Připravte se na nepřetržitou akci a napětí! Sylvester Stallone se v závodě s časem snaží vyvést na povrch skupinu cestujících, kteří uvízli ve zříceném tunelu 100 stop pod řekou Hudson, ve filmu Roba Cohena Denní světlo. Když výbuch uzavře tunel, musí se přeživší vypořádat s toxickými výpary, požáry a hrozícím kolapsem celé konstrukce. Jejich jediná naděje je v rukou Kita Latury (Stallone), bývalého šéfa lékařské pohotovosti, pronásledovaného vlastní tragickou minulostí. Stěny se postupně bortí a tunel se plní vodou a Latura je nucen dát v sázku svůj vlastní život, aby zachránil ostatní a zabránil katastrofě přerůst v ještě větší pohromu. V napínavém dobrodružství dále hraje Amy Brenneman. Z působivých zvláštních efektů a nervy drásající naléhavosti snímku Denní světlo se vám bude tajit dech od začátku až do konce. (Magic Box)

T2

Rozpočet $80miliónovTržby USA $33,023,469Tržby Celosvetovo $159,212,469║ Film sa dosť stráca v nevýraznosti, postupom času sa to stáva až otravne tuctové bez štipky lepšieho nápadu. Je to jeden z tých filmov, kde všetko vrátane akcie príde nedotiahnuté. /45%/ ()

Lima

Nepovedený katastrofický thriller, ve kterém jsou tuny tíživého klišé snad ještě horší než ohnivá exploze a smrtelná hrozba utopení.Rob Cohen je odborník na nenáročnou zábavu. Ale zatímco u RYCHLE A ZBĚSILE A XxX jsem se aspoň průměrně bavil, u tohoto snímku mně ohryzávala nuda. Stallone jako spásný anděl Latura - tak tohle už Slyovi nebaštím. Ani fanynky Aragorna si neužijou, Viggo moc prostoru nedostal. ()

Superpero

Taková normálka no. V tunelu se to celý těžce posere a tak Sylvester Stallone projeví iniciativu a dobrovolně, half-lifeovsky přes větráky, jde pomoct uvíznutým civilistům. Ti ho ze začátku střídavě fuckují a podporují a on s klidnym ksichtem vymejšlí, jak vyzrát na zrádně bortící se tunel. Pár lidí chcípne, ale Sly většinu zachrání a na konci zahláškuje. Film je ještě zajímavý malou rolí Viggo Mortensena, který se coby těžkej frajer snaží dostat ven, a ani přes Stalloneho varování neuposlechne, aby to nedělal a tak po zásluze zhebne pod padajícími troskami. Totální průměr, který mě ale na druhou stranu nijak neurazil. ()

TheMaker

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: KUREVSKY nedoceněný film !!! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ()

POMO

Zatracovaný Stalloneho prepadák, ktorý má síce nejaké tie logické diery v scenári a nie je ani nijak zvlášť originálny, ale akože som od neho čakal len to najhoršie, nakoniec ma celkom príjemne prekvapil. Potešilo ma, že Stallone v ňom nie je len ďalším akčným hrdinom, ale veľmi sympatickým (a zase tak neodolateľne straumovaným) zachráncom z mäsa a kostí a že celý film nie len ďalším akčákom, ale slušne vygradovaným thrillerom o prekonávaní prekážok pri hľadaní cesty z pekla. A po technickej stránke (hlavne bombastický výbuch v úvode) je to absolútna špička. Skrátka taký malý, nenápadný, ale rozhodne nie nudný katastrofický filmík, ktorý mi ponúkol viacej, než som od neho čakal. A preto ho mám celkom rád. ()

• Zlaté maliny - nominace: Nejhorší herec (S. Stallone), Nejhorší píseň (Whenever There is Love (Love Theme from Daylight) (Geriel)
  • Na začiatku filmu nakladajú toxický odpad do kamiónov. Keď však dôjde k malej nehode a plastové sudy spadnú z nakladacieho vozíka, správajú sa, ako keby boli prázdne. (Lukoh)
  • Nicolas Cage bol Cohenovým kandidátom na hlavnú úlohu. Pre spoločnosť Universal sa však z komerčného hľadiska javil ako lepšia voľba Stallone. (m.a.t.o.)