Kačer Howard

Káčer Howard

Dobrodružný / Akční / Komedie / Sci-Fi

USA, 1986, 110 min

• ARI50

Mám k tomu zvláštní postoj, protože jako menší jsem to celkem obdivoval kačer nám dodá skvělý smutný a zvláštní příběh a dá se slušně na něho koukat ale láska k člověku se mi tam nehodila ale asi to tak mělo být. Je to prostě hodně zajímavý film jako by to bylo včera kdy jsem to viděl. Ale přesto mi něco říká že v budoucnu to mu dám šanci a třeba změním hodnocení zatím je to na vážkách.(26.9.2018)

Nečekal jsem od toho nic a několik let jsem ten film odkládal. Teď jsem se konečně přemluvil k tomu abych si to pustil ... a lituju, že jsem si to nepustil dřív. Bál jsem se sračky stylu Mario bros. a dostal jsem překvapivě dobrý film. Smál jsem se a sem tam kroutil hlavou. Nikde jinde neuvidíte kačera, krásku a démona u jednoho stolu v bistru. Nikde jinde neuvidíte krásku co je nadržená z kačera. Nikde jinde neuvidíte masturbující kachnu ve vaně s prsama co mají bradavky, přestože jsou celé z peří. A hlavně takový humor má málo filmů.(14.8.2017)

Pecka, ktorá nespravodlivo prepadla. Je to krásny príklad fantastického filmu, ktorý sa točí pre masy. Komerčne sa to občas vydarí ( GREMLINS ), občas nie ( HOWARD alebo MY SCIENCE PROJECT ). Je to však legenda, aj z hlavne nostalgického hľadiska, lebo priznajme si, koho tento film v detstve nezaujal. Film je plný nápadov, akcie, trikov a humoru, bez väčších ambícií ( maximálne tak trhať rekordy v návštevnosti ) a s mimoriadne charizmatickým a sympatickým hrdinom. A za to si svoje hodnotenie s istotou určite zaslúži.(11.9.2010)

Moc jsem nepochopil, proč to byl jeden z největších propadáků západní filmařiny. Podle mě jde o průměrnou podívanou přesně s tím, co jim tehdejší triky ILM dovolili. A navíc první celovečerní marvelovka, která je, podle mě, lepší než polovina současnejch, sic tímto tvrzením padnu v očích zdejších hodnotitelů o 200%, ale je mi to jedno, alespoň si tenhle film budu pamatovat. Ps. Lea Thompson byla hot a crazy.(12.6.2017)

Co bych k tomu po 20 letech napsala. Pro mě a mého bratra Jirku to byl nejoblíbenější film, na který jsme koukali pravidelně a dokola. Určitě z důvodu omezeného množství podobných "trháků", ale navíc když si jako dítě něco oblíbíte, můžete se koukat zas a znova. No co, co, co... Mě zase nebaví dnešní Madagaskar.(13.9.2011)

• - I když má Kačer Howard nesporné kouzlo, v době svého vzniku se moc do vkusu diváků ani kritiků netrefil. Navíc byl zatraceně drahý, takže si získal post "velkolepého propadáku". (Rodriguez)

• - Poprvé se tenhle věčně naštvaný, paranoidní a misantropický kačer objevil v komiksu Adventure into Fear číslo 19. (Rodriguez)

• - Vlasy Ley Thompson se připravovaly na natáčení přibližně dvě hodiny. (Terva)