Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

007jimbeam

Režisér Karel Janák natočil zábavný teenagerovský kousek, u kterého se dokáže každý docela slušně pobavit. Jak sám v nějakém rozhovoru uvádí...inspiraci hledal ve filmu Sněženky a machři, což je už z děje patrné hned po prvních minutách. Každopádně svou původní inspiraci přebrousil a upravil do dnešní doby. A zdá se, že se mu to vcelku povedlo. ()

Nakor

Uznavam vyhrady, ze ne vsechny herecke projevy byly super, pripoustim, ze nechapu, co presvedcilo lovene divky priklonit se na stranu hlavni klukovske dvojce, a vim, ze takhle bych mohl pokracovat dele, ale ja jsem se proste dobre bavil i presto, ze teenagerske komedie nejsou zrovna muj salek spermatu. Tohle mne proste bavilo a jsem rad, ze i tohle natocili cesi. ()

Sinclair

Myslím, že tento film předčil mé očekávání. čekal jsem velkou kravinu, ale nakonec z něj byla jedna velká hovadina. Teen komedie se zde opravdu nepovedla. Obsah filmu raději hodnotit nebudu, jelikož je to jeden snowboard videoklip prokládaný trapnýma vtipama úrovně kameňáku. A zarazil bych se na hereckých výkonech hlavních protagonistů, které zezačátku byly stejně nulové jako obsah. Nicméně během filmu si člověk zvykne na "cimrmanova nedotažená gesta :-)" a na to že to jsou herci začátečníci to docela ujde, o to víc mne zklamali herečky typu Bára Seidlová nebo Lucka V., které mají již nějaké herecké zkušenosti za sebou, ale jejich výkony zde klesli na úroveň tohoto snímku. Tka tedy dám jednu hvězdičku za některé velmi povedené záběry zimních hor, které by se hodili do nějaké reklamy na Krkonoše. ()

Katie odpad!

Tento film je podle mě jen o vulgarismech a má jediné téma - sex. Větší ubohost jsem v české kinematografii ještě (naštěsí) neviděla. Uměle navozené "vtipné" situace mi přišly naprosto ubohé a stupidní! Tento film má největší návštěvnost za uplynulý rok. Zde aspoň vidím, že důležitější pro většinu lidí je reklama než kvalita filmu. ()

Dalik

Mohlo to byt sice lepsi, ale i tak jsem se casto zasmal. Z teenagerovských komedii jedna z tech lepsich. Akorat mi nesedela role Lucky Vondrackove. ()

Imouse

Komedie, která nepobaví neni komedie. Tady je toho humoru zatraceně málo a vtipům se sprejem bych se nesmál ani ve 14 letech. Davám * za Dana Bártu a další za Lenku Dusilovou. ()

Olivier

Tak ono to není žádný umění, ale takové ambice ten film ani nemá. Prostě česká teenagerovka, kterou v kontextu současné české produkce hodnotím spíš nadprůměrně. Příjemné překvapení je, že se film dokázal vyhnout trapným scénám (pochopitelně až na tu megatrapnou nymfomanku) což je u novodobých českých komedií celkem vzácný rys. Děj příjemně utíká, nenudíte se a když ze sauny vyběhnou ty tři polonahý holky, mávají kolem sebe prostěradly a do toho začne třískat On my head, tak se vám to nakonec může i docela líbit. ()

Mr.Meth

Tenhle film mě vážně docela urazil. Je tam sice pár dobrejch fórů, ale to co předvádí Kotek s tim druhym je fakt síla. Tohle veledílo má bejt zaměřený na věkovou skupinu náctiletejch a já do týhle skupiny patřím, ale neznám nikoho, kdo by se choval jako ty dva dementíci. Starším generacím to může možná připadat vtipný, mě ale jako náctiletýho to fakt uráží. ()

fero_lašák

Vím, že to je frikulínovité, hrůzné, kýčovité, podbízivé a přiblble teenagerovské, nemá to dodělaný scénář, ale mělo to supr soundrack (respektivě tu část nazpívanou Bártou, tím nemyslím jen On My Head, ale i zbytek) a bylo tam hodně scén u kterejch sem se opravdu nasmál. A za to dávam 4/5 ()

