Napoleon Dynamit

• Česko Napoleon Dynamite (festivalový název) (více)

Napoleon Dynamite je nový typ hrdiny s pevným afrem, rozkošnými měsíčními botami a schopnostmi, které nelze překonat. Napoleon tráví dny kreslením bájných zvířat, hádkami se svým bratrem Kipem a vyhýbáním se intrikánskému strýci Ricovi. Když do Napoleonova života vstoupí dva noví kamarádi, nesmělá Deb a kníratý Pedro, rozjede trojice kampaň, jejímž cílem je zvolit Pedra prezidentem třídy a splnit studentům jejich nejdivočejší sny. Ale pokud má Pedro porazit nafoukanou Summer, bude muset Napoleon uvolnit svou tajnou zbraň. (Paramount Network)

giallo

Velice zvláštní a netypická komedie, nic ve stylu běžné americké produkce. Film je přeplňen nejruznějšími loosery, dementy a retardy v čele s Napoleonem v zimních bufách a Pedrem se skvělými schopnostmi.Jon Heder rulezz. ()

klerik

Film s neuveriteľným čarom. Ak dnes funguje využívanie asociálov, introvertov a outsiderov (TEÓRIA VEĽKĚHO TRESKU, FANBOYS, SUPERBAD...), tak toto je celý vesmír divných (naozaj divných) postavičiek. Film ma dostal podobne (i keď odlišným spôsobom) ako JUNO. Je to divné, pútavé, romantické, vtipné. A všetko je originálne. Asi najlepšia stredoškolská takmerkomédia... ()

SeBig

Oddychovka s pár hláškama, film o jednom divným klukovi vás uchvátí tak že celých 80 minut koukáte bez jakýchkoliv otázek a vcelku rychle to uteče, fajn hudba a pár dobrých scén. ()

Chrustyn

Originální komedie ve které loser, který se ztrapňuje při každé příležitosti pomáhá svému loserovskému kámošovi stát se předsedou třídy (nebo tak něco). Neuvěřitelně zvláštní film, který můžete buď milovat nebo nenávidět. Já si vybral první možnost a královsky se bavil. 4* už jen kvůli stylovým úvodním titulkám. ()

Hellblazer

Čo povedať o filme v ktorom je koncentrácia dementov na jedno filmové políčko extrémne vysoká? Jedine SRANDA, SRANDA a ešte raz SRANDA. ()

jojinecko

"...but i´ m a creep, i´m a wierdo..." by si mohli spievať takmer všetci v tomto filme, kde je snáď každí drbnutí, všetko parádne dementné ksichty na pohľadanie (ústredné bratské duo- to je čistá fantasmagória:), dementné vtipy totálne pritiahnuté za vlasy, neskutočne dementný príbeh...všetko tak úžasne dementné, až sa mi chce paradoxne povedať, že celé to je tak "inteligentne-dementne" spracované, že to diváka musí upútať...:) ďalší Hessov film Nacho Libre je popri tomto filozofický film:) Film ideálny pri chlastacích akciách, film na ktorý si vždy spomeniete, nech už sa vám páči alebo je to pre vás zábava pre tupcov..Ja som sa bavil skvele, znamená to niečo?:) ()

Natascha

No vzhledem k tomu, že je to komedie, předpokládala jsem, že se budu smát. Stalo se tak dvakrát - když jsem viděla úžasný futuristický design stroje času a jeho palivo, podruhé při Napoleonově tanečním vystoupení. I když se mi to ve své podstatě líbilo, bylo to takové milé, Napoleon byl správný podivín (jeho bratr a strýc však byli v tomhle ohledu na mnohem vyšší úrovni...), musím dodat, že jsem čekala jsem víc. Možná jsem jen nebyla ve správném rozpoložení mysli, takže tomu ještě někdy v budoucnu dám šanci... ()

anais

Tenhle film je opravdu zvláštní. Jediné slovo, které mě ve spojení s ním napadá je "podivnost". Nedá se říct, že bych se válel smíchy, ale ani jsem se nenudil. Rozhodně se nejdná o prvoplánovanou řachandu na účet retardovaných. Nejsou tu fekánlí vtipy a hlavní hrdina neslintá ani nezvrací... přesto je humor film poměrně perverzní, možná "lynchovsky" zvrhlý. Nevím. Celý film jsem byl na pochybách co si o tom myslet, až závěrečné Napoleonovo taneční vystoupení mě přesvědčilo o tom, že hrdina není retardovaný, jen hodně divný, a já jsem asi taky divný, protože se mi to docela líbilo. Asi docela dost. Takže, ač to může znít rouhačsky, kdo má rád hodně ulítlé filmy od Davida Lynche, doporučuji jeho pozornosti Napoleon Dynamite. ()

Ivoshek

Je to hodně "weird" komedie, s dost černým, zlomyslným humorem. Hrdina je opravdu divný, lehce asociální. A jeho bratr je taky trochu divnej. Svým způsobem je to taková poezie trapnosti...... Ale mně se to líbilo. Nejradši mám nablblého instruktora bojových umění: "Co myslíte, bude se někdo smát chlapovi, kterej má takovýdle kalhoty s americkou vlajkou? Nebude. A vo tom to je. Nějaký dobrovolník na předvedení obrany?" ()

Thomick

Tak scénář musel psát buď naprostý dement, anebo vyšinutý génius. Nesmál jsem se, ačkoliv je to komedie, zato jsem čuměl jak na drát (podobně jako Napoleon celou dobu) a perfektně se uvolnil. Nejsmutnější na tom všem ale je, že i Napoleonovy balící techniky fungujou líp jak ty moje. :) ()

Janek

Jeden z nejvíc absurdních filmů, které jsem kdy viděl a zároveň svěží vítr do současné kinematografie. Jon Heder představuje typ nového hrdiny-outsidera. Pro roli byl vybrán geniálně a předvádí opravdu pikantní výkon. Troufám si tvrdit, že jde o kultovní film, který diváky musí bezesporu rozdělit na několik skupin. Ale pokud chápete třeba Wese Andersona, tak máte docela slušnou šanci, že se vám divný humor Napoleona Dynamita zalíbí. (PS - Souhlasím s Tronem, měl tam hrát Chuck Norris :) 90% ()

ARI50

Přesně tohle je ten typ bud a nebo, bohužel nepřišlo mi nic v pohodě na tomhle filmu spíše těžká nuda a nezájem. ()

prome

no sice moc vtipne to neni ale film je kvalitni a dival jsem se na to rad a kdyz se prekousne ten styl kterym to reziser natocil tak z toho vznikne prijemna oddychovka ()

mm13

Je ľahšie to označiť ako film o retardoch, než sa v tom rozpoznať... no ale nič. Strašná pecka, veľmi dobre som sa zabavil. ()

BoPo

Byť debil je cool. Mať vypatlanú rodinu je cool. Tento film je cool. No neviem, už som si to povedal 100x a aj tak tomu stále neverím. ()

rawen

Nejprve W., pak T. a nakonec i F... aneb Napoleon Dynamite dostává co proto, když se snaží prosadit na písečku Černého Petra... 6/10 ()

Caszidy

„Vote for Pedro!“ Tak tohle je grandiózní úlet. Občas jsem si v průběhu sledování říkal, že na tenhle počin mám zřejmě příliš čisté výsledky toxikologických testů. Přesto s odstupem času musím uznat, že tohle „sociálně-existencionální drama“ z příhraničního prostředí má něco do sebe. Nejvíc top je samozřejmě taneční scéna, která je skutečně skvělá. Nejvtipnější okamžiky pak jsou samozřejmě stroj času, Kipova nápadnice, oběd na brigádě v slepičárně a nákup toho epesního obleku na ples. Asi sedm, nebo kolik vlastně, happy-endů už pak jen dokresluje atmosféru totálně absurdní komičnosti tohohle nezařaditelného pokladu. ()

Lacike

Aj po rokoch ma všetci tí exoti na čele s Napoleonom od prvej sekundy bavili. A pritom film nie je voči postavám vôbec zlomyseľný. Napoleon je proste svojský, ale srdce diváka si hneď získa. Či už svojou dobrotou alebo nasadením s ktorým sa do všetkého púšťa. Jon Heder tu podal životný výkon a dodnes sa Napoleonovskej škatuľky nezbavil. Poľutovaniahodný je tam len strýko Rico, ktorému nevyšla športová kariéra a ani po rokoch sa s tým nevyrovnal. Máme tu aj romantickú líniu z hlbín internetu, ktorá je tak WTF, že v tom prostredí pôsobí nakoniec úplne normálne. Sú tu aj nejaké trochu záporné postavy ktoré v tejto vidláckej rozprávke postihne spravodlivý trest. Minimalistická práca s kamerou alebo hudbou dodáva filmu retro nádych. Čo zvýrazňujú rôzne predmety, ktoré boli už v dobe vzniku filmu raritou. Je smutné, že sa Hessovi na rozdiel od takého Wesa Andersona, nepodarilo túto výraznú vidlácku štylizáciu takto prirodzene zopakovať v ďalších filmoch, aj keď sa o to neustále snažil, ale zakaždým už pôsobili umelo a nudne. V tomto filme to je ale neskutočná zábava. 8/10. Skúsil som pár minút aj CZ a SK dabing, ale Hederové suché hlášky ani zďaleka nevyznejú tak vtipne. ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

12.05.2018

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005