Když v roce 1962 profesor Webber vyslechl v televizi projev prezidenta Kennedyho o kubánské krizi, rozhodl se uchýlit s těhotnou manželkou Helen do protiatomového krytu pod svým domem, který po léta budoval a vybavil vším potřebným. Když záhy otřese domem exploze, profesor v domnění, že jde o atomový útok, uzavře východ. Netuší, že výbuch byl způsoben havárií stíhačky, která se zřítila na jeho dům. V krytu, který připomíná dobře zařízený byt, se manželům narodí syn Adam, který zde s rodiči prožije harmonické a spokojené dětství. Když uplyne pětatřicet let, dveře krytu se automaticky otevřou. Otec se v ochranném obleku vydá na průzkum. Najde zchátralou čtvrť plnou špíny, bezdomovců a zděšeně se vrátí dolů v domnění, že svět je plný mutantů. Chce žít i nadále v krytu, jenže pak dostane záchvat a Helen pošle syna nahoru, aby opatřil zásoby na další roky v podzemí. Dobrácký Adam, který se ve svých pětatřiceti letech poprvé ocitá na denním světle, okouzleně prochází městem, až nakonec zabloudí. Pokusí se prodat sbírku baseballových kartiček, a když ho chce majitel obchodu podvést, zastane se ho prodavačka Eva. Šéf ji za to vyhodí, ale dívka odmítne mladíkovu vděčnost. Adamovi se nakonec podaří Evu přemluvit, aby mu pomohla nakoupit zásoby. Postupně se seznamuje se světem i jeho obyvateli... (TV Nova)

Reapper

Prvních 50 minut nabízí sice průměrnou zábavu, ale po nich fim vstoupí do kolejí tzv. ,, Americké " neslané romantické pohádky se strašně předvidatelným koncem, který je bezesporu neoriginální a nudný. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Já se bavím ještě teď, když si na to vzpomenu! Brendan Fraser je ve své roli kluka, co nepoznal po 35 let nic jiného než svoje rodiče a domov v podzemním, protiatomovém bunkru, prostě perfektní! Bavil mě od začátku až do konce! Film má spoustu nápadů, postřehů a reakcí na svět a to já oceňuji. Určitě si jej pustím ještě jednou, abych se potěšila! "To je syn!" "Já jsem matka!" "Jsem otec!" Bylo to perfektní! ()

keyzar

Brendan ani Alicia rozhodně nezklamali. Výborná kombinace dvou nadaných a zajímavých herců, kteří nejsou vyumělkovaní. Tenhle film můžu a myslím, že se na něj vždy rád podívám. ()

muti

Ach zberateľ kariet sa vracia do civilizácie, to je film haha. Mám pocit že staromodni muži sú príliš romantizovani ()

`barocco

Dobry namet, dobre napisany scenar, vyborny vyber hercov a pohodova rezia robia z tejto sviezej romantickej komedie nabitej hlaskami a forikmi film ktory dokaze nielen zabavit ale aj pohladit na dusi. Brendan Fraser ako naivny Adam je neuveritelne presvedcivy a spolu s Alicia Silverstone ako Evou tvoria vybornu dvojicu Film u nasich divakov isto drzi aj velmi dobry cesky dabing aj ked niektore slovne hracky sa predsa len nedali prelozit a tak napriklad forik ked sa Adam dozveda od Evy ze spolubyvajuci je gay, Adam reaguje bez probelmov: to je prima... nam ostal tak trocha zastrety. Slovko gay v anglictine povodne znamena totiz aj vesely, culy, rozpustily... Zaujimavy a obzvlast vystizny kometar: Sportovec ()

Entfak

Opravdu dobrý námět s kvalitní provedení. A jelikož je takových "lidských" filmů málo, dávám 90%. Přidává tomu fakt, že od 70. let jsme opravdu zdivočeli :o)) ()

Dexter666

Veľmi príjemná romantika, ktorá síce trpí istou hollywoodskou jednoduchosťou, je však o to viac znovupozerateľnejšia. Navyše odrozprávaný záver je určite viac ako priemerný, takže 70% ()

ElisD

Dožeň co se dá, se dá :-) diváka, který očekává hluboký umělecký počin sice neuspokojí, ale pokud někdo hledá koukatelnou americkou romantickou komedii, patří tento film k těm lepším, povedený námět a solidní herecké výkony. Konečně něco z tohoto žánru, kde není jeden univerzální blbeček a jedna popelka, pan zlej a pan hodnej, každý má své mouchy i plusy. ()

jopal

Nezdielam euforiu ostatnych, ale v kazdom pripade je to slusny film, so zaujimavym nametom, ktory usmevnou formou ukazuje, co by mohlo byt, keby...01.2011 ()

E.T.Martin

Dožeň, co se dá vychází z geniální premisy. Manželský pár se v době studené války schová před domnělým nukleárním výbuchem do podzemního krytu, kde stráví několik desítek let, než na povrchu bude zase bezpečno. Mezitím se jim narodí syn, který doroste v mladíka "na ženění". Poté, co se bezpečnostní zámky krytu odemknou, vydává se syn poznávat "nový svět". Až na to, že navzdory domněnkám rodičů, nahoře k žádné válce nedošlo. To, co by mohlo být zdrojem velkého množství geniálních vtipů a situací, se nakonec stává pouze kulisou průměrné romantické komedie, které navíc škodí chabé výkony herců v hlavních rolích. Walken a Spaceková jsou v tomto ohledu zářivou výjimkou. ()

japekli

Bombáckej námět, zpracování i obsazení. Jako harant jsem si strachem z války taky přál protiatomáč, ale nenapadlo mě, že bych z něj mohl vylízt ještě víc vopožděnej. ()

Ivulla

Komedie, která mě nahlas rozesměje i po druhém shlédnutí a zároveň je tam i trocha té romantiky. Dobře namíchaný koktejl pro příjemné pobavení. ()