Zcela unikátní kombinací komiksu, hororových i vědecko-fantastických filmů a romantických příběhů je ambiciózní projekt od producenta Hvězdných válek George Lucase a scenáristů Indiana Jonese. Howard T. Duck je kačer v kačeřím světě, který je téměř alternativní kopií toho našeho. Jednoho dne je vytržen ze svého pohodlí a i s křeslem přistane kdesi ve špinavých uličkách New Yorku. Seznamuje se s mladou zpěvačkou Beverly (Lea Thompson) a společně se snaží přijít na kloub tomu, jak dostat excentrického a osamělého kačera zpět domů. Na pomoc přispěchá potrhlý vědátor Phil (Tim Robbins), který společně s kolegy zjistí, že Howard byl náhodou přenesen jejich urychlovačem částic. Při dalším pokusu se do doktora Waltera (Jeffrey Jones) dostane mocná příšera z alternativního vesmíru, která jej nakonec ovládne a začne připravovat cestu svým příbuzným, toužícím obsadit celou Zemi. A kdo jiný může zabránit zničení našeho světa, než roztomilý bílý kačer s neodolatelným zobákem? (Řitka video)

monolog

Škoda, že si na tohle už dneska málokdo vzpomene. Onehdá jsem to viděl skoro po patnácti letech a musím říct, že se mi to líbilo možná ještě víc, jak tehdy. Hlavně všecky ty drobnůstky v Howardově světě a vůbec Howard sám. Nádhera. Úžasná scifi komedie, která sice v dnešní záplavě superakčních trikových filmů neobstojí, ale pořád má co nabídnout. A určitě to nejsou jen bezduchý klišé. ()

H34D

Alespoň zpočátku skutečně vtipné a sympatické, analogie kačeřího světa na ten lidský fungovala až po kačeří dolarovky obstojně, bohužel všechno další už bylo čistě odpadní. Absolutně provařený a předvídatelný děj, obecně stupidní scénář, hnusné efekty a příšerně natočené "akční" scény, které byly v postprodukci uměle zrychlovány - hrůza! (Ano, Hitchcock to výjimečně dělal taky, ale s nesrovnatelně jiným citem.) 3/10 ()

Tom Hardy

V podstatě absolutně nechápu, proč byl film takový propadák. Dobře, některé scény jsou fakt přetažený, ale Howard je sympaťák ve všech směrech a celkově má, díky němu, film strašně pohodovou atmosféru. Přelomové dílo to není, ale totální kravina hodná zapomnění taky ne. Prostě taková nenáročná pohodovka... ()

T2

Rozpočet $37miliónovTržby USA $16,295,774Tržby Celosvetovo $37,962,774║ Trošku poslabší rozbeh a až prílišnú tmavosť miest kde sa dej odohráva, neskôr vymení svižní uletení dej plný tých najrôznejších príbehových trapasov poprepletaný cez rôzne žánre, vrátane horrorového nádychu, trikovo zvládnuté celkom na úrovni, filmu citeľne chýba o niečo zručnejší režisér, toto by pasovalo tak akurát pre Richarda Donnera. /60%/ ()

Cervenak

V dobách, keď československí diváci ešte netušili nič o americkom komerčnom rebríčku a nevedeli, že Howard je tragický prepadák ovenčený niekoľkými Zlatými malinami, kolovali VHS-ky so simultánnym dabingom a... bol to na našom pirátskom videotrhu obrovský hit. Ten film videl prakticky každý, kto už koncom 80. rokov vlastnil video. Ale tie solídne 3* nedávam len z nostalgie - ono to bolo jednoducho fajn. Nevidel som to 15 rokov, ale Howardovo zježené číro pri prezeraní plagátov v časopise Playduck si pamätám doteraz. ()

• Na začátku lze v bytě kačera Howarda vidět několik filmových plakátů. Mezi nimi je "Splashdance", kačeří ekvivalent filmu Flashdance (1983) a "Breeders of the Lost Stork", ekvivalent filmu Dobyvatelé ztracené archy (1981). (Terva)
  • Dívčí kapela, ve které je kytaristkou a zpěvačkou Beverly (Lea Thompson), se jmenuje Cherry Bomb. Rocková hymna „Cherry Bomb“ byla napsána pro Cherie Currie na jejím konkurzu do kapely The Runaways a objevila se na jejich eponymním albu z roku 1976. (noelcoward73)
  • Jedná se o první celovečerní film podle komiksu firmy Marvel. (Terva)