• jane1106

Seagal zase všechny spráská na hromadu, takže nic nového pod sluncem. Když ale pominu bídnou režii (na niž snad nejvíc doplatil Harry Dean Stanton, kterého Alcalá nechává jen všude trapně postávat a čumět), film mi byl vcelku sympatický zasazením do půvabné přírody v uzavřené komunitě malého městečka a dobře zapadající country hudbou. Body přidávám i za ekologickou agitku, která je pro Stevena sice opět tisíckrát omílané téma, ale v dnešní době jí asi není nikdy dost.(29.6.2012)

Slabě nadprůměrná Seagalovka, z níž jde ještě cítit Seagalovu někdejší slávu a stále přítomné Seagalovo charisma. Ještě je pořád na co koukat, jeho nakládačka dřevěnou tyčí mě bolela jen od pohledu. A ani ten příběh není nijak moc špatný. Tak nějak mám ten film rád a jednou za čas se na něj i z radostí kouknu.(29.11.2008)

• Jordan

Stevena uznávam, pretože je niekoľkonásobný majster aikido, vie hrať a rád hrá na gitaru (má niekoľko bluesových albumov) a niektoré filmy z raného obdobia sa ako slučné bojové akčné béčka dajú pozerať . . . lenže keď príde do akejsi dedinky, všetkým opraví ich pokazené domy, vytrieska všetkých záporákov, sám vyrieši prípad, ktorý je na peknú niekoľkoročnú byrokraticko-politicko-mocenskú kauzu (skladovanie TON jadrového odpadu nejakou megakorporáciou, hmm, pre stevena iba bokovka popri skupovaní medu a opravovaní polámaných schodov) a ešte k tomu káže v kostole a obráti dedinčanov na cestu spravodlivosti, tak tu si už poviem, že čo je veľa, to je naozaj veľa!(10.3.2008)

• tron

"Dám si na teba kurevské bacha.“ – „Budem na to myslieť.“ V roku 1997, kedy TAJNÝ AGENT vznikol (v Seagalovej produkcii a podľa scenára Jeba Stuarta – KRIMINÁL, LEVIATHAN, SMRTONOSNÁ PASCA), mal za sebou Steven sériu príjemných B-hitov (NICO , ŤAŽKO HO ZABIŤ, MUŽ SO ZNAKOM SMRTI, NEMILOSRDNÁ SPRAVODLIVOSŤ). Zároveň mal na konte PREPADNUTIE V PACIFIKU (2x nominácia na Oscara). Ale zároveň svoj návrat do - podľa mňa strašného - PREPADNUTIA 2 podmienil u Warner Bros. šancou režijne debutovať. Konkrétne ekologickým žvástom ALJAŠKA V PLAMEŇOCH. V roku 1996 sa síce dvakrát solídne vrátil (KONEČNÉ ROZHODNUTIE vs. SAM PROTI ZLU), avšak potom to už bol skôr prepad na video (česť výnimkám - LOVEC POLICAJTOV z produkcie Joela Silvera). V TAJNOM AGENTOVI dosť nešťastne pokračuje v ekologickej agitke, ktorá kvôli prízemným dialógom ("Si môj priateľ a ja si to veľmi vážim.") a veľmi jednoduchému zlu (Kris Kristofferson sa de facto len mihne, inak samí béčkari a céčkari) nie je ani ekologická, ale kvôli nedostatočnému rozpočtu a celkovému televíznemu vzhľadu ani akčne namakaná. Doslova až na konci, kedy sa Steven konečne prestáva ovládať a ide sa pomstiť, snímka chytá dych. No to už je neskoro. Veľmi neskoro. Keď na konci spustí veterán Harry Dean Stanton (VOTRELEC) "taneček na verande“, chytám migrénu. Skutočný ekologický vrchol však Steven dosiahol až v hroznom PATRIOTOVI, ktorým uzavrel svoju smutnú eko-trilógiu. Je od neho pekné, že to myslel dobre, ale mal ísť radšej do politiky. Našťastie je tu aspoň množstvo krásne siláckych hlášok („Mám rád nedeľné prechádzky, ale dnes tuším nie je nedeľa.“), vidiecka príroda a celé je to príjemne "hrejivo ľudské" (nemyslel som, že niečo také niekedy napíšem u seagalovky).(11.4.2009)

• PetrPan2

Občas se mi ten film plete s Aljaškou v plamenech, jenže tam hrál hlavního záporáká Michael Cain a vlastnil ropný vrt, kdyžto tady je Kris Kristofferson a má nějakej důl s toxickým odpadem... jinak je to úplně stejná chujovina... Zajímavé na těchto filmech je s jakou vervou sdurazňuje Seagal ekologické poselství (až z toho kosti praští) a přitom na konci každého filmů způsobí ekologickou katastrofu gigantických rozměrů.. Na druhou stranu je pravda, že Steven je tu od toho aby lámal ruce a nohy a ne kvůly svým intelektuálním schopnostem...(2.4.2007)