Odvážný Shrek (Mike Myers) pátrá se svým kamarádem, sympatickým a chvastounským oslem (Eddie Murphy) po krásné a divoké princezně Fioně (Cameron Diaz). Za její záchranu chce od intrikána Lorda Farquadda (John Lithgow) získat zpět svou milovanou bažinu. (Bontonfilm)

Duffman 97

Originální a vtipné.Miluju Shreka a vše co k němu patří.Přesně ten typ animáče co miluji.Nechci žádný doják.Chci se bavit a to mi Shrek dopřává. ()

Tomas129

Možná budu patřit k těm mála lidem, které film moc nenadchl, ale holt každý jsme jiný. Já tento laciný americký trapný humor moc nemám rád. Trapný tím myslím, že někdo něco ve filmu udělá trapného...zkrátka je mi za toho druhého trapně. To prostě jaksi nemám rád a tady je to všudypřítomné. Občas mi to přijde všechno hodně ujeté. Proto se mi to moc nelíbilo. :-) ()

Rangifer

Skvělá pohádka nepohádka na které si na své přijdou i dospělí. Film je nacpaný vtipnými narážkami, gagy a hláškami. Všechno doprovází skvělá hudba. Stačí když třeba někde uslyším úvodní znělku z ne moc známého songu, hned si vzpomenu na tuhle slavnou zelenou obludu ( ne, není to Alzák). "SOME-BODY WHO..." dál už nevím. ()

teekanee

Naprostá dokonalost. Jako malý jsem to viděl snad stokrát, dneska poprvé v originále a tak po sedmi letech a přišlo mi to ještě lepší, jelikož jsem byl naplno schopnej docenit skvělej dospělej humor. 93% ()

SNCIS

Hlášky: Oslík: "Tak kde najdeme tu rozohněnou potvoru?" Shrek: "Uvnitř. Čeká, až jí pomůžeme." Oslík: "Měl jsem na mysli toho draka." / Oslík: "Shreku! Tos byl ty? Měl bys mě varovat, než vypustíš takovýho ducha. To byl ticháček." Shrek: "Kdybych to byl já, byl bys tuhej... To je síra. Myslím, že tam brzo budeme." Oslík: "Jo jo, prej sejra. Vím, co jsem cejtil a sejra to tutově nebyl." / Lord Farquad: "Co je tohle? Jak ohavné... Hnusné!" Shrek: "To od vás není hezké. Je to jen osel." / Oslík: "Nikdo ani hnout! Mám draka a nebojím se ho použít! Je mi všechno jedno!" / Shrek: "Mám rád své soukromí." Oslík: "Já taky. Nesnáším, když je někdo vtíravý jak Alpa. Ty mu dáš najevo ‚Zmiz’ a on stejně nezmizí a pak nastane ta trapná chvíle ticha." / Oslík: "Kdo chce kam, pomozme mu tam! Čum, vole, obře!" / Fiona: "Teprve až pravou lásku budeš mít, bude vše tak, jak má být." Oslík: "To byla nádhera. Nevěděl jsem, že píšeš básně." / Perníček: "Mor na tebe, ty dřeváku! Myšky, podejte mi kuřecí křidýlko! Ne, ne, ne, nalevo. Nalevo!" / Oslík: "Nic si z toho nedělej. Taky jsem míval hrůzu ze tmy, dokud... Počkej! Furt mám hrůzu ze tmy!" / Perníček: "Vyliž mi polevu!" / Oslík: "Já tě fakt žeru, bejbé! Tuhle větu holky žerou." / Oslík: "Aha, takže zlobři a cibule mají vrstvy. Jenže ne všichni mají rádi cibuli. Dort! Dorty mají rádi všichni. Dorty mají vrstvy!" Shrek: "Je mi jedno, kdo co má rád. Zlobři nejsou jako dorty." Oslík: "A víš, co mají ještě všichni rádi? Tiramisu! Neznám nikoho, kdo nemá rád tiramisu. Tiramisu je přece úžasný, Shreku." / Shrek: "Fiono? Já tě miluju." Fiona: "Vážně?" Shrek: "To si piš." / Oslík: "Nemáš kapesník? Může bejt i papírovej. Sotva řeknu tiramisu, už se mi sbíhají sliny." / Shrek: "Hej, to je moje princezna! Běž si najít svoji!" - 70%. ()

P3rcy

Vzpomínám si, jak jsem na Shreka s rodiči koukal poprvé, a jak máma říkala "To snad ani nenatočili Američani." Tenhle film se neskutečně povedl, a bude bavit každou věkovou kategorii ještě hodně dlouho dobu. ()

5bw

Legenda medzi animákmi. Shrek je film, ktorý si môžete pozrieť v ktoromkoľvek veku a stále si tam niečo nájdete a všimnete. ()

mistr97

Bohužel musím napsat, že ze Shreka zrovna unesený nejsem. Potenciál v této postavě a v tomto formátu filmu vidím velký, ale zpracování se mi nelíbí. Základ je postavený na klasickém schématu zachránění princezny s tím, že se zde tvůrci pokusili parodovat a zesměšnit všechny možné pohádkové postavy. Jenže se to moc nepovedlo a já jsem se převážně nudil, což bych sám nečekal, protože mě baví celá řada podobných animáků. Scény, které měly být vtipné, mi prostě vtipné nepřišly, výjimkou je snad jen několik scén s oslíkem. Za mě existuje mnoho lepších animovaných filmů, ať už po stránce příběhu, tak i zábavy. 45 % ()

agamazx

Absolutne perfektna parodia na stupidne filmy od Disney. Tento CGI animovany film je dost odvazne umenie v tolkych aspektoch. Soundtrack briliantne vystihuje co sa deje, a pribeh porusuje vsetky marketingove recepty. Unikatnost Shrek serie je nieco co je stale dnes vzacnejsie a vzacnejsie, v dnesnej dobe remakov. ()

topol999

Shrek je pro mě rozhodně jeden z nejlepších animáků!! Přemýšlím, zda nemám přeci jen o chlup raději 2. díl, ale nakonec ne!! Jsou zde skvělé hlášky, které už mezi diváky zlidověly, a to i díky skvělému dabingu (je to ten, co běží na běžné Tv - naštěstí). Vždy, když tenhle film dávají v telce, tak se na zelánáče rád mrknu. V čem jasně vede první díl nad těmi ostatními, je vynikající dabing, který se už však do pokračování nedostal... Rozhodně si stojím za tím, že Prachař, Vízner, Navrátil, zejména však Dana Morávková podali o několik tříd lepší výkon, než ti z druhého českého znění. "Podej mi ten balvan, co vypadá jako tvoje hlava!!" Musím prostě hodnotit 5* a komu se to nelíbí, tak ať mi vylíže polevu!!! :) PS: skvělý výběr songů - zejména All Stars a Hallelujah. ()

Mily

''Shrek is love, Shrek is life''. Legendární film snad pro všechny generace. Opravdu se nedivím, že ho mají v oblibě i moji rodiče. Když jsem byl ještě malý kluk, podíval jsem se na Shreka a bral jsem to nějak normálně. Teď se podívám a všímám si, kolik vtipů, které ve filmu zazněly, jsem minul. Skvělý animovaný film a určitě se znova na něj někdy podívám. ()

oashi

První z velkých animáků: Sarkasmus antihrdiny! ... stejně jako když začínal Poslední skaut (1991), aby tam pak nakonec tancoval jig: Také hláškoidní. A pro dospělé! Cynismus jsem tenkrát v animáku opravdu nečekal. Ve své době úplné zjevení: Tenhle film vytvořil novou kategorii. ()

DiableBlanc

Nejvíc top je pro mě fakt, že se na tenhle animák člověk může dívat i po letech a necítí se nikterak trapně ...animace skvěle propracovaná na svou dobu, původní dabing excelentní a i ta romantická zápletka člověka zahřeje, když se dívá se svou drahou polovičkou :) ()

notfilip63

To je proste top rozprávka na ktorú do teraz rád spominam. A na Shrekovu bažinu nezabudnem. Ten film si vždy rad pozriem a ked sa môžem pozerat na fešáka Shreka. Určite túto rozprávku videl každý. Výborná hudba a dialógy na ktoré nezabudnem napríklad ako "Zlobři sou jako cibule" alebo "Co deláte v mý bažine?" alebo "Včelka maja. Ta nezbednice včelka maja?" A ten koniec je veľmi z dobrou hudbou zakončený. Rozprávka na 10/10. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům