Nicklas je inteligentní kluk se zářivou budoucností, ale očekávání zbytku světa je bohužel přímým opakem jeho snů. Jednoho dne Nicklasův život prudce změní směr, když se dostane do rvačky s agresivním školním násilníkem. Když se Nicklas druhý den ráno vrátí do školy, všechno je jiné. Nikdo ho nevidí. Nikdo ho neslyší. (oficiální text distributora)

zsn

Neviditelný Gustav ještě s vlasy je naprosto okouzlující! Filmový debut zde ještě neprůbojného, nehumorného a bez fluida - Joela Kinnamana alias Takeshiho Kovacse a excelentní role a podání švédsko-české Tuvy Novotny, která perlí rovněž ve fantastickém seriálu Dag po boku Atle Antonsena. Zajímavý, překvapivý námět pro snímek, jako je to u Seveřanů již pravidlem. ()

Jane18CZ

To co mi u tohoto filmu chybělo, byl větší spád. První půl hodina utíká jako blesk ale pak film nabírá pomalejší otáčky až ke konci, kdy film opět graduje. Film byl krásně natočen, hodně se mi líbila kamera - kam se hrabe např Fontána a hlavní herci mě chytli hned od začátku. S hodnocením jsem váhala, ale nakonec musím dát 4* za skvělý konec. Švédské filmy jsou kvalitní a já si je nemůžu vynachválit :-) ()

DannyBoy80

Je to dobrý film, který trpí pouze drobnými chybkami. Hlavní chyba je, ale docela zásadní - motivace obvinění z napráskání loupeže. To byla zásadní boty, jinak film plyne dobře, záhrobí je natočeno hodně dobře, asi nejlepší duchařina. Klasické Švédsko prostě, trochu šikany, černého humoru a výborní herci. Z te Tuvy Novotny ještě něco bude. ()

Dlubal David

Znáš ten pocit, kdy cítíš cosi po těle, ale nedokážeš říci, co to je? Zažils někdy teplo a chlad zároveň, kdy chvíli převažuje prvé, chvíli druhé, ale povětšinou obojí? Máš někdy pocit, že se díváš na zápletku, kterous viděl již stokrát a přece Tě překvapí? Nevíš někdy, co si vlastně vůbec myslet? Byl pro Tebe nějaký film tak zvláštní, tak hodně zvláštní, že se chtě nechtě vymykal Tvému vnitřnímu hodnocení, které bys mu imaginárně na cedulce dal? (■) Tento rok jsem viděl 15 filmů, které mě tak či onak nepopsatelně vnitřně zasáhly, no a tento patří mezi ně. (■) Nebudu zde zastírat, že film není dokonalý, k tomu má opravdu daleko, ale já nehodnotím to, zda je filmařsky na profesionální úrovni či zda vypadá jak splácanina studenta, který v životě neviděl scénář a kameru má poprvé v ruce; po pravdě: leckdy mě naopak nízkorozpočtové filmy nebo tzv. nezávislé, (i když, co je to vlastně nezávislé, že?) či některé, které jsou obecnou většinou hodnoceny spíše průměrně až podprůměrně, dokáží nadchnout natolik, že se i já sám někdy dost divím. (■) [SPOILER] Rozhodující pro mě byla scéna, kdy Nicklas a Annelie každý zvlášť a přesto spolu ulehnou na modrou žíněnku nebo přesněji na dopadovou deku; v tento moment jsem měl takový neodkladný pocit, že film se bude ubírat trochu jiným směrem než jsem původně myslel a také se tak skutečně stalo a to hned dvakrát. Chvíli, jak leželi v té tělocvičně, jsem si říkal, že bych film přejmenoval na "Stockholmský syndrom".[/SPOILER] (■) V poslední třetině jsem si připadal, že se dívám na tři různé filmy, které jsem již předtím viděl, ale že se vzájemně proplétají a spojují. (■) Teď při psaní komentáře mi došlo, že mi to svým vykreslením postav, kde ti zlí nejsou až tak zlí a ti hodní nemusí být až tak úplně hodní, docela připomnělo MIYAZAKIho filmy z období 1986-2004. (■) [SPOILER] Víš, co je horší než zjistit, že jsi mrtvý? Zjistit, že jsi stále naživu, ale nevíš, kde je Tvé tělo.[/SPOILER] (■■■) (R) [90/100]. ▪ (K) [90/100]. ▪ (V) [77/100]. ▪ (♫) [70/100]. ▪ (H) Gustaf SKARSGÅRD [80/100]. Tuva NOVOTNY(ová) [88/100]. (■) (E) The Sixth SenseGhostInterstellarSolaPassengersAn Inspector CallsLeijonasydänKlass. (■■■) (Č) 1 (■) (1) {Neděle, 20-XII-2015; 02:05; Doma; PC.}; 640 x 272p; ))(( (v původním znění s českými titulky). [90/100]. (■) (csfd) Phoenixcqreverehan.ciJane18CZKarushsokov. (■■■) (C) [83/100] ()

petikacka

Tohle jsem vážení vůbec nečekala. Je to existenciální drama týnejdžrů ovšem okořeněné brutalitou jedné z hlavních postav a posléze duchem. Já jsem se divácky uspokojila i když tuto dobu už mám fuckt za sebou. Nicméně vidět mladinkou Tuvu Novotny a ještě mladšího Gustafa Skarsgarda (Floki) byl zážitek. A ten konec? Ten mě zabil a dokonce mi vypadlo i pár slz z očí, ale dopadlo to tak jak mělo. Za mě 88% ()

KOZEL84

Připadalo mi to dvakrát tak dlouhé a to asi hlavně proto,že mě to za celou dobu vůbec nevtáhlo.Navíc je to natočené jako nějaká německofrancouzská televizní kriminálka s obdobně ''sympatickým'' obsazením.Tady by remake i mohl pomoct.Tak 2 a půl. ()

Kolssteyn

Kromě toho, že mi to mírně připomínalo dnes již klasický film Ghost (1990) je zde značně rozmělněna charakterová vyhraněnost kladných a záporných postav. Těžko říci, jestli to vyplynulo mimovolně nebo záměrně - rozhodně tento snímek stojí za povšimnutí. ()

Filmárik

Hodne originálna duchárina s vynikajúcou ústrednou dvojicou Skarsgard a Novotny. Akonáhle sa dozvedáme o čo tu ide je to čoraz zaujímavejšie sledovanie deja z pohľadu Nicklasa. Určite odporúčam fanúšikom (hlavne) Šiesteho zmyslu. ()

Pekisan

to ste vedeli ze svedsky policajti nevedia telefonvat v aute, ale musia pockat az kym nedorazia na miesto, hoci to moze stat zivot jedneho cloveka?:))))) no tak to a este par hluposti degradovali uroven filmu na tri body. Inak skvely napad, dobre vykresleny psychologicky podtext. Skoda, skoda...Mum, Im dead ()

Shanen29

Velmi dobře odvedená režijní práce.Film nemá špatné momenty a plně funguje po celou dobu.Pro mě fajnová hodinka a půl. ()

zolo

Bohužel... dobrý námět, ale tak nelogicky natočenej, že i to dobré je na h*vno. Z mých původně zamýšlených 4* musím dát jen tu jednu. Chápu, že film snese mnohé, ale sorry jako, to se fakt nedá. ()

Toshio

OK, podle mě ten film stojí na hereckých výkonech Gustafa a slečny Novotné. Spoiler: Vadí mi tam jedna velice nelogická věc. Žádná policie na světě, dokonce ani švédská (doufám), nenechá jen tak běhat po městě šílenou ženskou s kvérem ("Nechte jí běžet, už nemá kam jít.") Jinak celkově je to velmi humanistický film o jakémsi velkém odpuštění. ()

han.ci

Při nechutné šikanózní scéně za začátku filmu jsem se obávala, že to bude na mě moc, naštěstí nic horšího nepřišlo. Následoval napínavý příběh oběti, která si přeje usvědčit svého vraha a současně se "zachránit". Pěkně je zachycen vývoj zlé zkažené slečny, která napadne Nicka, na konci už vůbec napůsobí tak špatně. Hlavní hrdina je navíc velký sympaťák, takže jsem hltala každou minutu filmu. ()

Barghest

Malý, ale velmi zajímavý švédský thriller, kterého sráží laciný televizní look. Neotřelá zápletka se stále ještě dá považovat za originální a charaktery jsou nazírány z více úhlů, černobílé vidění světa je tu redukováno na minimum. Největším kladem filmu je Gustaf Skarsgård, který je natolik sympatický, nakolik je talentovaný, a táhne výsledné dílo zpátky nahoru. ()

dzberry

Duchařina?? To spíš jen takový severský pšouk... Snaha o „šestý smysl“ sublimovala do „nesmyslu“ - slečna tintítko s tvářičkou středoškolské roztleskávačky, které se stýská po mámě a je drsnější než šmirgl papír, mlátí chlapy do polomrtva, velí partě šoulinů, kteří ji bez motivace poslouchaj jak hafíci, duchové vrhají stíny, závěr smířlivý až šťastně dojímavý...pfff... Zatracení přistěhovalci. ()

DonBraso

Smutně musim říct,že tohle mě vážně nebavilo.Nejhorší na tom je,že kdyby tam mluvili česky,tak to vypnu rovnou,protože švédská škola pro mě tohle moc nebyla s duchovním já.Připadal jsem si jak,když Barrandov mrskne kanadský béčko,bohužel tomu tady bylo až moc,trhalo to televizním rituálem,kdy občas,tento snímek měl co i nabídnou a pro někoho osvěžující duchařina,pro mě tohle byla blbost,kdy i náměť se mohl zamlouvat CSFD většině.Pro mě film skoro skončil jak šel Nicklas do země,protože mě namlsala uvodní scénka ze zahrady,tak jsem si říkal,víme jak to bude,tak to bude super jak to bude probíhat.Kámen nůžky papír a byla z toha hrozná rybařina.Herecky to bylo pro mě duchaplný jak švédský stoly bez jídla,emoce jsem hledal na zápraží,policie jela notu hodnou filmu a ten,že ona slyší ducha jediná a ostatní mají smůli a nedej bože,že snímek ukáže,minutu,že vlastně ona je chuděra,protože rodina nejspíš stojí za hovno,tady jde tak přes prsty,že mě tohle vytočilo. ()