vykyn

Ale jo, já se bavil..jako česká odpověd na podobné teeneager komedie ze světa,to dopadlo docela dobře..Žádná křeč,výborné zvolení hlavních představitelů,dobrá hudební kulisa..Sice žádný opravdu nadupaný klipový film,což v našich podmínkách ani nejde..Ale tento film,rozhodně nezapadá do marastu zakomplexované české filmové tvorby poslední doby.. Karel Janák rozhodně nešlápl vedle a natočil film ,který má parametry.Přesto by se to dalo natočit lépe a chyby tam jsou znatelné.Ale mín než 3 hvězdy dát nemůžu.. ()

zawa

ze začátku 3 hvězdy, nevím byl jsem asi blázen, film jsem teďka viděl nedávno a určitě musím změnit názor. Dvě hvězdy kvůli pisničkám D.Bárty, jinak tenhle film nepřínaší nic. ()

Cycake

V podstatě jen za hudbu, která se u českého filmu jen tak nevidí, ale tenhle film mě nedonutil se zasmát ani jednou, spíš mi bylo trapně za autory i za herce. ()

antragus

OK. Nemůžu říct, že bych se ani jednou nezasmál. Na druhou stranu jsem nějak nepobral ten kult a všeobecný humbuk, co se z toho v době vypuštění ven dělal. A, světe div se, i mezi některými dospělými. Pro mě především dost křečovité vyznění některých rádoby humorných situací. Jo, a nevím jestli mají všichni náctiletí jako jediný problém a životní cíl zásun (a že se mezi nimi celkem často pohybuju). A už vůbec se mi to nezdá, pokud je to jediný cíl celého filmu. Takže příliš neurazilo, rozhodně nenadchlo, a tudíž za tři. PS: Na nějaké kalbě to ještě dejme tomu snesu, jinak asi vyhledávat fakt nebudu. ()

Bembeřice

Naročný divák bazírující na bezchybných hereckých výkonech a hluboké myšlence filmu či překvapující pointě si tady pochopitelně na svoje nepřijde. Je to ale příjemná komedie s lehce (i těžce :-) přisprostlými vtipy, které tedy pobaví jen určitou skupinu lidí. Celý film je na těchto vtipech postavený, takže ho logicky nedoporučím lidem s výše zmíněnými požadavky, ani lidem, co nemusí onen lehce úchylný humor. Ostatní se ale dobře pobaví. ()

shinlove

Dávám hvězdu za to, že je film místy vtipný a že je hlavně první českou teenegerskou komedií, na kterou se bohužel parazitně nabalily další... 2* ()

R.Drson

V době uvedení filmu (2004) mě bylo 13 let, tudíž jsem byl v cílové divácké skupině. Jak to tedy tehdy bylo? Spíš než po filmu byla velká poptávka po soundtracku. Rozhodně v mém okolí nikdo z okruhu 13-15 let necitoval ,,kultovní hlášky" ani děvčata nešílela po hlavních protagonistech. I dnes (2010) se mi film jeví jako dosti nevyvážený, nejvíc u mě bodují části kde se sny ústřední dvojice o úžasně strávených posledních dnech roku sráží s ,,realitou" jejich situace. Bohužel jsou do toho naroubované takzvaně cool pasáže, které neurazí, ale se zbytkem nedrží pohromadě. V tom je možná kouzlo všeobecně opěvovaných Sněženek a machrů, kde je víc vidět to jak se ,,teens" berou vážně, ale ve výsledku je jejich počínání tragikomické. Zde se však peče tzv. Czech pie, takže se nakonec film mění v happyendovou frašku. Takže holky dají přednost dvěma ,,uchům", což by nevadilo, ale jejich počínání je mimo. Nakonec tedy ***, protože tady jde kromě primárního úkolu teen komedie taky i okrajově o sport (na rozdíl od Rafťáků, kde je jenom rekvizitou). To že sportovní téma ústředně souvisí s hlavní zápletkou radši nechme stranou. ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi