Kačer Howard

Howard the Duck

Dobrodružný / Akční / Komedie / Sci-Fi

USA, 1986, 110 min

CITÁT - Ve všech těch Galaxiích může existovat cokoliv......... Marvel vytasil svého kačera. Dal mu kalhoty, jméno Howard a přenesl jej z Marschingtonu na Marsu do Clevelandu na Zemi. Kupodivu se s touto situací kačer Howard vyrovnal rychleji než místní "nahé" opice. CITÁT - Hele, vypadají hladově. Dejte jim banán.......... Plno vtipných hlášek, gegů a komických situací. Dobrý hudební doprovod a supr hlavní herečka Lea Thompson. Například její erotická scéna mě dostala do kolen a kačerovi dokonce i postavila. Postavila pírka na hlavě. CITÁT - To je zvrácenost!!!........Howard mi okamžitě přirostl k srdci - je silně ironický, nemá rád vajíčka a miluje pivo. CITÁT - Dáme si třikrát pivo!!!........ A aby to nebylo až tak moc romantické, objeví sa na planetě zvané Země ještě jeden mimozemšťan. Je to záporák, nemá rád pivo a miluje vajíčka. Závěrečná hudební šou je prostě krásná a píseň Howard of The Duck je pěkná. CITÁT - To nebylo špatný na kačera z Vesmíru........(23.8.2014)

Tak tenhle filmík má pro mě prostě velké kouzlo!! Jako malá jsem ho nejprve viděla asi desetkrát v němčině (aniž bych německy uměla) a i tak jsem si ho hrozně zamilovala. Jazyková bariéra mi opravdu nevadila (což teď sama nechápu) - a to myslím mluví samo za sebe. Mám prostě pro Howarda slabost (dnes už i v češtině) :o)(2.11.2005)

Škoda, že si na tohle už dneska málokdo vzpomene. Onehdá jsem to viděl skoro po patnácti letech a musím říct, že se mi to líbilo možná ještě víc, jak tehdy. Hlavně všecky ty drobnůstky v Howardově světě a vůbec Howard sám. Nádhera. Úžasná scifi komedie, která sice v dnešní záplavě superakčních trikových filmů neobstojí, ale pořád má co nabídnout. A určitě to nejsou jen bezduchý klišé.(6.12.2005)

Proč ne? Tohle si pamatuju z dětství. Jako komiksovej fanda jsem se na tento snímek opět podíval. Parádní oddechová záležitost. Návrat do dětských let, díky kterému nostalgicky zavzpomínáte na tehdejší dobu. Nic moc efekty, nic moc výkony, hrozné kamery, ale má to své kouzlo. Navíc miluju mladou Lea Thompson.(8.2.2014)

• MM_Ramone

V paralernom vesmíre existuje rovnaká planéta ako tá naša. Vedie sa na nej podobný život ako u nás. Lenže namiesto ľudí ju obývajú veľké, inteligentné kačice. "Káčer Howard" je jedného večera transportovaný zo svojho bytu priamo do nášho sveta. Sebavedomý, pridrzlý, pohovoriaci káčer v obleku sa znenazdajky ocitne medzi ľuďmi v americkom Clevelande. Je to originálna detská sci-fi komédia. No na mňa to pôsobilo infantilne, stupidne a trapne. Jebnutá kačacia pičovina. **(26.2.2017)

• - Režisér Willard Huyck si po finančním propadu Kačera Howarda už nikdy "neškrtnul". (Rodriguez)

• - Původně Kačer Howard nenosil kalhoty, ale ozval se Disney a obvinil Marvel z plagiátu. Tvrdili, že mají taky nějakého kačera...prý se jmenuje Kačer Donald...a že prý ho Marvel kopíruje. Aby se Marvel vyhnul tahanicím, oblékl Howardovi kalhoty, čímž se stal zcela novým a originálním kačerem. (Rodriguez)

• - Snímek se umístil na 46. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)