Reklama

Reklama

Odvážný Shrek (Mike Myers) pátrá se svým kamarádem, sympatickým a chvastounským oslem (Eddie Murphy) po krásné a divoké princezně Fioně (Cameron Diaz). Za její záchranu chce od intrikána Lorda Farquadda (John Lithgow) získat zpět svou milovanou bažinu. (Bontonfilm)

Videa (1)

Trailer

Recenze (983)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejúspěšnějších průkopníků filmů, kompletně vyrobených na počítači. Je to naprosto neuvěřitelná superpohodová podívaná, která ovšem není příliš určena malým dětem. Bavil jsem se celou dobu skvěle a místy jsem musel doslova obdivovat výborný smysl pro humor, který tvůrci prokázali. Animace je vynikající (až na pár malých nepodstatných detailů), ve filmu je ukryta spousta drobných vtípků a další spousta parodických narážek, povedená je i hudba a skvělý je i originální dabing (především Eddie Murphy jako Osel). České titulky se Frantovi Fukovi taky velmi vydařily. Na tenhle film se dá dívat i vícekrát během krátké doby a na rozdíl od mnoha jiných se neokouká. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Tenhle animák je dokonalost sama a ať mi proboha už nikdo netvrdí, že je to záležitost pro děti! Okouzlující příběh, bravurně napsané postavičky, VÝBORNÉ namluvení (oslík rulez), spousta parodických vsuvek (Matrix rulez) a hlavně...je z toho cítit obrovské nadšení a radost z každé hotové vteřiny a pozitivní nálada vetknutá do každého frameu... ()

Reklama

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

Vtipné hezké, povinné pro každého zvědavce novinek a snah o to. Tady krom Zeleného mužíčka nic až tak nového. Spíš kombinace všemožných dávno starých story, proto jedna hvězda mínus. Jednička jako obvykle žádným dalším pokračováním nepřekonána. Snad až na Toy story, kde jde o originalitu bez pardonu. Navíc oblíbenost filmu překonala i věkové hranice. Mít totiž doma např. figurku Woodyho není snem jen dětí školou povinných. :-) ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Kolikrát se na to naše děti koukají? Jednou týdně? Ano, asi tak. A koho to také neomrzelo, když vejde do pokojíčku a zahlédne to na tabletu? Rodiče. Takže to je asi ta nejlepší vizitka pro vynikající biják z dílny DreamWork. Této společnosti se vlastně nic jiného nepovedlo a to je škoda, ale ten Shrek? Ten je fakt TOPka. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Shrek je ukázkovým případem toho, jak perfektně se dá natočit animovaný film, který budou zbožňovat děti i rodiče. Velmi příjemný příběh zabalený do pohádkového světa je plný mnoha odkazů, perfektní animace i prokreslených postav. Lord Farquaad je parádní zápornou postavou, pábitelský oslík jakbysmet a na Dulock se snad nedá zapomenout. Ostatně jako na celý snímek, který je naprosto geniální soundtrack (stojím si za tím, že je lepší než všemi opěvovaní Strážci Galaxie). Kupříkladu Smash Mouth od All Star z úvodní sekvence, či openingu filmu si poslechnu s chutí kdykoliv. A kdo se tváří kysele, ten ať jde do prde...háje! ()

Galerie (89)

Zajímavosti (82)

  • Během scény požáru před domem Shreka vidíme medvědího tatínka, jak se stará o své mládě. Později ve scéně na hradě vidíme kůži medvědí matky jako ozdobu. (don corleone)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. dubna 2001 ve Westwoodu v Kalifornii. (Varan)
  • Ve střídajících se záběrech mizí drakovi z krku řetěz a zase se objevuje. (Geriel)

Související novinky

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Světové hvězdy filmové hudby zavítají do Prahy na Composers Summit 2023. Druhý ročník kromě workshopů a přednášek nabídne ve dnech 14. a 18.dubna dva unikátní koncerty. Ústřední melodie oceňovaných… (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (více)

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (více)

Reklama

Reklama