Noční dobrodružství

Adventures in Babysitting

Nočné dobrodružstvo

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1987, 99 min

Překvapivě snesitelné. Uslintané rodinné poselství nakonec neiritruje tolik, jak by se dalo předpokládat, Columbus se vybičoval k poměrně svižnému režijnímu pojetí a scénář neupadá do velikých trapností. Pasáž s Babysitting Blues je navíc vyloženě dobrá a Elizabeth Shue v každé sekndě k nakousnutí. Možná až moc.(18.11.2006)

Elis je taková ta kočička s dokonalým úsměvem, kterou musíte milovat, ale záhy na ní zapomenete. Nic zvláštního asi nepředvede, ale to se od ní ani neočekává. Asi proto jí vždycky obsazují do vedlejších rolí. Tady sice dostala hlavní, ale spíš potřebovali takovou cudnou holku "s nohama pevně u sebe" :)(30.10.2016)

Velmi pohodová americká komedie 80. let a zároveň režijní debut Chris Columbuse. Ten prokázal velký cit pro práci s dětskými herci a vlastně i v jeho následujících filmech hrají děti důležitou roli (SÁM DOMA, MRS. DOUBTFIRE - TÁTA V SUKNI). Herecké obsazení lze jen pochválit a tím nemyslím pouze krásku Elisabeth Shue a tři dětské herce, ale také herce vedlejších postav (Penelope Ann Miller jako Brenda, Vincent D'Onofrio jako automechanik "Thor" nebo George Newbern jako sympaťák Dan). Celkový dojem nakonec vylepší i pestrý písničkový doprovod ("Then He Kissed Me" od The Crystals, "Just Can't Stop" od Percy Sledge, atd.).(7.12.2006)

Musím (opět) přiznat, že možnost vidět šestnáctiletého Anthonyho Rappa mě přiměla k nějaké té hvězdičce navíc; i přesto to však nakonec nebylo tak špatné, jak sem očekávala, a film u mě dokonce několikrát vyvolal menší záchvaty smíchu. Pominu-li (vtipné) nelogičnosti, dle mého názoru velmi špatný dabing a další drobnosti, Noční dobrodružství splnilo svůj účel dobrodružné rodinné komedie.(20.9.2008)

Je to fajn, ale nemůžu si pomoct, novější verze od Disneyho mi sedla více, a to mám přitom osmdesátkovou atmosféru a ten styl natáčení docela rád. Je to místy trochu temné, ale vždy se to zhoupne do pozitivní atmosféry. A tak mě nejvíce překvapilo, jaký byl Vincent D'Onofrio chlap, hubený a namakaný. Herci byli na své role až moc staří.(24.6.2016)

• - Chris Columbus v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

• - Ve filmu si zahrál i bratr Elisabeth Shue Andrew Shue, a to ve scéně při studentské párty, kdy stojí na baru.

• - Sára má na sobě batoh s obrázkem Gizma. Toto je odkaz na film Gremlins (1984), na kterém se podílel režisér tohoto filmu Chris Columbus.