Film vychází z původní populární hry Bloodrayne. V osmnáctém století, v Rumunsku, Rayne, mladá dhampirka (napůl člověk a napůl upír), náchylná ke slepé zuřivosti z krve, ale posedlá výčitkami svědomí k lidem, se snaží pomstít matčin únos a vraždu, kterou spáchal její otec Kagan, král upírů. Osiřelá a přinucena hledat si útočiště v cirkusovém, šíleném představení, které je jediným místem, kde jsou její schopnosti tolerovány, Rayne nezná své schopnosti dokud jedné noci neochutná lidskou krev, když se postaví proti muži-silákovi z cirkusu. Sžírána krvežíznivostí a trápená svou novou identitou se transformuje do Bloodrayne a živí se krví upírů, odmítajíc brát život nevinným lidem. Dva lovci upírů, Sebastian a Vladimir z Brimstonské společnosti ji přemluví, aby se připojila k jejich úkolu, zničit nejhoršího a nemojcnějšího ze všech upírů v zemi, jejího otce. Závodí při hledání třech ústrojí - talismanů: Srdce, oko, a žebro tepané z praotce upíra, Beliara, po kterém touží i Kagan. Talismany dávají jejich držiteli moc přivést zem do temnoty dovolující ovládnout upíří plémě navždy... (oficiální text distributora)

Hellblazer

Uwe, Uwe, posral si to, po geniálnom House of the Dead (*****) a docela pozerateľnom Alone in the Dark (**) som ťa mal tak rád , no ty si to pokazil filmíkom Bloodrayne čo je skutočne skoro čistá sračka. Kde je nadsádzka? Kde je humor? No v Bloodrayne nič také nečakajte a pripravte sa na koncentrovanú nudu a súboje, ktoré sú skutočne otrasné a ľudia ktorí tvrdia, že je Uwe neschopný, majú zrejme pravdu, ale aby som ho za tento film len nekritizoval, treba povedať, že oproti AitD sa zlepšil čo sa týka erotickej scény, ktorá tu je veľmi podarená a pustil som si ju aspoň dvakrát, tak preto tá jedna hviezdička. Nič to však nemení na fakte, že je to nepochybne Uweho najhorší film... ()

Yardak

Moje první setkání s německým mistrem Bollem:)). Ano, přiznávám, je to anti-režisér, i když jak čtu, tak natočil horší věci ještě...no pane jo. Člověk by si řekl, že film zachrání alespoň někteří herci, ale právě naopak - Ben Kingsley odehrál celý film s jednou tváří, asi ho to fakt bavilo; Madsen tu není též moc výrazný a na Lokenu se alespoň hezky dívá. Hudba nijaká, scénář děs a radši už nekomentovat. Díky tomu že nám Kristanna ukázala svá krásná prsa, tak dávám jednu hvězdu, 22 % opravdu sedí!:o)) ()

jojinecko

Špecialista na sfilmované počítačové hry Uwe Boll, nám opäť nadelil poriadu porciu gýču, spolu s jeho typickou "klipovou" réžiou a úbohým príbehom. Celé sa to snaží zachrániť pár akože "cool" trikov, no efekt nulový Herci sú katastrofálny! Tak znudený výkon ako predvádza Michael Madsen sa dá vidieť snáď len u Segala v jeho novších filmových "perlách" (ale ja som sa na ňom bavil:), Ben Kingsley pôsobí nechcene komicky (skoro tak ako v Sound of Thunder:)), Michelle Rodriguez sa ako vždy tvári nesmierne drsne a zazerá, Kristanna Loken sa aspoň snaží hrať...Čo je na tomto filme kladné??? Výprava... a ešte dhampir má celkom fajn obleček...:) Ak chcete vidieť naozaj výborný film o dhampíroch, tak vrele odporúčam Vampire Hunter D: Bloodlust, od tohto ruky preč!!! ()

