• IvonaK
  ****

  Velmi dobrý film. Ikdyž klasický námět ve filmech že bohatí milují chudé, ale dobrosrdečnost je na prvním místě a hlavně že si lidé rozumí. Bylo moc pěkné vidět štěstí půvabného Ladislava Peška a milující chůvy Lídy Baarové. A sebevědomá Mandlová tam zůstala na ocet. Což by bylo to poslední co bych čekala. Protože ve filmech vždycky někoho splaší. :D(15.1.2018)

 • dr.fish
  **

  Jediným opravdovým tahákem je silné obsazení filmu, ale film sám je naprostý blábol, scénář je silně slabomyslný a stojí na soukromém exhibování jednotlivých herců. V několika momentech jde sice nad průměr, ale jen pokud je na scéně Kohout nebo Pešek. Prostě romantický cajdák na něděli až budu v důchodu....50%(4.12.2011)

 • Vesecký
  *

  Nevím, zda byl Miroslav Cikán tak slabý režisér, ač mě jen velice málo z jeho filmů zaujalo. Rozhodně měl však smůlu na scénáristy, jak ukázala tato bída a utrpení. Herci se snažili, jak mohli, ale i na datum vzniku filmu to vše bylo velmi ubohé. Příběh jednoduchý a od samého začátku zřejmý, jak se vyvine. Malý siroteček mohl tenkrát diváky dojmout, ale vlastně se ukazoval jako nevychovaný fracek. Nejtrapnější scény - Fiala jako gorila v hostinci, požár divadla, kde bylo dle výšky plamenů jasně vidět, že jde o model, a konečně trapas se strašidlem na paní starostovou... Vlastně zde nebylo čemu se smát, ne - ani herci to nezachránili, spíš nevěděli, co hrát.(19.5.2016)

 • troufalka
  ***

  Z počátku příjemné rozehrání příběhu, postupem času se kupí klišé běžná pro prvorepublikovou tvorbu. Lídě Baarové jsem chudou děvečku nevěřila, jako herečka byla obdivovavá především pro svou krásu, v hlasové projevu už to mírně skřípalo, ale s gesty si nevěděla rady. Žel svoje krásné tělo neměla plně herecky zvládnuté, to je patrné nejen u Komediantské princezny, ale i v jiných jejích filmech.(8.2.2016)

 • Marthos
  ****

  Pražská filiálka největší německé filmové společnosti UFA poskytla další zajímavou hereckou příležitost Lídě Baarové. Příběh se odehrává v atraktivním a romantickém prostředí loutkového divadla, v jehož okolí najde štěstí několik hrdinů. V hereckém obsazení figuruje řada nejpopulárnějších osobností té doby – Korbelář, Mandlová, Kohout, Ferbasová, Pešek, Vojta, Kreuzmann, Marvan, Fiala. Bezprostřední výkon podal i pětiletý Mirek Sirotek, syn známého filmového podnikatele Emila Sirotka. Skutečně velice příjemný film, který si zaslouží pozornost už kvůli nákladné výpravě (pro film byly zapůjčeny originální loutky Matěje Kopeckého).(3.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace