Nastala chyba při přehrávání videa.
 • FlyBoy
  ****

  Rodinný animák, ktorý zaviedol nové (dospelácke i odkazové) pravidlá a povzdvihol túto škatuľku o nejaký ten level vyššie. Decká si udržal zanedbateľnou “storkou” a vyleštenou grafickou metalízou, odrastenejších si ochočil výstižnými narážkami aj pohotovými hláškami. Výnimočný apel na nedôležitosť zovňajšieho výzoru a významnosť povahových vlastností, ktorý možno nazvať potomkom moderného “entertaimentu”. Až tak veľké šťastie na svojich nástupcov však nemal. Nuž, čo už :-((26.12.2010)

 • gudaulin
  *****

  Zjevení v oblasti animovaného filmu, film, který záměrně boural v animované tvorbě zažité konvence a ve svém prvním díle jednoznačně šel proti proudu. Za svůj vznik ostatně vděčí konkurenční válce mezi studii, šlo o nemilosrdný parodický útok na přeslazenost, stereotypy a průměrnost Disneyho studia. Převážná část těch, co stvořili Shreka v minulosti u Disneyho dělala, takže dokonale věděli, čemu se vysmívají. Jó, oportunismus se někdy vyplácí...Skvělé vtípky, výborný scénář, chytlavá hudba a sympatický hrdina doplňovaný snaživým pomocníkem. V Karlových Varech film svého času publikum uvedl do extáze. Film pro všechny generace, celkový dojem 100 %.(17.6.2006)

 • freddy
  *****

  Tady už snad o tomto filmu bylo vše napsáno, tak snad jen mé stručné hodnocení. Originální, vtipná, osobitá komediální pohádka s originálními hrdiny. Super, bravo, perfektní, excelentní, bombastické, grandiózní... To jsou slova, která vystihují můj názor na tento film. Víc nemám co dodat. Snad jen: Už dlouho jsem se takhle nezasmál...(10.9.2007)

 • Dever
  *****

  Soundtrack John Powell a Harry Gregson-Williams: 1. Stay Home - Self ,2. I'm A Believer - Smash Mouth ,3. Like Wow - Leslie Carter ,4. It Is You (I Have Loved) - Dana Glover ,5. Best Years Of Our Lives (Micks Mix) - Baha Men ,6. Bad Reputation - Halfcocked ,7. My Beloved Monster - Eels ,8. You Belong To Me - Jason Wade ,9. All Star - Smash Mouth ,10. Hallelujah - John Cale ,11. I'm On My Way - The Proclaimers ,12. I'm A Believer (Reprise) - Eddie Murphy ,13. True Love's First Kiss - Harry Gregson-Wiliams, John Power ,(14.5.2011)

 • Spiker01
  *****

  I po mnoha letech stále animák, který baví stále stejně dobře a ačkoliv mám o malinko radši dvojku, i na jedničku se kdykoliv rád podívám, když jí třeba dávají v televizi. Zprvu nesympatický a svérázný zelený zlobr se nám ihned vryl nesmazatelně do paměti a svými průpovídkami a šarvátkami s oslíkem baví po celou dobu klasické půldruhohodinové stopáže. A v čem je další velká zbraň Shreka? Samozřejmě soundtrack, který zpopularizoval a připomenul tolik už tak dost populárních písniček a připravil tak půdu pro perfektní mix dobrodružství klasických pohádek spolu s nově vytvořenou šrečí mytologií...90%(2.2.2015)

 • - Náklady na výrobu: 60 mil. $. Náklady na reklamu: 45 mil. $. Tržby v USA za první víkend: 42 347 760 $ (3587 kin). (lubos111)

 • - Oddělení speciálních efektů provádělo test v baheních lázních, aby mohli pozorovat strukturu bláta při různých situacích na těle. (don corleone)

 • - Oslík byl modelován podle skutečného zakrslého oslíka, který žije v Barron Parku v Kalifornii. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace