Když v roce 1962 profesor Webber vyslechl v televizi projev prezidenta Kennedyho o kubánské krizi, rozhodl se uchýlit s těhotnou manželkou Helen do protiatomového krytu pod svým domem, který po léta budoval a vybavil vším potřebným. Když záhy otřese domem exploze, profesor v domnění, že jde o atomový útok, uzavře východ. Netuší, že výbuch byl způsoben havárií stíhačky, která se zřítila na jeho dům. V krytu, který připomíná dobře zařízený byt, se manželům narodí syn Adam, který zde s rodiči prožije harmonické a spokojené dětství. Když uplyne pětatřicet let, dveře krytu se automaticky otevřou. Otec se v ochranném obleku vydá na průzkum. Najde zchátralou čtvrť plnou špíny, bezdomovců a zděšeně se vrátí dolů v domnění, že svět je plný mutantů. Chce žít i nadále v krytu, jenže pak dostane záchvat a Helen pošle syna nahoru, aby opatřil zásoby na další roky v podzemí. Dobrácký Adam, který se ve svých pětatřiceti letech poprvé ocitá na denním světle, okouzleně prochází městem, až nakonec zabloudí. Pokusí se prodat sbírku baseballových kartiček, a když ho chce majitel obchodu podvést, zastane se ho prodavačka Eva. Šéf ji za to vyhodí, ale dívka odmítne mladíkovu vděčnost. Adamovi se nakonec podaří Evu přemluvit, aby mu pomohla nakoupit zásoby. Postupně se seznamuje se světem i jeho obyvateli... (TV Nova)

jessic

Malá komedie o návratu mladíka nepolíbeného civilizačními vymožnostmi do 90-let. Jeden z mála filmů, kde očekávaný happyend působí velmi přirozeně. Střet hodnot a životního stylu po 35.letech je vtipný a zábavný a vyzvižení konzervativních hodnot jako láska a úcta k rodičům, tradiční model rodiny, slušnost a úcta vůči svému okolí nepůsobí trapně. Díky scénaristickému nápádu překvapivě originální a svěží. ()

zigy

Lepší průměr, díky neuvěřitelně zajímavého nápadu, ale humor je někdy trochu těžkopádný a tvůrci měli mít víc odvahy, škoda, takhle je to jen pohodová záležitost bez větších vzruchů.....Walken jako vědec je ze všech nejlepší - hraje ho pak i v Sandlerově filmu "Klik". Vlastně to ani není scifi, jen hodně bláznivá zápletka. ()

belinko

Videné 4.1.2022 na Markíze. Úplne omylom. 23 rokov starý film, ale neskutočne ma dostal. Tá dávka nostalgie, keď mali filmy ešte to povestné iskrenie, kedy príbeh, hoc bol jednoduchý, bol zároveň nádherný. Hanba mi, že som nevedel o tomto filme, hoc tu hrajú dvaja z mojich vyhľadávaných filmov. Nuž, človek sa učí celý život. Nádhera, nádhera, bravo Brandon, bravo Christopher! ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

PTuranyi

Príjemná romantická komédia so scifi námetom fiktívneho atómového útoku na USA, pred ktorým sa rodičia hlavného hrdinu prežijú v kryte. Tu sa Adam narodí a žije až do svojej dospelosti. Po viac ako 30-tich rokov sa vydávajú na povrch preskúmať čo sa stalo s civilizáciou. Na mieste ich domčeka stojí nočný bar a vedľa obchod s pornom. Starnúci syn majiteľky skrachovaného baru berie príchod rodiny z podzemia ako božie zjavenie a zakladá náboženstvo, ktorého sa stáva biskupom. Zbytok humoru zaobstaráva Adamova naivita a stret virtuálneho postkatastrofického sveta s realitou. Produkcia je dobrá ale nejaká chybička v logike sa vyskytne. Napríklad keď rodičia nastavujú zámky na ďalšiu dobu a Adam s Evou sa zrazu objavia vo vnútri hoci v scéne pred tým boli ešte na povrchu. Nevedno ako sa im podarilo nepozorovane prešmyknúť dnu, lebo rodičia sú celkom prekvapení. Herecké výkony sú obstojné ale Alicii Silverstone sa nedarí uveriteľné stvárniť zmeny rozhodnutí. 65% ()

hrabě_olaf

překvapivá a lehce natočená nevážná sci-fi ??? - prima zábava (tfuj, to je klišé), ke které se rád vrátím a nechám se jen tak bavit ()

estella

Takhle má vypadat romantická komedie. U tohoto filmu se určitě nudit nebudete. Perfektní je arcibiskup a jeho církevní skupina :-D Adam, který v 35 letech poprvé spatří oblohu, je čistý jako studánka a je sranda, jak to na holky zabírá... ()

Plejhyl

Velice nevšedně pojatá romantická komedie s lehce přihlouplým Adamem (Brandon Fraser). Strávit v protiatomovém krytu celý život až do 35. narozenin jen se svými rodiči člověka asi trochu poznamená. Nedovedu si tu situaci moc dobře představit, ale nevím, zda by mojí první věcí vykonanou na denním světle byl nákup zásob na dalších 35 let v krytu. Adam je (mírně řečeno) dost zvláštní osobnost. Jediným sprostým slovním obratem, který zná, je „do prdele" – od rodičů ví, že se jedná o slovo z francouzštiny a tak ho docela překvapí, kolik Američanů v současnosti „umí“ francouzsky. I když na to, že oblíbeným pitím jeho paranoidního otce je teplá minerálka, zvládá Adam pobyt v novém světě nečekaně dobře a dokonce se i zamiluje… Ale hlavně – vtipná, pohodová komedie, u které jsem se místy skvěle bavil. ()

LuckaW

Dobrá romantická komedie. Stojí za podívání není to jen o lásce k ženě ale i rodičům.( co mu také zbývajo když 33 znal jen je,:-),) ()

landavid odpad!

Tak zkažený potenciál dobrého námětu až je to neuvěřitelné.Všichni herci přehrávají až je to k nekoukání,ani jedna postava kromě Walkena ze začátku nemá vůbec nic,při tom námět je super a mohla z toho být opravdu vtipná postpokalyptická komedie s hlubším podtextem,ale tohle opravdu k nekoukání,alicia přehrává asi nejvíc z Brendana udělali kokota,kterej přijel z Pelhřimova,při tom ho otec v krytu všechno naučil a to ve filmu není vůbec využito.Chybí filmu chytrost,které nemá ani za mák.Láska nebeská je chytrá komedie,tohle je vopravdu sračka!!!!!!!!! Jsem asi Boris Y.:-) ()

Mr.Hackels

Kdysi jsem to už viděl a strašně jsem se těšil, že si to připomenu. Byl jsem ale zklamán. Nápad velmi dobrý, ale z takového tématu se dalo vytřískat mnohem víc vtipných situací. ()

mine.slayer

Nenadchne ani neurazí, myslím že celý film drží především zajímavá myšlenka, ale toho humoru tam moc není. Mě osobně nejvíc bavilo, to jak jeho vystoupení z podzemí vyvolalo zájem několika uctívačů to bylo fakt divně vtipný. Brendan Fraser skvěle zahrál naivku v puštěného do současnosti. ()

Filatov

Dožeň co se dá je skvělá komedie. Adam je hrozně roztomilej, nešikovnej a komicky naivní, když se má setkat s normálním světem na povrchu z čehož plynou komický situace. Eva mu zdatně sekunduje. Film má rozhodně i další rozměr, což mu slouží ke cti, protože nezůstal jen u komedie ale zachází do hloubky tím, že skrz Adama ukazuje lidem, že by si měli vážit obyčejných věcí kolem sebe, jakými je třeba modré nebe nebo dává důraz na to, že by se děti měli později starat o své rodiče, což Adam vše dělal a ukazoval tak nám všem, jak bysme se asi měli chovat a minimálně nám tím chtěli tvůrci říci, abysme se nad sebou zamysleli. ()

zekon

Na to hel jsem narazil až teď po 14 letech vzniku. A velmi překvapilo. Skvělá zábava, herci koncertují, vtípky přichází ve správnou chvíli. Scénář super, je vidět že to jde i bez koz a prasáren :) ()

BlackVelvet

Neurazi, neprekvapi, ale pokoukanicko to je, ne ze ne. Podle mne i skvele zahrane. Skoda, ze era komeddi s Brandonem Fraserem je za nama. ()