Denní světlo

Daylight

Denné svetlo

Drama / Dobrodružný / Thriller / Katastrofický / Akční

USA, 1996, 110 min

Tunelem pod řekou Hudson denně projedou desítky tisíc aut, pro spoustu lidí je tento tunel jedinou spojnicí mezi jejich domovem a zaměstnáním. I přes všechny bezpečnostní opatření se to jednoho dne musí stát - dopravní nehoda, která naruší statiku tunelu - a uprostřed zůstane uvězněna skupinka přeživších (genderově, politicky i rasově naprosto korektní samozřejmě). Na pomoc se jim vydává bývalý záchranář Kit Latura (Sylvester Stallone), a je pro uvězněné osoby jedinou nadějí na záchranu ... Člověk si musí trochu odmyslet naivitu celé zápletky (náhoda, že by se zaráz v tunelu střetlo auto převážející toxický odpad), šílený řidič a autobus s vězni je vskutku velmi malá. A to, že se kousíček od tunelu pohybuje bývalý zachranář, který (opět náhodou) v tomto tunelu prošel cvičením .. ehm. Ale jakmile jsem se nad takovéto drobnosti nadnesl, docela dobře jsem se bavil - Sylvester Stallone je tady moc sympatický (žádný Rambo - prostě obyčejnej člověk se zvýšenou zodpovědností). Co stojí ale za zmíňku je rozhodně geniální hudba Randyho Edelmana - ta je možná lepší než celý film..(8.2.2004)

• lekr

Porpvé se to ještě dalo ale podruhé jsem tohle už teda vypnul. Denní světlo je prostě takový nijaký thriller o ničem ve kterém Stallone dělá šaška a snaží se lidi přesvědčit že on je ten akční hrdina kterým skutečně...byl. Ale neee on je. To já na Slye nedám dopustit ale v tomhle filmu teda rozhodně ne. Ty necelé dvě hodiny nudy doknce nezachránil ani ten Viggo Mortenson v roli nějakýho dobrodužnýho šílence. Sry Slye ale s tímhle na mě nechoď....(7.9.2008)

Na scénáři bylo vidět, že objednávka byla taková, aby to nemělo pod hodinu a půl, na což bylo tohle téma přesně dělané. Z toho pak vylezlo nastavování stopáže, které má málokdy pozitivní účinek. Naštěstí například od Útěk z vězení byly nadbytečné minuty ještě lehce stravitelné a dobrý pocit ze zajímavého filmu zůstal. 75%(17.4.2017)

Katastrofický film, který jistě nedosahuje kvalit např. „Skleněného pekla“, nicméně zde můžeme sledovat psychologii skupiny lidí v boji o holé životy ve velice extrémní situaci. Ano, mé hodnocení je možná příliš vysoké, a ano, je to kvůli účasti Sylvestera Stalloneho v hlavní roli – coby člověka, na kterého se musí ostatní chtě nechtě spolehnout.(13.1.2014)

Tento film mám rada. Až tak rada, že nechápem to nízke hodnotenie, ale vlastne mi je to jedno :) Áno nie je to žiadne veľdielo, chýba tomu originalita, a s logikou si tiež ťažkú hlavu nerobili, ale samu ma prekvapuje, že pri tomto filme to všetko dokážem odpustiť a vôbec sa tým nezaoberať. Páči sa mi celá tá zápletka s tunelom, boj o záchranu, efektom nemám absolútne čo vytknúť a páči sa mi sympatický hlavný hrdina v podaní Stallona, ktorý mi pripomína Gaba z Cliffhangera. Ak mám chuť na katastrofický film, tak tento patrí medzi tie, po ktorých vždy rada siahnem.(2.11.2014)

• - Pes Cooper patrí do rasy weimarský stavač. (Lukoh)

• - Nicolas Cage bol Cohenovým kandidátom na hlavnú úlohu. Pre spoločnosť Universal sa však z komerčného hľadiska javil ako lepšia voľba Stallone. (m.a.t.o.)

• - Okrem Ríma sa natáčalo aj v New Yorku a New Jersey, konkrétne od 25. septembra 1995 do 28. februára 1996. (m.a.t.o.)