Zcela unikátní kombinací komiksu, hororových i vědecko-fantastických filmů a romantických příběhů je ambiciózní projekt od producenta Hvězdných válek George Lucase a scenáristů Indiana Jonese. Howard T. Duck je kačer v kačeřím světě, který je téměř alternativní kopií toho našeho. Jednoho dne je vytržen ze svého pohodlí a i s křeslem přistane kdesi ve špinavých uličkách New Yorku. Seznamuje se s mladou zpěvačkou Beverly (Lea Thompson) a společně se snaží přijít na kloub tomu, jak dostat excentrického a osamělého kačera zpět domů. Na pomoc přispěchá potrhlý vědátor Phil (Tim Robbins), který společně s kolegy zjistí, že Howard byl náhodou přenesen jejich urychlovačem částic. Při dalším pokusu se do doktora Waltera (Jeffrey Jones) dostane mocná příšera z alternativního vesmíru, která jej nakonec ovládne a začne připravovat cestu svým příbuzným, toužícím obsadit celou Zemi. A kdo jiný může zabránit zničení našeho světa, než roztomilý bílý kačer s neodolatelným zobákem? (Řitka video)

Trailer 1

mrclTV odpad!

Neviem, čo som to pozeral, ale producent bol George Lucas a je to od Marvelu, čo je kombinácia, ktorá sa patrila vyskúšať. Bohužiaľ ja a film sme neboli kompatibilný....veľmi divná hlúposť. Ja len dúfam, že tento skvost filmovej tvorby ma nebude budiť ako nočná mora, lebo má na to silný potenciál. Nevkusná divná vec, čo nevie v akom žánre chce byť - komédia, satira, romanca, horor, všetko naraz.... Od tridsiatej minúty som si hovoril, že to už horšie nemôže byt, ale mýlil som sa, čím ďalej tým horšie. Fakt dosť zlý film, no nie až tak zlý, aby si vyslúžil miesto v mojej čiernej listine, bádam vo filme snahu nakrútiť niečo špeciálne, ale bohužiaľ táto snaha vôbec nevyšla. ()

noriaki

Jedna z prvních hraných marvelovek, první celovečerní marvelovka, hit pirátských videokazet v bývalém Východním bloku a zároveň excelentní finanční propadák. Rok po Návratu Jediho George Lucas přemýšlel o nových Star Wars. Vstřebejte tu myšlenku - George Lucas chtěl nahradit Star Wars TÍMHLE. Vybral si asi tu nejhorší možnost. Postava sarkastického kačera sice fungovala v komiksech a filmy o divných postavách konfrontovaných s každodenní realitou byly tenkrát v módě - ze stejného roku pochází třeba všeobecně oblíbený Star Trek IV (to je ten s velrybama), jenže v televizi vypadala jeho inkarnace divně. Scénář měl díry v logice i zábavnosti, a o pointovaných vtipech si mohl nechat jen zdát. Na režisérské křeslo byl Lucasem protlačen jeho kamarád William "nenatočím dobrou komedii ani s Eddiem Murphym ve vrcholné formě" Hyuck. Když představil svou finální verzi, stejně jako před premiérou Star Wars New Hope se všichni připravili na finanční katastrofu. Tentokrát se ovšem pohádka nekonala. Kombinace úchylnosti, nedostatku humoru, mizerného scénáře a totální podprůměrnosti lidi nenadchla. Film znamenal definitivní konec režisérovy kariéry, a je to jen dobře. ()

D.Moore

"Jsem teď jeden z temných vládců vesmíru!" - "To ale musí být velká zodpovědnost..." Film začínal poměrně zábavně, ale postupně se stával nudnějším a nudnějším a ke konci to už nezachraňovaly ani Howardovy leckdy vcelku vtipné bonmoty. Nejvíce se mi líbil trestuhodně krátký úvod odehrávající se v kačeřím světě - to, co se pak dělo v New Yorku, bylo na můj vkus příliš "americké", plné klišovitých mouder, ponaučení a rocku / diska. Ani hudba mého oblíbeného Johna Barryho tentokrát filmu příliš nepomohla - samotný poslech soundtracku je stokrát lepší nápad. ()

Ampi

Ano i já jsem viděl Kačera Howard kdysi na VHS jako několikatou kopie s německým dabingem a českým rychlodabingem ala Helmut. Tenkrát se mi to libilo. Pak až na Nově myslím. Nedávno jsem tento film zahlednul ve videopůjčovně kupodivu v oddělení pro děti. Včera jsem to půjčil a koukal na to se synovci (8 a 3 let) mě se to libilo a synovcům taky. Howard je frajer, Tim Robbins spravný blaznivý pologenius, Lea Thompson je velmi půvabná a se sexapplem. Monstra z Nexus Somina i Howard by jsi zasloužily i učinkovaní v dalších filmech. Mimochodem až tady jsem se dozvěděl, že to byl v USA a celkově propadák. ()

kaylin

To tak člověk slyší o některých filmech, jak jsou skutečně hrozné, ale když se na ně podívá, tak nakonec zjistí, že to vůbec tak strašné není. Jasně, tohle je komedie, kde se herci pitvoří, což nesedne každému, Tim Robbins je zde hrozný, ale já jsem se u snímku docela bavil, bylo to pěkně ujeté a místy i přišel nějaký ten dobrý nápad. ()

• I když má Kačer Howard nesporné kouzlo, v době svého vzniku se moc do vkusu diváků ani kritiků netrefil. Navíc byl zatraceně drahý, takže si získal post "velkolepého propadáku". (Rodriguez)