Reklama

Reklama

VOD (1)

Dva newyorští travestité, urostlá černoška Noxeema a elegantní dáma Vida, se rozhodnou zúčastnit soutěže krásy. Noxeema a Vida se spolu dělí o první místo a obě získávají zájezd do Kalifornie, kde se zúčastní celostátní soutěže krásy homosexuálních travestitů. Další ze soutěžících, hispánka Chi-Chi, je nešťastná, že neuspěla. Noxeema a Vida prodají své letenky, koupí starý cadillac a pojedou společně i s Chi-Chi do Kalifornie. Cestou projíždějí Vidiným rodným městečkem a ona se odhodlá a zajede k domu svých bohatých rodičů. Když ale matka vidí svého syna v ženských šatech, otočí se k němu zády. Uprostřed noci narazí trojice cestovatelek na opuštěné cestě na venkovského šerifa Dollarda. Zvrhlý šerif netuší, že v autě nejsou ženy. Rád by si s Vidou užil, ta se brání a srazí šerifa k zemi. Vida se domnívá, že je mrtvý. Rychle nasednou do auta a po pár kilometrech vypoví jejich "koráb silnic" službu a travestité se ocitají v zapadlém městečku Snydersville. Místní automechanik nemá na starý cadillac náhradní díly, a tak s hrůzou zjišťují, že budou muset v městečku na konci světa strávit ještě několik dalších dní. Travestité předvedou místním ženám, jak vypadá pravá dámská jízda. Zatímco se všichni skvěle baví, šerif Dollard se probral z bezvědomí a rozjel rozsáhlou policejní akci... (Nova Cinema)

(více)

Recenze (60)

ElizabethBay 

všechny recenze uživatele

Komedie to byla více než průměrná. On nadprůměr dělají hlavně tři protagonisti - jeden vedle druhého předvedli vynikající výkon (až do momentu shlédnutí jsem netušila, že by mohl Snipes úžasně excelovat v roli tranvestity), ale suverénně nejlepším byl Patrick Swayze (nejen, že jako ženská vypadá nádherně, ale zároveň ženskou přesvědčivě zahrál). Samotný příběh je jednoduchý a předvídatelný, ale co? Je to v podstatě pohádka v rouše road movie. Opravdu jedinečný filmový zážitek! ()

jakubi 

všechny recenze uživatele

Příjemný snímek pro chvíle oddechu, vládne-li člověk nadhledem. Převleky luxusní, kulisy taky. Na to, že stěžejní  část filmu se odehrává mezi několika dřevěnými krabičkami, je prostředí vyřešeno bezvadně. A postavička policisty Dullarda coby antiprince, který hledá Popelku se střevíčkem v ruce, byla taky docela vtipná. ()

Reklama

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Film na večer setkání přátel SPD. Rád bych při projekci na tom večeru byl. Vždycky jsem si myslel, že herectví je o schopnosti představit, zahrát "něco jiného". O tomhle přesně herectví je, schopně předstírat. Proto nemám problém když hrají ženy muže, muži ženy, černoši bělochy, běloši černochy, heterosexuálové homosexuály a opačně atd. Protože je to o herectví a dobré herectví je o tom, podat to tak, že vám to lidi sežerou. A tady jsem to Swayzemu a Leguizamovi žral i s navijákem. Patrick Swayze je úchvatný a kouzelný, Leguizamo skvělý. 3,5* ()

JANARYBA 

všechny recenze uživatele

Zajímavé téma a dobrý příběh***** zpracovaný bohužel tím nejpitomějším americkým přehraným komediálním způsobem* - dává průměr ***. Zrovna tyto tři herce si představit jako transvestity je téměř nemožné... ale ve filmu to jde. Nedávno jsem v TV zahlídla cosi ze soutěže o asijského transvestitu roku - ale to byly skutečně šikmooké holčiny (tady je to spíš parodie). ()

Vědma 

všechny recenze uživatele

Já mám prostě slabost pro filmy o transvestitech. Většinou jsou naprosto dojemné a i oni jsou dojemní. Ale pozor ,nepleťme si to s filmy, ve kterých se chlap převléká za ženu, tady jde většinou o čistou komedii, zatímco transvestité jsou vlastně ženy ve své podstatě, nic nemusí předstírat a humor tedy vychází úplně odjinud. Samozřejmě na Priscillu, královnu pouště, kterou se film asi zřejmě inspiroval to nemá, nemá to na Almódovara, ale John Leguizamo je tak krásná holka, vypadá jako mladá Gena Davis a Patrick Swayze je doopravdy noblesní, hodná a skvělá žena, jakých je i mezi ženami málo. ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama