Reklama

Reklama

Odvážný Shrek (Mike Myers) pátrá se svým kamarádem, sympatickým a chvastounským oslem (Eddie Murphy) po krásné a divoké princezně Fioně (Cameron Diaz). Za její záchranu chce od intrikána Lorda Farquadda (John Lithgow) získat zpět svou milovanou bažinu. (Bontonfilm)

Videa (1)

Trailer

Recenze (984)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Neuveritelne dokonalej animovanej film, kterej se radi mezi ty nejlepsi, pricemz nejspis je tim nejlepsim prave Shrek, coz ale nechci posuzovat, nevidel jsem urcite vsechny animovane filmy. Film nahlizi naprosto jinak na vsechny mozne pohadky, zdarne se vyhyba klise, dej je propracovanej, sviznej, misty napinavej a misty hodne vtipnej. Animace bezchybna a postavy skvele namluvene. Shrek a konik proste nemaj chybu, ale i ostani jsou vic nez dobri. Navic ma film spoustu parodickejch odkazu na jine filmy, ktery si ale ty mensi asi moc neuziji. Proste naprostej vrchol v animovane tvorbe, nemam co vytknout, po pravu Oscar. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Typicky pohádkovský příběh zaplněný audiovizuálními vtípky a fórky (perníček, wrestling,oslík), Shrekovou přirozeností, skvělou hudbou, neustálým handrkováním se nesourodé ústřední dvojice a špičkovou animační technologií. Jednoznačný hit roku 2001 a jeden z nejhezčích animovaných filmů vůbec. A to stačil jen jeden opravdový polibek z lásky:) 60 miliónů dolarů(rozpočet)/484,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Reklama

triatlet 

všechny recenze uživatele

Na návštěvě je neslušné dívat se na televizi. Když mi hostitelé o Vánocích 2003 řekli, že nechají jako podkres slabě puštěnou televizi, že animovaný film Shrek za to stojí, kroutil jsem hlavou. Po pěti minutách jsem zíral s otevřenou pusou a sám jsem žádal, aby zvýšili hlasitost. A o rok později jsem je vytáhnul do kina na pokračování. Shrek mě odboural bezprostředností, nápaditostí, písničkami. ()

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Tento ošklivý zelený zlobr bez nejmenších hygienických návyků je dnes fenoném. Když se však podíváte na jeho první dobrodružství, není se čemu divit. Jednoznačně nejvtipnější animovaný film (ač miluju ranné pixarovky, Shrek je prostě vtipnější) a dokonalá zábava pro celou rodinu (možná, že rodiče se tentokrát nasmějí více než děti). Škoda, že ve třetím díle přišel značný, přímo propastný pokles kvality. ()

Galerie (89)

Zajímavosti (84)

  • Eddie Murphy považuje filmy o Shrekovi za jedny ze svých nejlepších filmů. Eddie v sérii namluvil oslíka. (SONY_)
  • Před uvedením do kin muselo film zhlédnout několik právníků studia DreamWorks, které mělo obavy, aby je společnost Disney nežalovala za parodie jejich lokací, které používají ve svých filmech. (don corleone)

Související novinky

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Světové hvězdy filmové hudby zavítají do Prahy na Composers Summit 2023. Druhý ročník kromě workshopů a přednášek nabídne ve dnech 14. a 18.dubna dva unikátní koncerty. Ústřední melodie oceňovaných… (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (více)

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (více)

Reklama

Reklama