Western a komédia k sebe pasujú, o čom svedčia mnohé filmy ( u nás ich zväčša spopularizovala talianska kinematografia 70-tych rokov ). Destry Rides Again ( Vzbura žien je názov dosť pritiahnutý za vlasy ) je báječná, svieža komédia, plná vtipného situačného humoru a dialógov. Scény z baru sú výborne natočené, aj pre svoju veľkorysosť pri davových scénach.(17.9.2012)

No, rozhodne som čakal viacej. Scenár má komediálne pohnútky, občas vám privinie aj úsmev na tvári, ale to pasívne režijné vodotesno je skrátka dosť uťahané, ničím neprekvapí. Po zábave príde na rad akási dramatická vrstva pouličného (ne)poriadku a určitej vážnosti, kde ale Marshall zlyháva. Mohol to viac prispôsobiť muzikákovo, aby som vedel, do čoho idem. Takto vzrušia len dáke bitky a romantika oboch protagonistov. Nič svetoborné, najmä keď si uvedomím, koľko lepších Fordových westernov počastujem rovnakým hodnotením. Ale pouvažujem o štyroch, taký Robin Hood ma zaujal ešte menej.(8.1.2015)

Další z povedených westernů ze starého Hollywoodu, tentokrát s komediálním nádechem. Opěvovat Stewartův výkon by bylo nošení dříví do lesa. Parádně napsaná a zahraná byla role jménem Boris Alexandrovič Stavrogin, kterému nikdo neřekne jinak, než Callahan. A nedovedete si představit, jak ho to dokáže štvát...:-)(20.1.2009)

James Stewart opět předhazuje ten svůj "ksicht", kvůli němuž byste mu ani vlásek na hlavě nezkřivili. Skvěle mu sekunduje (nebo spíše on sekunduje jí) vynikající M. Dietrichová. Co se mi líbilo, tak to byl opravdu přelidněný saloon, ve kterém se scházeli muži z celého městečka jen proto, aby uviděli svou "bohyni" Merlene, přičemž ženy zůstavaly doma žárlící na své manžely:-) 8/10(29.1.2010)

Do posledních minut jsem netušil, proč má film český překlad Vzpoura žen a myslím, že je celkem nevhodný a nicneříkající. Celkový dojem je poměrné zklamání. Celý průběh si budoval něco, co jsem čekal, že vygraduje v úplném závěru a nakonec přišlo úplně něco jiného a naprosto nečekaného, co předchozí průběh naprosto nijak nenaznačoval. 71%(29.1.2011)

• - V roce 1945 byl Destry nastudován jako rozhlasová hra, kde si James Stewart zopakoval svou roli z filmu. (Kulmon)

• - Marlene Dietrich neměla žádný zájem točit western. Přesvědčil ji její přítel Erich Maria Remarque, že tím bude víc Američanka a bude tak víc bojovat pro nacistům. (Kulmon)

• - Role Toma Destryho Jr. byla nejprve nabídnuta Garymu Cooperovi, ten však požadoval příliš mnoho peněz. (Kulmon)