New York, píše sa rok 2095. Kdesi uprostred tohto obrovského megalopolisu budúcnosti krásna mladá žena s modrými vlasmi a mliečnou pleťou zúfalo roní modré slzy. Volá sa Jill Bioskopová (Linda Hardy), je mutantka - a je tiež pokusným králikom slávnej profesorky Elmy Turnerovej (Charlotte Rampling). Jill zatiaľ netuší, že Horus (Thomas M. Pollard), mocný boh s hlavou sokola, práve precestoval polovicu vesmíru, len aby ju našiel. Ostatní bohovia sa totiž rozhodli zbaviť ho nesmrteľnosti, a tak má už len sedem dní na to, aby v bludisku, ktorým sa toto mesto v posledných rokoch stalo, našiel Jill, zviedol ju a splodil s ňou dieťa! Lebo len tak môže zostať nesmrteľný naveky... Aby sa mu to ale podarilo, musí si nájsť vhodné ľudské telo, do ktorého sa prevtelí, akúsi božskú nádobu z mäsa a kostí. jediným vhodným kandidátom sa ukáže byť azda najslávnejší politický väzeň tých čias Alcide Nikopol (Thomas Kretschmann), ktorý kedysi burcoval ľudí proti systému hlásajúcemu novodobý apartheid, a preto ho mocní tohto sveta nechali na výstrahu zakonzervovať v obrovskej kapsli plnej tekutého dusíku, ktorá posledných tridsať rokov blúdila vesmírom... (oficiální text distributora)

dezorz

aj ked ide o jeden z najdarshich euro filmov vobec (drahsi uz snad bol len piaty element) na narocnost vizulanej stranky to stale nestacilo. tak sa, mozno prave aj kvoli nedostatku financii, zrodila znudzde cnost, polo animovany hrany, divny film. lenze bilal, reziser a hlavne po moebiovi druhy najznamesji kultovy francuzsky (undergroundovy) komiksovy tvorca, je divny. velmi divny, v kresbe, v napadoch. (v politike, ktoru vsak z filmu odbural) a tak ked uz pozhanal par desiatok milionov dolarov, rozhodol sa neriskovat a scenar napisal perobenim svojho najslevnejsieho comicsu nikopolska trilogia, ktory, mimochodom, vysiel aj u nas. dej presunul do US, francuzstinu zamenil za anglictinu, postavy zredukoval, politiku vynechal, pridal trocha na buducnosti a vobec vsetko vyrazne zremixoval. nastastie, vysledny film aj ked mu chyba smrenc, je stale vystavany dobre a z bilalovksje uchylnosti ma viac nez dost. urcite dost na to, aby to bol jeden z naj comicsovych filmov vobec. zabudnite na constantine-a, batmana, spidermana, elektru a vsetky super hrdinske americke hluposti. pravy komiks, to je frankofonny bilal. :) ()

Nautila

Velmi zajímavé a neobvyklé. Příběh je podivný, ať si pod tím představíte tu negativní nebo pozitivní stránku slova podivný, oboje bude správně. Na jednu stranu je totiž naprosto jiný a superzvláštní, na tu druhou mu chybí nějaká poutavost a chytlavost. Celé je to chladné. Zato vizuál je úžasný, atmosféra a celková nálada snímku je na jedničku. Někdy až poetizující. Většina animací postav sice působí jako ze starší počítačové hry, po čase mi to ale nevadilo. Tohle se bude líbit těm, co se rádi nechají unášet pomalým a příjemným tempem očima a hudbou, těm, co rádi nasávají atmosféru a pocity z filmů a nepotrpí si na typickost. ()

Crawler-D

Na tuhle sci-fi evropskou záležitost jsem byl hodně nadšen. Ani trailery mě nijak nedoradily. O to víc mě pak poněkud překvapil samotný film, který se s nedostatkem peněz snaží nahradit půlku hereckého týmu CG postavami, které jsou nechutně umělí (ale pozor, Bohové jsou výteční, mluvím hlavně o mimozemských pozemšťanech). Myslím, že kdyby najali maskéry, udělali by mnohem lépe. Narozdíl od komiksu je hlavní dějová linie u filmu trochu smíchu, i když se mu představitelka Jill snaží co nejvíce pomost. ()

Silverluv

Vtipné, pobavilo. Hlavně vznášející se pyramida s trojicí egyptských bohů. Ne, ten film je fakt špatný. Počítačoví herci hrají lépe než ti praví, příběh absolutně o ničem, bez jediného nápadu. Nuda, zabalená do CGI. Dvě hvězdy pouze za to, že je to ke dni vzniku tohoto komentáře 6 let starý film. ()

Dannysek4U

Uznavam, ze dej Immortal Ad Vitam je trochu pitomouckej, ale to zpracovani, to je proste labuz. Hlas Nikopola rullez a modry vlasy a slzy vsem! ()

pakobylka

Ouvej !!! Nejraději bych ronila modré slzy ... Příběh, který svým nevšedním námětem a působivou vizuální stránkou značně vybočuje z šedého průměru, jenomže nemá svou vnitřní logiku - která s logikou SKUTEČNÉHO světa nemusí mít vůbec nic společného (!) - postrádá hlubší smysl, poselství ... cokoli, co by objasnilo účel jeho vzniku - kromě důvodů ryze komerčních. A tyhle naprosto zásadní atributy mu žádná 3D ani jakákoli jiná technologie nedodá a jeho prázdnotu nevyplní - navíc virtuální postavy tady působí spíš rušivě. Kupříkladu takovému "Pátému elementu" nesahá ani po kotníky - ale uznávám, že po cíleném vypnutí řekněme 2/3 mozku skýtá docela dobrou zábavu ... 2,5* ()

emo

Nechápem! Asi je ČSFD plný nekritických fandov Enkiho Bilala... Jedna z najväčších trápností, aké som videl. Katastrofálne technické spracovanie, totálne chaotický dej(predpokladám,že jedine človek znalý komiksovej predlohy chápe, koľká bije...) a herecké výkony, ktoré svojou úbohosťou zatienia aj kreácie v Medzi Nami... ()

Jermann

Moc hezky ztvárněná mrazivá vize budoucnosti, příběh rozhodně není nezajímavý a atmosféra impozantní. Postava Jill působí podobně ikonicky a stylově výrazně jako třeba Milla Jovovich v PÁTÉM ELEMENTU .. vlastně je totéž v bledě modrém .. a stejně příjemně se na ni kouká. Pokud jde o technickou stránku, docela jsem nepochopil proč jsou mnozí lidé animovaní (a to dost chabě) a některé stvůry naopak gumové loutky - no vlastně asi jen jedna, ale zato dost nápadně gumová. Digitálně vytvořené prostředí vypadá vcelku pěkně i když místy připomíná cut-scene z nějaké starší PC hry .. pořád je to ale lepší než ULTRAVIOLET. ()

dr.fish

Filmu vévodí super obrázky a zajímavá vize budoucnosti. Po celou dobu je člověk zahlcován videosekvencemi a zvukem, očekává nějakou celistvou a smysluplnou myšlenku, linku, jež by se vinula pod příběhem jako vodítko. To je však přílišný požadavek, zde se jen naznačuje, alespoň já toho mnoho nepochopil. Tvůrci mne ponechali v nejistotě, tápajícího. Jelikož jsem měl zrovna náladu na "rychlé a stavovské řešení", nebyla to trefa do černého, zbyl spíš rozpačitý pocit....70% ()

animaxis

Opravdu nevím,jak tento film hodnotit,takže ho radši hodnotit nebudu.Dějovou linku jsem pochopil,ale ten styl,jakým byl film natočený je zvláštní.Díval jsem se na to pozdě večer,ale já obvykle nemám problémy s vnímáním filmu kdykoli.A skoro při každé scéně filmu mě napadla věta "To je zvláštní.".Takže tento film radši hodnotit nebudu,abych k němu nebyl nespravidelný.A to jsem viděl spoustu nepochopitelnějších filmů a věděl jsem,jak je hodnotit. ()

Nivenx

Tento film jsem viděl a už je to nějaký ten pátek. Spíš jsem úplně zapoměl, že existuje. Ted' jsem si vzpoměl, tak jsem se rozhodl, že pár řádek o něm napíši. jde o docela zvláštní film, kde počítačové efekty se mýchají s realnými herci. Nápad docela zajímavý, příběh ujde a celkově to ve mě zanechalo kladný dojem. Efekty nejsou zrovna na té nejvyšší úrovni, ale dá se na to koukat. Immortal není nějaké přelomové dílo, ale rozhodně stojí za shlédnutí. 60% ()

Wallas

Více takových filmů!!! Příběh stál sice za kulový, proto jen tři ***, ale celou tu hodinu a půl se bylo na co koukat. Jsem příznivcem takovéhoto zpracování filmů, každý takový posouvá hranice animace zase o kousek dále, takže až bude ještě lepší animace mimiky lidských postav a pořádný příběh, budu dávat 5 *. ()

Decker

Sic originalni, ale pribehove ne zrovna dotazena scifi noirovka s prvky cgi kombinovane s herci. Reziser rozhodne nedostatkem invence netrpi a predklada spoustu poutavych a zajimavych napadu, ale ty vsak pusobi jako prehlidka krasnych obrazku bez lepidla. Je to zkratka obrazkove leporelo bez vetsiho sjednocujiciho prvku. Je to vsak natolik originalni a zajimave, ze kvuli one nevidane invenci a originalite dam hodnoceni jake dam. ()

COF_666

Nesmírně zajímavé sci-fi, kterému ale moc neprospěl fakt že je z velké většiny dělané na PC. Efekty jsou z dnešního pohledu už poněkud zastaralé ale na druhou město a některé scenérie vypadají vcelku slušně a dějově i herecky se film drží v průměru. ()

LordSnape

Hodně zvláštní film, který asi komerčně naladěného diváka neuspokojí. Svou vizuální stránkou však může zaujmout a to především vyznavače komiksů a zvláště pak ty znají komiksovou předlohu k filmu. Jako milovník komiksů dávám jeden bodík navíc. ()

Sfinkter

Pro nemilovníky sci-fi asi nepřekonatelných devadesát minut, pro mě neotřelá animovaná podívaná s rozporuplným vyzněním. ()

Raven0

V celku zajímavé dílko, které sází hlavně na vizuální dojem. I když někteří digitální herci jsou opravdu směšně udělaní... A některé efekty jsou dosti laciné. Přesto film dýchá jakousi futuristickou atmosférou a příjemně se na něj kouká. Nic světoborného nečekejte... Na to že jsem si tento film koupil na dvoustraném DVD (spolu s Keanou) za kilo na hlaváku to bylo téměř překvapivé... ()