Starý kovboj má okrást urostlého muže a okouzlující slečnu, kteří převážejí velký obnos peněz. (Film+)

MrPierc

Natočené ve stejném stylu jako coyote and roadrunner. Velice nevtipné, postavy se chovají stejně blbě. Bohužel, co platí v animácích, neplatí ve filmech. Arnie ve svém pyžamovém obleku s výrazem idiota nepozná, kdy ho žena chce. Hrál výborně hodného blba ( možná to ani nehrál ). Ann-Margret je ale důvod, proč jsem dal 2 hvězdičky. Něco tak sexy a žádostivého ve westernu už neuvidíte. ()

humanbeing

Fakt slabota. Arnold po devadesát procent filmu jen nehnutě sedí na voze a popohání koně a kaktusovej Jack se podobně jako kojot v animácích snaží vůz různýma fintama zastavit. Jenže pokaždé se to obrátí proti němu a takhle to jde pořád dokola snad celou hodinu. Nevím jestli v sedmdesátých letech tenhle druh humoru ještě nebyl příliš okoukaný, ale dnes už to holt moc nefunguje. Určitě to není špatné, jen to mohlo být daleko zábavnější. Bod navíc za povedených prvních patnáct minut. ()

mortak

Hodina a půl nekonečného opakování dvou vtípků - Kaktusový Jack klade pasti a padá, Krásný Cizinec s kamennou tváří Arnolda Schwarzeneggera odolává nadržené slečně Jonesové. I s krátkou indiánskou vložkou se to vleče do cíle jako dýchavičná lokálka. Francouzi se pokusili film oživit tím, že kůň Whiskey mluví, a docela dobře hláškuje, a tím se postarali o bezkonkurenčně nejlepšího herce filmu. Ti, co viděli film ve francouzském znění, nechť si jednu hvězdu do hodnocení přidají. ()

otík

Jedna z prvotin Arnolda Schwarzeneggera je westernová parodie, která si v ničem nezadá např. s novější Manituovou botou. Je stejně hloupá a trapná, určitě je však více úsměvnější a vtipnější. Kirk Douglas si zahrál kovboje Kaktusového Jacka, který chce být za každou cenu banditou, což se mu však vůbec nedaří. Neumí skočit na vlak aby nedopadl mimo, neumí vyloupit banku, ale jen ji rozbít a především vůbec neumí přepadávat vůz, který řídí Arnold s šikovnou dívkou. Má jim totiž ukrást peníze, které veze ona dívenka tatínkovi. Douglas se snaží být vtipným a opravdu mu to jde, zvláště scény s jeho nadmíru inteligentním věrným ořem jsou výborné. Schwarzenegger v roli ochránce je totálně tupý a dutý, hraje to ovšem tak kouzelně, že je zábavnější než ve svých pozdějších skutečných komediích. Že za celý film nevystřelí, nikoho nepraští a jen koná dobré skutky, to už je dnes téměř k neuvěření. Tato parodie s hodně ujetými postavami včetně Indiánů se povedla velmi slušně a rozhodně se za ni Arnie nemusí stydět. ()

Mol

AH, EXACTLY WHAT ARE YOUR INTENTIONS? TO SEE THAT JUSTICE IS DONE! AND YOURS? BLOW HIS HEAD OFF! STEAL THE MONEY! Taková dummy komedie, která byla chvílemi až trapná, mno herecké obsazení tomu nedalo jinak a musel jsem se podívat. Kirk tady už má požehnaný věk, přesto pořád válí a Arnold je prostě Arnold. Když řval na koně v němčině tak to mě prostě dojalo. Slečna Charming je pěkná rajda a nejraději by se líbala hned za prvním křovím, což se jí s panem Handsome Strangerem jen tak nepodaří. Film celkově byl na způsob The Road Runner Show a nevím jestli to bylo dobře. Western má být pěkně tvrdej, surovej a špinavej, kde přes den voní střelnej prach a v noci chrastí chřestýši. ()

Jizni Tlapa

Bláznivá crazy western komedie, kde pobaví a příjemně překvapí výkon K.Douglase. Arnie je zde jen do počtu a nedává své postavě vyniknout ničím, nad čím bych se jen na chvíli pozastavil. Doporučuji jako zpestření všem fanouškům tohoto bodybuildera, kteří budou tak mít šanci vidět Arnolda ve zcela novém "nezářícím" světle a v jeho začátcích. ()

Mr.Bulanek

Looney Tunes maji i hrane filmy? Aneb dva Greenhorni a jedna AlwaysHorny. Zdálo se mi to nebo při jedné honičce mluvil Arnold německy? První půlka byla v pohodě, pak už se to začínalo opakovat. Až budu někdy s nějakou holkou, která mě bude svádět, víte co udělám? Přece půjdu pro dřevo. ()

Mirokukii

Groteskní zábava. Kirk, pistolník a bandita, se snaží přemoci Arnolda, který však pro jeho neschopnost nemá o jeho existenci ani ponětí, a ikdyž je stejně hloupý jako jeho protějšek v černém, tak z nějakého důvodu má prostě štěstí. Herecký přednes, jinak humorné, Road Runner show. Whiskey byl ale úžasný. ()

noriaki

Tyhle parodie mám rád. Tahle místy přechází do grotesky, téměř ve stylu The Road Runner Show, v níž kojot Vilda nahání nepolapitelnou kukačku. Ano, došlo dokonce i na kresbu falešného tunelu kterým oběť v klidu projela, ale lovec narazil na skálu. Kirk Douglas ukázal že jeho herecký talent je širší než by od něho člověk čekal, a Arnold Schwarzenegger dostal jednu z prvních větších šancí. Velký dojem sice neudělal, ale role mu dopomohla ke Conanovi, což už průlom byl. ()

Brain-D

další z prvních béček z arnoldem, ale tentokrát s Kirkem Douglasem s kterým sehráli přihlouplou komedii, které se sice zasmějete, ale po čase si řeknete, že je to blbost...film je postaven na bázi Disney, kde ten je vlk a chce furt zabít toho rychlého ptáka :D aspoň, tak mi to připadalo... ()

nevermore

Komediální Villain mi svými cartoon vtípky připomněl kojota s kukačkou z Looney Tunes, je to postavený přesně na tomhle modelu. Kaktusový Jack vymyslí plán, ten se nepovede a nakonec plán zkrouhne jeho. Jen v tom nekresleném světě to tak nějak přirozeně víc drhne. Závěrečná minuta s jeho skákáním po střeše z radosti to stáhla ještě trochu dolů. ()

JohnSmith

I když je to neskutečná blbost, mile mě pobavila. Kirk Douglas je naprosto perfektní looser, který si během vylupování banky musí číst příručku. Arnold je pak skvostný idiot, který nemá chybu. ()

Kosmik 1

"Měli jsme si zabalit oběd šéfe, to vypadá na dlouhou práci." ... Nebylo to tak špatné, jak jsem očekával. Docela mě Arnie v této (pro něj) netypické roli překvapil. Na to, že to byl snad jeho teprve 8.film, tak rozhodně není propadákem. Ba naopak, člověk se u této westernové komedie vcelku pobaví. Pro mě je to taková ´The Road Runner show´ v hraném provedení. :-) Handsome Stranger s kočárem jako zemní kukačka a Kaktusový Jack jako kojot. :-) Ta podobnost je hodně nápadná. 75% ()

m.a.t.o.

„Pekný Cudzinec je krásna prezývka." – „To nie je prevýka, ale moje meno. Dostal som ho po otcovi." Roztomilá hovadinka ako sa, pravda, na Needhama patrí. Viac sa pri nej zabavia deti, než dospelí, ale na jedno pozretie je to v pohode westernová (chcel som napísať komédia, ale príhodnejšie slovo je asi) paródia, v ktorej ma najviac pobavila kreácia nemotorného banditu Kirka Douglasa. Pribrzdený dobrák Arnie a nadržaná radodajka Ann-Margret tiež celkom ušli, ale na Whiskeyho sa nechytali :)) 40 % ()

Pecival

Na klenoty žánru jako je Maverick to samozřejmě nemá, ale pobavil jsem se více než náramně, hlavně díky kouzelnýmu Douglasovy, který si roli jednoznačně užívá. Taky mladej Arnie, hrající totálního tupce a tragéda je fajn, celkově slabší čtyři a spokojenost. ()