Krtek a zajíček

• Slovensko Krtko a zajačik
Animovaný / Krátkometrážní
Česko, 1997, 5 min

Zajíček se ztratí ve velkém nebezpečném lese, a hledá v něm svojí rodinku. Zoufalého zajíčka unese mlsná liška. Naštěstí je tu Krteček, který zajíčka osvobodí a dovede ho zpátky k jeho mamince a sourozencům... (Matrinx)

ripo

ešteže mal krtko v brlôžku bombu so stlačeným héliom do balónov, inak neviem, neviem, ako by to dopadlo ... ()

Aky

Krtek je zřejmě nesmrtelný a nadčasový. Nápad, syžet y příběhů, realizace, všechno je harmonické, originální a přitom zobecňující, zkrátka geniální. ()

boshke odpad!

Tak tohle je těžký kalibr. Říkám si, proč nejsem scénáristou, když je tak jednoduché napsat "příběh". Každý má přece po ruce připravený nafouknutý balónek pro případ, že se někdo začne topit, ne? 10% ()

Stanislaus

Paní Zajícová si po svém těžce názorném porodu upravila frizúru a vypravila se s ratolestmi na špacír. Dětská zvídavost je však potvora, čímž se odstartuje dobrodružství malého zajíčka, v němž figurují četné zvířecí rodinky, jako vždy hladový lišák a jeden příhodně nafouknutý héliový balónek. ()

IllIlIlIIl

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()

Ravi

Krtek - neohrožený zachránce a mstitel. Bez výkupného zachrání růkojmí. Na počátku beznadějná situace se mění v happyend. Jupí! ()

h0n24 odpad!

Nemůžu si pomoct. Přijde mi to dementní. Nemastné neslané. A rozuzlení álá héliový balónek je už jen WTF vrchol. ()

lubospoti

Krteček je jeden z našich nejkrásnějších animovaných seriálů. Jeho kvalita se ukazuje postupem času, když člověk vidí jak baví další a další generace dětí (a nejen dětí)... Sice je většina epizod natočených po roce 1990 kvalitativně slabších, ale konkrétně tato velmi zdárně navazuje příběhem i poetikou na ty starší klasické díly. ()

mros

Jeden z nejpoučnějších dílů! Nejdřív zajíček nepoděkuje za jahodu, a pak se ještě ztratí, ještě že tam má krtka, jinak by zlá liška přestala mít hlad.. Navíc vynález nového typu horkovzdušného balónu, co víc si můžem přát:)) Ale hlavně děkovat! ()