Reklama

Reklama

Odvážný Shrek (Mike Myers) pátrá se svým kamarádem, sympatickým a chvastounským oslem (Eddie Murphy) po krásné a divoké princezně Fioně (Cameron Diaz). Za její záchranu chce od intrikána Lorda Farquadda (John Lithgow) získat zpět svou milovanou bažinu. (Bontonfilm)

Videa (1)

Trailer

Recenze (971)

Matty 

všechny recenze uživatele

Před dávnými časy, za sedmero horami a za sedmero řekami žil jeden zlobr. Ten zlobr se jmenoval Shrek a kromě pohádek jako je tato bytostně nesnášel cokoliv živého. Když se tudíž jednoho krásného dne probudil a zjistil, že v okolí jeho útulného močálu kempují snad všechny pohádkové bytosti (tři prasátka, víly kmotřičky, vlk, Pinocchio atd.), rozhodl se vzít osud do vlastních rukou a zjistit „vo co tady sakra go“. To ještě netušil, že bude muset za vydatné slovní pomoci mluvícího osla osvobodit princeznu Fionu ze spárů osamělé dračice, aby vyhověl požadavku zrádného liliputa lorda Farquaada, jehož oblíbenou činností je mučení perníčků Shrek do žánrů animovaných a komedií vůbec vlil čerstvou krev kombinující parodii všeho možného (především pohádek) s komikou konverzační (oslovy monology) i situační, okořeněnou navíc výbornými akčními sekvencemi a chytlavým soundtrackem. Je až nehorázné, kolik doopravdy vtipných, originálních a hravých nápadů dokázala čtveřice scénáristů vměstnat do každičkého políčka tohoto nadupaného filmečku. Stejně tak je potěšující detailnost práce animátorů korunována excelentním namluvením tří hlavních i všech vedlejších postav. Dávám sice „jenom“ 85%, ale z čistě „zábavnostního“ hlediska se jedná o jasnou stovku! 85% Zajímavé komentáře: tron, davidek, fleker, ado7 ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejúspěšnějších průkopníků filmů, kompletně vyrobených na počítači. Je to naprosto neuvěřitelná superpohodová podívaná, která ovšem není příliš určena malým dětem. Bavil jsem se celou dobu skvěle a místy jsem musel doslova obdivovat výborný smysl pro humor, který tvůrci prokázali. Animace je vynikající (až na pár malých nepodstatných detailů), ve filmu je ukryta spousta drobných vtípků a další spousta parodických narážek, povedená je i hudba a skvělý je i originální dabing (především Eddie Murphy jako Osel). České titulky se Frantovi Fukovi taky velmi vydařily. Na tenhle film se dá dívat i vícekrát během krátké doby a na rozdíl od mnoha jiných se neokouká. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Naprostá a totální špička mezi animovanými filmy. A to Mika Myerse normálně nesnáším :) Super zábava i pro dospělé. A co se titulků a potažmo i dabingového scénáře týká - Mr. Fookah opět zabodoval. Nahradit Gingerbreadmana Včelkou Májou tak, aby to odpovídalo lipsyncu, to je docela umění:) A co se Oslova pěveckého čísla týká...no, škoda slov, ale Karel Černoch má vážnou konkurenci:)))) ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Tenhle animák je dokonalost sama a ať mi proboha už nikdo netvrdí, že je to záležitost pro děti! Okouzlující příběh, bravurně napsané postavičky, VÝBORNÉ namluvení (oslík rulez), spousta parodických vsuvek (Matrix rulez) a hlavně...je z toho cítit obrovské nadšení a radost z každé hotové vteřiny a pozitivní nálada vetknutá do každého frameu... ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

První kompletně počítačový film, který má i perfektní příběh (ale zpracování samozřejmě také). Musím ale upozornit na jednu věc - docela mě vyděsil český dabing, takže pokud máte možnost, půjčte si DVD s titulkami, protože Eddie Murphy je jako osel neodolatelný, Shrek je taky skvělý (Mike Myers) ale ani ostatní postavy nezůstávají pozadu. I ostatní součásti filmu jsou výtečné - scénář (nominace na Oscara), hudba a vlastně všechno ostatní také. Pokud jste to ještě neviděli, tak to hooodně rychle běžte napravit. ()

Galerie (88)

Zajímavosti (76)

  • Ve scéně, kdy si Fiona ulamuje kůru ze stromu, aby si z ní udělala dveře do jeskyně, je tvar kůry jiný než prázdné místo na stromě. (Geriel)
  • Postava Shreka bola inšpirovaná francúzskym zápasníkom a spisovateľom Mauriceom Tilletom, ktorý trpel chorobou kostí zvanou akromegalia. (Jakub225)
  • Když Fiona pozoruje z jeskyně Shreka a oslíka, tak ačkoliv je už po setmění, má stále lidskou podobu. (DexMASTER094)

Související novinky

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme…

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

15.03.2022

Krátce před zveřejněním prvního traileru oznámili tvůrci pokračování animáku Kocour v botách kompletní hlasové obsazení nového filmu. Snímek Puss in Boots: The Last Wish tak představí kromě…

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio…

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

David Koller, Dasha, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Ondřej Ruml, Michal Dvořák a další hvězdy v sobotu 27. srpna vystoupí na velkolepém multimediálním koncertu filmové hudby pod poděbradským zámkem…

Reklama

Reklama