Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na vlastní kůži okusí životní trable i továrník Dvorský. Zásobárna kaolinu pro potřeby jeho fabriky se povážlivě tenčí. Manželka starosty Pivoňky je ochotna kaolinová pole prodat pod podmínkou, že se ožení s její dcerou Táňou. Ta však vdovce se čtyřletým chlapcem nechce. Kaolin má také paní Lexová. Dvorský uspořádá ve své vile pro nemocného synka loutkové představení. Malý Mirek se v noci probudí a jde hledat do divadla loutku princezny. Nešťastně však podpálí svíčkou oponu a divadlo shoří. Dítě zachrání dcera majitele divadla Eva. Dvorský dá loutkáři peníze na nové divadlo a Evu ubytuje ve svém domě. Oba v sobě najdou zalíbení, ovšem proti jejich lásce vystupuje paní Lexová. Továrník dostane kaolinová pole, ale "komediantka" Eva musí okamžitě opustit dům... Ve filmu byly použity původní loutky slavného Matěje Kopeckého. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

troufalka 

všechny recenze uživatele

Z počátku příjemné rozehrání příběhu, postupem času se kupí klišé běžná pro prvorepublikovou tvorbu. Lídě Baarové jsem chudou děvečku nevěřila, jako herečka byla obdivovavá především pro svou krásu, v hlasové projevu už to mírně skřípalo, ale s gesty si nevěděla rady. Žel svoje krásné tělo neměla plně herecky zvládnuté, to je patrné nejen u Komediantské princezny, ale i v jiných jejích filmech. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Pražská filiálka největší německé filmové společnosti UFA poskytla další zajímavou hereckou příležitost Lídě Baarové. Příběh se odehrává v atraktivním a romantickém prostředí loutkového divadla, v jehož okolí najde štěstí několik hrdinů. V hereckém obsazení figuruje řada nejpopulárnějších osobností té doby – Korbelář, Mandlová, Kohout, Ferbasová, Pešek, Vojta, Kreuzmann, Marvan, Fiala. Bezprostřední výkon podal i pětiletý Mirek Sirotek, syn známého filmového podnikatele Emila Sirotka. Skutečně velice příjemný film, který si zaslouží pozornost už kvůli nákladné výpravě (pro film byly zapůjčeny originální loutky Matěje Kopeckého). ()

Reklama

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Jediným opravdovým tahákem je silné obsazení filmu, ale film sám je naprostý blábol, scénář je silně slabomyslný a stojí na soukromém exhibování jednotlivých herců. V několika momentech jde sice nad průměr, ale jen pokud je na scéně Kohout nebo Pešek. Prostě romantický cajdák na něděli až budu v důchodu....50% ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Ničím vyjímečný sentimentální příběh z běžné komerční produkce tehdejší doby a navíc ještě pro mě osobně s doslova nezáživného ochotnického prostředí-tedy z prostředí všem prvorepublikovým hercům tak dobře známého..Film zřejmě stavěl to podotýkám na hodně dobrém hereckém obsazení jen považte jména jako Jaroslav Vojta, Otomar Korbelář, zpívající princezna Lída Baarová, strarosta Jára Kohout, abstinent Fousek (Eman Fiala), který se jednoho dne v báru napil a změnil se v opičí šelmu, dále tu byli Věra Ferbasová, Ladislav Pešek, namyšlená bohatá panička Adina Mandlová nebo advokát Jaroslav Marvan to byli skutečné star tehdejší doby, a alespoň nějaký zaručený komerční úspěch zaručovali, i když u takovédleho filmu se to asi moc říct nedalo..No lidé tehdy prostě chodily na jména, jak ani ne tak na samotný film...Miroslav Cikán na své "NEJ" filmy teprve čekal, tedy když opomenu "U nás v Kocourkově" ze začátku své režijní kariéry..1,5/5*. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Víte, jak v Katakombách s Vlastou Burianem tu skvělou komedii naštěstí jen tu a tam naruší nezajímavá "Kdo si koho vezme" romantická zápletka? Tak v Komediantské princezně je to přesně naopak. Je to vcelku nezajímavý romantický film, dokonce několikanásobně, a jen tu a tam tu limonádu naředí více či méně povedený vtip. Beru ho hlavně jako dílek do krásné skládačky jménem Lída Baarová, která tu ovšem také nedostala příliš šancí něco předvést. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama