Vynálezce Preston Tucker na konci druhé světové války rozvíjí vizi auta budoucnosti, technicky dokonalého, a přitom velmi laciného vozidla. Jeho myšlenka ale nemá úspěch, protože proti odporu velkých automobilových koncernů v Detroitu nemá Tucker šanci bojovat. (oficiální text distributora)

Brain-D

Já to trošku vytáhnu, protože ta atmosféra filmu prostě připomíná Mafiu (počítačovou hru). Jeff Bridges tu měl ke konci krásný proslov a ta auta. Je to tak tak, ale z odřenýma ušima si to vytroubilo 4*. ()

aLPaC

Musím říct, že jsem o Prestonu Tuckerovi v životě neslyšel. Ale jeho příběh je dost zajímavý. Líbilo se mi pojetí jeho postavy Jeffem Bridgesem, který vystupoval tak trochu jako snílek, ale věčně usměvavý optimista. Samozřejmě, jestli se to stalo úplně takto, jak je to ve filmu, to nedokážu posoudit, protože o dané problematice nic nevím. ()

kaze

Nie je to film, ktorý láme rekordy sledovanosti, ale Bridges aj Landau to zahrali svižne a je tam cítiť aj toho Coppolu. Proste: Videla som určite aj horšie :) ()

strycekmaso

Velmi pěkný, nenáročný, oddychový film. Film je svižný což je u Coppoly trošku nezvyklé. Škoda jen, že je trochu opomíjený. ()

rivah

Dobytek už popsal nevýhody takového auta detailně...Ale jinak je to svižný film zdůrazňující (nejen) americkou podnikavost. ()

bednyo

Slušná limonáda, ktorej spracovanie zaostáva za potenciálom. Každopádne o Tuckeroch sa toho moc nevie a je to povinnost pre každého milovníka autohistorie. ()

4k7

Docela zajímavý komentář napsal uživatel s přezdívkou dobytek. Slovním odkazem na jeho koment, se tak vyhýbám zbytečnému rozepisovaní o autě zvaném Tucker. Poválečném autě, které mělo znamenat pokrok, ale házely se mu klacky pod kola. Vyrobilo se tak jen 50 kusů. Dobytek se z filmu moc nového nedozvěděl a to mu vadí... není můj problém. Mě naopak vadí, že na mě snímek působí jako trapná komedie (fraška), kterých bylo v Americe převážně v 80. letech natočeno nespočet. Je to škoda, protože samotný námět má velký potenciál k tomu, aby z něho vzniklo kvalitní drama. Z filmu jsem si musel vyzobat jenom co se mi hodilo... 50% ()

kubilov

Snad mi Cotton Club odpustí, ale tím úplně nejlepším filmem Francise Forda Coppoly z osmdesátých let je životopis obrovského utopického vizionáře, snílka a vynálezce-nadšence Prestona Tuckera. Na Francise Forda neobvykle svižný snímek se opírá o uvolněnou a hrozně sympatickou a odlehčenou atmosféru, která se díky neustále rozzářenému Jeffu Bridgesovi drží téměř po celou délku filmu, je plný Tuckerova skoro až nakažlivého entusiasmu, opravdu nádherných aut a samozřejmě skvělého Bridgese a Landauem. Problémy se sice objevují, ale ty divák podvědomě vytěsňuje, protože tam prostě jakoby nesedí. Velká paráda je potom sledovat vzestup "firmy ze stodoly", která alespoň na malou chvilku dokázala konkurovat velké trojce amerického motoristického průmyslu (Ford, GM, Chystler), ačkoliv je otázka jak to doopravdy a bez přikrášlení s Tuckery bylo. Úplně čistých 5* to sice není, ale velice vtipně zobrazený Howard Hughes mě o té páté nakonec přesvědčil. ()

Blazkowicz

Pro automobilové nadšence povinnost. Skvěle udělaný životopis pana Tuckera. Oproti skutečnosti to asi nebylo zas tak růžové, jak je to ve filmu prezentováno. Každopádně to celé byla jedna velká sviňárna s cílem zničit skvělou vizi na lepší budoucnost. 4* ()

route60

Nedoceněný film Francise Forda Coppoly s výborným Jeffem Bridgesem ostatně ať se jedná o fikci či skutečnost je to film u kterého se nenudíte ani minutu. ()

pollstro

Příběh Prestona Tuckera a jeho snahy uvést na trh svoje vlastní vysněné auto. Idealizovaný, autobiografický, usměvavý a prostý portrét vynalézavého, přesto neúspěšného člověka, jenž působí jako reklama na americký sen, která zároveň povrchně klade otázky směrem k veřejnosti ohledně konkurenceschopnosti národní ekonomiky. Coppola začíná příběh stylem velkolepé filmové ságy, přičemž končí naivním nepřesvědčivým rozmarem. ()

Muf911

Pokud všechno, co je ve filmu, se skutečně stalo, tak to byla pěkná levárna a je ku podivu, že se Tucker nesnažil o nápravu. Reklamu si udělal dobrou. Zdá se, že nesympatický politik, mimochodem hodně podobný týpek, jako figuroval ve filmu Letec, byl pěkná kurva prodejná. Škoda, svět mohl mít některé technické vymoženosti už o mnoho let dřív. Třeba bezpećnostní pásy, i když jen dvoubodové. Volvo přišlo se svou verzí, pravda vylepšenou tříbodovou, o mnoho let později. Nebo natáčecí světlomet(y). S nimi přišla Tatra nebo citroen o roky později. Kotoučové brzdy byly sice vymyšleny dávno před tucker rám, ale sériového požití se dočkaly až v zápětí po tuckerovi. Vstřikování paliva nebylo koncem 40. Let také nic běźného, i když o pár let později se dočkalo masového použití. Ještě pro zajímavost, před nedávnou dobou se v aukci prodal jeden z exemplářů tuckera za necelé tři miliony dolarů. Film má samozřejmě také svůj podíl na tom, proč jsou tyto veterány tak ceněné. ()

bobbec

Zaujimavý film z typický amerického prostredia, natočený pre americké publikum. F.F. Coppola vložil svoje umenie do tak povediac typického príbehu a vzniklo celkom zaujimavé dielo ako po vytvarnej stranke, tak aj po hereckých výkonov. ()

Fondak

Tenhle vůz jsem poprvé viděl nedávno v Mafii2 pod falešným názvem Walker a přemýšlel, co to může být. Až po tomhle filmu to vím. Krásný (i když asi trochu nadsazený) film, který přesně ukazuje, jaká svinstva se na tomhle světě dnes a denně dějí ()

Dupac

Po technické stránce (režie, kamera, výprava) je to velká paráda, jinak bohužel zoufale povrchní retro-auto-moto-revue. Mám sklon podezírat Lucasfilm, že za svoje producentské prachy (díky kterým ten retro vzhled působil tak dobře) nechtěli riskovat žádnou oduševnělou sondu do utrápené inovátorské dušičky. Část neúspěchu jde i za Jeffem Bridgesem, který Tuckera zbytečně přehrává. Jedinou scénou, která dokáže vytrhnout z celkově až-moc-easy-going atmosféry, pro mě zůstává mrazivé setkání s Howardem Hughesem (rozklad jeho osobnosti na ploše krátké epizody strčí do kapsy i daleko známější snaživou kreaci Mr. Leonarda). 65 % ()

pornohavo

Musím povedať že som videl tento film dnes prvý raz a mám z neho trochu zmiešané pocity. Hneď som si o aute budúcnosti prečítal zopár článkov, tak ma tento príbeh zaujal. Autá boli krásne, dej nenudil no napriek tomu tu niečo chýbalo. Bolo to však aj tak fajn, tak za 80% ()