poster

Opuštěná

 • USA

  Abandon

 • Slovensko

  Opustená

Drama / Thriller / Mysteriózní / Romantický

USA / Austrálie, 2002, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  **

  Hodina a půl naprosté hlušiny, která se v poslední pětiminutovce pokusí zmátořit do podoby snesitelného filmu. Snaha na poslední chvíli k tomu logicky nestačí, ale zároveň mi zabraňuje Opuštěnou odstřelit do nejnižších pater hodnocení. Scénář nicméně obsahuje plno flashbacků, které buď nedávají smysl nebo jsou na sebe naházeny bez ladu a skladu, nelogicky jednající postavy a samoúčelné scény převlékající se Katie Holmes, která mi po celou stopáž vnukala myšlenku, proč že se upsala zrovna tomuto projektu. S tak tak fungující pointou byl tenhle mysteriózní pokus od začátku odsouzen k zániku.(19.4.2006)

 • tron
  **

  V Dawsonovom svete som zbožňoval kočku s nenapodobiteľným kukučom, Katie Holmes a režírujúci scenárista Stephen Gaghan (Oscar za scenár k TRAFFICU) vie dať dokopy audiovizuálne podmanivé obrázky. Lenže - scenár je taký nudný a záver taký absurdne vykonštruovaný, že už to ani nie je vtipné. Biedny, ospanlivý dej je plný podozrivých postáv, nekonečných retrospektív a nenápadných indícií, vedúcich k rozuzleniu zločinu, ktorý vlastne možno ani neexistuje. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/411/(30.10.2004)

 • jirijo
  **

  Rutinně vyseknutý, utahaný a celkově ničím zajímavý pokus o sofistikovaný thriller. Stephen Gaghan je rozhodně lepší scénarista (Oscar za Traffic) než režisér (přeceňovaná Syriana). Svoje scénáře by měl rozhodně nechat režírovat schopnější tvůrce, než je on sám. Katie Holmes lépe sluší role nesmělé puťky (Dawsonův svět) než smělé osudové femme fatale. Benjamin Bratt toho nestihl moc předvést, ale ostudu si rozhodně neudělal. Ona VELKÁ POINTA mě napadla asi v polovině filmu, ale vzhledem k tomu, co se na plátně odehrávalo a jak se to odehrávalo, jsem ji zavrhl jako nesmyslnou. Ovšem jak se ukázalo, nebyla vůbec nesmyslná :-) Posledních deset minut snímek sice vylepšilo, ale překrýt předchozí pachuť už nedokázalo. Nashle v lepších scénáristických a režisérských časech... :-)(26.3.2013)

 • MartinNDL
  ****

  V první řadě perfektní casting. Charlie Hunnam byl před tímhle filmem nikdo a ve své roli byl perfektní. Katie Holmes dostala dost prostoru a ukázala, že nejen skvěle vypadá, ale i hraje. Scénář je výborně napsaný a bravurně zrežírovaný. Mírně se střídají žánry, atmosféra správně houstne a graduje. Napínavý závěr a dobrá pointa. Film mě v ničem nezklamal a rád jsem se na něj díval i podruhé.(9.3.2006)

 • lennyd
  *

  Katie (Katie Holmes) by mohla být obyčejnou vysokoškolačkou - kdyby se okolo ní neděly podivné záležitosti. Její přítel, volnomyšlenkářský Embry se záhadně ztratil, a nikdo netuší kde by se mohl skrývat. Katie má sice pocit, jako by jej občas vídala, ale nikdo jí to nevěří. Ani její kamarád Harrison, ani vyšetřovatel Embryho zmizení, detektiv Handler. Ale když zmizí i Harrison, začíná detektiv odhalovat, v čem tajemná zmizení vězí .. Když jsem tento film viděl před lety poprvé, a vůbec se mi nelíbil, říkal jsem si, že se mi možná jen netrefil do nálady. Tak jsem mu dal ještě druhou šanci - a musel jsem z mého hodnocení ještě hvězdičku ubrat. Sice později Gaghan ukázal, že umí napsat zajímavý a poutavý příběh - ale u Opuštěné se mu to dvakrát nevyvedlo. Svůj podíl na tom má i Katie Holmes, kterou od jisté doby nikterak nemusím (co si vzala Cruiseho a začala si hrát na velkou hvězdu), ale hlavně velmi nudný (a také zamotaný) scénář..(13.5.2011)