VOD (1)

Agent Úřadu pro životní prostředí Jack Taggart přilétá do malého městečka v Apalačských horách, aby vyšetřil podezření na zamoření toxickými odpady, které tu ilegálně v šachtách opuštěných dolů skladuje bezohledný boháč Orin Hanner. Maskován jako tesař, který za peníze kostela provádí menší opravy u chudých lidí, začne Jack nenápadný průzkum. Opatrně se vyptává a tajně odebírá vzorky vody. Seznámí se nejen s Hannerovými muži, kteří se ho pod vedením Orina mladšího marně pokoušejí zlikvidovat, ale také s místní vyvrhelkou, sympatickou včelařkou Sarah Kelloggovou. Jejich sbližování překazí její nepříjemný, psychopatický bratr Earl, jenž je příčinou všech životních těžkostí, kterými Sarah musela projít. Když vyjde najevo jeho skutečná totožnost, pustí se Jack do pátrání s pomocí několika starousedlíků, ochotných pomoci mu v boji proti všemocnému Hannerovi. (TV Nova)

Drnqonovic

Tady už to jde se Stevenem z kopce. Předchozí ekologickou katastrofu v Aljašce jsem neviděl a pro jistotu to ani nebudu napravovat. Akce je tu fakt nijaká, špatně sestříhaná a už nezahřeje u srdíčka, jako v předchozích filmech. Sice to zdaleka není nejhorší Stevenův film, ale i tak je to hluboko pod průměrem. ()

JASON_X

Příběh je jednoduchej: Steven je tentokrát za frajersky voháknutýho ekologickýho agenta vyšetřujícího skladování vysoce toxickýho odpadu v krásný přírodě Apalačských hor, kvůli čemuž se místním hillbillyům, už beztak dost poznamenaným staletími incestu, rodí ještě defektnější děti než obvykle. Až jsem si vduchu říkal, že z takový ekologicky angažovaný zápletky by určitě měla radost i mongoloidní prasečí hlava Gréta, kdyby film znala. Podle její fyziognomie však soudím, že čumí jenom na fekální porno. Ale zpátky k filmu: Steven si už kdysi hravě poradil s grázly ze CIA, se zfetovanými vúdúnegry z Jamajky a s mafiány všeho druhu, tak to by v tom byl čert, aby nenakopal prdel i nějakým venkovským křupanům v texaskách, flanelkách a s účesem mladýho Jágra. Je to holt kanón. A při tý příležitosti ještě sbalí nejhezčí starou pannu ve vesnici, do který je udělanej i její vlastní brácha (tradice je holt tradice). Samozřejmě to (SPOILER) dobře dopadne, Steven pojme pannu za ženu, stane se z něho venkovan a začne poslouchat country. Nechápu, že takovej supr biják tu má tak nízký hodnocení, každej kdo mu dá míň než tři hvězdy je u mě ignorant (a nebo nemá ten správnej smysl pro humor). P.S.: Mrzí mě, že rejža nepřidal ještě epilog z lapáku, ve kterým se Kristofferson blížeji "seznamuje" s Tyronem... Nebo vlastně spíš Tyron s ním. ()

SOLOM.

Tak to já si nemůžu pomoci, ale tento kousek mi zas tak špatný nepřišel. Steven Seagal sice už přibíral na váze, ale bojové choreografie ještě jakžtakž zvládal. Navíc to mělo ani úplně tupý příběh a našlo by se tu i několik vydařených akčních pasáží. Prostě to vidím na klasickou průměrnou záležitost, kde si špatně nevedl ani Kris Kristofferson, coby hlava gangsterská pomazaná. Akorát ty scény kdy někdo někomu zlomí několikrát za film nos, už začínají být obehrané…Rozhodně si nemyslím, že by to bylo až tak špatné, jak tu mnozí tvrdí. Seagal natočil řadu větších céčkových sraček… ()

JohnSmith odpad!

Jeden z prvních hřebíků do rakve. Opět tu máme americký venkov, což bývá záruka průšvihu. Seagal s kytárkou opravuje lidem v městečku dřevěný schůdky,sem tam vezme vzorky vody,jestli není kontaminovaná a nakonec odhalí obrovský sklad radioaktivního sajrajtu. Pohádka jak vyšitá,jen bohužel nudná, s minimem akce a těma strašnejma vesničanama. ()

otík

První opravdu velké zklamání z filmu se Stevenem Seagalem. Aljaška v plamenech byla počátkem horších filmů, Přepadení 2 bylo zlatým standartem, Glimmer Man byl ještě velmi solidní a pak počínaje Agentem Jacka T. přišly na řadu filmy, kdy Seagalovské souboje jsou spíše gejzírem střihačského umění, Seagal začal přibírat a kulatět nejen ve tváři, bojové scény začaly být ubohé a levně natočené a náměty filmů čím dál víc ekologické. Zde si Seagal zahrál dalšího z agentů, který se tentokrát na vlnách country vydává do malého zapadlého městečka, aby vypátral, zda podezření o ukládání toxického odpadu se zakládá na pravdě. Jack Taggert je další ze Seagalových ještě slušně vypadajících mírumilovných a přírodu chránících hrdinů, který své bojové umění používá jen v nouzi nejvyšší. Dnes už postarší Seagalovka určitě nepostrádá kouzlo amerického venkova, pěknou country hudbu a vřelý vztah Seagala a jeho nové venkovské přítelkyně, co ovšem nepřináší, je akce. A Seagalovka bez akce je jako Picasso bez štětce. Pokud na ni dojde, je to přeci jen odvar kvalitně natočené akce a Steven ze svého umění neukáže téměř nic. Tato ospalá skoro neakční country zaslouží tak akorát být vyposlechnuta a rychle zapomenuta. ()

• Když si jde Jack (Steven Seagal) zahrát na kytaru, dědoušek z kapely, od kterého kytaru přebírá, hraje na obyčejnou španělku. V sekvenci, kdy se kácí se stoličky a Jack po kytaře sáhne, najednou drží v ruce výrazně jiný a mnohem pohlednější nástroj. (Franki69)
  • Prvý celovečerný film režiséra Félixa Enríqueza Alcalá. (m.a.t.o.)