poster

Opuštěná

 • USA

  Abandon

 • Slovensko

  Opustená

Drama / Thriller / Mysteriózní / Romantický

USA / Austrálie, 2002, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  **

  Dlouho se to tvářilo jako něco mezi romantickým dramatem a kriminálkou, ale nejspíš to měl být thriller. A dokonce s velkou „pointou“! Režisér skáče v čase všemi směry a kromě reality nám předkládá i sny a halucinace. Katie Holmes sice vypadá pěkně, ale o jejím hereckém nadání mám ještě větší pochybnosti, než ohledně pointy této ptákoviny. A to už je vážně co říct.(18.4.2006)

 • MartinNDL
  ****

  V první řadě perfektní casting. Charlie Hunnam byl před tímhle filmem nikdo a ve své roli byl perfektní. Katie Holmes dostala dost prostoru a ukázala, že nejen skvěle vypadá, ale i hraje. Scénář je výborně napsaný a bravurně zrežírovaný. Mírně se střídají žánry, atmosféra správně houstne a graduje. Napínavý závěr a dobrá pointa. Film mě v ničem nezklamal a rád jsem se na něj díval i podruhé.(9.3.2006)

 • lennyd
  *

  Katie (Katie Holmes) by mohla být obyčejnou vysokoškolačkou - kdyby se okolo ní neděly podivné záležitosti. Její přítel, volnomyšlenkářský Embry se záhadně ztratil, a nikdo netuší kde by se mohl skrývat. Katie má sice pocit, jako by jej občas vídala, ale nikdo jí to nevěří. Ani její kamarád Harrison, ani vyšetřovatel Embryho zmizení, detektiv Handler. Ale když zmizí i Harrison, začíná detektiv odhalovat, v čem tajemná zmizení vězí .. Když jsem tento film viděl před lety poprvé, a vůbec se mi nelíbil, říkal jsem si, že se mi možná jen netrefil do nálady. Tak jsem mu dal ještě druhou šanci - a musel jsem z mého hodnocení ještě hvězdičku ubrat. Sice později Gaghan ukázal, že umí napsat zajímavý a poutavý příběh - ale u Opuštěné se mu to dvakrát nevyvedlo. Svůj podíl na tom má i Katie Holmes, kterou od jisté doby nikterak nemusím (co si vzala Cruiseho a začala si hrát na velkou hvězdu), ale hlavně velmi nudný (a také zamotaný) scénář..(13.5.2011)

 • jirijo
  **

  Rutinně vyseknutý, utahaný a celkově ničím zajímavý pokus o sofistikovaný thriller. Stephen Gaghan je rozhodně lepší scénarista (Oscar za Traffic) než režisér (přeceňovaná Syriana). Svoje scénáře by měl rozhodně nechat režírovat schopnější tvůrce, než je on sám. Katie Holmes lépe sluší role nesmělé puťky (Dawsonův svět) než smělé osudové femme fatale. Benjamin Bratt toho nestihl moc předvést, ale ostudu si rozhodně neudělal. Ona VELKÁ POINTA mě napadla asi v polovině filmu, ale vzhledem k tomu, co se na plátně odehrávalo a jak se to odehrávalo, jsem ji zavrhl jako nesmyslnou. Ovšem jak se ukázalo, nebyla vůbec nesmyslná :-) Posledních deset minut snímek sice vylepšilo, ale překrýt předchozí pachuť už nedokázalo. Nashle v lepších scénáristických a režisérských časech... :-)(26.3.2013)

 • zzuzi
  ****

  Film od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Uchvátili mě výkony hlavních představitelů - Katie Holmes, Benjamina Bratta a Charlieho Hunnama. Vše začíná jako drama, které ovšem vyústí do thrilleru s nečekaným , i když pro někoho čekaným, koncem. Neberu nikomu jeho názor, ale podle mě je režie velmi působivá...(29.9.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace