New York, píše sa rok 2095. Kdesi uprostred tohto obrovského megalopolisu budúcnosti krásna mladá žena s modrými vlasmi a mliečnou pleťou zúfalo roní modré slzy. Volá sa Jill Bioskopová (Linda Hardy), je mutantka - a je tiež pokusným králikom slávnej profesorky Elmy Turnerovej (Charlotte Rampling). Jill zatiaľ netuší, že Horus (Thomas M. Pollard), mocný boh s hlavou sokola, práve precestoval polovicu vesmíru, len aby ju našiel. Ostatní bohovia sa totiž rozhodli zbaviť ho nesmrteľnosti, a tak má už len sedem dní na to, aby v bludisku, ktorým sa toto mesto v posledných rokoch stalo, našiel Jill, zviedol ju a splodil s ňou dieťa! Lebo len tak môže zostať nesmrteľný naveky... Aby sa mu to ale podarilo, musí si nájsť vhodné ľudské telo, do ktorého sa prevtelí, akúsi božskú nádobu z mäsa a kostí. jediným vhodným kandidátom sa ukáže byť azda najslávnejší politický väzeň tých čias Alcide Nikopol (Thomas Kretschmann), ktorý kedysi burcoval ľudí proti systému hlásajúcemu novodobý apartheid, a preto ho mocní tohto sveta nechali na výstrahu zakonzervovať v obrovskej kapsli plnej tekutého dusíku, ktorá posledných tridsať rokov blúdila vesmírom... (oficiální text distributora)

Javad

Tak z tohto som úplne mimo, ťažké hodnotiť takýto film...vizuálne pekné, no ten dej...ja fakt neviem...je tam všetko v jednej kope – Bohovia, Eugenics, láska(sex) Nikopola a Jill... a celé to pôsobí veľmi zmetene. ()

faras

Dal bych klidně i víc, kdyby jsem tam nenacházel prvky z matrixu, pátýho elementu a terminatora. Ale jinak velice pěkný snímek. ()

Beatle

Bude to sice trochu slabý důvod, ale jedna z věcí, co jsem malinko nepochytila, byly právě egyptští bohové. Nepovažuju se za odborníka, ale řekněme že o tom něco málo vím a tak mě trest nejdůležitějšího boha Staroegyptské říše poněkud zaskočil. Nápad je to zajímavý, přiznejme si...ale ty animace. Myslim, ze lepší by bylo nechat to nahrát normálními herci. Avšak díky Frantíkům za dvě hlavní postavy, jenž činily film relativně koukatelným. A taky ty báničky co citují jsou fajn :) ()

skretik

také 3+ alebo 4-... súhlas so Subjektivom... Fascinujúci svet, mystické pozadie... ale tak málo rozobraté, že všetko sa prebehne len letom-svetom... ()

Vercinix

to co je tu napsáno je vesměs pravdou! Je to perfektní modrá scéna, vizuální požitek, senzuální slast a podívaná nad podívané! Ovšem příběh je chabý a na to že je to sci-fi, je myšlenka im(m)pototentní! Kdyby k tomuto filmu napsal někdo vinikající scénář, tak směle konkuruje tomu nej, co kdy bylo natočeno (minimálně v sf žánru). Takhle, je to jen velmi poutavé pokoukáníčko bez větších nároků na intelekt! Ale stejně to stojí pro každého za shlédnutí! A jelikož umím ocenit film i za pouhou obrazovou stránku (viz Máj) dávám 4*. ()

Looser

Hodně zvláštní film, vizuální stránkou někde na pomezí 5. elementu, Final Fantasy nebo Blade runnera... Bohuzel reziser otevrel prilis mnoho otazek na ktere v zaveru dost nesikovne odpovida a konec se jevi jako narychlo dodelan. Jedno se ale upřít filmu nedá a to je celková atmosféra, hudební doprovod a grafika......New York City 2035, celé město je pod vlivem senátora Allgoda, který ovládá celé město lekarskou společnosti Eugenics, která experimentuje v oblasti implantátů. Na zem přichází bůh Horus aby zde strávil posledních sedmi dní než bude zbaven nesmrtelnosti, ve městě se množí podivivné vraždy, na scéně se objevuje dívka se zvlástními schopnostmi... ()

vincent

Veľmi zaujímavé scifi. Vizuálna stránka je taká, že máte pocit, že ste to už niekde videli. Neviem do akej miery tento film svojou vizuálnou stránkou vykrádal iné ale mne sa to páčilo. dej je naozaj trochu komplikovaný a dá sa v ňom rýchlo stratiť, ale nikde nie je napísané, že sa nedá pozrieť aj viackrát. Zaujímav nápad mi prišiel aj to, že sa spojili živý herci a pčítačovými postavami. Zaujímavý príbeh, zaujímavý Sigur rós (ktorý nie každy musí sadnúť), veľmi dobrá atmosféra. Trochu neprávom obchádzaný film, ktorý si zaslúži viac pozornosti. ()

solskjaer

Grafická stránka filmu je na velmi vysoké úrovni to bezesporu, ovšem o příběhu se to říct nedá, spousta nesrovnalostí spousta hloupostí vměstnaných do nesmírně nudného a přiblblého scénáře, který nudí a táhne se jak nudle. Bohužel i přes poměrně krátkou metráž jsem se nehorázně nudil. ()

Šakalík

Z výtvarného hlediska mimořádně poutavé sci-fi, které není ani tak zajímavé obsahem jako formou. Film kombinuje hrané a animované prvky, které kupodivu vedle sebe dokáží koexistovat bez větších problémů, třebaže filmaři tu a tam zbytečně tlačí na pilu a děj posouvají kupředu skokovitě a z logického hlediska poněkud zjednodušeně (k čemuž ale animace obecně svádí). Přesto má film jako celek hlavu a patu, i když některé otázky zůstanou nezodpovězené a účel či smysl některých postav si musí divák domyslet sám. Ten futuristický cyber svět mi trošičku připomněl Pátý element, byť obsahově se tady pohybujeme úplně někde jinde. Z postav bych vyzdvihl odsouzeného boha Horuse, který svou božskou nadřazeností a přitom ryze pozemními choutkami působil dojmem sympatického mocipána, jehož vlastní arogance je mu vlastně ctí. Celkově se mi tohle prazvláštní sci-fi líbilo a řadím ho mezi zapamatováníhodné kusy tohoto žánru. ()

uzzi

Vizuálně zajímavé a v několika málo momentech uchvacující spojení poezie a obrazové prezentace - jako v případě levitujícího a unášeného Nikipola. Bohužel dějově dosti nudné a se spoustou hluchých míst. Pokud by se film sestříhal na 15 až 20 minut dlouhý videoklip v duchu jmenované silné sceny s Nikopolem, tomuto snímku by to jedině prospělo. Ono to spíše než-li film připomíná experiment, co se utopil v půli cesty mezi vizuální a dějovou stránkou. Daleko lépe, si v podobném spojení vedlo Sin city. ()

blastboy

* * * a půl. Myšlenka a zpracování jsou rozhodně zajímavé, ale chybí širší souvislosti. Rozhodně by neuškodilo se před shlédnutím přečíst komiksovou verzi. ()

brooklyn73

I jakozto nevelky fanousek scifi zanru jsem si sledovani filmu uzil. Libily se mi triky, hudba,technicke zpracovani i prubeh cely pribeh. Ztvarneni New Yorku z roku 2095 je velice zajimave, i kdyz clovek opravdu musi mit znalosti o Manhattanu aby si vsimnul urcitych podobnosti,tvurci mimochodem uzili Brooklyn bridge v jedne ze svych scen. "Modra z mych slz zustane navzdy na lidske kuzi..." ()

BlackTom

4*, ale s prižmúrením jedného oka. Animácia ako v počítačovej hre sa mi páčila, rovnako ako jej prelínanie so živými hercami. Jill bola skvelá a Nikopol ma dostal recitáciou Mrciny od Charlesa Baudelaira. Ďalej musím pochváliť skvelý začiatok (ako Horus zničí 2 vrtuľníky a veta "Mé lidské děti... vracím se zpátky."), fascinujúce vedľajšie postavy (inšpektor F., krvavý maník v bare) a vzhľad egyptských bohov. Samozrejme, vzťah medzi Jill a Nikopolom tiež stojí za spomenutie. Za mínus považujem chabý dej (oproti komiksu) a málo dialógov. Určite je to však veľmi zaujímavé fantasy / sci-fi. Enki Bilal toho možno dosiahne viac aj na filmovom plátne :) ()

Slimak

T Bilal je dobrý kreslíř a jeho příběh v knižní podobě je dost dobrý ale toto?! Ze svého díla udělal digitální guláš a několik postav odbyl animovanými panáky.Dále filmu vůbec neprospěl tím že všechno překroutil a z originálu zbyl jen malý základ. ()

Milan25

Tento snímek mě příliš moc nezaujal, nevím zda to bylo tou odpornou přetechnizovanou budoucností nebo tím, že je to z 95% udělané počítačem a sem tam něajký živý herec. Buď měli udělat celý film hraný, nebo celý animovaný, spojení obou dvou druhů k sobě se mně moc nelíbilo.. Co se týče příběhu - expozice nulová, dění na plátně zamotané a tempo to ztratilo už na začátku. Suma sumárum je to poměrně dobře graficky zpracováno, ale příběh je strašně slabý. ()