eraserhead666

Já nevím. Herní předlohu neznám, takže jsem možná ušetřen jedné části zklamání, ale mě to zase až tak hrozné, jak jsem o tom slýchával nepřišlo. Tohle je (snad naštěstí) teprve druhý film mistra Bolla a bavilo mě to i více než ten první. Je fakt že scénář, příběh a vlastně i zápletka jsou dost podivné. V podstatě ještě teď si pořádně nejsem jistý, kdo všechno byl či nebyl upír a co to tam vlastně, do prdele, šlo. Ale myslím, že o to nešlo ani Bollovi a sral na to stejně jako já. Mě to prostě přišlo jako taková zábavná televizní unylá fantasy kostýmní výpravná krvavá oddechovka se jmenně silným hereckým obsazením, které potěší samo o sobě a při shlédnutí zklame. Až mě bavilo to, jak je Kristanna zpočátku fakt dost znuděná a jakoby zfetovaná, jako by se jí vůbec nechtělo, a pak se najednou ke konci rozpohybuje. Vlastně ona (krásně se nám od Třetího terminátora oplácala) a práce Olafa Ittenbacha, kterého ta krev zřejmě pořád nepřešla, jsou jediné věci, které ve fimu za něco stojí. A ještě ty televizní kulisy, ty mě vždycky baví. Takže jo, klidně to dám někdy znovu a půjdu do dalších dílů. Protože tohle není nejhorší film Uwe Bolla co jsem viděl, není to dokonce ani nejhroší film, který jsem kdy viděl. ()

SOLOM.

O tomto filmu jsem řadu let slyšel samé nepěkné reference a tak jsem se mu záměrně vyhýbal. Pekelné spojení Uwe Boll a jeho díla podle hororových her – o tom již není moc co dodávat, protože jsem od něj již ledasco viděl a udělal si na něj svůj obrázek. Většina z nich patří do toho nejhoršího odpadu co kdy kdo natočil a já jej většinou dost nevybíravě kritizoval. Občas jsem však narazil i na pár vyjímek, ovšem tohle opravdu není ten případ. Při náběhu závěrečných titulek jsem měl sto chutí si nafackovat, že jsem do BloodRayne přece jenom šel. Stejnojmennou hru jsem nikdy nehrál, přesto jsem alespoň trochu v obraze, o čem že v ní šlo. Takže se ani nedivím, že se Uwe dočkal takové divácké nevole. Přitom herecké obsazení nevypadalo vůbec zle. Jenomže v jeho filmech se to k mému údivu často objevují známé tváře, které si zbytečně „poškodily“ svou reputaci. Jelikož však fungují tyto filmy spíš jen jako pračka peněz, nežli by byli stvořené pro obohacení filmového žánru, je lepší se jim skutečně vyhýbat. Slabý scénář se sice snažil vytěžit z oblíbenosti hry co možná nejvíce, jenomže to by se toho musel chopit někdo úplně jiný. Mnohdy splácané scény neměly žádný efekt a divák tak jen sleduje prostoduché bojové scény, které by uspěly snad jen v ochotnickém divadle. Když k tomu navíc připočítám i zcela marnou kameru a střih, bylo vymalováno. 30% ()

becki_tu

Místy ucházející a koukatelná, většinou však ale hodně hloupá upírská záležitost, která měla ze začátku slušný potenciál stát se alespoň "druhým" Underworldem. Jenže tento potenciál byl díky nešikovnosti scénáristů a německého pana režiséra brzy utopen v kalužích umělé krve a herci, kteří na tento projekt kývli, si ještě teď udobřují své fanoušky a vysvětlují jim, že za špatný výsledek může právě Uwe a jeho banda. Tentokrát jsou v tom herci ale opravdu nevinně. 25% ()

JASON_X

Tedy viděl jsem už stokrát horší odpady (a hru neznám). Připomínalo mi to svou výpravou a infantilním scénářem televizní Xenu. Blbost, ale vcelku roztomilá, dá se na to koukat třeba při jídle. A hezká rumunská příroda. Jen mi nejde do hlavy ta herecká sestava - Madsen, Rodriguez, Zane, Kier... no dobrá, hrají často v béčkách, ale Kingsley? To mi už trochu vrtá hlavou... No, je už za zenitem a možná neměl zrovna nic lepšího na práci. Ale Geraldine Chaplin?? Tady mi zůstává rozum stát! ()

prome odpad!

Viděl jsem kousek a raději jsem to vypl. Nechci psát sprostě, ale každý stejně ví co bych tady napsal. Jen by mě zajímalo, kde bere peníze a co slibuje hercům za to, že budou hrát v jeho filmech, protože je téměř nemožné, aby do toho šli dobrovolně. ()

Morholt

Téhle bollovce jsem se dlouho vyhýbal, ale nakonec přišel šas a šlápnul jsem do toho. A Uwe nezklamal. Příběh, tradičně debilní, zpracování ještě debilnější, ale to jsem vlastně čekal. Podle mě jsou největším kámenem úrazu bojové scény. Na těch je film postavený a jsou absolutně nezvládnuté. kamera, která by jim měla dodat na dynamičnosti je statická a vše je tak směšně zpomalené. A to je něco, co nechápu, protože tohle je v akční filmařině snad to nejjednodušší. plusem tak zůstává jen herecké obsazení, u kterého jsem opět žasnul. Boll zkrátka vypral další balík peněz a může jet dál. 10% ()

Lacike odpad!

Nepamätam si o co tam islo. Ale viem, ze to bola totalna sracka. 248. najhorsi film? Nechapem, ze to nie je v odpadovom top ten. PS. Troška na rozdiel od Bolla natocil aj par dobrych komedii u ktorych sa divak nesmeje na ucet tvorcov. ()

HateBreeder

Uwe Boll by neměl točit filmy. I když dostal k ruce celkem solidní herce (Madsen, Kier, Kingsley, Loken, Chaplin) tak si s nimi nevěděl rady a zase to úplně podělal. Film to mohl byt zajímavý, protože příběh, odehrávající se v počítačové předloze patří rozhodně k těm lepším námětům, ale Boll se ani nedržel dějové linie, která je ve hře. Dobrý režisér by se klidně mohl od děje odvrátit a natočit skvělý film jen lehce inspirovaný předlohou, ale pro takového zkurveného amatéra, jakým je Uwe Boll je už tak hodně težké držet se předlohy a ne pouštět se do vlastního příběhu. Takže žádní nacisti se ve filmu neobjeví. Nic. Prostě jen chabá změť záběrů, která vzdáleně připomíná film, pár dobrých herců v nezáviděníhodném postavení a krasná Kristanna Loken jako upírka Rayne, která byla zatraceně sexy! Dávam dvě hvězdičky protože mi je líto herců a pošlapané pověsti skvělé PC hry. ()

Gary

Jak hodnotit film nejkritizovanějšího člověka internetu. Čekal jsem horší, na některé scény se dá i dívat (jelikož kamera ani nápady nejsou vlastní). Všechno to posílá ke dnu nesmírně stupidní scénář a příšerně toporný Ben "Kagan" Kingsley. ()

Avalon820

Uwe Boll se vrací s další adaptací počítačové hry. Nutno přiznat, že je jednou z jeho zdařilejších, což je zároveň i negativem, neboť i přesto jde o špatný film. Bohužel, je to tak, Bloodrayne jsem věřil, je jednou z mých oblíbených her, námět je velmi zajímavý a hlavní hrdinka (zejména pak její sporý obleček) stojí za pohled. Ale všechno je špatně. Příběh zcela zbytečně překopaný, s herním má jen málo společného, dialogy hloupé, přehloupé a Kristanna Loken v roli Rayne se hýbe jako poleno. Velice slabé dvě hvězdičky jsem udělil za nostalgii (hra ve mně zkrátka zanechala hodně) a za obsazení. Jména jsou to slavná a i v těch příšerných rolích se na ně dobře dívá. A závěrečný souboj byl i přes velice slabé triky velmi zábavný. // Po čase stahuji jednu hvězdu, protože to ve mě prakticky nic nezanechalo a to, co ano, mě zpětně spíše vytáčí. ()

Terva

Je to vzácnost vidět živého Dhampira, lidé je považují za legendu..... Meat Loaf ( Leonid ) Aday je ve filmu úplně Boží. CITÁT : Ty máš oko a ty mi ho dáš, nebo ti ho vyříznu z hlavy. Řeknu vám, jak jsem tak pročítal reakce lidí na tento film ( a mnozí ho ještě ani neviděli ) , jaká že je to hovadina a blbost, tak zas tak nesouhlasím, zatím na to koukám asi padesát minut a nic tak hrozného, odsouzeníhodného tam není. Není to nic extra, ale já se u toho bavím. Je to taková nadstandardní telenovela. Tento rok jsem třeba viděl Robina Hooda od Petera De Luise, kterýžto má momentálně 33% a přitom je to pičovina hned od začátku. Nebo film Loď smrti, sakra tu jsem skoro nedokoukal, jaká to byla blbost. Momentálně má Loď smrti 40% - panejo to je až přespříliš. Bloodrayne se dá z trochou nadsázky docela v pohodě sledovat. Bohužel pro " filmšmakery " je to film co natočil Uwe Boll a to se přeci nemůže tolerovat. CITÁT : Získej srdce, ukážu ti cestu. Ne, nechci ten snímek chválit, ale ruku na srdce, odpad si to nezaslouží. Třeba ty přímé záběry na lidi měnící se v upíry, to je podle mého názoru povedené, v kterém filmu to vidíte takhle pěkně ? Za zmínku stojí i některé kamerové záběry, třeba ten kdy kamera sestupuje ze střechy na chodník. Nejvíc mě na tom štvala hudba, strašně vtíravá a hnusná. Je velká pravděpodobnost, že se na ten film podívám znova, ostatně koupil jsem si originál za 99 kč. Jedna hvězda za povedené masky a oblečení, druhá hvězda za parádní herecké obsazení. Dokoukal jsem to až do samého konce a ani jsem se moc nenudil. Musím znovu konstatovat, že jsem tento rok viděl o hodně horší snímky, které zde na ČSFD měli lepší hodnocení ( a zdaleka si ho nezasloužili ) než Bloodrayne. ()

Crazer

Myslel jsem si, že tenhle film bude stát za to, abych si ho pusti. Opak byl pravdou. Je div že jsem ho dokoukal a je div, že jsem neusnul. Za tyto dvě přemáhání - dvě hvězdičky. ()

sidzej odpad!

Nechápem ako sa Bollovi podarilo obsadiť mená ako Loken, Kingsley, Rodriguez, Madsen či Zane.......to ich všetkých omámil nejakým ópiom alebo sa vyhrážal povraždením ich rodín? Jedno viem isto- honorárom to určite nebolo. "Film" dopadol presne podľa očakávaní. Uwe nedostal prezývku novodobý Ed Wood pre nič za nič. Chaotická videoklipárska réžia spôsobí akurát to, že nebudete vedieť čo sa tam deje, prečo sa to deje, nedozviete sa nič o postavách, ich motivácii, deji....miestami ma napadali čudné myšlienky o Bollovi či takéto braky nevyrába schválne. Ako sa hovorí- aj zlá reklama je reklama ()

kleopetra

Nedomyšlené, průhledné, děsné efekty... takto by se dalo pokračovat... Ale dokoukala jsem to :-D A mám ráda upíry či co. Opravdu nevím... Asi se spíš za ty 3* omlouvám :-))) ()

ConanVJ

Pro mě to neni vůbec špatnej film. Sice to neni bombastická podívaná, ale já se u filmu pěkně odreagoval.Kristana Loken se do hlavní role hodí skvěle. Za mě pěkných 70%. :) ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (více)