Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Azazel je jeden z padlých andělů, které Bůh zbavil podoby a oni se za to mstí na lidech. Protože nemá vlastní tělo, žije v tělesných schránkách jiných lidí i zvířat, do nichž může vstoupit jediným letmým dotykem. Mluví všemi jazyky a je skutečným, téměř absolutním zlem. Nezničitelným, nepřemožitelným, nelítostným a bezcharakterním. Přesvědčit se o tom může filadelfský policejní detektiv John Hobbes, který sice chytil obávaného sériového vraha Edgara Reese a předal ho porotě, která ho poslala do plynové komory, jenže tím to pro něj neskončilo. Právě naopak. Objevují se další mrtvoly, stejný modus operandi a taky hádanka, kterou mu těsně před smrtí položil Reese. Zpočátku nevěřící a skeptický detektiv se přesvědčí, že si s ním krutě pohrává pomstychtivý démon, a s hrůzou si uvědomí, že se na něj nejen snaží svést podezření z dalších vražd, ale navíc se zřejmě velmi dobře baví jeho pozvolným ničením a deptáním. Detektiv se však nevzdává, a dokonce se zdá, že objevil způsob, jak ho porazit a zničit. Pomoci by mu mohla Gretta Milano, dcera policisty, který před třiceti lety spáchal sebevraždu, poté co byl obviněn z řady zločinů. S její pomocí se dostane k několika starobylým textům, které popisují, jaké má Azazel schopnosti a slabé stránky. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (199)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Ve všech směrech průměrný až podprůměrný thriller s velice slabým výkonem Denzela Washingtona a minimem napětí. Nápad s démonem, který se převtěluje pouhým dotknutím je docela zajímavý ale tvůrcům se nepodařilo tento nápad jakkoliv využít a dvouhodinová délka je v tomto případě dost ubíjející. Velká slabota. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Hoblit není Fincher, ale i tak vystřihl dva z nejlepších thrillerů 90. let. Tady má po PRVOTNÍM STRACHU k ruce opět kvalitní scénář i herce a k tomu zvládá vytvořit znepokojivou atmosféru. A nejefektnější scény, kdy Azazel dotekem přeskakuje z člověka do člověka a vysmívá se Hobbsovi, jsou přitom prosty jakýchkoli efektů. ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Označenie tohoto filmu za horor je trúfalejšie, ako oživovanie Lenina v mauzéliu. Bohužiaľ, ani o thriller sa priveľmi nejedná. Ostáva nám teda len akési mysteriózne "neviem čo", lebo "Fallen" je definitívne priemerným snímkom, ktorého sledovanie síce nijak neurazí, ba dokonca ani nesklame, no väčšiu dávku napätia človek zažije pri hraní dostihov z 95'. Dávam dve hviezdy za herecké obsadenie a nápad. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Občas nerozumím zdejšímu hodnocení některého filmu, v tomhle případě nepochopitelně (pro mě) nízkému. Fallen je jeden z nejlepších mysteriózních thrillerů, které jsem kdy viděl, kvůli výborné zápletce a opravdu zlověstnému hlavnímu záporákovi (a také kvůli skvělému Denzelu Washingtonovi). Kdyby v něm nebylo několik dementních scén typu "ajlavjú" a dalších patetických výjevů z detektivova rodinného života, dám bez váhání plný počet. Vzpomínám si, že když jsem film viděl kdysi poprvé, projelo mnou při odhalení se pointy takové zvláštní nepříjemné zamrazení hraničící až se závanem paranoidního strachu, když jsem si živě představil, jaké by to asi bylo mít za protivníka takovou... bytost (skvostná scéna na policejní stanici a pak venku na ulici). Rovněž hudba od Stounů k filmu sedne jako ulitá a nedá mi to ještě nezmínit se o těch překrásných barvách podzimu, které filmu sice na napětí nepřidávají, ale zato na kráse. ()

Jufonka 

všechny recenze uživatele

Mě se tenhle film dost líbí a ano, má dost chyb, každopádně mě fakt zaujal ten děj, pointa, konec a začátek. Film je dost temnej a zajímavej a musim říc,t že nechápu to nízký hodnocení... už zase mam dojem, že sme se nedívali na stejnej film... ale mě se ta myšlenka převtělování pomocí doteku fakt líbí a musíte uznat, že ten konec s kočkou je dobrej, ne? Pro ty, co to neviděli: určitě stojí za to se na to podívat! ()

Galerie (29)

Zajímavosti (8)

  • Scéna, kdy se propadne strop ve sklepě chaty, který zrovna Hobbes prohledává, nebyla ve scénáři ani v hrubém střihu filmu. Původně měl Hobbes najít knihu a odejít. Během jedné z testovacích projekcí ale během této scény odešel ze sálu jeden divák na toaletu a zavřel za sebou dveře s hlasitým prásknutím, což vylekalo všechny přítomné. Produkce filmu tak získala nápad, že by se v tomto místě filmu mohla objevit náhlá "lekací scéna" pro posílení atmosféry napětí. (Morien)
  • Jméno postavy Denzela Washingtona John Hobbes je založeno na dvou filosofech 17. století, Thomasi Hobbesovi a Johnu Lockovi. Hobbes se domníval, že lidé jsou přirozeně zlí a potřebují tlak společnosti, aby se stali lepšími. Locke o lidech smýšlel jako o přemýšlejících, racionálních bytostech schopných mírumilovné koexistence. Těmito tématy se film také zabývá. (Morien)
  • Během přípravy natáčení režisér navštívil muže, který dokáže mluvit syrijsko-aramejsky, aby mu pomohl s dialogovou scénou v tomto jazyce, která ve filmu proběhne. Muž byl ale velmi nábožensky založený a odmítl vyslovit nadávky, které postava mluvící touto řečí ve filmu pronáší. Produkce potom musela najít dalšího člověka, který tuto řeč ovládá, aby doplnil chybějící sprosté repliky. (Morien)

Reklama

Reklama