Plukovník John Matrix opustil speciální elitní jednotku a nyní žije se svou dcerou Jenny na venkově. Na jeho usedlost přilétá generál Kirby a varuje ho, že ho chce kdosi zabít. Johnův bývalý kolega z jednotky, kapitán Bennett, kterého John kdysi vyhodil, se mu chce pomstít, a proto se spolčil s diktátorem Ariusem z latinskoamerického Valverde, který žije v exilu. Arius chce znovu své zemi vládnout a připravuje puč... Bennett nechá unést Johnovu dceru Jenny a Matrixe zajme. Pak mu sdělí, že dceru dostane zpět, jen pokud odcestuje do Valverde a zabije současného prezidenta... Než letadlo vzlétne, zabije Matrix svého hlídače Henriquese, vše nastraží, jako by Henriques spal  a vyskočí z rozjíždějícího se letadla. Na záchranu Jenny mu zbývá necelých jedenáct hodin, než letadlo doletí do Valverde a povstalci se dozvědí, že z letadla utekl. Bennet a Arius odvezou Jenny do vily na nedaleký ostrov, kde ji vězní v uzavřené místnosti. Jenny se pokouší dostat z pokoje ven a a povede se jí to. Začne z vily hledat cestu ven... Matrix mezitím s pomocí letušky Cindy, která se mu na letišti připlete do cesty, zabije nejprve Sullyho, který z letiště monitoroval jeho odlet. Najde u něj klíč od motelu a se Cindy jdou pokoj prohledat. Tam je najde zabiják Cooke, kterého však Matrix přemůže. V jeho autě najde účtenku od pumpy, kde tankují soukromá letadla. Matrix se Cindy odjedou do skladu pohonných hmot, kde zastihnou povstalce chystající se na převrat. Podle mapy zjistí, kam Bennetř s Ariusem odvezli Jenny. Matrix se vloupá do obchodu se zbraněmi, ozbrojí se a odlétá i se Cindy hydroplánem na ostrov. Pak jde hledat Jenny a Cindy se má snažit spojit s generálem Kirbym... Mezitím na letišti ve Valverde přistává letadlo s mrtvým Henriquesem a povstalci zjistí, že Matrix na palubě není. Okamžitě vyrozumí diktátora Ariuse. Matrix ale pobije celou posádku, která střeží vilu, uvnitř se střetne s diktátorem Ariusem a také ho zastřelí. Kapitán Bennett zatím hledá Jenny, která se skrývá v podzemí vily. Dostihne ji, vezme si ji jako rukojmí a postřelí Matrixe. Matrix ho žádá, aby jeho dceru pustil a vyzve Bennetta ho na souboj... (TV Prima)

krivkin

Hlavně je třeba vidět tu původní verzi, kde jsou ty nejlepší (rozuměj nejkrvavější) momenty neprostříhané. A Arnie krmící srnku a nesoucí na rameni kmen stromu, to už je vůbec maso :-) Zlatá osmdesátá, která ještě nebyla tolik poznamenaná všemi druhy korektnosti a nabízela přímočarou a na kdeco si hrající zábavu. ()

route60

Film tupý jak můj pohled po pěti pivech, závěrečná scéna útoku na ostrově je jedna z nejsměšnějších jaká kdy vznikla blbouni mu dobrovolně nabíhají na kulky a nikdo se do něj není schopen trefit ani ze dvou metrů? Ano nadsázka je výborná věc ale v komandu prostě není a to že je kult? Arnold Schwarzenegger je jediný plus tohoto sice přímočarého ale hloupoučkého filmu. ()

chrustie

Velké množství kiksů, vyschlý scénář. Árný má na triku určitě lepší kousky na to, abych tohle hodnotil lépe. Na to mám doufám ještě dostatek soudnosti. ()

heavy66

Konec 80.let, po půlnoci na strahovské koleji - banda pospávajících studentů sleduje na videu nějaký nudný film. Pak někdo vloží do přehrávače Komando a během pár minut jsou všichni vzhůru, napjatě sledují a hlasitě povzbuzují Arnolda, ani mizerná kvalita obrazu a zvuku nikomu nevadí. Super! ()

Slam7

Hodně nasranej Arnie si jde pro dceru, nechtěl bych mu stát v cestě!!! Pochopitelně je Komando přehlíženo vedle Predátora a Terminátorů, ale je to trochu škoda, protože pro milovníky pořádnejch, krvelačnejch, střílečskejch a mrtvolplnech akčňáků je to přesně to pravý. Nejlepší úvodní scéna s Arniem, motorovkou, mega kládou a supr hudbou!!! ()

BBSeeker

Nedokážem dať iné hodnotenie ako 5 hviezdičiek, lebo tak dlho som sa pri filme už veľmi dlho nepobavila, vskutku od začiatku do konca jeden výbuch smiechu za druhým. Jednak ten Arnieho výraz tváre, vtipné hlášky, ale najmä hlášky, ktoré neboli myslené ako vtip spôsobili, že som túto nechcenú komédiu jednoznačne nevidela posledný krát. ()

Kapka68

no ty vole, dlouho jsem neviděl takovou komedii :D nesmrtelnej Arnie je fakt boží :D akorát nevim jestli to bylo braný vážně, nebo fakt jenom jako sranda :D v tomhle filmu je naprosto dokonale vidět, že Arnie je fakt herec 1. třídy.... :D ()

EnderWiggin

Když ja nevím... Arnieho "bačkůrky do lesa" hrozný, ale to polínko, radost se dívat. Supr jízda džípákem, síce místami bylo jasné že by to ve skutečnosti to auto nedalo, ale i tak jsem lepší nevidel. Supr hadraplán i raketoplán, skaly i lesy, výprava jak má být. I kotouče do flexi nabroušený... Mnoho věcí podáno jenom skratovitě, ale na akci to vůbec neubírá. Že já jsem se bavil i roce 2012? To musím hodnotit hodně kladně. Vlastne o trochu víc než u Expendables 2. Nesmírné díky nejmenované TV za odvisílaní ve formátu HD 16:9. PS: Kto by to byl tehdy řekl do té holky, ale dneska jsem ji poznal, čarodějku jednu.... :) ()

vodkasesemte

Když něco rád nemám, tak se to mít rád naučím nebo na to nekoukám, hlavně se nevylejvám, že ve srovnání s Lazarovou je to blbost. To se radši střelím za ucho jako v komandu. ()

Centime

Nikdy, ale nikdy nedělejte tu chybu a nedívejte se na Komando, když jste dospělí a už jste přeci jen viděli pár jiných filmů. Před těmi X lety to byl tak nějak o dost lepší film. Ale pořád je to aspoň kvalitní základ pro Hot Shots. :) ()

ZdenoMolnar

Tento film proste milujem,má v sebe tú správnu akčnú šťavu.Nahánačky,strielačky,sledovanie,zisťovanie to všetko film má a Arnold sa tam presne hodil a k tomu aj perfektné soundtracky,sú moje oblúbené! ()

forrest11

Boha jeho! Toto som si ako decko pustal denne! az bola cela VHSka zodrata, nesmrtelna klasika. je to sice naivne becko z 80', ale ta atmosfera! ()

Reiner

Arnie v nezapomenutelné roli. Kdo by nechtěl na chvíli vypnout a podívat se do "jiné reality?" Přes všechny nedostatky tohle je prostě klasika a v době "slávy" na československých VHS naprosto famózní! ()

koza3

Asi nejpovedenější rubačka typu Arnold vs teroristi. Propíchni vidlema, usekni hlavu kotoučem, nech toho smrada proletět. Asi si to nezaslouží plných pět hvězd, ale jednou jsem tak hodnotil, tak to přece nebudu měnit. Určitě se jedná o snímek, který v životě ještě párkrát shlídnu a vždycky se u něj budu culit, pokud mi tedy nedojde pára :-) ()

NeMiQ

Veľa scén dosť pritiahnutých za vlasy, nekonečné zásobníky a mnoho iných nezmyslov bolo priveľa aj na osemdesiate roky, kedy fičali akčné filmy so svalnatými bohmi. Aspoň sa človek pobavil na Arnoldovi, ktorý je viac kulturista ako herec. Ale až také zlé to zase na druhú stranu nebolo. ()

Stanmi

Až se bude jednou hledat typický produkt amerického akčního filmu 80. let, bude to velice těžký souboj mezi druhým Rambem a právě Komandem (nejspíš bude rozhodovat to, kterého hlavního představitele budou mít radši). A přitom jsou ty filmy dějově i podobné (a taky jsou ze stejného roku). V obou případech je hlavním hrdinou vysloužilý elitní voják, který se musí vrátit zpátky do akce, aby v cizí zemi někoho zachránil. V Komandu je tím hrdinou plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger), který si užívá důchodu kdesi v divočině, kde učí svou dcerku bojová umění a společně krmi srnečky. Idylka však končí ve chvíli, kdy je dcerka unesena a John má 11 hodin na to, aby ji zachránil a protože je to člověk, který si dává zelené barety k snídani, zvlášť, když má pořádný hlad, tak to není zas tak taková mission impossible. Co k tomu dodat, Arnold v jedné ze svých ikonických rolí trousí tvrďácké hlášky na potkání, seskakuje z letadel, vytrhává telefonní budky a vesluje zásadně nahoře bez. A v poslední čtvrtině filmu přídá i nějaké to vystřílení celé armády. K tomu je třeba přidat pár známých tváří ve vedlejších rolích (Vernon Wells, Dan Hedaya a Bill Duke) a máte tu kultovní akčňák, kterému k dokonalosti chybí pouhý ždibíček (především rozvleklý úvod, který zabírá snad třetinu filmu). ()

x_ander

Hodnotit film, jako je Arnoldovo Komando, je sakra težké. Na jednu stranu je to absolutní klasika a dokonalý prototyp osmdestákových akčňáků se vším, co s k nim patří - především spousta brutální akce a hlášek. Na stranu druhou je po těch letech moc vidět, jak neuvěřitelně je ten film blbý, a to i když člověk věří tomu, že tvůrci vše brali jako nadsázku. A ačkoliv se na Komando kdykoliv podívám rád znovu a v kategorii guilty pleasure je u mě na jedné z předních příček, vyšší hodnocení dát prostě nemůžu, ani kdybych se rozkrájel. ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda