Opuštěná

Opustená

Drama / Thriller / Mysteriózní / Romantický

USA / Austrálie, 2002, 99 min

• tron

V Dawsonovom svete som zbožňoval kočku s nenapodobiteľným kukučom, Katie Holmes a režírujúci scenárista Stephen Gaghan (Oscar za scenár k TRAFFICU) vie dať dokopy audiovizuálne podmanivé obrázky. Lenže - scenár je taký nudný a záver taký absurdne vykonštruovaný, že už to ani nie je vtipné. Biedny, ospanlivý dej je plný podozrivých postáv, nekonečných retrospektív a nenápadných indícií, vedúcich k rozuzleniu zločinu, ktorý vlastne možno ani neexistuje. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/411/(30.10.2004)

• jaqubko

Niekto asi strašne túžil zistiť, ako môže vyzerať mysteriózny thriller, ktorého scenár sa zmestí a papierovú vreckovku a ešte stále vám ostane dosť miesta na vyfúkanie nosu. Inak si existenciu tohto filmu neviem vysvetliť. Aby toho nebolo ešte málo, tak do hlavnej roli obsadili Katie Holmes, ktorú sledovať ako sa snaží hrať sa dá prirovnať k snahe chromej sliepky túžiacej zabehnúť maratón. Vedľajší herci ju ale svojimi nemími výrazmi rozhodne nenechávajú v tom samú. Paradoxne sa dej rozbehne až v poslednej minúte, akurát škoda, že som ten koniec vytušil už gazilión nemých pohľadov dozadu.(13.8.2013)

• lennyd

Katie (Katie Holmes) by mohla být obyčejnou vysokoškolačkou - kdyby se okolo ní neděly podivné záležitosti. Její přítel, volnomyšlenkářský Embry se záhadně ztratil, a nikdo netuší kde by se mohl skrývat. Katie má sice pocit, jako by jej občas vídala, ale nikdo jí to nevěří. Ani její kamarád Harrison, ani vyšetřovatel Embryho zmizení, detektiv Handler. Ale když zmizí i Harrison, začíná detektiv odhalovat, v čem tajemná zmizení vězí .. Když jsem tento film viděl před lety poprvé, a vůbec se mi nelíbil, říkal jsem si, že se mi možná jen netrefil do nálady. Tak jsem mu dal ještě druhou šanci - a musel jsem z mého hodnocení ještě hvězdičku ubrat. Sice později Gaghan ukázal, že umí napsat zajímavý a poutavý příběh - ale u Opuštěné se mu to dvakrát nevyvedlo. Svůj podíl na tom má i Katie Holmes, kterou od jisté doby nikterak nemusím (co si vzala Cruiseho a začala si hrát na velkou hvězdu), ale hlavně velmi nudný (a také zamotaný) scénář..(13.5.2011)

• GOREGASM

Jedna dlouze nekonečná nuda, kterou nezachrání ani z prstu vycucaný, závěrečný twist. Režisér a oscarový scénárista(Traffic) skutečně nudí, vše navíc dokořenil naprosto jalovými herci (kromě Zooey Deschanel) a Katie Holmes naložil herecké břemeno, na které holka okatá neměla. Mou pozornost tak spíše po většinu času upoutal soundtrack Clinta Mansella, který dělá oněch 99 minut výrazně snesitelnějšími. 20%(17.11.2011)

Film od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Uchvátili mě výkony hlavních představitelů - Katie Holmes, Benjamina Bratta a Charlieho Hunnama. Vše začíná jako drama, které ovšem vyústí do thrilleru s nečekaným , i když pro někoho čekaným, koncem. Neberu nikomu jeho názor, ale podle mě je režie velmi působivá...(29.9.2004)