New York, 1941. Neurotický scenárista Barton Fink (John Turturro) právě prorazil na Broadwayi. Začínají se o něj zajímat producenti. Když se ozývá Hollywood, aby napsal scénář filmu o wrestlingu, Barton mění městský smog za filmovou slávu. L.A. vítá Bartona Finka s otevřenou náručí. Barton Fink se potýká se scenáristickým blokem. Na pomoc si najímá šikovnou asistentku Audrey (Judy Davis) a také díky přívětivému sousedovi Charlie Meadowsovi (John Goodman) Fink zjišťuje, že inspirace z opravdového života, kterou tolik hledá, pochází pouze z těch nejzlověstnějších zdrojů. Geniální filmaři bratři Coenové (Fargo, Tahle země není pro starý) uvádějí jednomyslně nadšeně přijatý film Barton Fink. Vtipný a neobvyklý komediální příběh o hollywoodském žalu, anonymních filmových magnátech a bezhlavých mrtvolách. (Magic Box)

Grázl83

Uf, to to byl teda úlet. První polovina mě vůbec nebavila, neskutečná nuda. Druhá část byla o dost zajímavější, akorát jsem to nějak nepochopil a nedávalo to smysl. No, co se dá dělat, pro mě nejhorší film od Coenu. ()

PeteBuck

Čítal som v popise, že to napísali "geniálni bratia Coenovci" a kritika to prijala s jednomyselným nadšením.  Tak ja Vám teda neviem. Vkus kritikov akosi ide mimo mňa a bratia Coenovci mi nepripadajú zas tak geniálni. Ja viem, že génius nie som, ale viem, čo sa mi páči. Prostredie, výprava, herci a mnoho iných vecí boli na jednotku, možno nadpriemerné, ale dej filmu bol katastrofálne nudný. Sledovať hodinu dvadsať mentálny blok spisovateľa, ktorý sa chcel silou mocou nájsť, lebo mal pocit, že má na niečo lepšie, a tak to skúsi v Hollywoode, bolo dosť útrpné. Ale ono sa začne niečo diať až v tretej tretine filmu, potom to má celkom slušný spád, koniec hodne bláznivý ale u Coenovcov klasika. Ale prvé dve tretiny vyložená nuda. Mňa toto dielko nijako nenadchlo. Od dobrého filmu vyžadujem všeličo, proste nielen dej, ale aj určitý spád a musí ma to zaujať. Toto bol pekne natočený príbeh, ale rozbehnúť sa to mohlo o dobrých 40 minút skôr, bol by som menej prísny. Za mňa je to jasné. Nie som kritik. ()

L_U_M_P

myslim ze vacsine divakov sa tento film nebude pacit, ani mne sa nepacil, vlastne pacil...a ako bezali zaverecne titulky, tak mi dochadzalo, ze sa mi paci viac ako som si myslel...+ vynikajuca hudba ...mam proste rad divne veci :) 8/10 ()

DorianGreene

TAK TOMUHLE ŘÍKÁM PŘEKVAPENÍ! O filmu Barton Fink jsem dopředu nevěděl skoro nic. Jediná jistota se jmenovala Bratři Coenové. Toto existenciální drama, u kterého je velice absurdní používat při škatulkování i žánr komedie, mě semlelo jako mlýnek na maso. Je to možná nejvíc zneklidňující film bratří Ceonů. Dává nahlédnout do mučivých chvil tvořícího umělce, klepe na temná sklepení lidské duše. Snímek korunují excelentní výkony Johna Turturra a Johna Goodmana. ()

MrClansman1

V prvej polovici filmu som si už pomaličky začínal myslieť, že to bude len priemerný film o spisovateľovi, ktorý silou mocou nemôže prísť na nejaký námet. No po nečakanom zvrate, ktorý nastane niekde uprostred, zbystrím všetky svoje zmysly a film sa mi začína páčiť. Od Coenovcov taký priemer, ale určite to stojí zato vidieť. ()

Pan_Sady

Na mě trochu zdlouhavý děj, který se vleče pořád v hotelovém pokoji nebo v kanceláři. V závěru přišla pointa a zajímavá je i konečná scéna na pláži, ale žádný velký odvaz to tedy pro mě nebyl i když bratry režiséry vidím hodně vysoko a filmy jako Fargo a Tahle země není pro starý jsou pro mě TOP. Celkově málo akce a nezajímavý výkon hlavního představitele stačí na tři hvězdy. ()

zoze

Slušný nástup, po začátku jsem měl takové tušení, že to bude nejspíš pecka film. V půlce filmu se tušení začalo vytrácet, ale díky povedenému konci se vyplnilo. Po zhlédnutí filmu se v mé hlavě začalo vytvářet více otázek než odpovědí a až po přečtení obsahu a několika zdejších komentářů, si dokáži na pár z nich odpovědět. Coenovi bratři mi vždy bavili a je tomu tak i v případě Bartona Finka. ()

marcuz

Barton Fink uzavrety v pekle svojej mysle, s obrazkom krasnej slecny na plazi. Je to spisovatel pisuci o ludoch, ktory vidi len seba - zaujimava to postavicka, vykreslena v tych najbizadrnejsich farbach a napriek tomu je kupodivu vsetko v tomto svete velmi prirodzene a napovrch az obycajne. Velmi skutocny a zabavny zly sen. ()

paranoid82

Naprostá bomba a pro mě velké překvapení. Barton Fink patří k tomu nejlepšímu, co Coenové stvořili. Příběh o neurotickém, zakomplexovaném spisovateli, který se potýká s tvůrčí krizí a z jeho teskných chmur ho dokáže dostat jen podivný pojišťovací agent. Skvělej příběh, Skvělá atmosféra, věrohodně zahrané vyšinuté postavičky Hollywoodu 40. let, super výkony a to opravdu od všech herců, výborná kamera se smyslem pro detail (odlupující se tapeta, komár). John Turturro v roli Bartona Finka podává zřejmě svůj životní výkon. Celkově to drží velmi dobře pohromadě. Plnej počet ()

1000eyes

Tento film bratří Ceonů mi tak nějak "otevřel oči". Viděl jsem jej poprvé, když mi bylo sedmnáct a poprvé si uvědomil, že tu jsou i "jiné" filmy, což byl pro mne tenkrát úžasný objev.... Každopádně i po dalších dvou shlédnutích můžu prohlásit, že jsem ani jednou neměl potřebu zmáčknout tlačítko "FFD >>" nuda nehrozila. Turturro bezchybný a Goodmann bych si dovolil říct excelující. Možná ne nejlepší, ale rozhodně povedená a pro mou maličkost kultovní Coenovka. Za mne plný počet *****. ()

Rapollo

Filmy o tvůrčí krizi spisovatelů (a režisérů) by se měly zakázat. I když to Coení nakonec vygradovali, první půlka je upachtěná až běda. Herecký koncert Michaela Lernera je ovšem famózní. Jakoby navázal na Jona Polita v předešlém Miller's crossing (ano Jon byl první, kdo během řeči tak nechutně vyplazoval jazyk) a ještě to posunul o "kúštik dialej". Steve jako poslíček je neuvěřitelná figura, tak neuvěřitelná, že jsem pořád čekal, kdy se zapojí do děje nějakou šíleností - a ono nic. Prostě jenom uvítal hosta a čistil boty. Škoda na někoho, kdo na zvonek v recepci vychází z podzemí. Hezké bylo, že jsme se nedozvěděli, co bylo v balíčku. Hlava nebo proprděný trenýrky? ()

Lazy87

Tohle peklo krize tvůrčího psaní mě sice zas tak nechytlo, přesto jsem se nenudil. Možná ke konci to docházelo trochu do extrémů a začal jsem se ztrácet v žánru. Ale proč se nepodíval do tý krabice?!? ()

Calvus77

Mrzí mě to, ale musím konstatovat, že tento film je pro mě druhým nejhorším dílkem mého oblíbeného bratrského dua. Má bezpochyby všechny coenovské atributy, ale je to prostě nuda. Hodinu musíte čekat než se něco stane a pak je to pouze bizarní záležitost než zajímavá podívaná. Škoda. Asi si pustím Fargo abych si spravil chuť... ()

Ekdahl

Ty Coenovic věci jsou, vcelku vzato, silně přeceňovaný. Módní věci, po čase po tom pes neštěkne, obávám se. Barton Fink je to nejhorší, co jsem od nich viděl - teda vydržel jsem asi pul hodiny, víc svýho času onaniím podobný úrovně nedávám. ()