Bohatý továrník Pavel Haken (H. Haas) je zapřisáhlým starým mládencem, který s pomocí věrného sluhy Václava (V. Trégl) úspěšně uniká nástrahám vdavekchtivých žen z lepší společnosti. Jediné chvíle klidu tráví Pavel ve víkendové vilce, kterou si nechal postavit daleko od lidí. Jenže právě tam, přímo na Pavlově pozemku, se pod stany utáboří celý houf jeho nápadnic, které k tomu dostaly svolení od továrníkovy matky. K jejich zděšení si Haken porozumí s prostořekou Andulou Mráčkovou (V. Ferbasová), která vypomáhá v táborové kuchyni. Uražené slečny se nakonec s Andulou vsadí, že ani ona Hakena nezíská… (Česká televize)

Sidonka

Několika vtipům jsem se upřímně zasmála, byla to pohodová komedie pro dnešní sváteční den. Kdyby bylo jiné obsazení, přidala bych možná i na hodnocení, bohužel zrovna nemusím Věru Ferbasovou a možná jsem jediná, komu úplně nesedí Hugo Haas, i když uznávám, že mu umělecký talent rozhodně nescházel. Filmy pro pamětníky mám obecně hodně ráda, pěkně si při nich odpočinu. Sladké, občas přehnaně naivní, přesto kouzelné. ()

blackrain

Jakmile se v nějakém starém filmu objeví Věrka Ferbasová, je to záruka výborné zábavy a pokud se tam objeví ještě Hugo Haas, je to bezesporu záruka kvality. Při těchto starých flmech se tak krásně vypíná mozek a nádherně se relaxuje. "Tak buď vyhraju hodně. Nebo prohraju třicet korun". "Kapitáne, kapitáne, do stožáru bacil hrom. Loď už není k udržení." "Jak vypadá? Jsou to takové živé kalhoty. Něco mezi mužským a žížalou." "Kdybys viděl jaké má Andula krásné kluky. Kde je vzala?" Takových hlášek je tam plno. ()

topi

Klasická veselohra s neodolatelným Hugo Haasem v roli starého mládence, kterého hrne do ženění jeho matka v půvabné roli Růženy Šlemrové. Vtipné dialogy, výborní herci a nepřehlédnutá atmosféra 30. lét. Film, který můžu vidět stále dokola a vždycky mě zaručeně pobaví. ()

togaf

Věra Ferbasová dost přehrává, ale Hugo Haas je neuvěřitelný. Hlášky sype z rukávu s kamennou tváří. To díky němu je tenhle film lahůdka. ()

Fanucci

Film je vtipný (občas:-) a především Haasův výkon se mi moc líbil! Vzhledem k tomu, že prvorepublikovou tvorbu moc nemusím, mne tento snímek příjemně potěšilo. ()

kinderman

Námět z románu pro služtičky povyšuje do nadprůměrné kategorie chytrý, suše ironický odstup v hereckém výkonu H.Haase (plus pamětihodné dialogy). ()

dyfur

....štandartné prvorepublikové dielko....pozerateľné pri tej všetkej naivite....moja zaujímavosť:Film bol natáčaný v Kamenici na Sázave. (dyfur) ()

tomtomtoma

Romantická komedie s trochu podivnou a snad až dětinskou zápletkou. Každý může udělat nějakou chybu, byť není myšlena v nějakém špatném úmyslu. Občas stačí pronésti omluvu, ale podle Olgy Scheinpflugové musí být zřejmě žena silná a muži si nezaslouží ani omluvu a ani vysvětlení. Naopak se žena musí postavit na vlastní nohy a rozjet podnikatelský záměr s nulovým kapitálem (což by samozřejmě bylo opravdu hodné obdivu) a následně musí sám muž, byť by byl v právu, přilézt s prosíkem. Ale i přes tuto podivnost je film zábavný, vtipný a hravý. A to především díky dvojici Hugo Haas a Václav Trégl. Haas je skvělý ve své roli továrníka Pavla Hakena, který je svou matinkou předhazován vynikajícím partiím. Předvádí úchvatné herectví, kterému pomáhá Trégl v roli věrného sluhy a věčného poplety Václava. Hlavní ženskou postavou je Andula Mráčková (Věra Ferbasová), neposedný živel, který se tak snadno nechá vyhecovat a není schopen otevřeně přiznat svojí chybu. Z dalších rolí: starostlivá matka Pavla Hakena (Růžena Šlemrová), hledající pro syna vhodnou ženu, taxikář a dobrácký otec Anduly (Saša Rašilov st.), Andulin trochu nesvéprávný bratr Tonda (dobrý Stanislav Neumann), afektovaná ředitelka ženského tenisového klubu (Anna Steimarová), nejvýraznější Pavlova vhodná nápadnice mnoha dovedností Sylvie Šímová (Vlasta Hrubá), a další nápadnice a naivní básnířka Gisela Kalousová (Eva Prchlíková). Nad zápletkou se můžeme lehce povznést a zůstane nám příjemná a svižná zábava. Nakonec je možné zvolat: Petr není Petr, Pavel není Pavel, Petr je Vlasta, Pavel je Jitka! A proto všechno to okolo. ()

zette

Zdarila komedie s vybornym Haasem v hlavni roli, ktery ze sebe sype jednu hlasku za druhou. Zaujme i Slemrova. Jednoduchy dej, ale sympaticka podivana. ()

Šimpy

Sám jsem byl překvapen. Děj samozřejmě nic moc a závěr vázne. Ale ty gagy a hlášky....pro mě fakt překvapivé...na prvorepublikový film. S hláškami exceluje Hugo Haas, Věra Ferbasová a v neposlední řadě Stanislav Neumann. Velmi slušná zábava. ()

otík

Velice jednoduchá, ale úsměvná a pohodová komedie s klasickým tématem starších veseloher – zatvrzelý bohatý odpůrce ženění tak dlouho odmítá krásné ženy kolem sebe, až se zamiluje do chudé a prosté dívenky. Ta, aby jej získala, uzavře sázku s odmítnutými nápadnicemi a poté, co ho získá, zase jej díky prozrazení sázky ztratí. Ale jasně že vše dobře dopadne. Haas s Ferbasovou v příjemné komedii. ()

dr.fish

Film je obvyklou prvorepublikovou pohádkou o tom, jak chudá holka ke štěstí přišla. Andula si vzala do hlavy, že dostane boháče. Boháčem není nikdo jiný než Hugo Haas, který, nutno říci, natočil už i lepší filmy. Andulou je Věra Ferbasová, která pod dobrým režijním vedením občas i podá herecký výkon. V těchto komediích jde většinou o vzájemný poměr nudy a zábavy, kdy zábava většinou jen mírně převažuje nad nudou, a tak je tomu i tentokrát. Přesto to není zas tak velký průšvih a své místo v mé videotéce si nakonec film vybojoval. 70% ()

mab

Právě běží v televizi. Vykalkulovatelnější pohádku o chudé princezně z davu a bohatém princi pohledat. Výkony hlavních herců nepřesvědčivé, děj plytký, od začátku do konce schématický a odhadnutelný. Mám za to, že tohle je ukázkový scénář, za který by se nemusel stydět ani Hollywood, ostatně na podobnou notu tam točí film za filmem. ()

lucascus

Ne Ferbasová, ale Šlemrová je největší hvězdou tohoto filmu - její švitoření, životní nadhled a noblesní smysl pro humor mě vždy dostane na kolena. Vidět ji živě v divadle musel být ale opravdu zážitek. Jinak Haas bez debat opět výtečný. Jeden z těch lepších filmů s Ferbaskou. ()

masw

Českou tvorbu moc nemusím, ale musím uznat, že to byla slušná komedie, která nám ukazuje velmi vtipného Hugo Haase, že současný český film se nevyrovná ani šíšce (jak nám Haas demonstroval) a že holky v 30-40 letech byly dost nadržené. Jo a musím vyzdvihnout i Tondu s kajakem (ikdyž jak tak přemýšlím, on ho ani chudák nedostal!) ()