Kořeny inspirace filmu lze vystopovat v klasickém filmu Mika Nicholse Absolvent. Stát zahrad je přezdívkou pro americký stát New Jersey, kde se celý příběh odehrává a kam se hlavní hrdina v úvodu vrací, aby našel sám sebe. Seznamuje se s mladou místní dívkou Sam (Natalie Portmanová), která se podobně jako on musí nejdříve vyrovnat s vnitřními problémy, než je schopna navázat plnohodnotný vztah. Vtipná, inteligentní a dojemná komedie. (oficiální text distributora)

lineker

Jeden z mála romantických filmů, který Vám po zhlédnutí nezapadne v mysli. Půvabná roztomile ukecaná Natalie Portman a sám sebe hledající ve svém nitru uzavřený Zach Braff. A jeho dobře zvládnuté řemeslo i po stránce režisérské. Tak akorát vtipu, tak akorát patosu. Trochu více inovace do závěru a mohlo to být i za plný počet. ()

stuj

Obyč filmek. S pár pěknými pousmáními na nedělní odpoledne.. Jen ke konci to začalo být trochu moc romantické. ()

sun.eagle

Mám to tak v životě, že čas od času si mě nalezne, aniž bych se o to nějak snažil nějaká zajímavá událost, věc, člověk. Týká se to i filmů. Z Garden state jsem viděl nejdřív jenom scénu z bazénu když jsem se vrátil z noční a před spaním přepínal programy, i když jsem to nedokoukal tak mi to nějak utkvělo schované v dlouhodobé paměti a když jsem si film po letech čistě náhodou a bez potuchy co je to vlastně za film pustil, vyskočilo na mě deja vu. Garden state mám zařazen v kategorii, kde se film táhne, nic moc se vlastně neděje, ani ten humor vám netrhá bránici, ale rozhodně se nenudíte, a vydržíte koukat do 4 do rána, v takovém stavu mě neudržela ani kdejaká marvelovka, kdy spolehlivě usínám po 30 minutách...Pokud něco vyzvednout tak Natalii Portman, protože od chvíle kdy se objeví její postava na scéně jí to celé patří a film se celý rozzáří. Milý film, který působí jako balzám na duši. ()

Sejkorka

Přesně, jak je v komentářích zdola : Dostalo to šmrnc, až když se objevila Sam (Natalie Portman). Do té chvíle to s komedií nemělo moc společného. Nakonec, ano, je to "vtipná, inteligentní a dojemná komedie". Docela mě překvapilo, že se jedná o autorský film herce v hlavní roli (Zach Braff). Toho mám ve zhlédnutých dosud jen v průměrném filmu " Mocný vládce Oz". Jako herec podle mne nic moc, je nevýrazný, nemá jiskru v oku. Třeba je to záměr, aby více vynikla živelná Sam. 75% PODRUHÉ 6-9-23 Po dobu mé služby se nic zvláštního nestalo. Hodnocení stejné jako 2020. Mít tátu psychiatra není vždy výhoda. Stejně jako učitele - to jsem zažil na vlastní kůži. ()

Lajan

Absolutně nesympatický hrdina. Takové to pasivní jelito bez jakýchkoli emocí. Nevěřil jsem mu ani slovo. ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů