale podaná tím nejztřeštěnějším způsobem. Docela jsem se divil, jak skvěle nadaboval Murphyho Kaiser. Jo, sedlo to skvěle. Lehká přehnanost se dala čekat, na plnou palbu to není, ale 4* mu dát musím. ()

cinema_cz

Hlavním problémem Zamilovaného profesora je jeho chaotické střídání žánrů. Brzy po začátku filmu, když si začnete vychutnávat opravdu dobrý Murphyho výkon v roli zranitelného, nesmělého Klumpa a smíříte se s tím, že Zamilovaný profesor není bláznivá komedie, překvapí vás jako blesk z čistého nebe několikaminutová scéna, kdy Klump sedí u stolu se svou rodinou, která bez ustání vykládá oplzlé vtipy a prdí. 40 % (František Fuka, Ci 11/1996, str. 61) ()

ostravak30

Zamilovaný profesor stojí především na dvou nosných sloupech - americký slovní humor a Eddie Murphy. V tom prvním případě to znamená, že snímek ani moc nemusíte vidět, ale rozhodně musíte pozorně poslouchat. Vtipů zazní hodně, ale pouze v duchu amerického humoru. A E. Murphy je prostě komik, více rolí mu sedlo, masky se opravdu povedly. Na druhé straně poslouchat půl hodiny o prdění je trochu moc a původní humornou část ta druhá, podstatně nudnější - protože opakovaný vtip není vtipem, zabije. Zamilovaný profesor je od Toma Shadyaca ale spíše méně povedenější kousek. Tento režisér sice spolupracuje rád s rozenými komiky (Jim Carrey, Steve Carell), ale Ace Ventura, Božský Bruce nebo další Božský, pro změnu Evan, jsou kapánek lepší filmy a přeci jen využívají více z předností svých herců a hlavně - mají lepší příběh. ()

Vämpiriüs

Je vidět, že se Eddie Murphy na této komedii vyřádil dokonale, bohužel se jedná spíše o prd fest. I s odstupem času mi tento snímek přijde nezáživný. ()

Marg

Já se dobře bavil, což je snad u komedie hlavním cílem, i když tahle Oscara za scénář asi nedostane. Nezapomenutelná je scénka u stolu, kde si Murphy střihnul hned několik roliček. Pravda trochu přeslazené s hodně uprděným humorem, ale zábavné. ()

kadef odpad!

Jedna z nejhorších komedií co kdy vznikla. Murphy je naprosto odepsanej a měl by se co nejrychlejc vrátit ke komediím typu záměna nebo policajt v beverly hills. A prý to dostalo i oskara. Scéna v baru se vyrovná i některým scénám v kameňákovi. Eddie si možná myslí že je vtipnej, to se ale pořádně plete. Příšerný dialogy ze kterých přímo srší vulgarismus to celý ještě zhoršují. ()

rafix

Další vtipná komedie s nej komikem Eddiem Murphym. Dobré hlášky a gagy tomu filmu dávají grády a to je fajn. ()

route60 odpad!

Tak jsem měl dnes možnost zhlédnout Zamilovaného profesora po mnoha létech a nic se na mém názoru nemění je to čísté filmové nevtipné hovno s děsným Eddiem Murphym, bez špetky děje ale sere se tam od začátku do konce a to má být vtipné? Asi je chyba ve mě. ()

Reiner

Neoslní, příliš neupoutá. Skoro až podprůměrná komedie plná vtípků, které opravdu mají do velké zábavy daleko. Děj, ale i herci. To jsou mé výhrady. Proto pouze 1* ()

Gig

Komedie, která sází nejen na Eddieho humor, ale i na stejný koncept jako Cesty do Americky, kdy vícero herců ztvární právě Eddie s jinou maskou a podobným ksichtěním. Zde to už na mě nějak nefunguje. ()