Dva newyorští travestité, urostlá černoška Noxeema a elegantní dáma Vida, se rozhodnou zúčastnit soutěže krásy. Noxeema a Vida se spolu dělí o první místo a obě získávají zájezd do Kalifornie, kde se zúčastní celostátní soutěže krásy homosexuálních travestitů. Další ze soutěžících, hispánka Chi-Chi, je nešťastná, že neuspěla. Noxeema a Vida prodají své letenky, koupí starý cadillac a pojedou společně i s Chi-Chi do Kalifornie. Cestou projíždějí Vidiným rodným městečkem a ona se odhodlá a zajede k domu svých bohatých rodičů. Když ale matka vidí svého syna v ženských šatech, otočí se k němu zády. Uprostřed noci narazí trojice cestovatelek na opuštěné cestě na venkovského šerifa Dollarda. Zvrhlý šerif netuší, že v autě nejsou ženy. Rád by si s Vidou užil, ta se brání a srazí šerifa k zemi. Vida se domnívá, že je mrtvý. Rychle nasednou do auta a po pár kilometrech vypoví jejich "koráb silnic" službu a travestité se ocitají v zapadlém městečku Snydersville. Místní automechanik nemá na starý cadillac náhradní díly, a tak s hrůzou zjišťují, že budou muset v městečku na konci světa strávit ještě několik dalších dní. Travestité předvedou místním ženám, jak vypadá pravá dámská jízda. Zatímco se všichni skvěle baví, šerif Dollard se probral z bezvědomí a rozjel rozsáhlou policejní akci... (Nova Cinema)

TroiMae

Patrick Swayze si roli vyloženě užil. V rámci své snahy narušit idol osvalence. K nelibosti mnohých příznivců a příznivkyň. Je ironie, jak mnozí muži jsou ve svém chlapáctví tak ohroženi, že si ani neuvědomují, jak moc dávají najevo, jak je jejich mužskost vlastně křehká. Swayze to měl na háku, a aniž by ztratil glanc mužského idolu 90. let, vplul do prvotřídní drag queen. ()

Saxos

Nemám vůbec nic proti travestitům, ale Swayze a Snipes v hlavních rolích, v českém znění ušišlaných, tranďáků. Proč? Točím film o homotranskách, tak tam nacpu jen transky a né profi herce, kteří v rolích jsou trapní a ještě k tak hnusný, že by výhra v soutěži krásy na ně čekala, tak maximálně na noční zapadlé uličce Brooklynu. Zápory: komediální žánr zde spadá do trapnosti. Klady: pro John Leguizamo jedna stoupající hvězda, jediný s šerifem mě seděli. ()

eraserhead666

Film na večer setkání přátel SPD. Rád bych při projekci na tom večeru byl. Vždycky jsem si myslel, že herectví je o schopnosti představit, zahrát "něco jiného". O tomhle přesně herectví je, schopně předstírat. Proto nemám problém když hrají ženy muže, muži ženy, černoši bělochy, běloši černochy, heterosexuálové homosexuály a opačně atd. Protože je to o herectví a dobré herectví je o tom, podat to tak, že vám to lidi sežerou. A tady jsem to Swayzemu a Leguizamovi žral i s navijákem. Patrick Swayze je úchvatný a kouzelný, Leguizamo skvělý. 3,5* ()

Bozvav

Velmi milý a úsměvný snímek. Skvělé herecké výkony dnes už zesnulého Patrika Swayze a ostatních. Zvláště Wesley mne překvapil, netušila jsem, že umí vůbec hrát. Super hudba i vizuál. Pravda scénář a dialogy dost pokulhávaly, ale nebylo to nijak tristní. Už jen za ty tři hlavní šoumeny dávám čtyři vysmáté blyštivé hvězdičky. ()

Adiemus

Nemám nic proti téměř k nepoznání nalíčené a namaskované trojici hlavních představitelů, naopak mě překvapilo, jak jsou přirození (pokud jim ovšem role nepředepisovala přehnanou vykroucenost a dabing nepřeháněl dikci). Ale to je taky jediný klad tohoto filmu. Nechápu, že scénáristu nikdo neobvinil z plagiátorství; námět je vysloveně vykradený z fimu Priscilla, královna pouště, natočeného o pouhý rok dřív - a scéna se "zabitým" šerifem až příliš připomíná o čtyři roky starší Thelmu a Louisu. Konec jako by vypadl z nejhorších scén amerických filmů o hromadném uvědomění, co je správné (totéž se děje například ve Svatbě naruby), ale v tomto případě ještě daleko nepravděpodobnější. Nechápu, že se do tohoto nepůvodního paskvilu povedlo zangažovat známá jména, ledaže by původní scénář nebyl tak mizerný a režisér vážně chtěl natočit parodii Priscilly. Ale je mi líto, nezadařilo se. ()