Ztracenci

• USA The Outsiders (více)

Rivalita mezi dvěma gangy, chudými Greasers a bohatými Socs, se vyostří poté, co jeden člen gangu zabit. (Canal+)

farmnf

Coppolu můžu ale věnovat téměř 2 hodiny sledování kreténů někde z předměstí NY jak nemaj co na práci, než se rvát jako koně, to jsem vydržel opravdu s velkým sebezáporem. Je příznačný, že duchovním otcem těchto debilů je Patrick Swayze, s tímto troubou jsem snad neviděl jediný slušný film. Ještě, že ostatní Coppolova díla tak stupidní nejsou. ()

Doudis19

Osobně jsem se bavil pouze mladičkými tvářemi dnes již postarší herecké elity. Podobné typy filmů správně ocení zřejmě jen kultura, pro kterou jsou tyto události historií. ()

Mrkvič

Podle toho přehrávání bych netipoval, že režíroval Coppola. Herecky je to děs v podání většiny postav (snad až na Howella a Swayzeho). Často jsem se spíš bavil trpaností chování postav a nebo postavama, které ztvárnily vycházející hvezdičky Tom Cruise nebo Emilio Estevez. Jenže! Na druhou stranu jsou ve filmu chytlavé dialogy a v první řadě jde o příběh. Ne že by byl nějak úžasný, ale ani na chvíli nenudí. A o tom to tu je, takže můžu doporučit i ke sledování s přítelkyní. ()

Javad

Neviem čo robí pre ostatných tento film taký zaujímavý, že tu má také hodnotenie. Okrem dnes už slávnych hercov, ktorý sú tu hrozne mladý, nemá dnešného diváka čím osloviť a ak aj áno tak skôr ľudí ktorým sa páčia filmy zo 60-tych rokov, autokiná a frajeri s pomádou vo vlasoch. ()

Brain-D

Mnoho lidí se cítí být strašně drsných, ale až příjde na věc, tak to celé zmizí. Zůstane pouze křehká lidská slabá kostra, která se ubije výčitkami sama až na smrt. Rvačkám jsem nikdy neholdoval - k čemu to ? Někdo třeba vyhraje, má z toho radost, ale je o zuby chudší, má jizvy a bůhví co ještě. Prostě takový film o dospívání kluků v muže a cenně života. ()

VanTom

Napomádovaní frajírci z periferie se potýkají a rvou s podobnými výrostky z druhé strany města, těmi z lepší společnosti. A protože pro nůž nejdou daleko, tragédie na sebe nenechá dlouho čekat. Hlavně zpočátku notně utahaný pohled do rozervané, nezformované chlapecké duše situace dosti vyhrocuje a své pravdy vyříkává hodně polopaticky. ()

KarKulA

Film plný budoucích velkých hvězd, jehož velký potenciál bohužel selhal na ne příliš originálním příběhu sockoidních oklahomských puberťáků, odehrávajícím se uprostřed typických amerických šedesátek. ()

tommmy89

Tom Cruise? Ani náhodou - jeho vedľajšia úloha ho vo filme predstavila asi toľko krát, koľko napočítate prstov na jednej ruke. Bol takmer neviditeľný. Zato P. Swayze bol celkom jasne viditeľný a zahral si svoju úlohu bitkára dobre. Film ma vkustku nebavil a nič mi nedal. Podľa mňa ukázal celkom prosto a nešpecificky život mladíkov v dospievajúcej amerike. Celé to bolo klišé a pozeral som sa na to úkosovo a "cez prsty". Chvíľami som si myslel, že sa pozerám na časozberový dokument, ktorý sa točil počas môjho detstva na základnej škole :D ()

Han22

Moc hezký o dvou klucích, kteří mají poměrně jemnou duši, čtou si Jih proti Severu, obdivují západ slunce, leč okolnostmi i prostředím jsou předurčení být členy gangu. C. Thomas Howell i Ralph Macchi jsou v hlavních rolích skvělí oba vypadají na těch 16 kolik hrají. Výborný je i Dillon v roli drsňáka, který je drsný, aby se k němu nic nedostalo, nic mu neublížilo. V dalších rolích se objevují později známí herci - Lowe, Estevez, Swayze, Cruise (kterého jsem zde ani pořádně nezaregistroval). Finále je opravdu strhující u konce mi bylo hodně smutno. ()

iXtr3m3

Ty brďo, mladšia generácia v ešte mladšej podobe. Škoda, že je to o teenegeroch a nie dospelákoch. Príde mi to s odstupom času ako mix medzi Goonies, Stoj pri mne a Mobsters, čiže taký malý mišmaš, čím netvrdím, že je to zlé, ale podľa mňa len max 65%. ()

Bohemák

Prosím neberte moc vážně zde uveřejněné nastínění příběhu od uživatele Pohrobek. Opravdu se nejedná o road movie. Na mě to byl trochu přiblblý scénář, ale herci partu slizounů zvládli dobře. Pomyslené zatínání pěstí proti systému mi vzdáleně připomnělo film Easyrider, ale jeho kvalitám se Outsideři (na ČT jako "Ztracenci") ani trochu neblíží. ()

Schuldiner

Nudný, trapný, infantilní a nezajímavý příběh, kde ´´excelují´´ mladí Estevez, Cruise, Dillon a Swayze. Ach bože, jenž nejsi na nebesích... ten Coppola je vážně asi nejpřeceňovanější režisér všech dob. Tahle směšná báchorka plná drsných drsňáků je pro mě jen dalším důkazem. Po hodině už jsem to víceméně moc nesledoval, protože je to vážně katastrofa!!! A ono to má 76%!(?????) Ale to bude asi tím, že to hodnotilo tak málo lidí... V tuto chvíli 397. Zapadlý a zaprášený film, který by i zapadlý a zaprášený měl zůstat... ()

peetriss

Ztracenci jsou atraktivní už jen pro účast celého zástupu slavných hereckých hvězd a hvězdiček stojících tehdy na počátku své kariéry a především pro režijní vedení veleslavným Francisem Fordem Coppolou. Bohužel film samotný mě spíše minul. Coppola klade mnohem větší důraz na stylizaci filmu, kdy jeho výprava, hudební doprovod či kamera mají budit dojem díla z 50. let, což se mu daří jen částečně a přitom výrazně zapomíná na dějovou látku samotnou, která tak mě nedokázala chytit a zasáhnout natolik, jak bych očekával. ()

Paldiny

Hrozne hlúpy film, scenár ako keby písaný 7 ročným chalanom, čo si predstavuje ako dáva na držku niekomu 7x do týždňa a keď sa ho spýtate prečo to robí, tak jednu schytáte tiež. Dva tínedžerské gangy tak vo svojich životoch neriešia nič iné a ak sa niečo potentuje, tak sa vykúpia tým, že zachránia deti z horiacej školy. Uff, klišé nad klišé, do toho smiešne dialógy, pri ktorých už len čakáte, kedy sa to zvrtne v gay drámu. Netuším ako sa k tomuto celému dostal Coppola, čo už hej, že film môže dnes zaujať len prítomnosťou Cruisa, Swayzeho a budúceho Karate Kida. ()

aLPaC

Každá dekáda má svoje mladé hrdiny, tzv. rebely. A v každé dekádě se na toto téma najde řada zajímavých snímků. Osmdesátky jich mají poměrně hodně a o jeden z nich se postaral samotný Coppola. O pár let později by herce jen těžko zaplatil, ale tady stojí všichni na počátku svých kariér. A musím uznat, že se jedné o jeden z nejlépe obsazených filmů všech dob. Atmosféra jak z Deanových padesátek, všichni jsou naštvaní, chudí a drží pevně spolu. V hlavě mi nejvíce utkvěl Matt Dillon, který už tady prokazuje svůj herecký talent. Scény ve vyhnanství a závěrečná bitka jsou legendární a i kvůli nim stojí za to Outsiders vidět. Gratulace a Diane Lane nádherná už v 18. ()

Chřástal

Přestože jde ve Ztracencích mimo jiné o klukovské přátelství a sny a taky částečně o rvačky, film možná víc ocení holky, a to samozřejmě kvůli obsazení jmény jako Patrick Swayze, Tom Cruise, Matt Dillon nebo Ralph Macchio, který si tu už zkouší roli plaše hledícího boxovacího pytle určeného ke správce panu Miyagimu. Vtip je v tom, že tihle hoši (kdybych si napřed prohlédl na čsfd fotogalerii, kde společně pózují jako na plakátech v „bravíčku“, film bych si asi nepustil) to hrajou opravdu uvěřitelně a přinejmenším nijak neruší atmosféru příběhu o dospívání v kulisách nefunkčních rodin, klukovských part a jejich teritorií, drive-inů, do kterých se nechodí kvůli filmům, tlaku společenských rolí a jaksi samozřejmé krutosti a místy probleskujících lyrických okamžiků. Mám rád tuhle složku Kingových románů a Ztracenci ji připomínají. ()

husokachna

I když to bude znít asi divně, při sledování Ztracenců jsem si nejednou vzpomněl na Vlasy. Teatrálnost, přepálenost a divadelnost, která je u adaptace divadelního muzikálu opodstatněná, nebo alespoň pochopitelná, mi tady působila jako pěst na oko. Jestli se Coppola snažil natočit film z padesátých nebo šedesátých let, nebo jestli se na začátku osmdesátek takhle točilo, já to nepochopil a film na mě tak působil hrozně outdated. Navíc je natočen v jakési "nerealitě", kde zákony, kauzality, psychologie a logika "našeho" světa, absolutně nefunguje. Bohatá, krásná prcinka tak může na jednu stranu nezdravit hlavního špinavce ve škole, i když se znají, to přece chápe, a na druhou stranu se může s rodiči radovat z jeho "úspěchu" u soudu a svědčit v jeho prospěch. A drsní ztracenci se buďto rvou a zabíjejí, nebo brečí. Z těchto důvodů jsem se nedokázal s filmem sžít a koukal jsem na něj spíš ze zájmu, jako na nějakou kuriozitu a přehlídku mladých budoucích hvězd. Osciloval jsem při hodnocení přesně kolem průměru, ale vzhledem k vysokému hodnocení půjdu dolů, abych snižoval očekávání budoucích možných diváků. ()