Zcela unikátní kombinací komiksu, hororových i vědecko-fantastických filmů a romantických příběhů je ambiciózní projekt od producenta Hvězdných válek George Lucase a scenáristů Indiana Jonese. Howard T. Duck je kačer v kačeřím světě, který je téměř alternativní kopií toho našeho. Jednoho dne je vytržen ze svého pohodlí a i s křeslem přistane kdesi ve špinavých uličkách New Yorku. Seznamuje se s mladou zpěvačkou Beverly (Lea Thompson) a společně se snaží přijít na kloub tomu, jak dostat excentrického a osamělého kačera zpět domů. Na pomoc přispěchá potrhlý vědátor Phil (Tim Robbins), který společně s kolegy zjistí, že Howard byl náhodou přenesen jejich urychlovačem částic. Při dalším pokusu se do doktora Waltera (Jeffrey Jones) dostane mocná příšera z alternativního vesmíru, která jej nakonec ovládne a začne připravovat cestu svým příbuzným, toužícím obsadit celou Zemi. A kdo jiný může zabránit zničení našeho světa, než roztomilý bílý kačer s neodolatelným zobákem? (Řitka video)

MrKrahujec

Z tohohle filmu jsem byl pěkně zmatený. Zpočátku se mi to zdálo jako naprosto bezduchá, tuctová střílečka, ale pořád jako by pod tím něco bylo, jako by docela malinká část toho filmu dokázala zůstat nad věcí. Až ke konci mě konečně napadlo, že ten scénář byl nejspíš napsán jako prvotřídní a dokonalá parodie na akční a střílečkový žánr (však taky scénář psali stejní autoři, jako Indiana Jonese). Jedině režisér to patrně nepochopil a natočil parodický scénář "smrtelně" vážně, Jen tak si lze vysvětlit, proč jsou v tomhle filmu všechny fóry (a některé nejsou špatné!) v samém zárodku dokonale zničeny a vyeliminovány. Je to o to divnější, že režisér je zároveň i spoluscénaristou, ale možná, že jeho nevědomá záškodnická činnost začala už právě tam. ()

JesterKruger

Naprosto cool film. Film je fakt super, a nevím proč má tak malé hodnocení. Kačer byl opravdu vylíhnutý z vejce natvrdo, a ostatní herci jsou také cool. Celý tenhle film je cool ()

penegal

Na tohle jsem se díval pořád dokola. Líbilo se mě to kvůli trikům a vtipu. Parádní když před kačera položíte smažená vajíčka a on se vyděsí a křičí: "Copak jsem lidožrout/kachnožrout!" :-D Kdo ten film neviděl, uričtě se podívejte, nebudete zklamaní, je to podívaná pro celou rodinu. ()

Bluesun

Škoda, že tvůrci nevěděli, co točí, jestli satiru, nebo pohádku pro děti. Leu Thompson ale můžu a ten soudtrack, který nazpívala má taky grády! ()

Poppy

Co bych k tomu po 20 letech napsala. Pro mě a mého bratra Jirku to byl nejoblíbenější film, na který jsme koukali pravidelně a dokola. Určitě z důvodu omezeného množství podobných "trháků", ale navíc když si jako dítě něco oblíbíte, můžete se koukat zas a znova. No co, co, co... Mě zase nebaví dnešní Madagaskar. ()

Mr.Hackels

Pohodová komedie, kterou jsem v mládí viděl na ohrané véháesce nespočetněkrát. A musím říct, že mě to hodně bavilo. Nedávno jsem se na to asi po dvaceti letech podíval, ale už to nebylo ono. Asi do půlky filmu mě to bavilo, ale potom to ztratilo kouzlo a s nástupem oné příšery a přeměnou profesora už to nebylo ono. Průměrná zábava. ()

Peabody

Taky nevím, proč je to považováno za špatný film. Spíše už chápu, proč propadl, pro US komiksové milovníky je nesrozumitený (srovnejte si, co vše se odehraje třeba v Supermanovi a tady, kdo to má sledovat, WTF?) , pro děti je ke konci dost strašidelný až brutální. Vtípky při přenosu ze světa do světa jsou bezva, 4 zlaté maliy ? jen mi to potvrzuje, jak se masově šíří odsudky o filmech a jak jim podléhají další a další. Podobně nechápu, proč by měl být tak špatný Meteor. Howard podle mne doplatil na žánrovou neujasněnost, ale je to film podceněný, tedy ve světě, myslím, že na ČSFD má co si zaslouží a já tu čtvrtou hvězdičku dávám spíše ze vzdoru, jinak 3,5 ()

Epco

Film ma v rokoch 80tych minul takže k nemu nemôžem pristupovať so stránky nostalgickej. Dostal som sa k nemu skoro až o 30 rokov neskôr. A musím konštatovať, že to je vtákovina aj na pomery 80tych rokov. Ale aspoň vtedy mali gule aj na takto uletené filmy. ()

agentkenny

Jeden z filmů mého dětství. I po letech mě dokázal rozesmát, zachvátila mě taková ta nostalgie. Nejlepší scénky jsou ale stejně s doktorem Jenningem - ten tomu dal šťávu na 4* :-D ()

draxxi

Howarda jsem si znovu pustil po cca 30ti letech. Tenkrat to bylo na videu s rychlodabingem, a moc se mi to libilo. A ted? Porad to neni spatny, par vybornych honicek, par vice ci mene vydarenych forku, krasna Lea, zabavny osmdesatky....proste mila vzpominka... 2/2/2021 68% ()

annakovar

Nemám nic proti béčkům a bizáry si užívám. Šla jsem do tohoto filmu s vědomím (a kvůli tomu), že vyhrál několik Zlatých malin a doufala jsem, že to bude další so-bad-it’s-good klenot. Bohužel není. Film je prošpikovaný naprosto nevtipnými vtipy a Howard a jeho neustále se opakující “hlášky“ mi dost rychle začaly lézt na nervy. Navíc se to celé šíleně vleče a zvlášť konec je nudný a hrozně natahovaný. Můj přítel asi tak po půl hodině usnul, takže většinu filmu neviděl, což mu upřímně závidím. Jedna hvězda je za přehrávajícího Tima Robbinse (nevím, co ho k tomu vedlo, ale bylo to vtipné) a za stop-motion monstrum na konci. ()

soukyd33

Lea Thompson umí zaujmout. 👍👀 Není to komedie a ani to nemá čím zaujmout. Když ale nic jiného, tak je tu jedna známá herečka (v té době mladá a hezká slečna). Po první hodině se to promění trošku v horor. 🤔 Soundtrack super. Poznámka: Teda ta scéna v posteli. 🤣 (Ta slečna je vážně HOT.) A pak to překazí blbci. 😀 Hvězdiček 3 ()