Denní světlo

Daylight

Denné svetlo

Drama / Dobrodružný / Thriller / Katastrofický / Akční

USA, 1996, 110 min

Katastrofické filmy já rád. Oprava. Dobré katastrofické filmy já rád. Oprava. Dobré katastrofické filmy s výrazným hlavním představitelem já rád. Sylvester Stallone je výrazný představitel jednoho katastrofického filmu o zatopení jednoho moc pěkného, výfukovými plyny zamořeného tunelu jednou nevyzpytatelnou řekou. Výborný zvuk a obraz jen umocňují atmosféru, hudba je také na nadprůměrné úrovni a ani kamera není nejhorší. S efekty to už pokulhává, ale i tak jsou v žánru obrovským nadprůměrem. Chcete vidět pořádný katastrofický film a Twister jste již viděli? Na řadě je Denní světlo.(4.1.2006)

,,Tak řekni to všem, že jááá jedu dál, že těhle sraček máám už dost....New York...New Yooork!" Již z úvodního klasického představení jednotlivých postav, které se stanou obětmi závalu, lze vydedukovat, že divák bude svědkem tuctového filmu, který mezi ostatními filmy totožného žánru představuje jen mírné zlepšení od průměru. Za pozornost rozhodně stojí speciální efekty, mnohdy až démonického charakteru (šíření ohně po výbuchu). Vzhledem k stopáži oceňuji i absenci hluchých míst, díky čemuž má Daylight potřebný drive a napětí. Nevkusné jsou snad jen moc okaté hry na city, zejména u dámského představenstva, ale čert to vem. Film nenudí, v některých chvílích pobaví i zamrazí a to je na americký katastrofický film dostačující. 70%(4.10.2013)

• lekr

Porpvé se to ještě dalo ale podruhé jsem tohle už teda vypnul. Denní světlo je prostě takový nijaký thriller o ničem ve kterém Stallone dělá šaška a snaží se lidi přesvědčit že on je ten akční hrdina kterým skutečně...byl. Ale neee on je. To já na Slye nedám dopustit ale v tomhle filmu teda rozhodně ne. Ty necelé dvě hodiny nudy doknce nezachránil ani ten Viggo Mortenson v roli nějakýho dobrodužnýho šílence. Sry Slye ale s tímhle na mě nechoď....(7.9.2008)

Na scénáři bylo vidět, že objednávka byla taková, aby to nemělo pod hodinu a půl, na což bylo tohle téma přesně dělané. Z toho pak vylezlo nastavování stopáže, které má málokdy pozitivní účinek. Naštěstí například od Útěk z vězení byly nadbytečné minuty ještě lehce stravitelné a dobrý pocit ze zajímavého filmu zůstal. 75%(17.4.2017)

Je zajímavé kouknout se jaký nápady měl Cohen před xXx - no popravdě zas tak úžasný nebyly - ale což aspon si můžeme v posledním záběru prohlédnou WTC. Zápletce se můžem akorát tak zasmát a říkat komuže vlastně při tom natáčení docházel dech? Ještě jedna věc za kterou snad ani tak tvůrčí tým nemůže, ale která mě na tomhle rozčílila úplně nejvíc byl můj synovec který neustále na Mortensena pořvával Jééé Aragorn! - Kam "jde"?(24.1.2003)

• - Kit Latura (Sylvester Stallone) nosí hodinky Panerai. (m.a.t.o.)

• - Nicolas Cage bol Cohenovým kandidátom na hlavnú úlohu. Pre spoločnosť Universal sa však z komerčného hľadiska javil ako lepšia voľba Stallone. (m.a.t.o.)

• - Všetky scény odohrávajúce sa v tuneli boli natáčané v štúdiách Cinecitta v Ríme. Tunel postavený pre potreby filmu bol dlhý viac ako 500 metrov. (m.a.t.o.)