New York je jedno z měst, kde se koná soutěž o Drag Queen. Běžně se každoročně volí jedna travesti královna krásy za rok, ale tentokrát získaly první místo hned dvě. Noxeema Jacksonová a Vida Bohemová. Odměna za první místo jsou letenky do Hollywoodu na další kolo soutěže. Vida najde v zákulisí mladou plačící hispánku Chi-Chi Rodriguezovou, která velmi doufala, že v soutěži zvítězí ona. Vida je člověk, který se snaží každému pomáhat, a tak přesvědčí Noxeemu, aby vzaly Chi-Chi s sebou. Noxeema rozhodně není nadšená, podle ní má Chi-Chi do Drag Queen velmi daleko. Spíš je jen takový hispánský chlapec v ženských šatech. Vida přesvědčí svého známého, aby jim za letenky dal peníze, kterých však i tak není dost na to, aby všechny tři jely do Hollywoodu vlakem. Koupí si tedy za pár dolarů starý, ale stylový cadillac a vydají se na dalekou cestu z New Yorku do Kalifornie autem. Na cestu si Vida ukradne fotografii ikonické Julie Newmarové, bývalé Drag Queen, kterou má jako talisman. Cestou projíždí i Vidiným rodným městem. Vida se zastaví před domem svých bohatých rodičů, ale když matka vyjde před dům a při pohledu na syna v ženských šatech se zhnuseně otočí zpět, jede zklamaná Vida dál aniž by s ní promluvila jediné slovo. Dívky jedou nocí a hledají ubytování, když je zastaví šerif Dollard a na Vidu si dovoluje. Ta si to nenechá líbit a když Dollard zjistí, že Vida je vlastně muž, odstrčí ho tak silně, že šerif upadne a zdá se, že je mrtvý. Nechají ho napospas svému osudu a odjíždějí. Při jedné zastávce se jim rozbije auto a už nejde nastartovat. Pomůže jim projíždějící mladý muž Bobby Ray a odveze je do městečka Snydersville, kde se ubytují v hotýlku Carol Ann a jejího manžela, automechanika, Virgila. Cadillac nemá vážnou poruchu, ale Virgil nemá na toto auto náhradní díly, tak musí v městečku strávit víkend, než součástka dorazí. Jejich přítomnost způsobí v městečku doslova revoluci. Místní ženy jsou velmi závislé na svých mužích a nechají si od nich všechno líbit. Dokonce i domácí násilí. Vida a Noxeema jsou ženy z velkoměsta a svým šarmantním způsobem ukáží místním ženám, jak se udělat krásnými a také uštědří místním mužům lekci slušného chování k ženám. Zdá se, že jejich pobyt v Snydersvillu proběhne v klidu, ale netuší, že šerif Dollard není mrtev, byl jen omráčený a nyní se jako ohař vydal po jejich stopě... (TV Prima)

JANARYBA

Zajímavé téma a dobrý příběh***** zpracovaný bohužel tím nejpitomějším americkým přehraným komediálním způsobem* - dává průměr ***. Zrovna tyto tři herce si představit jako transvestity je téměř nemožné... ale ve filmu to jde. Nedávno jsem v TV zahlídla cosi ze soutěže o asijského transvestitu roku - ale to byly skutečně šikmooké holčiny (tady je to spíš parodie). ()

easaque odpad!

odpad nemám nic proti Swayzemu ani Snipesovi, kterým to docela v ženských šatech seklo ;-), ale podobný scénaristický paskvil jsem už dlooouho neviděl a doufám, že se mu budu zase na dlouho vyhýbat. Bylo to tak úchylný, že jsem se ani nedokázal ubránit to nedodívat do konce - ano stydím se, ale na moji obranu musím říct, že s přetáčením :-) A za trest to dostává odpad a raděj si pusťte Dobrodružství Priscilly, královny pouště, z kterého stejně tento vycházel. [ PŘÍBĚH: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

eraserhead666

Film na večer setkání přátel SPD. Rád bych při projekci na tom večeru byl. Vždycky jsem si myslel, že herectví je o schopnosti představit, zahrát "něco jiného". O tomhle přesně herectví je, schopně předstírat. Proto nemám problém když hrají ženy muže, muži ženy, černoši bělochy, běloši černochy, heterosexuálové homosexuály a opačně atd. Protože je to o herectví a dobré herectví je o tom, podat to tak, že vám to lidi sežerou. A tady jsem to Swayzemu a Leguizamovi žral i s navijákem. Patrick Swayze je úchvatný a kouzelný, Leguizamo skvělý. 3,5* ()

KarKulA

Ač z roku 1995, o tomdle filmu jsem neměla ani tucha a byl pro mě velkým překvapením. Na začátku hezký rozjezd s dobrým nápadem, který ale neudržel tempo a laťku a od poloviny filmu se krapet rozbředl - což nemění nic na tom že Swayze a Snipes byli naprosto úžasní :-D. Příjemná a netypická oddychovka, která vcelku pobavila. ()

Vědma

Já mám prostě slabost pro filmy o transvestitech. Většinou jsou naprosto dojemné a i oni jsou dojemní. Ale pozor ,nepleťme si to s filmy, ve kterých se chlap převléká za ženu, tady jde většinou o čistou komedii, zatímco transvestité jsou vlastně ženy ve své podstatě, nic nemusí předstírat a humor tedy vychází úplně odjinud. Samozřejmě na Priscillu, královnu pouště, kterou se film asi zřejmě inspiroval to nemá, nemá to na Almódovara, ale John Leguizamo je tak krásná holka, vypadá jako mladá Gena Davis a Patrick Swayze je doopravdy noblesní, hodná a skvělá žena, jakých je i mezi ženami málo. ()