Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu. (TV Nova)

dANo

Okrem toho, že sa to natáčalo na Slovensku (Spišský hrad, Sandberg a iné pekné miesta), tento film nestojí za nič. ()

Mihail123

Pekná rozprávka, pekné Slovensko. :P V dnešných dobách uý vizuálnymi efektami neohúri, ale pred vyše 10 rokmi som bol na vetvy. ()

sskrblik

Dračí srdce je film, který není ničím jiným než příjemný překvapením a pohodovým filmem pro všechny věkové kategorie. ()

greghouse

parádně natočená fantasy- pohádka, u které se člověk skvěle baví, jediné mínus je že to nemá nic proč bych si to hned pusstil znovu ()

fabecc1222

Když jsem byl dítě, tak to bylo určitě jedno z mých oblíbených fantasy, které jsem pravidelně sledoval v TV, a nesměl nikdy vynechat :) Z pohledu dospělého je to v podstatě taková pohádka, o klasickém souboji dobra a zla, okořeněné nadpřirozenou tématikou draků. Potěší několik známých hereckých tváří, kdy hlavně Thewlis si záporáka vážně užívá. K tomu nádherná Slovenská krajina, kdy se cítíte skoro jako doma. Pro rodinnou pohodu jako dělané. ()

ganz

Příjemná fantasy pohádka, která vás ze židle nezvedne, ale něco ve vás určitě zanechá. Drak je zde vážně výborný a jeho dabing se opravdu povedl ( v původním znění jsem neviděl ). Prostě příjemný film po nedělním obědě. ()

Ravi

Když to tak člověk vezme kolem a kolem, je to jednoduchá pohádka, ale prfektně natočená, zahraná a napsaná. Na svoji dobu neobyčejně dobře trikově zvládnutý film, když jsem viděl s čím se herci museli potýkat a co museli filmaři pro celkový dojem dělat za kejkle, musím tenhle film obdivovat. Vrtulník dělal vítr, házení balvanů do vody katapultem pro efekt šplouchající vody, apod. 80% = 4/5 ()

Aberforth

Krásny film môjho detstva o príbehu človeka aj draka ku ktorému som sa dostal skrz to, že bol natáčaný v mojom mieste bydliska, čiže v Čachticiach. Je zaujímavé vidieť vo filme miesto ktoré navštevujem pravidelne každý týždeň. Príbeh o čestnosti a boji dobra zo zlom je vyjadrený neobyčajným spôsobom ktorý nemá konkurenciu. Strašne mi do role sadol David Thewlis ktorý na mňa pôsobil maximálne nechutne a nádherná Dina Meyer už byť ani krajšia nemohla. Ako už bolo viac krát spomínané, drak je na rok v ktorom to bolo natočené veľmi dobre spracovaný a hudba od Randyho Edelmana vo mne na konci vyvolala pocit úzkosti a nedokázal som sa ubrániť slzám. ()

andalin

Jeden z mych uplne nejoblibenejsich filmu z detstvi. Nema uplne vesely konec a celkove se mi vaze k jednomu cloveku, ktery jiz neni s nami... Dokonaly soundtrack a sympaticky okridleny dinosaurus, ktery vzdycky byl mym hrdinou. Tento film ma pro me zvlastni misto v srdci. :) ()

Maynard.

Tak trošku jiná pohádka, než na který sme zvyklý. Páč ve většině pohádek jsou draci ti špatní a chrabrý rytíři ti dobrý. Tady je to přesně naopak. Drak je sympaťák, kterýmu to sekne a rytíř je týpek, kterej si chce jen namastit kapsu. Jo, pak se to v něm hne a začne pomáhat lidem, ale do tý doby než samozřejmě potká ženskou, tak je to pěknej uličník :o). Vizuální efetky nejsou nikterak převratný, ale na tu dobu to ještě jde. Hlavní představitelé do svých rolí parádně sedí. A co je na tomhle filmu nejsmutnější? No, že ten sympatickej dráček na konci ska-pe mečem svýho jedinýho kámoše :o(. ()

herr_carter

Místy humorná,místy tupá záležitost, že by to byl vyloženě nějaký kult mi nepřijde a navíc mě tu šíleně sral Thewlis v hlavní roli idiotského namistrovaného pseudokrále.......................moje hodnocení 5,5 z 10. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011