New York, píše sa rok 2095. Kdesi uprostred tohto obrovského megalopolisu budúcnosti krásna mladá žena s modrými vlasmi a mliečnou pleťou zúfalo roní modré slzy. Volá sa Jill Bioskopová (Linda Hardy), je mutantka - a je tiež pokusným králikom slávnej profesorky Elmy Turnerovej (Charlotte Rampling). Jill zatiaľ netuší, že Horus (Thomas M. Pollard), mocný boh s hlavou sokola, práve precestoval polovicu vesmíru, len aby ju našiel. Ostatní bohovia sa totiž rozhodli zbaviť ho nesmrteľnosti, a tak má už len sedem dní na to, aby v bludisku, ktorým sa toto mesto v posledných rokoch stalo, našiel Jill, zviedol ju a splodil s ňou dieťa! Lebo len tak môže zostať nesmrteľný naveky... Aby sa mu to ale podarilo, musí si nájsť vhodné ľudské telo, do ktorého sa prevtelí, akúsi božskú nádobu z mäsa a kostí. jediným vhodným kandidátom sa ukáže byť azda najslávnejší politický väzeň tých čias Alcide Nikopol (Thomas Kretschmann), ktorý kedysi burcoval ľudí proti systému hlásajúcemu novodobý apartheid, a preto ho mocní tohto sveta nechali na výstrahu zakonzervovať v obrovskej kapsli plnej tekutého dusíku, ktorá posledných tridsať rokov blúdila vesmírom... (oficiální text distributora)

Heroine

I když je to asi to nejprůměrnější, co se dá od diváka čekat, taky jsem většinu filmu nevěděla, co to přesně sleduji. Trochu kreslený, trochu hraný, trochu pohádka, trochu horor, příběh o lidech, bozích, mutantech neznámého původu, k tomu nějaké "zóny" bez bližšího vysvětlení, no spíš než že bych byla fascinovaná, jsem se ztrácela v logice toho všeho. Docela se mi líbila vizuální stránka, i když animované postavy působily trochu směšně. Ale líbil se mi make-up, a celkově vizáž hlavní hrdinky (snad až na to průsvitné tričko...), líbil se mi i Kretschmann, a taky to, že se na konci neukázalo, že jsou vlastně bozi svině, a lidi na rozdíl od nich mají svědomí, a bla bla bla... Takže i když je to volovina, s nulovou výpovědní hodnotou, docela mne to bavilo. Ale jenom docela. ()

MickeyStuma

Pro běžného diváka velmi složitý příběh, který je plný temné atmosféry, high-tech hračiček a náboženské filozofie. Neznalost komiksu, podle kterého se točilo, je velmi na škodu. Tvůrci se pustili do složitého experimentu, který jim bezpochyby vyšel. Spojení hraných scén s 3D animací, či jejich kombinace, slibuje vždy velmi emocionální zážitek. Pokud je tedy také k tomu kvalitní scénář. Dnes, v době 'Avatara' už bohužel vypadá značně jednoduše, ale to je úděl každého trikového filmu. Své kouzlo snímek stále má a rozhodně patří do videotéky každého fanouška žánru sci-fi. ()

merigieren

no počáteční pohnutky se vstupem bohů mě nepřesvědčily, pak jde o ukázky scifi města, docela líbivého, větev s eugenikou a senátorem mi nějak unikla, tu tam dali asi jen proto aby se mohli honit. To co se dá pochopit je část, kde bůh hledá tělo, kterým by mohl oplodnit modrošupinatou holku. koukat se na to dá... ()

bernajk

Vcelku nezazivne sci-fi. Tvurci se nazili spojit hrany film s pocitacovou animaci, ale dost se jim to z meho pohledu nepovedlo. A nektere vybuchy byli fakt smesne udelane. Takhle si dobre sci-fi moc nepredstavuji. ()

Viky.05

Dalši zbytečny film korunovany naprosto nesmyslnou a debilni animaci, ktera vypada huř, než v The sims. Pro mě nepochopitelne spojeni živych hercu s tak debilni animaci...kdyby aspon vypadala jak ve Final Fantasy. Škoda, tenhle žanr mam pravě rad. ()

deepspace101

Včera v noci se mi zdál sen. Zmrzlý vězeň, visící na konstrukci mostu, v něm recitoval Baudelaira. Bastet a Anubis si v pyramidě, vznášející se nad městem, krátili čas hraním Monopolů. V Central Parku existovala Vetřelecká zóna, která byla branou do paralelních nebo mimozemských světů. Duch Nikopola promlouval z neviditelných displejů. A chystaly se volby. Běžný den v New Yorku, plný všedních starostí... Z takových snů se probouzí těžce. Nemám představu, do jak rozsáhlé skládačky všechny dílky patří, ale kdyby se například HBO rozhodla vytvořit z Immortel (ad vitam) desetidílný seriál, ochotně bych se do téhle dimenze X na pár týdnů přestěhovala. ()

JimiH

Tenhle komiksový film je plný špatných rozhodnutí – počínaje nelogičnostmi v ději až po zvolenou formu, kdy hraní herci jsou nejen součástí CGI světa, ale zároveň je většina postav stvořena za pomocí počítačové grafiky. V podobě videohry na Playstation 2 by to působilo OK, ale ve filmu s dystopickým zasazením a vážným pojetím je to šílená pěst na oko. Snímek bohužel není nijak strhující a i když se na oba dva hlavní představitele dobře kouká, není radno moc přemýšlet nad tím, co za křečovité dialogy vedou. Palec nahoru alespoň za odkaz na Tarkovského. ()

billinus

Jelikož znám komix, tak jsem se v tom "bordelu" ani moc neztrácel. Ano film má své mouchy, ale nápady a celá ta pseudomystickobiogenetická mytologie je parádní. A rád si jej opět a opět pustím už jen třeba kvůli hudbě. ()

Likan7

Věřím, že na papíře to vypadalo neobyčejně zajímavě. Možná z toho tvůrci chtěli udělat kult, protože takový vizuál tu nebyl do dnešních dnů, kdy tohle píšu. Bohužel se pokus nezdařil. Svého času se o čistě animovaný film snažilo Final fantasy, a ikdyž nebyl nikdy film přijat moc pozitivně, v porovnání s Prokletí bohů se jedná o veledílo. Jednotlivé záběry, nápady a zvuk jsou pěkné, cyberpunková budoucnost je načrtnuta dobře, jenže ve výsledku sledujeme film, který není ničím, natož kultem... ()

Threepwood

Připadalo mi to jako podivná splácanina spousty sci-fi filmů dohromady.Asi jsem to nepochopil,protože komiksovou předlohu neznám.Ale grafické zpracovaní bylo good. ()

Marty_v.S.

rozporuplné, chce to zřejmě předem pročíst komixy pana Enki Bilala .. z úcty k tomuto velikánu dávám 4*, jinak by to bylo za 3* .. nakonec se mu podařilo stvořit příjemnou atmosféru, hudba taky nebyla špatná a Linda Hardy je pěkná modrá šťabajzna ;) ()

merlinovic

Zajímavé, zmatené, podivné, mám z toho dost smíšené pocity, ale celkově se mi to dost líbilo. Neznalost komiksu, mě připravila o dost souvislostí což budu muset napravit. Ve filmu je skloubena celkem pěkně počítačová animace s živými herci. Animace strojů, budov, města jsou krásné, ale vedle nich hodně pokulhávají animace lidí,mimozemštanů a bohů. Určitě můžu doporučit každému kdo má rád sci-fi a komiksy. ()