Denní světlo

Daylight

Denné svetlo

Drama / Dobrodružný / Thriller / Katastrofický / Akční

USA, 1996, 110 min

Soundtrack Randy Edelman: 1. Daylight ,2. Latura's Theme ,3. Searching For A Miracle ,4. Survival ,5. Kit's Plan ,6. A Community Is Formed ,7. Leaving George ,8. Rats ,9. The Tunnel Claims Its Own ,10. Power! ,11. A Short Swim Under Water ,12. The Sandhog's Chapel ,13. Light At The End ,14. Madelyne's Fate ,15. Whenever There Is Love (From 'Daylight') - Bruce Roberts/Donna Summer ,16. Don't Go Out With Your Friends Tonite - Ho-Hum ,(9.5.2011)

Na scénáři bylo vidět, že objednávka byla taková, aby to nemělo pod hodinu a půl, na což bylo tohle téma přesně dělané. Z toho pak vylezlo nastavování stopáže, které má málokdy pozitivní účinek. Naštěstí například od Útěk z vězení byly nadbytečné minuty ještě lehce stravitelné a dobrý pocit ze zajímavého filmu zůstal. 75%(17.4.2017)

• Lacike

Potom co bojoval proti celej armade ako Rambo sa Sly rozhodol pomerit svoje sily aj s nejakou tou katastrofou. Na rozdiel od Rocka v San Andreas mal ale dost rozumu a rozdal si to len s lokalnym poskodenim tunela. Vybuch tunela a nejake to kaskaderske blbnutie Slya, napriklad s tymy obrovskymi ventilátormi vyzera stale velmi dobre. Holt stare dobre analogovo-realne kaskaderske casy, ktore starnu ovela pomalsie ako sucasny digibordel. Potial by to bol taky priemerny katastroficky film. Lenze hlavnym problemom su postavy. Tak neznesitelne postavy, ktore neustale vrieskaju a dokonca chcu Slya zmlatit za to, ze ich zachranuje som snad v ziadnom inom katastrofickom filme nevidel. Nielenze som si prial, aby sa na nich Sly vysral, dokonca som mal chut ich vlastnorucne pozabijat. A v konecnom dôsledku aj samotneho Slya za to, ze je taky blbec a riskuje kvôli nim krk. Leslie Bohem evidentne navstevoval rovnaky kurz scenaristiky ako pekelnik Skip Woods. Takze vdaka otravnym postavam sa to mimo trikovych scen nedalo pozerat a musel som si pomôct pretacanim. Najlepsie co sa da o tomto slabom filme napisat je to, ze existuju aj horsie filmy. Slya je pre tento zaner skoda. 3/10.(24.6.2016)

Denní světlo není špatnej filmek. Příběh dobrej, obsazení taky (hlavně Sly tu má jinou roli než všichni známe). Jen mi v něm chybělo trošku víc napětí. Začátek filmu, tedy ta část, která má za následek uvěznění lidí v tunelu, je parádní. Pak už je to spíš taková průměrná podívaná o záchraně uvězněných bývalým hasičem, který je chce dostat ven i za tu nejvyšší cenu, kterou může nabídnout. Za mě 60% :)(13.9.2012)

1)Já ten Slyův zoufalý boj o druhé, to jeho věčné téma druhé šance, kdy se snaží napravit něco, co ho před lety poznamenalo, já mu to prostě žeru. A byť bych podobný patos jinému herci asi neoleroval, tady si ho fakt užívám, a tohle zatracované Denní světlo u mě přebíjí spoustu věhlasnějších Stalloneho kousků. 2)Scéna, ve které umírá jeden z vězňů, mladý černoch a prosí starce vedle něj, aby řekl jeho tátovi, že se choval statečně a pomáhal tu lidem.....a když mu to muž slíbí....tak černoch umře s větou na rtech....."ale on Vám stejně neuvěří". To je scéna podle mě absolutně geniální. Tu větu nikdy nezapomenu a myslím to naprosto vážně. Nádherný moment. Kde na to přišel scénarista akčního filmu ...to nevím. 3) Scény výbuchu a ohnivých stěn valících se tunelem a celkové pojetí podzemní apokalypsy je naprostej trikovej masterpiece. 4)Mám pocit, že u tohohle filmu si prostě někdo hodně nahoře řekl, že ne, a vlna kritiky se pak valila jako dominový efekt...jako zkáza Hollandovým tunelem. 5)Suma sumárum jde o NEJNEDOCENĚNĚJŠÍ FILM, CO ZNÁM a ano, beru si to osobně. 90%(26.12.2007)

• - Všetky scény odohrávajúce sa v tuneli boli natáčané v štúdiách Cinecitta v Ríme. Tunel postavený pre potreby filmu bol dlhý viac ako 500 metrov. (m.a.t.o.)

• - Zlaté maliny - nominace: Nejhorší herec (S. Stallone), Nejhorší píseň (Whenever There is Love (Love Theme from Daylight) (Geriel)

• - Na začiatku filmu nakladajú toxický odpad do kamiónov. Keď však dôjde k malej nehode a plastové sudy spadnú z nakladacieho vozíka, správajú sa, ako keby boli prázdne. (Lukoh)