Rázovitý vesnický chlapík Bohuš Stejskal žije sám v rozpadající se chalupě, pracuje jako dřevař, většinu času tráví s kumpány popíjením slivovice. Jeho život se změní, když mu advokát Ulrich oznámí, že zdědil obrovský majetek. Druhý den mu tetka ze sousedního domu oznámí, že se mu uškrtila koza. Nešťastný milionář se rozhodne uspořádat na její počest velkolepou smuteční hostinu. Kamarády, navlečené do svátečních šatů, odveze do brněnské luxusní restaurace, kde parta způsobí ostudu. Večer Bohuš navštíví s kamarádem Košťálem masážní salón, kde je tak nadšen službami prostitutky Ireny, že ji přesvědčí, aby se k němu nastěhovala. Pro dívku, uvyklou luxusu, je však Bohušova chalupa šok, stejně jako jeho chování. I když je pro peníze ochotná udělat téměř cokoli, nakonec ho opustí. Bohušovi se podaří přesvědčit Vlastu, aby se k němu vrátila, a zaplatí celé vesnici zavedení plynu. Všichni mu závidí a každý něco chce. Když se objeví zuřivý Ulrich se zprávou, že Bohuš nic nezdědil, protože byl jen nevlastní syn, odvrátí se od něj kamarádi, Vlasta i ostatní. (TV Nova)

Fajt

Po tzv. revoluci se film mohl zdál humorný, prostě urvaný ze řetězu, ale s odstupem času je to sprostý a hulvátský film. No co chtít po Chytilové. Co na to vesničané ? Opravdu jsou všichni takoví burani a alkoholici ? ()

ostravak30

Další z legendárních komedií, která je zároveň asi jediným filmem, jež se mi od paní Chytilové líbí. Samozřejmě legendární herci a legendární hlášky, které zlidověly. K tomu netřeba mnoho dodávat. Bolek Polívka nejspíš ve své životní filmové roli a Miroslav Donutil definitivně odstartoval svou nezměrnou popularitu. ()

Snagleo

No joo, tak jsem to konečně viděl. Jsem spokojen. Klasická česká komedie, která pobaví. Polívka celý film svými hláškami neskutečně drtí spolu s ostatními. Všude je to samý vtip. Dokonce i samotný příběh zní bláznivě a ujetě. Jo jo, tohle mám rád. Skvěle jsem se pobavil a film si užil. Pěkných 80% ()

iz67

V devadesatkach jsem byl docela kriticky. Pak jsem si precetl, ze ted (2020) to funguje lip a ma to vizionarskou message. Hovno. Je to blbe zahrany, scenar není , postavy jsou kokoti asi 2x vic nez bylo potreba ( a i jak je v tomhle kraji blbu zvykem). A ten radoby konec s husí kůží - ten je tak násilný proti logice postavy - samoúčelny, tedy k smichu. Takze jestli vizionarstvi v tom, ze je tu spousta imbecilu , tak pak jo. Snizuju ze 3* na dve. ()

Olafsson

Kult. Mnoho hlášek naprosto zlidovělo. Viděl jsem za ty roky více než desetkrát, a rád se budu dále vracet. Životní role Polívky, který tady hrál v podstatě sebe. ()

PlysovyMacko

Na jednu stranu neskutocne vtipna pecka, kde kazda scena a kazda hlaska je perla. Na stranu druhu neskutocne primitivny film s humorom zo stoky, kde hlavna postava aj niektore vedlajsie su doslova cely film naje*ane. ()

Pitryx

Moje oblíbená „moravská“ komedie. Bolek je tu naprosto skvělý a ostatní perfektně asistují. Je fakt, že pár scén jsem nepochopil, ale vůbec mi to nevadí. Pokaždé se u toho bavím a mohu na to koukat či to poslouchat i vícekrát do roka. Nevadí mi ani několik obrazových chyb, prostě, u mne je to i přes drobné nedokonalosti navždy jednička.  95 % ()

Haggy

Legendární Jihomoravská komedie, která si prostě nebere servítky s ničím. Tento film považuji za skvělou časovou kapsli počátku devadesátek tady u nás na Moravě. Bolek Polívka v roli Bohuša od začátku až do konce filmu sype z rukávu hlášky, které dnes už zlidověly natolik, že je v mém okruhu přátel používáme všichni. Jasně, dějově to není opravdu žádný zázrak a zápletka je jednodušší, než napočítat do deseti, ale opravdu u filmů tohoto žánru záleží na zápletce? Dle mého názoru je spíš důležité se u komedie smát a tento požadavek u mě film naplní zaručeně vždycky. ()

DJ Kritik

Komédia na prahu rozdelenia štátu, ktorá zanechá v každom pekný pocit. Skutočná a uveriteľná postava Bohuša, ktorá sa vyskytovala všade vôkol nás. ()

Blazkowicz

Nebýt hlášek Polívky, tak asi nic moc, ale takto je to nezapomenutelný zážitek. A to říkám, jako že jsem to poprvé viděl celé a ne jen útržky z televize. Měšťáci asi nedocení, ale burani z dědin se baví královsky. 5-* ()

majk_n

Napoprvé se mi ten film nelíbil, ale časem docela zkultovněl a jsou v ně dobré hlášky. A taky ta toporná rolička K. Gotta ()

Max Q.

Tož já su taky z Valašska a tak nemožu hodnotit jinak. Viděl jsem to snad 50x. Na druhou stranu chápu, že každému se do vkusu netrefí. Ale hodnocení "odpad!" to už je fakt zaujatost! ()

Frix

Kdyby nebylo výrazně unylé a nudné druhé půlky, klidně za pět hvězdiček. Polívka je bezkonkurenční! ()

Norton.

Klasika a špička české komedie , super film , nasměju se pokaždé když to vidím , Polívka ve své snad nejlepší roli :) ()

Vivian

Velmi vtipná a velmi pohodová satira na českého (resp. moravského) zbohatlíka. Další z filmů, na které se můžu dívat pořád dokola a pořád se budu příjemně bavit. Jednou z nejkrásnějších věcí na celém snímku jsou ty nezapomenutelné hlášky pronášené kouzelným jihomoravským dialektem - hlášky, které se záhy po uvedení filmu staly nedílnou součástí slovníku většiny jeho diváků. "Kde se u vás možu vychcat? ... vyčůrat... ... vymočit...? ()

Radimko

Tak špatný až je dobrý... Příklad filmu, u kterého se mé hodnocení zvyšovalo každým dalším shlédnutím. ()

chrustie

Kultovní a naprosto geniální česká komedie. Ten film sem viděl snad 20x a pokaždé když ho vidím, tak se znova zasměju, i když ty hlášky znám nazpaměť =) . ()

Cannabis

film sám o sobě těžký průměr, ale skvělý Bolek Polívka se záplavou dnes již kultovních hlášek dělá z toho dílko za 4 hvězdičky **** ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů