Denní světlo

Denné svetlo

Drama / Dobrodružný / Thriller / Katastrofický / Akční

USA, 1996, 110 min

• laik_60

až na ten slušný výbuch v tuneli to veľmi oslňujúce nebolo. Stallone s tvárou neviniatka a ukrivdeného nespravodlivo odsudzovaného záchranára pripadal viac ochotnícky ako profi herec. a s tou škálou osôb v tuneli sa scenár tiež veľmi nebabral, to ten pes mi tam pripadal lepšie ako hociktorý z hercov co tam hrali. Ešteže sa Sylvo vrátil k žánru , ktorý mu sedí. Len kvôli nemu dávam filmu 2 b.(17.8.2014)

Dost dobrý katastrofický film. Divím se tak nízkému hodnocení. Role obyčejného bývalého záchranáře padla Stallonovi dokonale. Příběh je jednoduchý, to ale nevadí, napětí tu máme od začátku do konce. Hodně se mi líbila hudba, která k tomuto žánru padla skvěle. Některé scény a také konec dojemné. Hodnotím 86% = ****(12.10.2012)

Sly pokiaľ nehrá vo filme, v ktorom je zaangažovaný, tak to za veľa nestojí a aj tu je tradične monotónny. V priemernom deväťdesiatkovom thrilleri, v ktorom ak nebol dobrý scenár, herci a režisér rutinér, tak ste mali smolu. Efekty za pár rokov neskutočného pokroku vypadali dosť nemotorne, béčkarski herci tiež nepridali na atraktívnosti, dialógy škrípali a atmosféra gradovala naozaj len sporadicky. 55%.(2.11.2013)

Velice podceňovaný akční katastrofický film se Sylvesterem Stallonem v hlavní roli. Samozřejmě, že Denní světlo není ničím moc originální a že místy dost připomíná Dobrodružství Poseidonu, ale co na tom? Důležité je, že je to skvělá a klaustrofobická zábava. Já tenhle film mám moc rád, i když jde o takové trikové klišovité béčko. Atmosféra rozpadajícího se tunelu je skvělá a postavám (až na pár výjimek) se prostě musí fandit. Pro mě určitě nadprůměrný thriller, který má co nabídnout. A není to jen Sly.(10.7.2012)

• Lima

Nepovedený katastrofický thriller, ve kterém jsou tuny tíživého klišé snad ještě horší než ohnivá exploze a smrtelná hrozba utopení.Rob Cohen je odborník na nenáročnou zábavu. Ale zatímco u RYCHLE A ZBĚSILE A XxX jsem se aspoň průměrně bavil, u tohoto snímku mně ohryzávala nuda. Stallone jako spásný anděl Latura - tak tohle už Slyovi nebaštím. Ani fanynky Aragorna si neužijou, Viggo moc prostoru nedostal.(11.5.2003)

• - Okrem Ríma sa natáčalo aj v New Yorku a New Jersey, konkrétne od 25. septembra 1995 do 28. februára 1996. (m.a.t.o.)

• - Všetky scény odohrávajúce sa v tuneli boli natáčané v štúdiách Cinecitta v Ríme. Tunel postavený pre potreby filmu bol dlhý viac ako 500 metrov. (m.a.t.o.)

• - Pes Cooper patrí do rasy weimarský stavač. (Lukoh)