Bohatý továrník Pavel Haken (H. Haas) je zapřisáhlým starým mládencem, který s pomocí věrného sluhy Václava (V. Trégl) úspěšně uniká nástrahám vdavekchtivých žen z lepší společnosti. Jediné chvíle klidu tráví Pavel ve víkendové vilce, kterou si nechal postavit daleko od lidí. Jenže právě tam, přímo na Pavlově pozemku, se pod stany utáboří celý houf jeho nápadnic, které k tomu dostaly svolení od továrníkovy matky. K jejich zděšení si Haken porozumí s prostořekou Andulou Mráčkovou (V. Ferbasová), která vypomáhá v táborové kuchyni. Uražené slečny se nakonec s Andulou vsadí, že ani ona Hakena nezíská… (Česká televize)

Ozzy2

Ty prvorepublikový herečky jsou vesměs příšerný.Ferbasový ta potrhlost zůstala do stáří.Mě to dost vadí, takže zaplaťpánbůh za Huga hasse, bez něj by to byl propadák. ()

Brinkley

Jeden z mála víc než snesitelných počinů Miroslava Cikána. Hlavní zásluha patří samozřejmě Hugo Haasovi, jehož civilní herectví a ironické průpovídky povznášejí obyčejnou dobovou veselohru s diblíkem Ferbaskou nad šedý průměr. ()

Luxocculta

Nedoceněný film. Asi nejzábavnější a nejkvalitnější Haasův herecký výkon v jeho prvorepublikové filmové tvorbě. Haas je tady opravdovější, než v jakémkoli dřívějším filmu a jeho herectví tu na sebe strhává možná víc pozornosti, než vtipné hlášky a skvělé fóry, kterých je tu nepočítaně. Baví i tradičně zábavný Václav Trégl, který jde s Haasem vždy perfektně dohromady. Sestavu příjemně doplnili Saša Rašilov, Růžena Šlemrová a Stanislav Neumann. Diblíkovský typ Věry Ferbasové mi obecně není moc blízký, ale do tohoto příběhu se hodí a neumím si úplně představit herečku, která by tu k Haasovi sedla lépe. Bez Ferbasové by to byl hodně jiný film, který by dost možná tak dobře nefungoval. Pochopitelně bez Hugo Haase by ten film byl jen vzduch …strom …šiška. Co šiška… ()

crjules

Nenapadna, stara, dobra, prvorepublikova komedie. Laskave a mile dilo s vybornymi a vtipnymi dialogy a krasnym hereckym obsazenim.Hugo Hass je rozkosny! ()

Pitryx

Mně tento film kdysi dávno nějak moc neseděl, ale nyní na věc nahlížím jinak. Ten románek je hodně hloupý. To je fakt. Ale také má pár excelentních scén, například když pan Haas jde žádat o ruku. V každém případě, i když hodnotím v nižší kategorii, lze na snímek mrknout vícekrát. ()

ostravak30

Ano souhlasím, Hugo Haas zde jasně nastínil možnosti svého herectví. Ovšem on byl jediný, který byl na filmu zajímavý, přestože mnozí jistě zmíní i Věru Ferbasovou. Andula vyhrála mi v určitých aspektech přišla jako komedie typu současných amerických romantických. Oceňuji výborné dialogy, hlavně na začátku uštěpačné poznámky představitele hlavní role. Ale například i Václav Trégl byl výjimečný, což byl skoro pokaždé. Snímek rozhodně patří mezi lepší komedie, ale přiznávám, že romantická komedie - bez ohledu na rok natočení a dobu ve které se odehrává, není zrovna určená pro mě. ()

mac000

Tento film v ČST pro mě objevil  (poměrně dosti pozdě) Hugo Haase a jeho herecké mistrovství. Od té doby jsem viděl řadu Haasových filmů a ani v jednom mě nezklamal. ()

DearS

Obsah filmu zní poněkud šíleně -jako ta nejsladší 'limonáda' a nejposlednější harlekýnka. A jedná se skutečně o jednu z tisíckrát zpracovaných variací na téma 'kterak chudé děvče ke štěstí přišlo'. Ale naštěstí pro nás diváky jsou tu svěží a vtipně napsané dialogy, takže mezi jednotlivými postavami to správně 'jiskří', a výborný Hugo Haas. Jeho postava bohatého továrníka Hakena je vykreslena naprosto neodolatelným způsobem: má ohromný smysl pro humor a ironii a dělá si legraci sám ze sebe i svého postavení (paroduje tak pro příslušný žánr typický typ bohatého a žádoucího krasavce). A navíc se nedá říct, že by postrádal charisma, a skvělý je i v dojemných 'kapesníkových' scénách (ale i ty jsou díky němu příjemně odlehčené - viz úplný závěr filmu). ()

natalanka

Nádherná naivní komedie jak chudá holka ke štěstí přišla. A ta holka má své kouzlo. Je chytrá, inteligentní, vtipná. A nemá strach riskovat. Kdo obdivuje Věru Ferbasovou a Hugo Haase bude spokojen. Jejich komika je inteligentní, nestrojená. Vychutnáte si i vedlejší role elegantní Růženy Šlemrové a skvěle glosujícího Václava Trégla. Další námět pro dnešní divadla a hlavně.....pro nedělní odpoledne, na které se už léta těšívám :-)) ()

Janiska

Nemůžu si pomoci,ale tenhle film naprosto skvělý: spojení Hass - Ferbasová, mezvyklé a osvěžující. Hass je nádherně protivný a nepříjemný, Ferbasová krásně ztřeštěná, Šlemrová dáma každým coulem a Rašilov a Neumann jako Andulini příbuzní nemají chybu. Zápletka je patřičně naivní, ale přesto je tenhle film úžasně osvěžující a křepký...i po letech, pro mě 5*. ()

PTuranyi

Vtipná laškovná komédia ktorá z môjho pohľadu ťahá hlavne pan továrník Haken svojimi suchými hláškami. Minimálne do polovice si udrží tempo, ale akonáhle je ruka v rukáve teda po návrate zo svadobnej cesty to ide dole vodou oťaže berie do rúk jeho manželka a tá už taká vtipná nie je hoci milá je. Následná roztržka a rozchod je koniec zábavy a lepenie happyendu už humor nevráti na pôvodnú úroveň. ()

juvelinokivi

Podprůměrný příběh z červené knihovny zvedají vysoko nad průměr vtipné dialogy a zejména Hugo Haas se svými ironickými glosami... "Na Riviéru teď jezdí každý, mi letos pojedeme do Senohrab." ()

zeromen

To byla zlatá éra československého filmu. Dnes bohužel těchto kvalit ani zdaleka nepřibližujeme. Poněvadž hledí spíž na prachy než točit kvalitní filmy, proto rok co rok točí samé sračky. ()