Připravte se na nepřetržitou akci a napětí! Sylvester Stallone se v závodě s časem snaží vyvést na povrch skupinu cestujících, kteří uvízli ve zříceném tunelu 100 stop pod řekou Hudson, ve filmu Roba Cohena Denní světlo. Když výbuch uzavře tunel, musí se přeživší vypořádat s toxickými výpary, požáry a hrozícím kolapsem celé konstrukce. Jejich jediná naděje je v rukou Kita Latury (Stallone), bývalého šéfa lékařské pohotovosti, pronásledovaného vlastní tragickou minulostí. Stěny se postupně bortí a tunel se plní vodou a Latura je nucen dát v sázku svůj vlastní život, aby zachránil ostatní a zabránil katastrofě přerůst v ještě větší pohromu. V napínavém dobrodružství dále hraje Amy Brenneman. Z působivých zvláštních efektů a nervy drásající naléhavosti snímku Denní světlo se vám bude tajit dech od začátku až do konce. (Magic Box)

Trailer

ClintEastwood

Sylvester Stallone zachraňuje New York. Nadprůměrný katastrofický film, který sice nedosahuje kvalit takových žánrových trháků jako Skleněné peklo či Dobrodružství Poseidonu, ale rozhodně se ve Slyově filmografii neztratí. Je zde cítit na svou dobu slušný rozpočet, snímek nemá moc hluchých míst, příjemně odsýpá, má velmi kvalitní efekty a Stallone... je zkrátka Stallone. Mně se to líbí. Tři a půl hvězdy zaokrouhluji s čistým svědomím nahoru. ()

JohnCZ

Fajn katastrofák, kterej má ale tu smůlu, že v devadesátkách vznikla řada podobných a lepších filmů. Daylight předvede všechna možná klišé a dělá to dobře, byť s jedním ale... zhruba někdy v polovině se to začne strašně táhnout a až moc dlouho se přešlapuje na místě. Finále je zase dostatečně kulervoucí, ale na víc jak trojhvězdí (ovšem hodně poctivé) to prostě nevidím. Rob Cohen opakovaně dokazuje, že je prostě spíše béčkový rutinér, jehož filmům vždycky chybí to něco. ()

Rocky62

,,Tak řekni to všem, že jááá jedu dál, že těhle sraček máám už dost....New York...New Yooork!" Již z úvodního klasického představení jednotlivých postav, které se stanou obětmi závalu, lze vydedukovat, že divák bude svědkem tuctového filmu, který mezi ostatními filmy totožného žánru představuje jen mírné zlepšení od průměru. Za pozornost rozhodně stojí speciální efekty, mnohdy až démonického charakteru (šíření ohně po výbuchu). Vzhledem k stopáži oceňuji i absenci hluchých míst, díky čemuž má Daylight potřebný drive a napětí. Nevkusné jsou snad jen moc okaté hry na city, zejména u dámského představenstva, ale čert to vem. Film nenudí, v některých chvílích pobaví i zamrazí a to je na americký katastrofický film dostačující. 70% ()

monolog

Je zvláštní, že přestože jsou Sylvestrovy filmy jeden vedle druhýho poslední dobou zatracovány, já většinou nevidím důvod. Tento film sice není po scénáristické stránce kdovíco, logika diváka kope do prdele, že se ani posadit nemůže, ale jinak je to podle mě řemeslně docela dobře odvedené dílko. Nestihne nudit, člověk ani nemá zas tak moc času se ptát, co je to zas za kravinu (kromě okamžiku Slyova útěku před roztočenou cisternou ve vodě po pas). Prostě je to televizní snímek, který zabaví, potěší a vyšumí. A jen tak na okraj, myslím, že je sakra velký štěstí, že Viggo moc prostoru nedostal, protože ten chlap neumí hrát o nic líp, jak Sly. A vypadá mnohem hůř. ()

Snorlax

Čekala jsem, že mi bude značně vadit Stalloneho nuzná herecká výbava, ale pro tak prostinký scénář, jakým zhruba tisící variace na Dobrodružství Poseidonu je, by dobrých herců bylo opravdu škoda. Pro roli Kita byla zapotřebí dobrá fyzička, což Stallone levou zadní splnil. Jelikož jsem nic nečekala, konstatuji, že se z toho nakonec vyklubala roztomilá blbůstka. Dialogy jsou rozkošně k smíchu, náhody ty nejnáhádovatější, krysy nejkrysovatější a frajeři nejfrajerštější. Zklamu distributora, dech se mi vážně netajil, ale ráda bych tajila, co že jsem to zase viděla. ()

• Nepojmenovaný filmový tunel vede mezi New Yorkem a New Jersey pod řekou Hudson. Takové tunely pro automobilovou dopravu existují jen dva, a to „Hollandův tunel“ a „Lincolnův tunel“. (sator)
  • Postavu Vincenta hrá Stalloneho syn Sage. Úlohu získal na základe dohody svojho otca s režisérom Cohenom. (m.a.t.o.)
  • Kit Latura (Sylvester Stallone) nosí hodinky Panerai. (m.a.t.o.)