Velmi dobrý film. Ikdyž klasický námět ve filmech že bohatí milují chudé, ale dobrosrdečnost je na prvním místě a hlavně že si lidé rozumí. Bylo moc pěkné vidět štěstí půvabného Ladislava Peška a milující chůvy Lídy Baarové. A sebevědomá Mandlová tam zůstala na ocet. Což by bylo to poslední co bych čekala. Protože ve filmech vždycky někoho splaší. :D(15.1.2018)

• dr.fish

Jediným opravdovým tahákem je silné obsazení filmu, ale film sám je naprostý blábol, scénář je silně slabomyslný a stojí na soukromém exhibování jednotlivých herců. V několika momentech jde sice nad průměr, ale jen pokud je na scéně Kohout nebo Pešek. Prostě romantický cajdák na něděli až budu v důchodu....50%(4.12.2011)

• Vesecký

Nevím, zda byl Miroslav Cikán tak slabý režisér, ač mě jen velice málo z jeho filmů zaujalo. Rozhodně měl však smůlu na scénáristy, jak ukázala tato bída a utrpení. Herci se snažili, jak mohli, ale i na datum vzniku filmu to vše bylo velmi ubohé. Příběh jednoduchý a od samého začátku zřejmý, jak se vyvine. Malý siroteček mohl tenkrát diváky dojmout, ale vlastně se ukazoval jako nevychovaný fracek. Nejtrapnější scény - Fiala jako gorila v hostinci, požár divadla, kde bylo dle výšky plamenů jasně vidět, že jde o model, a konečně trapas se strašidlem na paní starostovou... Vlastně zde nebylo čemu se smát, ne - ani herci to nezachránili, spíš nevěděli, co hrát.(19.5.2016)

Z počátku příjemné rozehrání příběhu, postupem času se kupí klišé běžná pro prvorepublikovou tvorbu. Lídě Baarové jsem chudou děvečku nevěřila, jako herečka byla obdivovavá především pro svou krásu, v hlasové projevu už to mírně skřípalo, ale s gesty si nevěděla rady. Žel svoje krásné tělo neměla plně herecky zvládnuté, to je patrné nejen u Komediantské princezny, ale i v jiných jejích filmech.(8.2.2016)

Pražská filiálka největší německé filmové společnosti UFA poskytla další zajímavou hereckou příležitost Lídě Baarové. Příběh se odehrává v atraktivním a romantickém prostředí loutkového divadla, v jehož okolí najde štěstí několik hrdinů. V hereckém obsazení figuruje řada nejpopulárnějších osobností té doby – Korbelář, Mandlová, Kohout, Ferbasová, Pešek, Vojta, Kreuzmann, Marvan, Fiala. Bezprostřední výkon podal i pětiletý Mirek Sirotek, syn známého filmového podnikatele Emila Sirotka. Skutečně velice příjemný film, který si zaslouží pozornost už kvůli nákladné výpravě (pro film byly zapůjčeny originální loutky Matěje Kopeckého).(3.10.2008)