Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Agent Úřadu pro životní prostředí Jack Taggart přilétá do malého městečka v Apalačských horách, aby vyšetřil podezření na zamoření toxickými odpady, které tu ilegálně v šachtách opuštěných dolů skladuje bezohledný boháč Orin Hanner. Maskován jako tesař, který za peníze kostela provádí menší opravy u chudých lidí, začne Jack nenápadný průzkum. Opatrně se vyptává a tajně odebírá vzorky vody. Seznámí se nejen s Hannerovými muži, kteří se ho pod vedením Orina mladšího marně pokoušejí zlikvidovat, ale také s místní vyvrhelkou, sympatickou včelařkou Sarah Kelloggovou. Jejich sbližování překazí její nepříjemný, psychopatický bratr Earl, jenž je příčinou všech životních těžkostí, kterými Sarah musela projít. Když vyjde najevo jeho skutečná totožnost, pustí se Jack do pátrání s pomocí několika starousedlíků, ochotných pomoci mu v boji proti všemocnému Hannerovi. (TV Nova)

(více)

Recenze (231)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Film z kategorie "špatné filmy, které mám rád". Už v době uvedení mi přišlo, že dostal Tajný agent Jack T. zbytečně naloženo a postupem let jsem se v tom jen utvrdil. Výborné obsazení (na seagalovku až neobvykle silné), město vykreslené více než slušně, akce dostatek a Steven je pořád ve formě, kdy mu člověk věří, že si bez zadýchání povodí šest chlapů na jeden zátah. Není to bezchybná věc, ale jako žánrová jednohubka naprosto dostačující záležitost. Škoda, že se nikdy nedočkáme původní verze, která měla podstatně delší expozici a větší nálož akce. I tenhle "kastrát" mně osobně ke spokojenosti stačí. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Proč? Proč má Steven Seagal potřebu točit takovéto filmy? Proč si nedá pokoj a točí takové filmy i poté co na ně nadávají jak kritici, tak i diváci? Možná je stejně tvrdohlavý jako jeho hrdinové a myslí si, že filmy s ekologickým poselstvím prostě vznikat musejí i když se na ně nikdo nebude dívat. Asi budu ještě dlouho litovat toho, kdy jsem v pozdějších večerních hodinách otevřel TV program a objevil jsem, že na Nově začínají promítat tento film. Dlouho budu litovat toho, že jsem tu televizi pustil a začal sledovat a to navíc s vědomím, že film trvá dvě hodiny. O to větší bylo mé překvapení, když film tak rychle skončil. Sledoval jsem jej poměrně poctivě a i přesto, že jsem si na čtvrt hodinku odskočil, tak jsem po návratu do křesla zjistil, že nestalo vůbec nic zajímavého. Děj jsem ze 2/3 odhadnul správě dopředu na 95%. Ale i když je film po scénáristické stránce absolutní blbina, tak jsem si uvědomil, že po řemeslné stránce zase není až tak blbý jak by se mohlo zdát. Režisérovi jde práce od ruky jako šikovnému zedníkovi a tempo je překvapivě rychlé. Viz. dvě rychle uplynulé hodiny. Hudba Nicka Gleniho-Smithe je poněkud rozporuplnou záležitostí, protože občas v ní zazní až nesympaticky trapné motivy, ale jinak klapne. Steven Seagal sice hrát neumí, ale kopat a bouchat umí pořád stejně jako ve svých lepších filmech. Tak proč se mi film nelíbil? Protože ani sebelepší zpracování nezalepí onen příšerně naivní scénář. ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Nick Glennie-Smith: 1. Back Up Against the Wall - Travis Tritt ,2. Give Me Back My Heart - Marty Stuart ,3. Woman to Woman - The Lynns ,4. Don't Start a Fire (If You Can't Put It Out) - Kostas ,5. Fire Down Below - Mark Collie/Jeff Wood/Aaron Tippin ,6. Desert Breeze - Randy Scruggs/Steven Seagal ,7. Paradise - Randy Travis ,8. Pass it on Down - Alabama ,9. Long Way Around - Richie Sambora ,10. I'd Walk Through Fire - Russ Taff ,11. Dark Angel - Taj Mahal/Steven Seagal ,12. Fire in the Hole - Marty Grebb , ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je samozřejmě velmi špatný. Scénář klišovitý, většinu filmu se téměř nic neděje a akce je taky pomálu. Dialogy dost hrůza. Přesto dám dvě hvězdy, protože tohle je jeden z těch špatných filmů u kterého se můžete bavit, jak je špatný, a to je plus. U některých špatných filmů se jen nudíte. ()

tron 

všechny recenze uživatele

"Dám si na teba kurevské bacha.“ – „Budem na to myslieť.“ V roku 1997, kedy TAJNÝ AGENT vznikol (v Seagalovej produkcii a podľa scenára Jeba Stuarta – KRIMINÁL, LEVIATHAN, SMRTONOSNÁ PASCA), mal za sebou Steven sériu príjemných B-hitov (NICO , ŤAŽKO HO ZABIŤ, MUŽ SO ZNAKOM SMRTI, NEMILOSRDNÁ SPRAVODLIVOSŤ). Zároveň mal na konte PREPADNUTIE V PACIFIKU (2x nominácia na Oscara). Ale zároveň svoj návrat do - podľa mňa strašného - PREPADNUTIA 2 podmienil u Warner Bros. šancou režijne debutovať. Konkrétne ekologickým žvástom ALJAŠKA V PLAMEŇOCH. V roku 1996 sa síce dvakrát solídne vrátil (KONEČNÉ ROZHODNUTIE vs. SAM PROTI ZLU), avšak potom to už bol skôr prepad na video (česť výnimkám - LOVEC POLICAJTOV z produkcie Joela Silvera). V TAJNOM AGENTOVI dosť nešťastne pokračuje v ekologickej agitke, ktorá kvôli prízemným dialógom ("Si môj priateľ a ja si to veľmi vážim.") a veľmi jednoduchému zlu (Kris Kristofferson sa de facto len mihne, inak samí béčkari a céčkari) nie je ani ekologická, ale kvôli nedostatočnému rozpočtu a celkovému televíznemu vzhľadu ani akčne namakaná. Doslova až na konci, kedy sa Steven konečne prestáva ovládať a ide sa pomstiť, snímka chytá dych. No to už je neskoro. Veľmi neskoro. Keď na konci spustí veterán Harry Dean Stanton (VOTRELEC) "taneček na verande“, chytám migrénu. Skutočný ekologický vrchol však Steven dosiahol až v hroznom PATRIOTOVI, ktorým uzavrel svoju smutnú eko-trilógiu. Je od neho pekné, že to myslel dobre, ale mal ísť radšej do politiky. Našťastie je tu aspoň množstvo krásne siláckych hlášok („Mám rád nedeľné prechádzky, ale dnes tuším nie je nedeľa.“), vidiecka príroda a celé je to príjemne "hrejivo ľudské" (nemyslel som, že niečo také niekedy napíšem u seagalovky). ()

Galerie (11)

Zajímavosti (13)

  • Při automobilové honičce, kdy Jack Taggert (Steven Seagal) jede v malém pick-upu a kamion ho přimáčkne ke skále, tak v jedné chvíli spadne Taggertovi na čelní sklo kámen a prasklé sklo Seagal vykopne. V dalším záběru je však sklo viditelně nepoškozeno. (rublik05)
  • Jeb Stuart napísal scenár na základe vlastnej skúsenosti. Počas štúdia na vysokej škole pracoval ako tesár v meste Appalachia, kde v tej dobe došlo k nedovolenému znečisteniu prírody a celú záležitosť vyšetrovala EPA. (m.a.t.o.)
  • Natáčalo sa od 9. septembra do 4. decembra 1996. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama