Kačer Howard

Howard the Duck

Dobrodružný / Akční / Komedie / Sci-Fi

USA, 1986, 110 min

V dobách, keď československí diváci ešte netušili nič o americkom komerčnom rebríčku a nevedeli, že Howard je tragický prepadák ovenčený niekoľkými Zlatými malinami, kolovali VHS-ky so simultánnym dabingom a... bol to na našom pirátskom videotrhu obrovský hit. Ten film videl prakticky každý, kto už koncom 80. rokov vlastnil video. Ale tie solídne 3* nedávam len z nostalgie - ono to bolo jednoducho fajn. Nevidel som to 15 rokov, ale Howardovo zježené číro pri prezeraní plagátov v časopise Playduck si pamätám doteraz.(30.11.2008)

Škoda, že si na tohle už dneska málokdo vzpomene. Onehdá jsem to viděl skoro po patnácti letech a musím říct, že se mi to líbilo možná ještě víc, jak tehdy. Hlavně všecky ty drobnůstky v Howardově světě a vůbec Howard sám. Nádhera. Úžasná scifi komedie, která sice v dnešní záplavě superakčních trikových filmů neobstojí, ale pořád má co nabídnout. A určitě to nejsou jen bezduchý klišé.(6.12.2005)

CITÁT - Ve všech těch Galaxiích může existovat cokoliv......... Marvel vytasil svého kačera. Dal mu kalhoty, jméno Howard a přenesl jej z Marschingtonu na Marsu do Clevelandu na Zemi. Kupodivu se s touto situací kačer Howard vyrovnal rychleji než místní "nahé" opice. CITÁT - Hele, vypadají hladově. Dejte jim banán.......... Plno vtipných hlášek, gegů a komických situací. Dobrý hudební doprovod a supr hlavní herečka Lea Thompson. Například její erotická scéna mě dostala do kolen a kačerovi dokonce i postavila. Postavila pírka na hlavě. CITÁT - To je zvrácenost!!!........Howard mi okamžitě přirostl k srdci - je silně ironický, nemá rád vajíčka a miluje pivo. CITÁT - Dáme si třikrát pivo!!!........ A aby to nebylo až tak moc romantické, objeví sa na planetě zvané Země ještě jeden mimozemšťan. Je to záporák, nemá rád pivo a miluje vajíčka. Závěrečná hudební šou je prostě krásná a píseň Howard of The Duck je pěkná. CITÁT - To nebylo špatný na kačera z Vesmíru........(23.8.2014)

• MM_Ramone

V paralernom vesmíre existuje rovnaká planéta ako tá naša. Vedie sa na nej podobný život ako u nás. Lenže namiesto ľudí ju obývajú veľké, inteligentné kačice. "Káčer Howard" je jedného večera transportovaný zo svojho bytu priamo do nášho sveta. Sebavedomý, pridrzlý, pohovoriaci káčer v obleku sa znenazdajky ocitne medzi ľuďmi v americkom Clevelande. Je to originálna detská sci-fi komédia. No na mňa to pôsobilo infantilne, stupidne a trapne. Jebnutá kačacia pičovina. **(26.2.2017)

• baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1987 : VÍŤAZ (4) : Najhorší film, Najhorší scenár - Willard Huyck, Gloria Katz, Najhoršie vizuálne efekty, Najhorší nový herecký objav - “Šesť chlapcov a dievčat v kačacích kostýmoch”, NOMINÁCIE (+3) : Najhorší herec VR - Tim Robbins, Najhoršia réžia - Willard Huyck, Najhoršia pieseň - "Howard The Duck".(29.2.2008)

• - I když má Kačer Howard nesporné kouzlo, v době svého vzniku se moc do vkusu diváků ani kritiků netrefil. Navíc byl zatraceně drahý, takže si získal post "velkolepého propadáku". (Rodriguez)

• - Vlasy Ley Thompson se připravovaly na natáčení přibližně dvě hodiny. (Terva)

• - Na začátku lze v bytě kačera Howarda vidět několik filmových plakátů. Mezi nimi je "Splashdance", kačeří ekvivalent filmu Flashdance (1983) a "Breeders of the Lost Stork", ekvivalent filmu Dobyvatelé ztracené archy (1981). (Terva)