Wally je drzý, hlučný a slepý. Dave je naopak tichý, má uhlazené vystupování a je hluchý. Přímo před jejich očima dojde k vraždě. Wally a Dave jsou jedinými svědky. Přestože Wally nic neviděl a Dave nic neslyšel, je o ně náhle velký zájem. Oběma se podaří převézt nejen zločince, ale také celou policii New Yorku. Možná nemají rozum, ale rozhodně to nejsou žádní hlupáci. (oficiální text distributora)

Rathalos

Skvely namet na super komediu spojit dvoch ludi s handicapmi,slepotou a hluchotou,no a samozrejme z toho vychadza kopec blaznivych situacii,na ktorých sa clovek z chuti zasmeje,pat hviezdiciek bez pardonu...:-) ()

domirovec

Velmi povedená, ba přímo skvělá a hodně milá komedie s jedním z nejoriginálnějších komediálních námětů co jsem kdy viděl. Ze začátku jsem si myslel, že se bude jednat spíše o lehce hloupou a nikterak zajímavou situační ''komedii'', ale opak se stal pravdou. Skvělých scén je tam opravdu HROMADA, to se musí tvůrcům nechat, protože dokázali dát dohromady jednu vtipnou scénu za druhou a já se u všech tlemil od ucha k uchu. Pěkná kombinace akce a odlehčenějších scén je výborná a duo Pryor a Wilder jsou úžasní. Skvělý snímek. 5/5 ()

Kingjiri

Vtípky sice nejsou dávkovaný uplně rovnoměrně a s blížícim se závěrem jich znatelně ubývá, ale dá se říct, že se z nápadu vytěžilo, co se dalo. Hlavně bylo fajn, že scénář neudělal z hlavních protagonitu idiotů, ale prostě dva týpky, který kvůli svýmu handicapu nechtěně rozehráli hned několik téměř epickejch scének (žádost o práci, výslech na policii, focení nebo "pochodování"). Mohlo se použít víc nekorektního / černýho humoru, nicméně chápu, že to si hollywoodská produkce ani v poměrně uvolněnejch 80. letech uplně dovolit nemohla. Je velká škoda, že takovýhle dobrý komedie nejsou víc profláklý (i já na ní narazil náhodou) a nedávaj je častejc v televizi, čtyři slabší hvězdy. ()

zberatel

Vydarena dvojka kde jeden slepy, druhy hluchy sa ocitnu na nespravnom mieste v nespravny cas a potom uz len pozerat ako sa im podari vsetko dat vsetko na pravu mieru a to s kopou humoru. ()

Psycho.R

Slabší 3*, námět je fajn, pár vtipů bylo opravdu dobrých, ale zhruba po půlce se scénář uchyluje k jistotě a šedi. A je to škoda. ()

Rodin

Nechci být příliš přehnaný, ale už ten fór se slepým, který zločin neviděl, a hluchým, který jej neslyšel, je výborný. A Pryor s Wilderem z toho opravdu udělali velikou zábavu. Za zmínku stojí i účast tehdy ještě téměř neznámého Kevina Spaceyho. A doporučuji všem, kteří mají rádi nápadité a vtipné vršení jednotlivých fórků, které nenutí smích z diváka brutálním násilím. 75%. ()

Margerie

Já jsem se teda opravdu bavila. Jestli máte chuť na komedii, která se nesnoubí s žádným dramatem, pak jste kápli na to pravé. Klišé v podobě námětu hluchý a slepý vůbec nevadí, ba právě naopak, už samo o sobě působí v tomhle filmu mile a úsměvně. Pryor a Wilder jsou skvělá herecká dvojka a jejich výkony táhnou celý film. 70% ()

JK77

smial som sa uz pri uvodnych titulkoch, ked som videl meno Richard Pryor. No co mali sme 12 rokov a Pryor=Prior sa nam s kamosom zdalo very funny. Ale inak super komedia. ()

MirkaP

Příběh tohoto filmu je takový "docela" - fajn i nic moc zároveň. Ovšem je nabitý řadou slepě hluchých gagů, u kterých jsem se řezala smíchy nahlas. Třeba ten stereo-box. Nebo focení na policejní stanici. ()

PlysovyMacko

Samotný námet je veľmi vtipný a originálny - hluchý a slepý sa stanú svedkami zločinu. Musia si poradiť so zloduchmi a utekať pred políciou. Humor je situačný a funguje dobre. ()

ali-n

Mám Richarda i Genea ako komikov veľmi rád. Nevidím zlo, nepočujem zlo nie je superextra trieda, oni dvaja však držia tento film vysoko nad priemerom. Množstvo situačných gagov a hlášok, ktoré vyplývajú z ich "postihnutia", v ich podaní (dúfam) nikoho neuráža, sú vlastne výsledkom ich postoja k životu. Úplne som zabudol, že sa tu objavil Kevin Spacey, čo je horšie, aj to, aká krásna je Joan Severance. Nezabudnuteľná je ale scéna so zmrzlinami. MOJE NAJ - "Nepozeraj na mňa, pozeraj na cestu!" "Keď ti to urobí radosť." ()

rolly

"don't look at me, watch the road!" - hovori hluchy slepemu "If it'll make you feel better" - slepy odpoveda ako soferuje:))) som z nich nemohol, hodne dobra crazy comedy... ()

Kokutek odpad!

Je to tak blbé a slabé, že nevím, kdo z nich byl hluchej a kdo slepej a celou dobu se mně to pletlo. Fakt ubohé. ()