Romeo krvácí

Jack Grimaldi je newyorský policista, který pracuje v oddělení organizovaného zločinu. Kromě toho si však přivydělává jako informátor mafiánského bose Dona Falconeho. Za informaci o místě pobytu gangstera Nicka si vyzvedne odměnu na obvyklém místě a vrátí se domů, ke své ženě Natalii, kterou nade vše miluje, i když udržuje milostný poměr s mladičkou milenkou Sheri. Při přestřelce v hotelu zahyne nejen gangster Nick, ale také několik jeho strážců. Podle FBI zabíjela chladnokrevná vražedkyně Mona Demarková. Pátrají po ní nejen muži zákona, ale také gangsteři. Falcone má pocit, že Mona ohrožuje jeho pozici a nařídí Jackovi, aby ji zlikvidoval. Když ji policisté zatknou, má ji Jack dopravit do hotelu Niagara. Vražedkyně mu nejprve nabízí peníze, pokud ji propustí a potom ho úspěšně svádí. V nejlepším je však vyruší agenti FBI, kteří si pak z kolegy dělají legraci. Jack oznámí Falconeho spojce místo Monina úkrytu. Tam však gangsteři Monu nenajdou, protože se jí podařilo uprchnout. Rozzlobený gangster chce, aby Jack ženu našel a zlikvidoval jinak na to doplatí Natalie a Sheri. Jack najde Monu v hotelovém pokoji, ale nakonec přistoupí na její návrh. Ona opatří vhodnou mrtvolu, on zase papíry potvrzující, že Monu zabil. Tuší, že se ocitl v bezvýchodné situaci a navíc se mu začnou komplikovat i vztahy s oběma ženami. Sheri ho chce opustit, Natalie má plné zuby jeho nevěry. Navíc se znovu objeví Falconeho muži a jako trest i varování mu uříznou patu. Jack se přizná Natalii ke své spolupráci s mafií, dá jí všechny peníze a pošle ji pryč z města s tím, aby se po něm dvakrát za rok ptala v baru Holiday Diner. Potom se sejde s Monou. Ta se ho pokusí zabít, ale Jack se ubrání a postřelí ji. Ženě se podaří zmizet, a přestože Jack nepřestává být ve střehu, dostane se Moně do rukou. Vražedkyně ho donutí zaživa pohřbít zajatého Dona Falconeho a potom s ním chce strávit poslední noc. Jsou však zatčeni policií. Přes Jackovu zradu pro něj však mají kolegové jistou nabídku. (oficiální text distributora)

Deleatur

Hlavní hrdina byl opět spíš donchuán než Romeo. Těžko počítat, že ho s jeho milou rozdělila bída a jeho špatnost nebo že byl (jak několikrát zaznělo a vzhledem k jeho chování to byl spíš sarkasmus) "duší romantik". Víc rozčilující bylo, že se postavy zhusta chovaly nelogicky a pomalu jsem měl dojem, že policajt svou korupci skrývá zbytečně, protože kdo nebyl zkorumpovaný, ten byl ťulpas, kterému se vysmívali zločinci i soudci. Moje oblíbená herečka Olinová sice vytasila všechny svoje zbraně, ale její "královna podsvětí" byla spíše karikaturou (už jen ty jako orgasmy při zabíjení) než skutečně děsivou a nelítostnou "ruskou čubkou". O dost působivější byl Scheider, najmě když coby don zmíněnému policajtovi hrozivě klidně vysvětlil, že to on určuje pravidla. Nicméně právě samotné propadání policajta do hlubin korupce a Oldmanův výkon byly na filmu to nejlepší. // 54% ()

Heroine

Příšerné! Lena Olin i Juliette Lewis trapné až na půdu! Děj je na nic, hlavní hrdina nesympaťák, a k tomu Ron Perlman se tam objeví jen na pár vteřin! Jedna hvězdička pouze za vcelku dobrého Garyho Oldmana, a za Rona Perlmana, i když jen na chvilku :-) ()

TommyGun89

Gary Oldman je prostě třída a tímto filmem jsem se o tom znova přesvědčil. Jak již zde napsal uživatel "sepp" film se jeví ze začátku jako nudná fraška, ale čím víc se blížíte konci, tím je to napínavější a velice poutavý snímek, chce to jen vydržet.:)) ()

GlamourCat

Jim Dorty napáchal daleko více zločinu, než se na policajta sluší a patří. Moc mě to ale nezajímalo, co s takovým charakterem, co sice vroucně a nekonečně miluje svou manželku, ale má tak trošku i milenku a sem tam ještě jinou ženskou. To nebyl žádný Romeo, ale jen děvkař. Tím pádem se všechny dojemné scény s jeho ženou dost minuly účinkem. ()

Trenz

Pro Garyho velice netypické a stále si nejsem jistá volbou dabéra. Zdeněk Mahdal je dobrý, ale ke Garymu moc nejde. Celkově mě tento film nezaujal, protože ani hudba nebyla nijak zvlášť oslňující a příběh taky za mnoho nestál... ()

netWoor

zmatená hovadina, která (dle ohlasu nejlépe zde hodnocených) je nejspíš nesmírně intelektuální, ale mě až na pár okamžiků neskutečně nudila ... ()

E lan

Na tu dobu asi dobrý film se slušnými hereckými výkony a relativně zamotaným scénářem, který si ke konci tak nějak neví rady. Na dnešní dobu je to trochu nuda... ()

Mocoft

Speciálně bych v tomto díle zatratil scénickou hudbu, které nejenže nepomáhá budovat atmosféru, ale navíc působí až rušivě. Určitě tím přišel Medak o hvězdičku navíc. ()

winstonik

Sonda do života muža, ktorý chce páchať len malé skromné podvody, ale tie vyúsťujú do oveľa horších svinstiev, z ktorých sa nedá vystúpiť. Toto sme my. Muži sú svine, ale sympatické ako Gary Oldman. :-) Film pripomína českú klasiku "Já, truchlivý bůh". Veľmi dobré. Oboje. ()

Travinho

Nikdy jsem to neviděl, ale jelikož právě pro tento film nazpíval Jon Bon Jovi nejlepší písničku všech dob, tak dávám za 5* ()

honzic

Zajímavý film plný zvratů a obrazů. Sice nevyniká po žádné stránce, nicméně jako celek působí vyváženě a dobře. Hodnocení: 70 % ()

Sekel

Zajimavy a cynicky filmecek s jako vzdy vynikajicim Garym Oldmanem a vseho schopnou Lenou Olinovou. Treti hvezda je za ten nadherne jazzovej konec. ()

Chopper

Mona Demarkov: I don't want you to kill him, I just want you to bury him. If he dies in the process, that's his problem. proste tie hlasky co su v Romeo Is Bleeding tak to som uz dlho nezazil ()