Noční dobrodružství

• slovenský

Nočné dobrodružstvo

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1987, 99 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $34,368,475Tržby Celosvetovo $-║ Svižná dobrodružná jazda pestúnky s detmi naprieč nočným "nebezpečným" mestom, kde o zábavu nie je núdza. Toto veru Chrisovi Columbusovi sadlo, 80.roky a ich ľahkosť prevedenia je nádherne z toho cítiť. /80%/(19.11.2008)

Místy úlet, místy trapnost, chvílemi docela dobré. Film hodně pozměňuje celkem raritně udělaný dabing, zajímavým hlasem přispěl jinak neznámý Michal Krb. Nejvíc hláškuje malá Maia Brewton v roli Sáry, na které se dost vyřádila dabérka Klára Šumanová. Dějově poměrně velká blbost, ve které mě nejvíc rozčilovala akustika pod střechou černé autodílny. Už v roce 1994 se šidil dabing, Jan Přeučil a Tonda Navrátil každý asi osm postav.(9.3.2014)

Tento film mám nesmírně rád, protože patří opět do té mé pověstné skupinky VHSkových dokola opakujicích snímků mých dětských let. Dnes jsem si ho po několika letech sjel znovu a lépe strávit večer snad ani v mým případě už nešlo. Díky nostalgii, která se každou minutou jen více prohlubovala jsem se opět vrátil v čase a bylo to opravdu super. Mé hodnocení proto berte trochu s rezervou, protože to asi přímo na 5 hvězdiček obecně není, ale v mých očích je to můj kult dětství a tak nemůžu ani hodnotit jinak.(1.2.2011)

• Karlos80

Tak v prvé řadě musím říct že tento film jsem až do ted ještě nikdy neviděl. Možná tenkrát v osmdesátých letech, či někdy na začátku devadesátých by mě to šíleně bralo? Ale dnes už mi to nic neříká. Jedná se pouze o průměrnou a levnou zábavu z produkce pro změnu TV Prima nic víc nic míň. Za druhé film má opravdu příšerný dabing- to je jedna hvězdička ihned automaticky dolů. Děti Brad a Sára-to byla ubohost sama o sobě a Brenda-jako V. Žilková (nakopal bych ji do pr.e.e) ! To vše mi zkazilo celkový dojem z tohoto filmu téměř po deseti minutách od začátku filmu! Keci jako: Líbí se ti Mike opravdu? Půjdeš na záchod? Atd. atd. mě až neuvěřitelně vytáčeli. A za třetí pubertální vtípky a keci v podání Brada a toho druhého mladého (jméno teď zrovna už nevím, ale tuším že Derryl) už dnes bohužel nejsou také pro mě.. Tak trochu co mě na tomto filmu bralo byla ta stará klasická hudba šedesátých let blues, rock, pop atd, ale i ta filmová v některých částech filmu nebyla vůbec špatná. Za tu ta jedna hvězdička, druhá za toho hustého a podivného kamioňáka s hákem mýsto ruky. Za 2* tedy tak akorát a to jsem byl ještě hodně povolný...(18.11.2006)

Elis je taková ta kočička s dokonalým úsměvem, kterou musíte milovat, ale záhy na ní zapomenete. Nic zvláštního asi nepředvede, ale to se od ní ani neočekává. Asi proto jí vždycky obsazují do vedlejších rolí. Tady sice dostala hlavní, ale spíš potřebovali takovou cudnou holku "s nohama pevně u sebe" :)(30.10.2016)

• - Elisabeth Shue dostala hlavní roli poté, co odmítly Jodie Foster a Justine Bateman. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Vo filme si zahral aj gitarista Albert Collins. Môžeme ho vidieť v scéne na pódiu pri hraní skladby "Babysitting Blues". (Amityville)

• - Chris Columbus v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)