Kačer Howard

Howard the Duck

Dobrodružný / Akční / Komedie / Sci-Fi

USA, 1986, 110 min

Tohle bylo tak neuvěřitelně prosté, až mě to bavilo. Viděno dvakrát (jednou v dětství na VHS, jednou před pár lety). Dnes už po tomhle filmu málokdo sáhne, v době neskonalých vizuálních efektů. Což je velká škoda, páč tenhle snímek je i poměrně zábavný a určitě je to fajn volba na upršený sychravý večer. 65%(6.2.2014)

Viděl jsem to před mnoha lety u kamaráda na VHS a líbilo se mi to. Včera jsem to zkouknul a chytilo mě to zas. Je to prostě svým způsobem unikátní film u kterého jsem se navíc několikrát od srdce zasmál. Hlavně v druhé polovině se sice jedná o absolutní béčko, ale atmosféra nejhlubších 80s, celková stylizace a hodně povedený český dabing mě chytil za srdíčko. Dnes navíc už nikdo nic podobného nenatočí. Takže leť kačere!(31.5.2012)

• MM_Ramone

V paralernom vesmíre existuje rovnaká planéta ako tá naša. Vedie sa na nej podobný život ako u nás. Lenže namiesto ľudí ju obývajú veľké, inteligentné kačice. "Káčer Howard" je jedného večera transportovaný zo svojho bytu priamo do nášho sveta. Sebavedomý, pridrzlý, pohovoriaci káčer v obleku sa znenazdajky ocitne medzi ľuďmi v americkom Clevelande. Je to originálna detská sci-fi komédia. No na mňa to pôsobilo infantilne, stupidne a trapne. Jebnutá kačacia pičovina. **(26.2.2017)

Tak tenhle filmík má pro mě prostě velké kouzlo!! Jako malá jsem ho nejprve viděla asi desetkrát v němčině (aniž bych německy uměla) a i tak jsem si ho hrozně zamilovala. Jazyková bariéra mi opravdu nevadila (což teď sama nechápu) - a to myslím mluví samo za sebe. Mám prostě pro Howarda slabost (dnes už i v češtině) :o)(2.11.2005)

Po hodně dlouhé době znovu shlédnuto a k mému překvapení drželo mě to a i když jsem potřeboval odejít, tak jsem nakonec nové shlédnutí dojel až do konce bez přerušení. Tenhle kačer mě jako puberťáka hodně bavil a protože jeho kouzlo přetrvává a působí na mě i dnes, tak nemohu hodnotit moc jinak. Triky i když na dnešní dobu vypadají chatrně, jsou pořád dosti efektní, humor fungující, postavy zábavné, emoce působí tak jak mají. Já jsem spokojen a jsem rád, že jsem na to po letech opět natrefil. Nostalgie.10/10(25.4.2012)

• - Kačera Howarda nakonec mluví dva lidí. Během natáčení jej mluvil loutkář Tim Rose a později jej předaboval Chip Zien. (Terva)

• - Na začátku lze v bytě kačera Howarda vidět několik filmových plakátů. Mezi nimi je "Splashdance", kačeří ekvivalent filmu Flashdance (1983) a "Breeders of the Lost Stork", ekvivalent filmu Dobyvatelé ztracené archy (1981). (Terva)

• - Howardův autor využil postavu kačeřího cizince v cizí zemi především k novému pohledu na náš svět, k parodiím a satirám. (Rodriguez)