Když v roce 1962 profesor Webber vyslechl v televizi projev prezidenta Kennedyho o kubánské krizi, rozhodl se uchýlit s těhotnou manželkou Helen do protiatomového krytu pod svým domem, který po léta budoval a vybavil vším potřebným. Když záhy otřese domem exploze, profesor v domnění, že jde o atomový útok, uzavře východ. Netuší, že výbuch byl způsoben havárií stíhačky, která se zřítila na jeho dům. V krytu, který připomíná dobře zařízený byt, se manželům narodí syn Adam, který zde s rodiči prožije harmonické a spokojené dětství. Když uplyne pětatřicet let, dveře krytu se automaticky otevřou. Otec se v ochranném obleku vydá na průzkum. Najde zchátralou čtvrť plnou špíny, bezdomovců a zděšeně se vrátí dolů v domnění, že svět je plný mutantů. Chce žít i nadále v krytu, jenže pak dostane záchvat a Helen pošle syna nahoru, aby opatřil zásoby na další roky v podzemí. Dobrácký Adam, který se ve svých pětatřiceti letech poprvé ocitá na denním světle, okouzleně prochází městem, až nakonec zabloudí. Pokusí se prodat sbírku baseballových kartiček, a když ho chce majitel obchodu podvést, zastane se ho prodavačka Eva. Šéf ji za to vyhodí, ale dívka odmítne mladíkovu vděčnost. Adamovi se nakonec podaří Evu přemluvit, aby mu pomohla nakoupit zásoby. Postupně se seznamuje se světem i jeho obyvateli... (TV Nova)

andy_TP

Srandovní, milé, romantické :) ...parádní nápad, skvěle udělaný...humor, který sedí..."chodící penis s možností mluvit" :D...to používám dodnes...a pak se najde hodně věcí, na které Brendan Fraser odpoví uplně jinak a s takovou lehkostí a samozřejmostí, až se prostě musím smát :)...skoro to připomíná Forresta :) ()

Pecca007

Ono už za ten námět a zpracování si to zaslouží dvě hvězdy - automaticky. Když tomu ještě přičtu báječné rodiče Walkena a Spacek a tady překvapivě snesitelného Frasera, výjde mi z toho velmi nadprůměrná pohodovka na nudná odpoledne. ()

Lucie505

O tuhle komedii jsem zavadila náhodou, a byla jsem mile překvapená! Chytré, s nápaditým námětem, a kupodivu mi ani nevadilo, že to celé ve finále sklouzlo do sladké romantiky. Zřejmě mě opět okouzlil charismatický Christopher Walken, a nebo bláznivé, několikrát se opakující náboženské akce nad krytem, které mě znovu a znovu rozesmály! :-) ()

pajapeta

Viděno již třikrát, baví mě to. Hlavní hrdina je tak mimo, až jsem z něj nervózní, ale musí to tak bejt, jinak by nebyla roztomilá sranda. ()

jossC

Ale tak co by ne...Nebudu si hrát na mistra světa,který hledá ve všem Formana...:-))Ten nápad byl fajn a vidět se to rozhodně víc než dalo... ()

megiiii

Skvělá komedie s ještě lepším Christopherem Walkenem, trošku potrhlým vynálezcem, který má strach z atomové války. Ono žít 35 let v bunkru jen se synem a manželkou není žádná sranda, ale přežít se to dá. Ale co venku? Nejsou náhodou všichni mutanti? Na to musí přijít Brendan Fraser, který si ještě musí do pár dnů najít nevěstu (nemutanta) a oženit se. Opravdu se budete výsostně bavit inteligentním humorem s troškou francouzké konverzace ()

neo101

Ona je nádherná, on je super gentleman. Moc ho nemusim, líbil se mi akorát v Mumii, tady a ve smlouvě s ďáblem. nutno dodat, že ve všech třech filmech mu vylepšují image partnerky a ne zrovna málo. Walken je k popukání. A celý to retro miluju, chybí už jen klasická snídaňová scéna jak s Pleasantville. ()

stanslon

V životě bych neřekl, že dám čtyři za takovou blbost a to jsem chvíli přemýšlel i o pět, ale tu mám vážně jen pro skvělé filmy. Výborná myšlenka, výborně zahraná, nehraje si navíc na "ART" a je skvělá, při závěrečné hlášce tatíka Webbera, jsem padl na hubu. Je to tak skvělá komedie, že už o ní nechci psát víc. : " Ti komouši jsou geniální - my jsme bomby neházeli - ! " ()

Rathe

Tohle je úplně legendární kousek s úžasně podivným Brendanem Fraserem a jeho rodinkou. Věřím, že když je člověk mimo společnost více jak celou generaci, bude se cítit a chovat úplně stejně. ()

dragon'88

Vzdy som mal slabost pre tento film a videl som ho v televizii viackrat zamladi. Dnes som si to zopakoval v originale a svoje konzervativne hodnotenie z pamati zvysujem. Mile, vtipne a viacero veci mi pride, ze ma aj hlbsiu myslienku. Kedze s prihliadnutim na zaner ani nie je co vytknut, plus Mr. Zoot Suit od Flying Neutrinos... 5* ()

Richmond

Teda povedal by som len jednu vec: ULETENÝ NÁMET! Napriek tomu sa mi film celkom páčil. Predsa len nejakú tú zápletku i keď tú klasickú americkú kde sa atraktívne dievča bláznivo zamiluje do absolútneho lúzra. Ale... malo to zápletku.Veľmi milo ma prekvapil Christopher Walken v jeho roli otca chlapca (už si nepamätám jeho meno). Určite tento film hodnotím ako nadpriemer, pretože mal niečo čo dobrý film mať musí- určité dejové napätie, ktoré nedovolí aby ste od filmu odišli (jedine keby je to akútne napr. že máte svokru v nemocnici ale to asi nie) :D Takže pre mňa 70% 4* ()

Ajbell

Pekný oddychový film, ničím nie je náročný a svojské chápanie sveta zabudnutého človeka vám vyčarí úsmev na tvári. Film som si pozrel, potešil, avšak už by som sa znova k nemu nevrátil. ()

Jirkacek

Snímek Dožeň, co se dá! z roku 1999 jaksi úspěšně unikal mé pozornosti, dokud mne na něj neupozornila dcera. Pak to už netrvalo dlouho a jednoho dne se rozběhl na naší TV obrazovce. Hned od začátku mne příběh americké rodiny z Los Angeles, která se ukryla před válkou v atomovém krytu pod svým domem, zaujal. Hlavou rodiny byl poněkud paranoidní vědec Clavin Webber, jehož si zahrál můj velmi neoblíbený Christopher Walken a jeho manželku Helen si střihla Sissy Spacek. Že se schovali zbytečně, protože žádná válka nebyla a pouze jim spadlo na dům letadlo, se Clavin a Helen dozvěděli až na konci filmu. Přitom se jim hned první rok pobytu v krytu narodil syn Adam alias Brendan Fraser. Filmy s tímto hercem jsem měl docela obšlápnuté, ale jak jsem už psal, tento klenot na náhrdelníku mi chyběl. V tomto snímku byl ještě hodně mladý, přesto mne jeho role naprosto nadchla. Jeho Adam byl rodiči dokonale vychovaný v tanci, boxu, uměl několik světových jazyků, byl chytrý, uměl mluvit, slušnost z něj jen sršela a měl velmi kultivované vystupování. Otec ho učil vědě, pravidlům baseballu a nenávisti ke komunismu, matka si vzala na starost jeho vzdělání v oblasti tance, správných mravů a vztahu k dívkám. Přesto mne trochu překvapilo, že když po 35 letech z krytu vylezl aby nakoupil čerstvé zásoby a našel si dívku, neměl problém se seznámit a dokonce měl u ženského pohlaví úspěch. Vůbec jeho pobyt nahoře byl velmi zábavný a vyvolával ve mne salvy smíchu. Nechyběla ani romantika a láska a tak si na své přijdou i divačky. Líbila se mi i Alicia Silverstone jako dívka Helen, která Adamovi pomáhala v jeho prvních krůčcích na normálním světě. Vtipná byla i role jejího bratra, který byl orientován na kluky a v určitých věcech měl více jasno, než sestra. Režisér Hugh Wilson mne potěšil i tím, že dokázal natočit zábavnou komedii bez sprostých slov a bezhlavých honiček. Vsadil na inteligentní zábavu, kterou narouboval na netradiční námět pobytu v krytu. Kdo by to čekal, že to bude taková legrace - já tedy rozhodně ne. Dožeň, co se dá! byl každopádně film plný kontrastů a dobré zábavy a tak mu uděluji plný počet pěti dohnaných hvězd *****. ()

Sejkorka

Stoprocentní oddechovka. Příklad toho, jak dovedou rodiče vychovat potomka, když jim to nekazí společnost, škola, výdobytky moderní civilizace atd. Občas to skřípe, ale právě o tom to je. Když je někdo 35 let v krytu, nemůže najednou všechno chápat (a okolí jeho). Ještě ad Christopher Walken, Zrovna včera jsem koukal na Ospalou díru, kde hraje bezhlavého jezdce. Bez těch špičatých zubů mu to tady moc sluší :::: PODRUHÉ 22-9 -23 Pořád špica, jen jsem potlačil chuť ubrat jednu hvězdičku, a to kvůli Evě (Alicia Silverstone), která mi tentokrát připadala méně sympatická a atraktivní. ()

CaptainPixel

Asi nejlepsi Fraserova role (spolecne s Mumii). Skoda, ze si v roce 2021 uz ve filmech s takovym rozpoctem nezahraje. Walken byl uzasne obsazen, o Alicii Silverstone si tak jisty nejsem (fakt ji tu premenu z povrchni mrchy na domaci putku nezeru). ()

Stefi_836

Takovýho chlapa, takovýho moulu, který se umí radovat ze života a je šťastný za každou maličkost, bych si přála potkat a byla bych s ním do konce života. Když navíc k tomu není blbej a ještě je pracovitej. Takových chlapů asi není. Nic ve zlým, kluci! A ještě takovýho pološílenýho tchána. Originální příběh mega vtipný, bez pitvoření a trapných momentů. Smála jsem se od začátku do konce, jedno hluchý místo jsem nenašla. Polo-romantická komedie. Pro mně teda spíš vtipnější než romantická. ()

abigael

Milý film, počas ktorého sa chtiac-nechtiac stále priblblo usmievam. Hviezdička navyše za Brendanove tanečné kreácie. ()