• Isherwood

Proč? Proč má Steven Seagal potřebu točit takovéto filmy? Proč si nedá pokoj a točí takové filmy i poté co na ně nadávají jak kritici, tak i diváci? Možná je stejně tvrdohlavý jako jeho hrdinové a myslí si, že filmy s ekologickým poselstvím prostě vznikat musejí i když se na ně nikdo nebude dívat. Asi budu ještě dlouho litovat toho, kdy jsem v pozdějších večerních hodinách otevřel TV program a objevil jsem, že na Nově začínají promítat tento film. Dlouho budu litovat toho, že jsem tu televizi pustil a začal sledovat a to navíc s vědomím, že film trvá dvě hodiny. O to větší bylo mé překvapení, když film tak rychle skončil. Sledoval jsem jej poměrně poctivě a i přesto, že jsem si na čtvrt hodinku odskočil, tak jsem po návratu do křesla zjistil, že nestalo vůbec nic zajímavého. Děj jsem ze 2/3 odhadnul správě dopředu na 95%. Ale i když je film po scénáristické stránce absolutní blbina, tak jsem si uvědomil, že po řemeslné stránce zase není až tak blbý jak by se mohlo zdát. Režisérovi jde práce od ruky jako šikovnému zedníkovi a tempo je překvapivě rychlé. Viz. dvě rychle uplynulé hodiny. Hudba Nicka Gleniho-Smithe je poněkud rozporuplnou záležitostí, protože občas v ní zazní až nesympaticky trapné motivy, ale jinak klapne. Steven Seagal sice hrát neumí, ale kopat a bouchat umí pořád stejně jako ve svých lepších filmech. Tak proč se mi film nelíbil? Protože ani sebelepší zpracování nezalepí onen příšerně naivní scénář.(13.11.2004)

Krok Seagala do bahna měl započat tímhle filmem, ale já ač bych Seagala klidně rád zkritizoval, souhlasit v tomto případě nebudu. Hlavní hrdina tu ještě není "při těle" a film má vůbec docela slušné tempo. Věty typu - "Vůbec se nerve, hraje jen na tu blbou kytaru" jsou sice pravda, ale rušivé to bylo podstatně méně, než Seagalova misijní cesta za zvířátky v Poslední misi nebo nebo smích vyvolávající hmaty v Bestii. Prostě pád rozšiřovatele aikida nastal až s Patriotem.(27.8.2005)

Tak tohle je moc podceňovaný film! Steven Seagal zde předvádí ještě celkem solidní výkon.Scénář je celkem dobrý a zabývá se zajímavým tématem.Překvapilo mně, že se mi líbila hudba a to i přes to, že nesnáším country.Padouch Kris Krisstoferson byl průměrný a nepředvedl nic moc výkon. Má to rychlý spád a nenudilo to.Jeden z těch lepších filmů se Seagalem a rozhodně si nezaslouží být mezi 200 nejhoršími filmy.Pro mně je to spíše 3,5*.(2.12.2006)

• kingik

Velmi podprůměrný a schematický akční film, na kterém je snad všechno špatně, a to včetně akčních scén. A aby taky ne, když režijní taktovku v rukou třímá takový babrák jako je televizní režisér Félix Enríquez Alcalá. S ním by film natočil jenom blázen a dost se divím, že se tento film s evidentně televizním lookem vůbec dostal do kin. Tento nepovedený akční snímek jasně signalizoval definitivní konec Seagalovy kariéry. 0%(4.2.2009)

• Divočák

"Jsem tu, protože je to hezké pomáhat lidem." Devátá zastávka na mé velké letní filmové jízdě po největších hitech Steva Seagala. Jakýsi mix mezi Aljaškou v plamenech a Kráčející skálou. Stevovi už bylo ve městě asi těsno (a nebo snad v kalhotech?) a jelikož aljašští indiáni už po jeho návštěvě pomoc nepotřebují, vydal se do Apalačských hor zachraňovat zdraví a přírodu bezmocným buranům. Nebyl by to ale on, kdyby hned nepomáhal veškerým potřebným (zadarmo opravuje místním domy, přičemž tesaří zásadně v dlouhém koženém saku) a taky u toho nepomlátil pár neschopných gaunerů. Pokud jde ale o souboje, Steve jako by pro všechno to dobrodiní zapoměl, proč se lidi na jeho filmy vlastně dívají. Akční rádius je tu jen o něco málo vyšší než v hodně podvyživené Kráčející skále (kam jen se poděla závěrečná akční smršť z konce Aljašky?) a pokud přijde na to, kdo je víc cool, Stevovo panděro s Rockovými svaly prohrává na plné čáře. Je to škoda, že Steve lámání rukou vyměnil za country a místo potírání gangsterů radši zachraňuje přírodu. Tohoto neblahého trendu se rozhodnul držet i dál a jak to s ním skončilo, to radši ani nebudu zmiňovat. P.S. Hlavní záporák se jmenuje ORIN;).(28.9.2007)

• - Jeb Stuart napísal scenár na základe vlastnej skúsenosti. Počas štúdia na vysokej škole pracoval ako tesár v meste Appalachia, kde v tej dobe došlo k nedovolenému znečisteniu prírody a celú záležitosť vyšetrovala EPA. (m.a.t.o.)

• - Hra postavy Stevena Seagala na kytaru není pouze hereckým výstupem. Seagal hudební nástroj skutečně velmi dobře ovládá a sám se v minulosti pokusil uspět na hudebním poli coby autor. Jeho debutové album "Songs from the Crystal Cave" vyšlo v roce 2004 jako mix country, etnické hudby, popu a soft rocku s hiphopovými prvky. V roce 2006 pak vydal další album "Mojo Priest". (DArtanan)

• - Pôvodne mal režírovať Uli Edel, ale projekt opustil začiatkom júla 1996. (m.a.t.o.)