Milostné vztahy nesedí vždy na míru tak jako rukavice. Dva rozdílní muži v duelu o srdce jedné ženy... Jeden z nejslavnějších současných komiků Steve Martin se na svých snímcích často podílí i jako scenárista. Romantické drama podle jeho scénáře a novely Jeden navíc pojednává o mladé křehké prodavačce rukavic Mirabelle (Claire Danesová), které nečekaně zkříží cestu dva zcela rozdílní nápadníci. Jedním z nich je právě Steve Martin jako charismatický a zajištěný obchodník Ray, tím druhým Jason Schwartzman jako roztomilý podivín Jeremy. V jejich souboji o lásku komplikované Mirabelle získává navrch šarmantní Ray, který ji dokáže okouzlit svým galantním chováním a všeobecným rozhledem. Citlivou duši umělecky založené dívky ale sžírají vnitřní pochyby a touha po vztahu, v němž bude zažívat vřelost opětované lásky a prožívat každou chvíli naplno. Nejistá dívka dospívá v ženu, která se musí rozhodnout, co vlastně od života chce. (Česká televize)

Fifer

Nechápu zdejší hodnocení,. Kolikrát už jsme viděli příběh holky, která se rozhoduje mezi dvěma chlapama. Tohle je skoro na úrovni telenovely, navíc téměř chybí vtipné scény, je to děsná nuda. Proklínám toho, kdo mně to doporučil. ()

Olík

Fakt že je pod scénářem i novelou, která se stala předlohou podepsán Steve Martin, staví tohoto komika do jiného světla. Bohužel mu poloha inteligentně citlivého romantika nesluší tak jako jeho ztřeštěné role, ze kterých ho známe především. Mne nechala tato obyčejná nízkorozpočtová intimní romantika neromanticky chladným, což nedokázal zvrátit ani jako vždy osobitě jedinečný Jason Schwartzman. ()

tranquill

"Příjemně" až mile natočeno, zpracování na mne působilo hodně nezávisle, bez zavedených schémat romantických komedií. A i proto jej hodnotím nadstandartně... ()

Louie

celkem příjemnej film, škoda, že posledních 25 minut pomalinko sklouzává k průměrný romantický komedii... ()

haWranka

Nejdřív to vypadalo slibně. Bohužel jenom díky tomu, že měl Jason Schwartzman prostor. Potom už bylo jen hodně Claire a Stevea (kupodivu mi nevadil jako jindy) a to mě opravdu nebavilo. Zvlášť proto, že je hned jasný jak všechno dopadne a než k tomu děj dojde, můžeme vidět jenom zbytečnou vatu. A ještě bych měla upozornit, že o komedii opravdu nejde! ()

josieaddms

Dost jsem se ztotožnila s Mirabelle. Mě osobně však absolutně neoslovila postava Raye Portera, jak charakterem, tak celkovým chováním. Byli zde ale místa, kdy jsem musela Mirabellin život srovnávat s tím svým. Chápala jsem její osamělost, stereotyp. Některé dialogy mě docela zasáhly - otázka Proč mě nemiluješ? Ty mnou jen zabíjíš čas? - přišlo mi to smutné. Místa byli docela úsměvné, a některé mohli i dost bolet. Co mě vadí, že sympatická, i zajímavá slečna Denesová se musela ve filmu svléknout. Kéž už by s tím filmaři a herečky přestali. Jako film to možná nemělo ty správné dramatické spády, nebo úplně originální námět, ale mě se to docela líbilo. A Schwartzman byl jako Jeremy fakt výbornej. ()

casef

I když se na film celkem příjemně dívá, schází mu vyšší tempo nebo něco, čím by více strhlo pozornost. Takhle je to pouze kulisa k nějaké domácí činnosti, protože když na minutku odběhnete, o nic důležitýho nepříjdete. ()

dogma97

Kupodivu na mě film přes veškerou neuspěchanost a soustředění na trojici hlavních postav působí dojmem jakési povrchnosti či šablonovitosti - ujetý rocker s upřímným srdcem, zámožný starší milenec, který se odmítá citově vázat, přiznání nevěry s odůvodněním "musel jsem ti to říct"... 50% ()

epoh

Zpočátku rozpačitý, ale ve výsledku nesmírně působivý a citlivý film, kterým Steve Martin dává zapomenout na trapnost jménem Růžový panter. Něco tak empatického a lidského už jsem dlouho neviděl. ()

DickSand

Tak jsem zase čekal něco jinýho, než se mi nakonec dostalo. Komedie to opravdu nebyla, spíš něco jako hořkosladký příběh o zamilované holce. Claire je jako vždy perfektní, ale to je z mého pohledu jediný výrazný klad filmu, já se u toho prostě chvílema nudil a tak ani honocení být vyšší nemůže. ()

curil

Taková průměrná americká selanka. Trable mladé, původně opomíjené dívky, vybrat si. Já nevím, školy nemám, jak by řekl český klasik, ale je to nudné a nezáživné. Ani Steve Martin tomu nepřispěje v mých očích k většímu úspěchu. ()

honzic

Příjemná komedie a romantika rozhodování mezi dvěma muži, žel ne vždy je příběh skutečně příjemný a nevyhne se nudným pasážím. Hodnocení: 55 % ()

`barocco

Prijemne prekvapenie, najma ked clovek ocakaval tradicnu hollywoodsku romanckomediu a dockal sa skor europsko ladenym pribehom lubostneho trojuholnika. Claire Danes svoju ulohu stratenej a osamelej dievciny v utrobach velkomesta ktora viac nez cokolvek potrebuje niekoho kto by ju miloval zvladla fantasticky. Aj ked sa scenar vyprazdnuje zbytocnym vysvetlujucim komentarom je to stale film ktory by niektorych mohol po zalahe osuchanych, stokrat videnych klise tohto zanru prekvapit. ()

VUCAKO

Příběh ze života - velmi intimní a pravdivý (Steve Martin to musel prožít, jinak to není možné), výborná Claire Danes, a dva výborné morphingové záběry, bravo! Názory na tenhle flick jsou dost polarizované, mě to oslovilo.. ()

Horác

Někdy jsem prožil něco velmi podobného. Navíc se ženou, která se tak moc podobala Claire Danes, že jsem teď až lapal po dechu. Konec tohoto filmu mi osvětlil, proč to neklaplo. No a když se chlápek jako já dostane do takového pateticko melancholického stavu, musí dát plný kotel. ()

Arehanah

Steva Martina mám ráda, ale v jiných rolích. Role postaršího proutníka mu vůbec nesedla. Příběh absolutně o ničem, celé to bylo takové utahané a divné. Navíc, jaký bude závěr bylo už od první minuty naprosto jasné. Jednu * dávám krásné Claire. ()

Martinek

Příběh možná sklame leckoho kdo očekává klasickou americkou romanci. Snímek potřebuje i trochu zamyšlení a kdo má zkušenosti se vztahy, ten lépe porozumí. ()