Další z povedených westernů ze starého Hollywoodu, tentokrát s komediálním nádechem. Opěvovat Stewartův výkon by bylo nošení dříví do lesa. Parádně napsaná a zahraná byla role jménem Boris Alexandrovič Stavrogin, kterému nikdo neřekne jinak, než Callahan. A nedovedete si představit, jak ho to dokáže štvát...:-)(20.1.2009)

James Stewart je americký národní poklad, který měli za života docenit mnohem více. Je to jeden z nejzajímavějších herců, a to v tom smyslu, že vás prostě baví se na něj dívat. Když tam je, věříte, že to bude dobrý film jen proto, že tam je. A on to pak dobrý film je. Western mu slušel jako všechno ostatní a z tohohle udělal skvělou komedii, která je stejně chlapácká jako hravá a ženská. Marlene tu hraje až druhé housle.(25.8.2014)

Western a komédia k sebe pasujú, o čom svedčia mnohé filmy ( u nás ich zväčša spopularizovala talianska kinematografia 70-tych rokov ). Destry Rides Again ( Vzbura žien je názov dosť pritiahnutý za vlasy ) je báječná, svieža komédia, plná vtipného situačného humoru a dialógov. Scény z baru sú výborne natočené, aj pre svoju veľkorysosť pri davových scénach.(17.9.2012)

Mezi lety 1937-1939 se toho v životě Marleny Dietrichové odehrálo mnoho. Stala se americkou občankou, ukončila svou spolupráci s Paramountem a prožila velice dlouhé prázdniny v Evropě. Dokonce se při nich i opálila. Měla-li se vrátit na pomyslný vrchol hollywoodského nebe, s westernem riskovala hodně. Ale nebyla by to produkce s Marlene, aby dopadla zle. Konečně Universal měl pevnou půdu pod nohama a jednou z těch noh byl mladý Jimmy Stewart. Stala-li se další podpěrou dokonalá interpretace písní You’ve Got That Look a The Boys in the Backroom, neměla Marlene už mnoho na vybranou, než se ve svém novém účesu, který parodoval Shirley Temple, postavit opět na vrchol a dokázat tak Americe, že bez Evropanů by western nemohl být nikdy američtější.(5.8.2010)

James Stewart opět předhazuje ten svůj "ksicht", kvůli němuž byste mu ani vlásek na hlavě nezkřivili. Skvěle mu sekunduje (nebo spíše on sekunduje jí) vynikající M. Dietrichová. Co se mi líbilo, tak to byl opravdu přelidněný saloon, ve kterém se scházeli muži z celého městečka jen proto, aby uviděli svou "bohyni" Merlene, přičemž ženy zůstavaly doma žárlící na své manžely:-) 8/10(29.1.2010)

• - V roce 1945 byl Destry nastudován jako rozhlasová hra, kde si James Stewart zopakoval svou roli z filmu. (Kulmon)

• - Bitka mezi Marlene Dietrich a Unou Merkel neměla žádnou choreografii. Obě herečky se pouze dohodly, že nebudou používat rány pěstí. Používaly kopy, tahání za vlasů, což mělo za následek, že Marlene Dietrich měla pak několik týdnů modřiny. (Kulmon)

• - Marlene Dietrich neměla žádný zájem točit western. Přesvědčil ji její přítel Erich Maria Remarque, že tím bude víc Američanka a bude tak víc bojovat pro nacistům. (Kulmon)