Wally je drzý, hlučný a slepý. Dave je naopak tichý, má uhlazené vystupování a je hluchý. Přímo před jejich očima dojde k vraždě. Wally a Dave jsou jedinými svědky. Přestože Wally nic neviděl a Dave nic neslyšel, je o ně náhle velký zájem. Oběma se podaří převézt nejen zločince, ale také celou policii New Yorku. Možná nemají rozum, ale rozhodně to nejsou žádní hlupáci. (oficiální text distributora)

dopitak

Něco to má, a spousta tomu chybí. Třeba míň profláklá zápletka, uvěřitelnější příhody dvojice indisponovaných, nebo hezčí nahá "padouška". Pavel Soukup namluvil Gene Wildera skvěle. ()

Ivoshek

Není to špatná komedie, byť by mohla v některých mömentech přitvrdit. Jinak mám jen poznámku k textu distributora, protože formulace "přímo před jejich očima dojde k vraždě" mi přijde v případě slepce trochu mimo. ()

Necrotongue

Tuto komedii jsem viděl poprvé asi v roce 1993 a pamatuji si, že mě velice bavila, dnes jsem si ji pustil a čekal jsem značné zklamání, ale s naprostým klidem ponechávám původní čtyři hvězdičky, protože jsem se stále dobře bavil, i když je fakt, že si zub času trochu zahlodal. Téma filmu je skvělé, nikdo mi z něj nevystříhal Kevina Spaceyho, Joan Severance byla potěchou pro oko a závěrečný souboj slepců vytvořil slušný nápor na bránici. ()

5150

Film má několik výtečných momentů jako např. "boxerský souboj" nebo "policejní focení", nicméně postupem času ani dvojice Pryor - Wilder nezakryje hluchá místa. Navíc zde prakticky chybí písničkový doprovod, což u americké komedie 80. let vidím jako zásadní nedostatek..! ()

corpsy

Azda jeden z najoriginálnejších námetov v žánri komédie. Snímok neskutočne zábavný a živý od A po Z. ()

Torision

"...je to tvůj brouk v hlavě, jako kdyby ses chtěl změnit v bělocha!" - "Copak nejsem bílej??????" Vím, že jsem někdy dlouho zpátky viděl kus tohodle filmu a bylo mi nějaký divný, proč se ti dva nemůžou pořádně domluvit, dokud mi nedošlo, jaký mají poruchy. Po letech jsem si název tohodle filmu vygůglil, sosnul a těšil se na příjemnou komedii, což se ve finále potvrdilo. Děsně mě zajímalo, jak bude vypadat buddy komedie s až neuvěřitelně jednoduchou krimi zápletkou, kde bude jeden hluchej a druhej slepej. A fakt můžu říct, že to bylo příjemnejch sto minut. Sice fórky nejsou kolikrát ani moc drsný, ale má to príma momenty a zábavnou formu komunikace mezi těma dvěma. Možná bych tam akorát přidal občas záběry z první osoby, abychom se líp vtáhli do děje, ale netuším, jak by tahle inovace vypadala na obrazovce. :) ()

Kryton

Wilder a Pryor hrají svojí vlastní show, na kterou se oplatí se podívat i vícekrát. Škoda, že takovéto komedie se už nedělají. ()

Freemind

Z pozdního dětství/rané puberty si matně pamatuju plakáty do kina a pak popisky z nočního televizního programu. Teď, po dvou desetiletích, jsem se rozhodl konečně podívat na tuto klasiku americké komediální tvorby. A uviděl jsem zlo a uslyšel jsem zlo. 100 minut promrhaných na stupidní zápletku, křečovité herecké výkony a žalostně nevtipné gagy. Ani jednou jsem se neusmál, stokrát jsem za to proklínal tvůrce i mé blbé sentimentální nápady. Ruce pryč. ()

MrPierc

Vydržel jsem do poloviny, ale byla to strašná nuda. Myslím si, že to bylo hlavně českým dabingem, který zazdil důraz na slova v dialozích. ()

Juto

Richard Pryor a Gene Wilder sú pravdepodobne jedným z najlepších komediálnych párov. A tento titul je pravdepodobne jedným z najlepších, ktoré spolu urobili. Najväčšiu zásluhu tu má Richard, ktorý svoju rolu odohral skutočne vtipne. 6/10 ()

Ice123

Tohle je prostě rizí komedie... Jeden neslyší, druhý nevidí, přičemž nevidící Wally je skvěle potrhlej až bláznivej ;) A konečná otázka je odrovnávající ("Dave nepřipadáš si jako postiženej?" "Ne, znám tebe.") 95%. ()

otík

Velmi příjemná a nenáročná komedie, ve které se skvěle doplňují hluchý a slepý. Člověk si ani nedoláže představit, kolik zábavy je např. při focení hluchého a slepého na policejní stanici. Vážně velmi zábavná, vtipná a přitom upřímná komedie. ()

tomeek

"Vy mi tvrdíte, že jste ho viděl, ale nic neslyšel. A vy zase slyšel, ale neviděl! To znamená, že dohromady víte úplně všechno!" ()

Courtemanche

Je to Wilder a Pryor v důchodu, snažící se prodat gag ve stoje. Když oni dva, tak Stříbrný blesk, anebo Blázni ve vězení, v procentech darmo podobné, jsou o třídu až dvě lepší. 2/5 ()

VanTom

Pokud se zrovna slepý s hluchým dětinsky neurážejí a nechovají jako nesvéprávní idioti (kteří popírají své hendikepy), tak jsou to vlastně docela sympaťáci. Mnohé jejich otřepané "osmdesátkové" estrádní výstupy už sice vyvanuly a pozbyly na vtipnosti, ale ve výsledku jim to dohromady pohodově šlape. ()

cross

Náležitě vtipná i zábavná komedie, přesně ve stylu podobných oddechovek 80. let. Velmi dobré komediální výkony, ale jinak nic víc... ()

Spock

Ze začátku sympatická komedie o tom, jak se dají dohromady dva chlápci, kteří nejsou úplně normální, jeden je slepý a druhý hluchý, ale dohromady jsou skvělá dvojka. Čekal jsem zajímavou zábavu, protože téma bylo opravdu dost originální, ale chyba lávky, dostal jsem na můj vkus podprůměrnou zábavu pouze s několika světlými momenty, které však nedokážou celý film vyzvednout alespoň na průměrnou rovinu. ()

JohnSmith

Příběh není zrovna geniální, ale dát dohromady hluchého a slepého, vede ke spoustě vtipných situací a Hiller toho řádně využil. Klobouk dolu pak před Pryorem, který slepce zahrál opravdu skvěle. ()

Pecival

Pryor a Wilder vytvořili hodně epesní akční dvojici, kterou scénář vede přes očekávatelné situace jako je řízení nebo bitka slepce apod. Někdy je to vtipné, někdy méně, ale celkově se jedná o solidní pohodovku. Nejlepší na filmu je ale jednoznačně Joan Severance. ()