James Stewart jako Destry, starostův zástupce s vybranými způsoby, jež nemá rád zbraně, je povolán do zkorumpovaného pohraničního města Bottleneck, aby tam nastolil pořádek. Zprvu se mu do tohoto těžkého úkolu moc nechce, ale změní názor, když potká okouzlující Frenchy (Marlene Dietrich), majitelku baru, která tu zpívá legendární hity jako The Boy sin The back Room, a do níž se Destry bezhlavě zamiluje. Díky mnoha nezapomenutelným hereckým výkonům a vtipným dialogům představuje tento western opravdovou lahůdku pro milovníky tohoto žánru a pokládá vysoko laťku pro nadcházející westernové komedie. (oficiální text distributora)

JimiH

Přiznám se, že tenhle western mi přišel díky svým klišé dost otřepaný. Stewart i Dietrichová jsou sice ve svých rolích přesvědčivý (on podceňovaný hrdina X ona zlodějská nymfa, co ještě neví, že se chce polepšit), ale dějová zápletka jim nedává prostor pořádně své party rozehrát. Navíc to neustálé obrušování hran ve stylu Haysova kodexu je zde přímo otravné. ()

huzgi

Neuvěřitelně půvabný, herecky invenční film. Western s prvky komedie, který ani chvilinku nenudí a působí úžasně zábavným dojmem na každém svém milimetru. ()

StaryMech

Jeden kritik píše o parodii, druhý o tragikomedii, třetí popírá obojí - "Destry se vrátil" je svéráznou, neučesanou směsicí tradičního westernu o příchodu nového šerifa a veselohry s písněmi. Dobří herci, živá mizanscéna, občas laciný humor... Nejvíc se mi líbila zpod úvodních titulků taktak prosvítající ophuelsovská jízda, ženské zápolení ve volném stylu a závany ruštiny a čínštiny. ()